Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ablamm pazar gunu baktirin dediler tekrar iki katina ciktiktan sona baktirmadim zor duruyrm :) insallah sikintisiz ilerler..kabizlik beni oldurdu ablamm ben hayatimda olmamistm boyle kabizlik hic cekmedim yani bugune kdr.. beter birseymis..duphalac diye bi ilac onerdi dr. Ohh simdi rahatladm karin agrisi yapiyr o da ama kabizliktan iyidir vala :) suanlik mideyle sikintim yk insallah da olmaz ablamm :) unutma beni o guzel tavsiyelerini bende bekliyrm :)
Aslında beslenme şeklini komple değiştirmek daha iyi olabilir. Sadece suyla olmaz diye düşünüyorum :) bu kadar erken kabız olduysan, beslenme kuru sende muhtemelen. İlaç içmekten iyidir sulu yemekler.. canın çekerse tadımlık ye ama menündeki kuru gıdaları minimuma indir kuzucum.. pilav, makarna, dolma gibi şeyler kabızlık için birebir. Hamur işleri de öyle.. salata ve beyaz et tercih et. Çorba ve süt ürünleri.. afiyetle ye, büyüsün kuzucuk ❤❤❤

Aslında beslenme şeklini komple değiştirmek daha iyi olabilir. Sadece suyla olmaz diye düşünüyorum :) bu kadar erken kabız olduysan, beslenme kuru sende muhtemelen. İlaç içmekten iyidir sulu yemekler.. canın çekerse tadımlık ye ama menündeki kuru gıdaları minimuma indir kuzucum.. pilav, makarna, dolma gibi şeyler kabızlık için birebir. Hamur işleri de öyle.. salata ve beyaz et tercih et. Çorba ve süt ürünleri.. afiyetle ye, büyüsün kuzucuk ❤❤❤
Tmmdir ablam menulere biraz daha dikkat edeyim ben dogru soyluyorsunn..tavsiyeleri altin niteliginde bnm icin Allah razi olsn :)

Kızlar eşim de varikosel 2.derece çıktı . Ve ameliyat oldu 2 gün önce morfoloji hız ve sayı sorunumuz vardı . Eşimde çok acayip ağrı olduğu için ameliyat şart dendi ve oldu . Tabi ameliyattan 1 ay önceki değerlerimiz daha kötüydü hız 0 gibiydi nerdeyse . Yılmadım kürler yaptım evicap kullandı ve 20 günde hareket sorunu kalktı şaka gibi . Ama ağrısı olduğu için ameşiyst oldu dediğim gibi
Bizdede nerdeyse ayni problem vardi canim,esim ameilyet olmadi ama hareket %1 di.
Allaha şükür kürler ve dualarla aştık bu sorunu hamileyim simdi.
Sende bırakma kocanın peşini kürleri 2 3 ay kesintisiz uygulayın,spermler 72 gunde bir olgunlasiyormus yani sizin kullanginiz ilaçlar kürler asıl etkiyi 2 ay sonra verecek.
Hakkinizda hayırlısı inşllah sizede şifa olur

Ablamm pazar gunu baktirin dediler tekrar iki katina ciktiktan sona baktirmadim zor duruyrm :) insallah sikintisiz ilerler..kabizlik beni oldurdu ablamm ben hayatimda olmamistm boyle kabizlik hic cekmedim yani bugune kdr.. beter birseymis..duphalac diye bi ilac onerdi dr. Ohh simdi rahatladm karin agrisi yapiyr o da ama kabizliktan iyidir vala :) suanlik mideyle sikintim yk insallah da olmaz ablamm :) unutma beni o guzel tavsiyelerini bende bekliyrm :)
Kuzum sen kabizmim oldun ya gecmis olsun,bol bol lifli gıdalarla beslenmek lazımmış ama acemiyiz daha öğreneceğiz inşllah :KK76:
Ben hamile hamile olduğumu öğrendiğimde hatta daha öncesinden beri hep ishalim nerdeyse ve aşırı gaz var.
Ne mide bulantısı ne kusma ne koku hassasiyeti, tam tersi iştahım deli gibi açıldı şimdiden kilo aldım galiba :kızgın:
Sende durumlar nasıl canım doktora ne zaman gidiyosun bebisi görmeye ❤❤

