Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ya benim sürekli sütüm akıyor. Ha bire sırılsıklam oluyorum. Çocuk da sık sık emiyor halbuki. Anlamadım niye böyle akıp duruyor. Göğüs pedi bez falan kullanıyorum sürekli işe yaramıyor. Bir taraftan emse diğeri akıyor

Kızlar ya benim sürekli sütüm akıyor. Ha bire sırılsıklam oluyorum. Çocuk da sık sık emiyor halbuki. Anlamadım niye böyle akıp duruyor. Göğüs pedi bez falan kullanıyorum sürekli işe yaramıyor. Bir taraftan emse diğeri akıyor

Once sizlayip hafiften akar,süt inmesi derler :) Beyin meme ayirmiyor canim birini emerken digerinide doyurma askiyla saliveriyor :)
Diger memeninde ucunu serbest birak emzirirken esyanda engellemesin aksin serbestce.
Bu zamanlarda boyle olur 3 aydan sonra oturur iyice sutun yavas yavas terbiye olur
Hatta genelde 3 ay sonrasi artik akmiyor,memem cok yumusak diye dusunur anneler.Sutu azaldi sanir.Aklinda olsun normaldir.
Normal ve guzel bisy yani :) Afiyet olsun minişe ❤
Bebek acikinca mesela yaninda bile olmasan goguslerin sızlar ❤anlarsin

Buarada Subat anneleri diye forum vardir.Az cok bakarsan ayni zamanlarda ayni seyleri yasarsiniz.Yalniz olmadigini,genelinin normal oldugunu,hatta bebislerinde gelisim olarak ayni yollardan gectiklerini gorursun. paylastikca guzel olur ya da ayni zorluklari yasayanlari bilmek yalniz hissettirmez :) Bicok fikirde olur.Ayni zamanlarda ayni seyleri arastirirsiniz :)

Once sizlayip hafiften akar,süt inmesi derler :) Beyin meme ayirmiyor canim birini emerken digerinide doyurma askiyla saliveriyor :)
Diger memeninde ucunu serbest birak emzirirken esyanda engellemesin aksin serbestce.
Bu zamanlarda boyle olur 3 aydan sonra oturur iyice sutun yavas yavas terbiye olur
Hatta genelde 3 ay sonrasi artik akmiyor,memem cok yumusak diye dusunur anneler.Sutu azaldi sanir.Aklinda olsun normaldir.
Normal ve guzel bisy yani :) Afiyet olsun minişe ❤
Bebek acikinca mesela yaninda bile olmasan goguslerin sızlar ❤anlarsin
Başkalarında görmedim böyle ben de. Emzirir katarlar. Ben de pedler bezler niye böyle diye gıcık oluyordum. 2 ayımız daha kaldı o zaman düzene girmesine :) sen söylemesen ben 3 ay sonra şimdi niye böyle diye onu da dert ederdim :KK70:

Başkalarında görmedim böyle ben de. Emzirir katarlar. Ben de pedler bezler niye böyle diye gıcık oluyordum. 2 ayımız daha kaldı o zaman düzene girmesine :) sen söylemesen ben 3 ay sonra şimdi niye böyle diye onu da dert ederdim :KK70:

Aslinda dikkat etmiyoruz yasamayinca ama herkes kendince boyle seyler yasiyor canim.
Evet genelde dert ediliyor :) sevindim.Aklinda olur en azindan.
Bebisine gore ayarlanacak❤

Selam Canlar nasılsınız? VosVos35 VosVos35 sezson sezson plojovic plojovic benim göbeğim çok ağrıyo siz tecrübelisiniz normal mi kordonda sıkıntı olabilir mi ya iki gündür ağrı çekiyorum :KK43:

Cok yoruldugunda,gun sonunda ya da yemek sonrasi mi ozellikle?
Artik hizla buyudugu dönem bebeğin gittikce agirlasirsin.Bunlarda etkiler.
Ama karin agrisi gibi bi agriysa kabizlik vb durum yoksa doktoruna danisman daha saglikli olur.Kordon sana agri yapmaz canim.

