Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cnm bnmm.. 21 bitti sukurler olsn cok sukur bi sikintimiz yok smdilik..persembe ayrintilimiz var onun heyecanindaym..insallah o da guzel gecer..
Sen napiysn simay hanmlar nasillar :))
Yolu yarıladın maşallah gülüm :) detaylı ultrason çok iyi gelecek sana. Oğluşunu daha net göreceksin. Hareketlerini, yüzünü, ellerini, ayaklarını :KK68:
Tetanoz için de geçmiş olsun. Bir müddet kol hareketlerini kısıtlayan bir aşı ama naparsın...

Yolu yarıladın maşallah gülüm :) detaylı ultrason çok iyi gelecek sana. Oğluşunu daha net göreceksin. Hareketlerini, yüzünü, ellerini, ayaklarını :KK68:
Tetanoz için de geçmiş olsun. Bir müddet kol hareketlerini kısıtlayan bir aşı ama naparsın...
Ablaamm sukurler olsun Rabbime yariladik vala..ck heyecanliyimm detayli icin geercektn..Rabbim isteyen bekleyen herkese nasip etsin hergun dua ediyrm kabul olsn insallah..
Aynn kisitlaniyr agrisi da var sorma :) ama olsnn katlaniriz insallahh ❤

Simayinannesi Simayinannesi canım aslım iyiyim normal hayata devam etmeye çalışıyorum işte. Eşim askere gitti bende babamla kardeşim tek zaten yanlarına geldim. Bi şekilde geçiyor zaman. Mahir diş çıkardı emekliyor yemek yemek istemiyor :) napacağım ne pişirsem ne oynasak diye gün bitiyor :) simayım da annesine ihtiyaç duyuyor demek ki. Bebekler sadece aç olduğu için emmezler 💕 herşey yolunda gider kuzum sağlıkla büyüsün inşallah ❤

Selam canim nasilsin bebisin nasil biz ne buyutmesi simdi sikintisini cekiyorum emeklemek yerine surunerek gelio pesimden disimiz hala cikmadi ama acisini fazlasi ile cekiyor melegim alisabildin mi sen annelige uykusuzluga :)
Ece kuzusu öperim onu😘 kıyamam dış sorununu en hafif şekilde atlatır inşallah.
Bizim küçük hanım da iyi çok şükür. Her gün farklı şeyler yaşıyoruz.
Dün hiç uyumadı. Ağlayacaktım artik. Uyuyunca da vakit geçmiyor ama😊

Kızlar sıze denenmiş ve işe yaramış bir sey söyleyeceğim 41 tane hurmaya 41 kısı Meryem suresi okuyacak ve 20 gun 1 tane eşiniz 1 tane siz yiyeceksiniz 21. Gun de hurmayı ikiye böleceksınız ve yarısını siz yarısını eşiniz yiyecek bu sayede cok fazla cocuk sahibi olan var

Bebisler buyumez :) buyudukce herseyde buyur unutma😂 onlar hep bebek 😂
Şaka bir yana darısı başına :)

Nasilsin?Nasil gidiyor demeyecegim,olabilecegi en guzel haliyle yuruyordur hersey eminim,annelik boyle bisy🌱Sen kendini iyi hissediyorsan en guzeli.
Bunca zaman gecti bile :)

Hic memeci,beni kullaniyor fln diye dusunme inan.Onlar bizden daha iyi biliyor nasil davranacagini.Sebep,sonuc aramadan şunu bunu yapsam annem alisir fln demeden 😂
Kaliplari bosver.
Kolaylik sanilan bicok sey hayati daha da karmasiklastirir unutma🍀Emzik hic olmasaydi ne yapardin?
Ben de annemin daha bebegiyim😊
Hergunumuz bir değişik oluyor canım. 40 ı çıkınca düzelir diye avutuyorlar beni. Ne değişecek çok merak ediyorum. Genel anlamda iyiyiz çok şükür.

Emzirirken uykuya geçiyor ve öyle kalmak istiyor. Yatırınca 5 dk sonra uyanıyor. Hoooppp dön başa 😊

Bu arada bunları burda konuşuyor olmak bile ne güzelmiş.