Icir içir sakin peşini bırakma canim,erkekler bu konuda biraz ihmalkar oluyorlar.cebine bol bol kabak çekirdeği köy aklına geldikçe yesin :KK76:
Benimki oturur bir akşam koca paketi bitirir çekirdek çok çitler ama ay çekirdeğini daha çok çitler. Bakalım alacağım senin kullandıklarını artık şuan üstüme gelme kendimi hazır hissedince ameliyat olurum belki diyor. Tüp bebekte istemiyormuş. Ben kendi kendimi yemeye devam :/

Benimki oturur bir akşam koca paketi bitirir çekirdek çok çitler ama ay çekirdeğini daha çok çitler. Bakalım alacağım senin kullandıklarını artık şuan üstüme gelme kendimi hazır hissedince ameliyat olurum belki diyor. Tüp bebekte istemiyormuş. Ben kendi kendimi yemeye devam :/
Benimkide ilk zmanlar öyleydi canım zorla iciriyordum sonra bir baktım kendi kendine içer alır oldu 😁

Kuzum sen kabizmim oldun ya gecmis olsun,bol bol lifli gıdalarla beslenmek lazımmış ama acemiyiz daha öğreneceğiz inşllah :KK76:
Ben hamile hamile olduğumu öğrendiğimde hatta daha öncesinden beri hep ishalim nerdeyse ve aşırı gaz var.
Ne mide bulantısı ne kusma ne koku hassasiyeti, tam tersi iştahım deli gibi açıldı şimdiden kilo aldım galiba :kızgın:
Sende durumlar nasıl canım doktora ne zaman gidiyosun bebisi görmeye ❤❤
Sorma kuzuu kabizlik transferin 6. Gununden beri mahvetmisti bi ilac aldm simdide karin agrisi :)) degisik haller :)) bilemedim kabizlikmi isalmi vala ikiside olmayaydi iyidi :) ogreniriz kuzular saglikli olsunda canisi..pazar gunu tekrar kan vericem ona gore bisi derler sanirim insallah saglikla ilerlemistir degeri cokta merk ediyrm pazari beklicem ama :) aciktigimi hissediyrm bnde kuzu asiri olmasada var cay cok icerdm cnm hic istemiyo bi bardk anca iciym baskada bisi yk suanlik :) sende isali atlatirsin insallah :) saglikla gelsin minikler kUzucuk

U Umithepvar canım benim allah emeklerinin karşılığını verdi =) her şey çok güzel gitsin inşallah
dualarımdasın, aklımdasın
seni çok seviyorum canım arkadaşım sağlıkla al minnoşunu kucağına inşallah
Canimmm kuzummm cok sukur mutlu olanlardan olduk bizde Rabbime sukurler olsun..insallah kuzum saglikla buyusun..Allah razi olsunn sende bnm dualarimdasin her zamann bitanemm cok ozlendin..insallah daha iyisindir kuzum 🤐

Kızlar merhaba benim bebeğimingaz problemi vardı biliyorsunuz şimdi o uyku problemine dönüştü gece gündüz sallanmak isteyen bir bebiş oldu uyku Egitimi mi versem diyorum akil verin sezson sezson VosVos35 VosVos35