Cok yoruldugunda,gun sonunda ya da yemek sonrasi mi ozellikle?
Artik hizla buyudugu dönem bebeğin gittikce agirlasirsin.Bunlarda etkiler.
Ama karin agrisi gibi bi agriysa kabizlik vb durum yoksa doktoruna danisman daha saglikli olur.Kordon sana agri yapmaz canim.
Karın ağrısı gibi değil canım dün öğlen başladı göbek deliği ve çevresinde olan bi ağrı, bebek yer değiştirirken olabilir mi ? Baktım netten göbek fıtığı yazıyo genellikle.. çok teşekkür ederim cevap verdiğin için ☺️

Insallah bitanem dualarimdasin cnm bnm...RAbbim aile butunlugunuzu bozmasin inasallah..saf saftup bebek dmsssm biliyosun tabi :)) kuzum ilk yumrta gelistiirrrici ignlr kullandm sonra yumurtalar toplandi anstzili oluyo bu islem sendn yumurta tolplanirken esin diger tarafta sperm veriyr..19 tane yunurta toplandi 14u dollendi 5 tanee 3. Gun yumurtasi dondudular 2 tane 5. Gune gelen yumurtadan dondurdular 1 tanesi transfer oldu kuzum..geri kalan 6 yumurta gelisemedi dediler ama halbuki 5. Gune gelmisti dondurmalari gerekiyodu gidince sorucm ndn dondurmadiklarini..yani simdi 7 tane daha minisim var :) transfer islemi yapilmadan once ameliyathanede embriyologdu sanirim yanima geldi 1 yane transfer yapicaz embriyonuz cok guzel gelisimi ck iyi durumda ck kaliteli dedi hamile kalma sansiniz yuzde yetmis dedi..sona dr geldi bsliyrm dedi ve o aleti soktu malesef :) transfer sirasinda uyanik oluyosun o yuzdn bn toplamayi daha ck sevdm uyuyosun bisi hissetmiyosun :) cnm biraz yandi kendimi ck kastm goremedi dr ben kastikca alet disari cikti dr yerlestirmeye calisti onlar canimi yakti kasmasam daha kolay gecerdi..ayy bi ara dr dediki sonraya birakalim kastigi icin yapamiyrm hayir devam diye bi bagirmisim o an gordum diyo kendini nasi rahat biraktiysan diyyo :)) insallah saglikla alirim da kucagima ikinci icin cekerm o stresi artk..darisi tum isteyen bekleyenlere olsun insallah..he bi de kullandigin ve kullanmaya devam ettigin igne ve ilaclar oluyr kuzu gobek ve kalcadan ignem 6 adette kullandigim ilacim var..ne zaman keser bilmiyrm smdiljk devam ediyr..her asama boyle :) sen karar verirsen biz buralardayiz kuzummm :))
Ay canım ya ne heyecanlı süreçler olmuş vay anasını ne mucize yarabbim :) bir tane transfer oldu o da tuttu he süper.. diğerleri de duruyor ve zamanı gelince istediğinde yine yaptırabilirsin gibi anladım? Bunu bilmek de içini rahatlatmıştır.. eminim o iğneler ilaçlar vücudunu yormuştur ama değdi be gülüm bunca çabaya. Herkes birer birer hamiş ya da anne oluyor ne güzel valla.. ben biraz daha iyiyim sanırım evliliğime sarılıp yoluma devam edicem.. yani sahalara dönmeme az kaldı. Sanırım 1sene deneyip sonuç alamamak da beni psikolojik olarak yıpratmıştı biraz. Bir yandan o her ay bu ay oldu mu acaba diye gğn saymalarımı da deli gibi özledim hastalıklı bir şekilde :) bize de en son bi süre isterseniz deneyin olmadı aşılama size uygun demişlerdi. Belki birkaç ay doğal takılıp sora ciddi sürece girerim ben de. Kaç haftalıksın çok mrk ettim bu arada, net öğrenince yaz kuzum :)
Kuzum benim ❤ canımsın. annemin tahlilleri pek iyi değil şuan için duadan başka elimizden bişey gelmiyor. Mahir iyi teyzesini öpüyor 😘 hastalıktan burun tıkanıklığı kaldı onun haricinde atlattık şükür. Sen nasılsın kuzum inşallah herşey yolundadır
Canım benim allah şifa versin hepimizin duaları onunla inan ki.. mahir bebesinin düzelmesine de çok sevindim. Sen de bu dönemde güçten düşme dikkat et yemene içmene gülüm. Ben az daha iyiyim yukarıda az anlattım yavrum. Sizi çok seviyorum
Ben iyiyim elhamdulillah canım ilaçlarımı içiyorum aksatmadan onun için ataklar çok hafif oluyo çok şükür canım ...hepten kaybolmadı sadece çok az ve önceye nazaran daha ağrısız geçiyo... asıl sen nasılsın kuzum halledebildin mi sorunları inşaallah halletmişsindir ya da halletmek üzeresindir çok merak ediyoruz seni bi an önce dön aramıza inşaallah🤗 biraz kıskançlık yapmış olabilirim ama sevdiğim için bu yanlış anlaşılmasın. 🙈
Atakların baş edilebilir hale gelmesi süper habermiş bebeğim. 56 gün kaldı diyo kız ay şaka gibi maşallah yaw :)
Hiç yanlış anlar mıyım aşk olsun, bu sıkıntılı zamanlarımda beni de düşünen soran dua eden herkesten allah razı olsun. Hepiniz aklımdasınız