Emzik konusunda da başarılı değiliz tutamıyor. Bugün da sağlık ocağından aradılar. Emzik vermeyin dediler. Ondan da vazgeçtik artik.

Kızım da nerdeyse 2 aydan sonra emzik tuttu. Yılmadan denemeye devam. Wee baby'nin komple silikon olan damaklı yumuşak bir emziğini aldım, 7 aylık olana kadar onu verdim uykuya geçerken.
Oğlum her ağlamada emzikle susan bir bebekti. Uyurken zaten ağzında olurdu. Kızım sadece uykuya dalarken emiyor. Bırakması da kolay olur inşallah.
Bu emziği kaşıyıcı olarak da kullanıyor zamanla :)

Uykuya geçiş için ayrıca rutin uydurmak gerekebilir. Simay memede uyumadıysa, gazını çıkarıp, pufun üzerine yatırıp emzik verirdim. Başını sıvazlayarak ninni söylerdim, arada pış pış ederek.. Hareketsiz yattığı dönemde uyuduğu yerde bırakırdım. Hareket etmeye başladığında, uykuya dalınca beşiğe alırdım.
Her ay değişebiliyor uykuya dalma şekilleri ama çok uç hallere bürünmedi bizde. Şu an da yerde uyuyor mesela, döşeklerin üstüne yatırıp emziği verip yanına yatıyorum. Sırtına pat pat vurarak, pış pış diyerek uyutuyorum. Oyundan yorgun düştüğü için kolay uyuyor genelde..
Sen de açık havaya çıkarırsan daha kolay uykusu gelecektir. Akşam için de banyo ettirip bebe yağıyla masaj yapabilirsin. Bir sürü seçenek var. Kızınla ortak bir yol bulacağınıza eminim. Başlıca önemli nokta senin güler yüzlü ve sabırlı olman sanırım. Benim sırıtmaktan kaz ayakları çıktı göz kenarlarımda :KK70: şimdi kızım da güleç yüzlü, neşeli bir bebek. Onlar bizim aynamız :KK68:
Bende takmışım illa yatagina yatirmaya calisiyorum. Bugun evin icinde bebek arabasına koydum. Ileri geri yaparken uyudu. Bıraktım valla oyle😊
Banyo yaparken sesini çıkarmıyor. Banyo bitince kıyamet kopuyor. O üstünü giydirmek eziyet oluyor. Yag-losyon sürmek imkansız neredeyse.
Bizim hanım pek nazlı anlayacağın canım.

Ece kuzusu öperim onu😘 kıyamam dış sorununu en hafif şekilde atlatır inşallah.
Bizim küçük hanım da iyi çok şükür. Her gün farklı şeyler yaşıyoruz.
Dün hiç uyumadı. Ağlayacaktım artik. Uyuyunca da vakit geçmiyor ama😊
Insallah kuşum ama atlatamio cani cok yaniyor cikartsa rahatlocak bide hasta oldu duzgun nefes alamiyor. Hergunu bir baska guzel dimi 1 saat uyusun dinlenim die gozunun icine bakiorum uyuyo ozluyorum coknuyudu uyandirsam mi diorm tuhaf sey annelik vesselam :)))

Ben de annemin daha bebegiyim😊
Hergunumuz bir değişik oluyor canım. 40 ı çıkınca düzelir diye avutuyorlar beni. Ne değişecek çok merak ediyorum. Genel anlamda iyiyiz çok şükür.

Emzirirken uykuya geçiyor ve öyle kalmak istiyor. Yatırınca 5 dk sonra uyanıyor. Hoooppp dön başa 😊

Bu arada bunları burda konuşuyor olmak bile ne güzelmiş.

Emzik konusunda da başarılı değiliz tutamıyor. Bugün da sağlık ocağından aradılar. Emzik vermeyin dediler. Ondan da vazgeçtik artik.