Kızlar merhaba benim bebeğimingaz problemi vardı biliyorsunuz şimdi o uyku problemine dönüştü gece gündüz sallanmak isteyen bir bebiş oldu uyku Egitimi mi versem diyorum akil verin sezson sezson VosVos35 VosVos35
Canım en sağlıklı uyku eğitimi 4 aydan sonra verilir biraz daha süre ver istersen. Bide bütün yöntemleri araştır hangisi bebeğine ve sana uyacaksa onu uygula. Uyku eğitimi vermeden önce uzun bi süre düzeninizin değişmeyeceğine emin ol. Ablamın düğünü var diye ben bi süre daha erteledim. Ama şimdiden biliyorum işimiz zor 😀

Canım en sağlıklı uyku eğitimi 4 aydan sonra verilir biraz daha süre ver istersen. Bide bütün yöntemleri araştır hangisi bebeğine ve sana uyacaksa onu uygula. Uyku eğitimi vermeden önce uzun bi süre düzeninizin değişmeyeceğine emin ol. Ablamın düğünü var diye ben bi süre daha erteledim. Ama şimdiden biliyorum işimiz zor 😀
öyle yapıyorum canım bazıları uygun bulmuyor uyku eğitimini bide size danisayim dedim bende zaten ev taşıyacağım inşallah ondan sonra başlarım mutlaka bu süreçte de konuşalım destek oluruz birbirimize ben beşik sallamaya devam

öyle yapıyorum canım bazıları uygun bulmuyor uyku eğitimini bide size danisayim dedim bende zaten ev taşıyacağım inşallah ondan sonra başlarım mutlaka bu süreçte de konuşalım destek oluruz birbirimize ben beşik sallamaya devam
Canım gece gündüz ayrımını biliyor mu? uyku düzeni nasıl günde kaç saat uyur. Sende bunları not al bide uyutmaya çalışırken konuşma loş ışıkta sessiz ortamda uyutuyorsun değil mi

Canım gece gündüz ayrımını biliyor mu? uyku düzeni nasıl günde kaç saat uyur. Sende bunları not al bide uyutmaya çalışırken konuşma loş ışıkta sessiz ortamda uyutuyorsun değil mi
Canım bizim sorunumuz şu ki hep sallanmak istiyor uykuda bile yoksa dediklerinin hepsini yapıyorum uyumakta istiyor geceyide biliyor ama ah şu gazdan dolayı alıştı sallanmaya şimdide bırakmıyoruz

Diş yüzünden biz de aynı durumdayız canım 😔 eğitim için erken bence. Huysuzluğu ağrıdan şu an. O ağrıyla başbaşa bırakma bence. Sende huzur bulup rahatlıyor diye düşün.. bol bol sev, kokla, konuş, sarıl.. geçecek bu günler inşallah ❤ şu an biz olmadan hiç bir şey yapamıyorlar. Oturmayı öğrenince biraz oyuncaklarla falan meşgul olur ama şimdi yapamıyor.
Oyun oynatmak, gezdirmek, eğlendirmek gerekiyor. Sadece uyku, temiz bez, emmek istediği ve gazla mücadele ettiği dönem bitti. Etrafa ilgisi arttı. Gün içinde oyunlar oynamalı, temiz hava almalı, yorulmalı ki uyuka daha rahat geçsin.. ama dişlere yapılacak fazla bir şey yok. Yardımcı olmaya çalış, kaşınıyorsa..
Allah kolaylık versin ❤

Canım bizim sorunumuz şu ki hep sallanmak istiyor uykuda bile yoksa dediklerinin hepsini yapıyorum uyumakta istiyor geceyide biliyor ama ah şu gazdan dolayı alıştı sallanmaya şimdide bırakmıyoruz
Belki hala gazı vardır. Mahirde tam geçti dedim daha kötü oldu sanki artık bilinçli ıkınıyor ama bitmedi sindirim sorunumuz :/ gece uykusuna geçerken çok sallamaya gerek kalmıyor ama gündüz sürekli sallayarak uyutuyorum. Bazı bebekler sorunsuz atlatıyor biz kolik bebek anneleri için her gün ayrı macera :)

X