Karın ağrısı gibi değil canım dün öğlen başladı göbek deliği ve çevresinde olan bi ağrı, bebek yer değiştirirken olabilir mi ? Baktım netten göbek fıtığı yazıyo genellikle.. çok teşekkür ederim cevap verdiğin için ☺️

Evet orasida acildikca olur daha bayaa acilir gobegin bide tam orta ya nemlendir sıkca.Bebegin hareketine durusuna bagli delige baskida olur.Hatta bazen dirsek fln atarlar ya :)
Fitik olsa duramazsin sanki ama yasamadim hic bilmiyorum ne desem bos olur :)
Sadece zaman zaman yasadim uzun surmedi.Insallah gecicidir❤

Selam Canlar nasılsınız? VosVos35 VosVos35 sezson sezson plojovic plojovic benim göbeğim çok ağrıyo siz tecrübelisiniz normal mi kordonda sıkıntı olabilir mi ya iki gündür ağrı çekiyorum :KK43:
Bebek büyürken çatlak oluşuyor, benimki o yüzden ağrırdı mesela. Kerata durmadan aynı yeri tekmeler, iyice çatlatır, daha çok acırdı. Belki ondan olabilir.
Veya yüksek bir yere uzandın mı? Göbek kaçması derler bizde, o zaman da göbek çevresinde ağrı olur, gebelikten bağımsız

Ay canım ya ne heyecanlı süreçler olmuş vay anasını ne mucize yarabbim :) bir tane transfer oldu o da tuttu he süper.. diğerleri de duruyor ve zamanı gelince istediğinde yine yaptırabilirsin gibi anladım? Bunu bilmek de içini rahatlatmıştır.. eminim o iğneler ilaçlar vücudunu yormuştur ama değdi be gülüm bunca çabaya. Herkes birer birer hamiş ya da anne oluyor ne güzel valla.. ben biraz daha iyiyim sanırım evliliğime sarılıp yoluma devam edicem.. yani sahalara dönmeme az kaldı. Sanırım 1sene deneyip sonuç alamamak da beni psikolojik olarak yıpratmıştı biraz. Bir yandan o her ay bu ay oldu mu acaba diye gğn saymalarımı da deli gibi özledim hastalıklı bir şekilde :) bize de en son bi süre isterseniz deneyin olmadı aşılama size uygun demişlerdi. Belki birkaç ay doğal takılıp sora ciddi sürece girerim ben de. Kaç haftalıksın çok mrk ettim bu arada, net öğrenince yaz kuzum :)

Canım benim allah şifa versin hepimizin duaları onunla inan ki.. mahir bebesinin düzelmesine de çok sevindim. Sen de bu dönemde güçten düşme dikkat et yemene içmene gülüm. Ben az daha iyiyim yukarıda az anlattım yavrum. Sizi çok seviyorum

Atakların baş edilebilir hale gelmesi süper habermiş bebeğim. 56 gün kaldı diyo kız ay şaka gibi maşallah yaw :)
Hiç yanlış anlar mıyım aşk olsun, bu sıkıntılı zamanlarımda beni de düşünen soran dua eden herkesten allah razı olsun. Hepiniz aklımdasınız
Geçip gidiyo günler davşanım sende geç kalma :):) çok sevindim daha iyi olmana canım aramıza dönecek olmana daha çok sevindim inşaallah denemelerin hemen başında gelir bebişde yeni bi heyecan katar evliliğe neşeniz olur 🤲🏻 Senden de Allah razı olsun kuzum 😍