Yani degisiyor elbet ama mevcut olan durum degisip bu kez baska bisy cikiyor.Buyudukce ataklar vs.Yani o bu derken zaman geciyor,en guzeli tadini cikarmak.
Cunku inan az cok birbirlerine benzer buyuyorlar.
Sana alismaktan ziyade doymak olarak gör❤
Tabii insan yoruluyor,yoruldukca ustuste biniyor burda zaten eş giriyor devreye :) 10 kisi olacagina bi tek eşim olsun yanimda derim hep.Insallah rahattir icin bu konuda🍀

Emzik konusunda emip bi sure duruyorsa hic deneme bence de.Daha cok yeni ve sık emmeside normal.Atak haftalari sütü kendine gore ayarlamak icin memeye yapismasida normal.Sen en az 20 dk şans tanı emsin.Uyuyakalmiyor memede aktifse zamanla daha da cabuk oturur hersey.

Velhasil oyle boyle geciyor.Hep deneyimsiz bir zamana yürüyoruz.Hayat boyle ani yaşadıklarımız ❤
Saglikli olsunlarda dedigin gibi konusmak bile ne degisio geliyor suan onca zamandan sonra.
Allah gonulden isteyenlerin gonlunu bayram yerine cevirsin en kisa zamanda insallah...

Insallah kuşum ama atlatamio cani cok yaniyor cikartsa rahatlocak bide hasta oldu duzgun nefes alamiyor. Hergunu bir baska guzel dimi 1 saat uyusun dinlenim die gozunun icine bakiorum uyuyo ozluyorum coknuyudu uyandirsam mi diorm tuhaf sey annelik vesselam :)))

Gecmis olsun.
Her sonraki dis daha zor bide Allah yardimcilari olsun.
Ben zeytinyagli karanfilli karisim yaptim onu sürüyorum yemek ve uyku önceleri.
Bizimkide hafif nezle gibi.Buyuk kizimda dis cikarttikca boyle olurdu.
Diste fena ya :) biri cikti mi zaten uzun sure devami geliyor

Bende takmışım illa yatagina yatirmaya calisiyorum. Bugun evin icinde bebek arabasına koydum. Ileri geri yaparken uyudu. Bıraktım valla oyle😊
Banyo yaparken sesini çıkarmıyor. Banyo bitince kıyamet kopuyor. O üstünü giydirmek eziyet oluyor. Yag-losyon sürmek imkansız neredeyse.
Bizim hanım pek nazlı anlayacağın canım.
Aynı adaşı da öyleydi :) yıkanırken bişey yok, giyinirken çok ağlardı ama epeydir aştık onu, artık keyifle banyo yapıyor :KK68: hatta kucağımda dolanırken banyonun kapısı açıksa eliyle oraya yönlendiriyor beni.. terliyse hemen oturtuyorum küvetine, sıkı sıkı tutunuyor yanlara, suyu ayarlamamı bekliyor. kova yakınlardaysa tutup çekiyor artık :KK70:
Yağ - losyon sürmeni gerektiren bir kuruluk varsa sür, yoksa çok da gerekli değil bence..

Arabada uyutmaya çok da alıştırma, Ekim anneleri topiğinde bir kızımız var, aylarca arabasında uyumak istedi, epey yordu anne-babayı..

Beşiği sallanmıyor mu? Sevmedi mi acaba yatağını? Simay sallanan beşiğini çok sevmişti, 4 aylık olana kadar rahatlıkla yerine yatırdım, hiç itiraz etmedi. Sonra abisinin beşiğine geçirdik, sallanmıyor.. İlk başta güzel uyudu ama sonra hareket ettikçe korkuluklara çarpıp uyanmaya başladı.

Ana kucağı - ana dizi türü bir şey aldıysan orada da rahat eder bence. Küçükken yatırabileceğin yer çok aslında. Büyüdükçe seçenek azalıyor :) bizim sıpa 1 aydır salonda yerde yatıyor. Bir gece hafif ateşlendi, yatağında rahat edemedi diye salona döşekleri sermiştim. Baktım sevdi orayı, gece gündüz öyle uyutuyorum.

Cnm bnmm.. 21 bitti sukurler olsn cok sukur bi sikintimiz yok smdilik..persembe ayrintilimiz var onun heyecanindaym..insallah o da guzel gecer..
Sen napiysn simay hanmlar nasillar :))
Çok şükür canım. Nasıl geçti kontrolümüz?

Simay da iyi teyzesi. Büyütmeye çalışıyoruz. 1 aylık oldu bile😊

X