Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Diş yüzünden biz de aynı durumdayız canım 😔 eğitim için erken bence. Huysuzluğu ağrıdan şu an. O ağrıyla başbaşa bırakma bence. Sende huzur bulup rahatlıyor diye düşün.. bol bol sev, kokla, konuş, sarıl.. geçecek bu günler inşallah ❤ şu an biz olmadan hiç bir şey yapamıyorlar. Oturmayı öğrenince biraz oyuncaklarla falan meşgul olur ama şimdi yapamıyor.
Oyun oynatmak, gezdirmek, eğlendirmek gerekiyor. Sadece uyku, temiz bez, emmek istediği ve gazla mücadele ettiği dönem bitti. Etrafa ilgisi arttı. Gün içinde oyunlar oynamalı, temiz hava almalı, yorulmalı ki uyuka daha rahat geçsin.. ama dişlere yapılacak fazla bir şey yok. Yardımcı olmaya çalış, kaşınıyorsa..
Allah kolaylık versin ❤
Teşekkür ederim canım rahatlattı bu mesaj biraz beni

Belki hala gazı vardır. Mahirde tam geçti dedim daha kötü oldu sanki artık bilinçli ıkınıyor ama bitmedi sindirim sorunumuz :/ gece uykusuna geçerken çok sallamaya gerek kalmıyor ama gündüz sürekli sallayarak uyutuyorum. Bazı bebekler sorunsuz atlatıyor biz kolik bebek anneleri için her gün ayrı macera :)
Var zaten canım bizimkide ikiniyor gaz çıkarırken ağlıyor felan hani geçerdi 4 ayda yok gecmiyor

Canimmm kuzummm cok sukur mutlu olanlardan olduk bizde Rabbime sukurler olsun..insallah kuzum saglikla buyusun..Allah razi olsunn sende bnm dualarimdasin her zamann bitanemm cok ozlendin..insallah daha iyisindir kuzum 🤐
canımın içi süreç nasıl ilerliyor, deneyimlerini paylaş aklım sende =) kaç haftalık oldun şu an? rabbim ne büyük ilk denemenizde tuttu hayırlısıyla yaa yöntem olarak falan neydi bu kuzum?? belki diğer topiklerde detaylı yazmışsındır stalk yapıcam sana =))
Kızlar annem baya rahatsız dualarınızda bulundurursanız. Karnında yayılma var Rabbim kimseyi darda bırakmasın
sonayım geçmiş olsun annene gülüm. dualarımda anneciğin, mahir kuzusu nasıl bir ara hastalıklar peşini bırakmamıştı. senin keyfin nasıl =)

canımın içi süreç nasıl ilerliyor, deneyimlerini paylaş aklım sende =) kaç haftalık oldun şu an? rabbim ne büyük ilk denemenizde tuttu hayırlısıyla yaa yöntem olarak falan neydi bu kuzum?? belki diğer topiklerde detaylı yazmışsındır stalk yapıcam sana =))

sonayım geçmiş olsun annene gülüm. dualarımda anneciğin, mahir kuzusu nasıl bir ara hastalıklar peşini bırakmamıştı. senin keyfin nasıl =)
Biz unutulduk mu acaba 😔

Deneyimlerimi sorduguna gore herseyi tekrar yoluna koydun gibi algiliyrm insallh oyledir kuzum..yavrm vala bilmiymki bende ne kdrlik :) dr.a gidince ogrenicez kuzucum tup bebek yontemiyle oldu yavru ck sukurki tuttu..Rabbim isteyen herkese nasip etsin tez vakitte insallah..

Kızlar eşim de varikosel 2.derece çıktı . Ve ameliyat oldu 2 gün önce morfoloji hız ve sayı sorunumuz vardı . Eşimde çok acayip ağrı olduğu için ameliyat şart dendi ve oldu . Tabi ameliyattan 1 ay önceki değerlerimiz daha kötüydü hız 0 gibiydi nerdeyse . Yılmadım kürler yaptım evicap kullandı ve 20 günde hareket sorunu kalktı şaka gibi . Ama ağrısı olduğu için ameşiyst oldu dediğim gibi
Ne kürlerı yaptınız

Bizdede nerdeyse ayni problem vardi canim,esim ameilyet olmadi ama hareket %1 di.
Allaha şükür kürler ve dualarla aştık bu sorunu hamileyim simdi.
Sende bırakma kocanın peşini kürleri 2 3 ay kesintisiz uygulayın,spermler 72 gunde bir olgunlasiyormus yani sizin kullanginiz ilaçlar kürler asıl etkiyi 2 ay sonra verecek.
Hakkinizda hayırlısı inşllah sizede şifa olur
Neler uyguladınız acaba ilac vıtamın kür