Evet orasida acildikca olur daha bayaa acilir gobegin bide tam orta ya nemlendir sıkca.Bebegin hareketine durusuna bagli delige baskida olur.Hatta bazen dirsek fln atarlar ya :)
Fitik olsa duramazsin sanki ama yasamadim hic bilmiyorum ne desem bos olur :)
Sadece zaman zaman yasadim uzun surmedi.Insallah gecicidir❤
Muhtemelen bebeğin pozisyonuyla ilgiliydi çünkü bugün yer değiştirdiğini hissettim ve ağrı geçti elhamdulillah☺️ Çok sağol canım 🥰
Bebek büyürken çatlak oluşuyor, benimki o yüzden ağrırdı mesela. Kerata durmadan aynı yeri tekmeler, iyice çatlatır, daha çok acırdı. Belki ondan olabilir.
Veya yüksek bir yere uzandın mı? Göbek kaçması derler bizde, o zaman da göbek çevresinde ağrı olur, gebelikten bağımsız
yüksek bi yere uzandım abla ama onunla ilgili değildi galiba bebek bugün yer değiştirdi ve ağrı geçti çok şükür pozisyonla ilgiliydi herhalde ☺️ Çok teşekkür ederim cevabın için 🥰

Evt kuzum tek transfer o da tuttu binlerce sukur Rabime..aynen kuzum onun rahatligida vardi uzerimde ama yinede ilkinde olmasi mucizesi Allahim...aynenn kuzum 7 tane daha bebisim var ordaaa ::) donduruldular..ay cok sukur kuzum ck sevindim evliliginizi yoluna koymanizaaa..don sahalara tabi yaa bizde ck ozledik senii kuzumm..insan ozluyo kiz o gunleri bile..kendini ne zamannn neye hazir hissediyosan onu yap kuzucuk cunku oyle daha verimli oluyr pozitif oluyrsun..ben asilamadan sona bi ay ara vermek istemistm diger ayi iple cektm tup bebege gideym diye :) ne zaman nasi istersen hic kndini sartlama gelicek minis insallah

Zeyah3917 Zeyah3917 canım ağrın geçmiş sevindim :) benim hemen her ağrıya tecrübem var sanırım :KK70: 7. Aydan sonra her yerim ağrıdığı için. Göbek dışarı pırtlamıştı benim bide acaip incelmişti sanki yırtılacak gibiydi. Kaburga ağrısı çok çektim yaa neydi öyle gece uyutmazdı gündüz oturtmazdı. Poposunu dayamış dedi doktorum kendini ittikçe ağrın çoğalırmış. Hepsi geldi geçti işte şimdi de başka telaşlar. Senin de çok az kalmış yaa maşallah 💕

Zeyah3917 Zeyah3917 canım ağrın geçmiş sevindim :) benim hemen her ağrıya tecrübem var sanırım :KK70: 7. Aydan sonra her yerim ağrıdığı için. Göbek dışarı pırtlamıştı benim bide acaip incelmişti sanki yırtılacak gibiydi. Kaburga ağrısı çok çektim yaa neydi öyle gece uyutmazdı gündüz oturtmazdı. Poposunu dayamış dedi doktorum kendini ittikçe ağrın çoğalırmış. Hepsi geldi geçti işte şimdi de başka telaşlar. Senin de çok az kalmış yaa maşallah 💕
İnanır mısın benimde aynı oldu bu aya kadar göbek içerideydi dışarı pırtladı bi anda ve sanki altı boşalmış da suyu hissediyormuşum gibi şu anda 😊 kaburga meselesi de aynı poposunu sağ kaburgama dayadı hanımefendi ittirip duruyo 😂elhamdulillah çok az kaldı hasretle bekliyorum kucağıma alacağım günleri inşaallah ❤️

İnanır mısın benimde aynı oldu bu aya kadar göbek içerideydi dışarı pırtladı bi anda ve sanki altı boşalmış da suyu hissediyormuşum gibi şu anda 😊 kaburga meselesi de aynı poposunu sağ kaburgama dayadı hanımefendi ittirip duruyo 😂elhamdulillah çok az kaldı hasretle bekliyorum kucağıma alacağım günleri inşaallah ❤
Ciddi mi yaa Allah yardımcın olsun çok fena ağrısı. Pelvis ağrıların başladı mı 😓
Annem hala aynı :KK43: mahirde çok huysuz buaralar geçen bi tanıdık baktı şişme var diş çıkarmaya başlamış dedi. Perşembe aşımız var bakalım nasıl geçecek

X