Biz unutulduk mu acaba 😔
Yok kuzum hiçbiriniZi unutmadım ümitciğimin haberi taze olduğundandoyasıya bir kutlamak istemiştim. Sen nasılsın yavrum keyfin nasıl? Ataklar vardı bir ara ne durumdasın? Zaman uçuyor resmen
Deneyimlerimi sorduguna gore herseyi tekrar yoluna koydun gibi algiliyrm insallh oyledir kuzum..yavrm vala bilmiymki bende ne kdrlik :) dr.a gidince ogrenicez kuzucum tup bebek yontemiyle oldu yavru ck sukurki tuttu..Rabbim isteyen herkese nasip etsin tez vakitte insallah..
İnşallah yoluna sokucam kuzum allah razı olsun..
Tüp bebek biliyorum da yok şu kadarı döllendi bu kadarı bilmem ne oldu aşamaları kafama takıldıydı :)
Güzel haberlerini bekliyorum bitaneciğim

Yok kuzum hiçbiriniZi unutmadım ümitciğimin haberi taze olduğundandoyasıya bir kutlamak istemiştim. Sen nasılsın yavrum keyfin nasıl? Ataklar vardı bir ara ne durumdasın? Zaman uçuyor resmen

Tüp bebek biliyorum da yok şu kadarı döllendi bu kadarı bilmem ne oldu aşamaları kafama takıldıydı :)
Insallah bitanem dualarimdasin cnm bnm...RAbbim aile butunlugunuzu bozmasin inasallah..saf saftup bebek dmsssm biliyosun tabi :)) kuzum ilk yumrta gelistiirrrici ignlr kullandm sonra yumurtalar toplandi anstzili oluyo bu islem sendn yumurta tolplanirken esin diger tarafta sperm veriyr..19 tane yunurta toplandi 14u dollendi 5 tanee 3. Gun yumurtasi dondudular 2 tane 5. Gune gelen yumurtadan dondurdular 1 tanesi transfer oldu kuzum..geri kalan 6 yumurta gelisemedi dediler ama halbuki 5. Gune gelmisti dondurmalari gerekiyodu gidince sorucm ndn dondurmadiklarini..yani simdi 7 tane daha minisim var :) transfer islemi yapilmadan once ameliyathanede embriyologdu sanirim yanima geldi 1 yane transfer yapicaz embriyonuz cok guzel gelisimi ck iyi durumda ck kaliteli dedi hamile kalma sansiniz yuzde yetmis dedi..sona dr geldi bsliyrm dedi ve o aleti soktu malesef :) transfer sirasinda uyanik oluyosun o yuzdn bn toplamayi daha ck sevdm uyuyosun bisi hissetmiyosun :) cnm biraz yandi kendimi ck kastm goremedi dr ben kastikca alet disari cikti dr yerlestirmeye calisti onlar canimi yakti kasmasam daha kolay gecerdi..ayy bi ara dr dediki sonraya birakalim kastigi icin yapamiyrm hayir devam diye bi bagirmisim o an gordum diyo kendini nasi rahat biraktiysan diyyo :)) insallah saglikla alirim da kucagima ikinci icin cekerm o stresi artk..darisi tum isteyen bekleyenlere olsun insallah..he bi de kullandigin ve kullanmaya devam ettigin igne ve ilaclar oluyr kuzu gobek ve kalcadan ignem 6 adette kullandigim ilacim var..ne zaman keser bilmiyrm smdiljk devam ediyr..her asama boyle :) sen karar verirsen biz buralardayiz kuzummm :))

Kuzum benim ❤ canımsın. annemin tahlilleri pek iyi değil şuan için duadan başka elimizden bişey gelmiyor. Mahir iyi teyzesini öpüyor 😘 hastalıktan burun tıkanıklığı kaldı onun haricinde atlattık şükür. Sen nasılsın kuzum inşallah herşey yolundadır

Ben iyiyim elhamdulillah canım ilaçlarımı içiyorum aksatmadan onun için ataklar çok hafif oluyo çok şükür canım ...hepten kaybolmadı sadece çok az ve önceye nazaran daha ağrısız geçiyo... asıl sen nasılsın kuzum halledebildin mi sorunları inşaallah halletmişsindir ya da halletmek üzeresindir çok merak ediyoruz seni bi an önce dön aramıza inşaallah🤗 biraz kıskançlık yapmış olabilirim ama sevdiğim için bu yanlış anlaşılmasın. 🙈

Merhaba kızlar
20 Mart’ta çift blastokist transferi oldum. Dün gece kan verdim 7 buçuk gün olmuş oluyor değer 0.100. Doktor 12. Gün bi daha ver geç tutunma olabilir dedi ama hiç ümidim yok. Böyle bişey yaşayıp hamile kalan hiç duydunuz mu ?

X