Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bak kendini yormuşsun ondan da olabilir canim. Birkac gun dinlen ve takipte ol. Cok agrin olurda git her turlu bakarlar.
Bugün dayanamadım gittim sağlık ocağında kalp atışı dinledim ilk defa:):) çok güzelmiş Rabbim herkese yaşatsın bu duyguyu:):) doktor ara ara olursa normal çok sık olursa kadın doğumcuya git dedi hemşire

Bende de var enfeksiyon geçmiyor bir türlü. Doktorum ilaç da yazdı geçmedi. Hala da devam ediyor 2.5 aydır var neredeyse. Yanma kaşıntı da yok sadece akıntı oluyor
Bu sorun büyük ölçüde soğuk almaya bağlı olsa da, gebelik ilerledikçe mesane eziliyor ve sıkışıp kalıyor, idrar tam boşalamadığı için içeride bakteri kalmış olabilir. Ben yazın sürekli sıkışık hissedip wcde bir gıdım idrar yapıyordum. Tabi enfeksiyon uzun sürmüştü. Bol sıvı (ben önceki haftadan kalmış meyveleri kaynatıp sıcak olarak suyunu içerdim) tüketip kendini sıcak tut gülüm. Tuvalette temizlenirken de ılık veya sıcak su kullan. Geçmiş olsun ❤

İnşallah kilo almaya devam eder kuzucuk ama almazsa da 35 hafta çok küçük değil. Haftaya alsalar 36 haftalık olur, birazcık daha büyümüş olur inşallah. Sağlıkla gelsin miniğin ❤

Ben de cuma gittim doktora kilosu 2189 bana acayip az geldi ama doktor bir şey demedi. Seninki haftana göre normal bence emin değilim ama. Dedim benimki de 2500 olmuştur ama az çıktı
Kızım ultrasonda daha minik görünüyordu, 700 gram daha ağır doğdu maşallah. O hesaplar yanılabiliyor.. sen yine de güzel beslenmeye bak. Et, süt ürünleri, yumurta, sebze, meyve her gün ye

Selam vosvos nasilsin? Masallah kizina bu arada:) gece uykulari bizim hala duzene giremedi daha dogrusu uyumaya diireniyor. Hep kucakta uyumak.istiyor hicbisey yapamaz oldum. Sen neler yapiyorsun uykuya gecerken herhangi bir yontem.uyguluyor musun :)

İnşallah kilo almaya devam eder kuzucuk ama almazsa da 35 hafta çok küçük değil. Haftaya alsalar 36 haftalık olur, birazcık daha büyümüş olur inşallah. Sağlıkla gelsin miniğin ❤
İnşallahhh 2.5 kilonun altında olması riskli demişti doktor küveze alınabilir demişti amamartık doğsa da alınmaz olur inş sağ salim

Selam vosvos nasilsin? Masallah kizina bu arada:) gece uykulari bizim hala duzene giremedi daha dogrusu uyumaya diireniyor. Hep kucakta uyumak.istiyor hicbisey yapamaz oldum. Sen neler yapiyorsun uykuya gecerken herhangi bir yontem.uyguluyor musun :)
Merhaba canım nasılsın? Oğluş nasıl büyüyor mu? Kızım uyku düzenini kendi ayarlıyor, ben sadece bir süre önce yatırıp sohbet etmeye başladım. Böylece etrafı gözlemlerken kucak için ağlamayı bıraktı. Yani önce kucaktan indirmek gerekiyor. Bez değiştirirken yatırdığım puf çok iş görüyor, orda takılıyor çevreye bakınıyor. Sonra ana kucağında yatmaya da başladı, yer sofrasında yemek yerken oraya bırakıyorum. Önceden memede uyuyup kalırdı, arada yine oluyor ama artık pufun üstünde karnı tok ve bezi temiz olduğu zaman emziğini veriyorum, yavaşça uykuya dalıyor. Bu uyku şeklini kendi seçti, ben sadece iyi gözlemledim ve yuppiii :) gaz sorunu yoksa sen de alıştırabilirsin yavaşça. Rahat bir yer tespit et, bütün odaya hakim, her yere bakınıp seni de rahat görebileceği.. sonra sohbet edin biraz. Yavaş yavaş uzaktan da seslenmeye başla ki alışsın tek yatıp oyalanmaya. Sonraki adım emziği tutup alnına hafif masaj ve şşş sesiyle dalmasını sağlamak. Bunu sonradan yapmaya gerek kalmıyor, alışınca emziği alıp uyuyor kendi. Hadi bol şans

Sağlık ocağındaki doktor da bol su iç dedi. Saol ablam

Kızım ultrasonda daha minik görünüyordu, 700 gram daha ağır doğdu maşallah. O hesaplar yanılabiliyor.. sen yine de güzel beslenmeye bak. Et, süt ürünleri, yumurta, sebze, meyve her gün ye
İnşallah benimki de öyle olur

vallahi bilmiyorum ya kurtulamadım enfeksiyondan bi türlü bide sürekli idrarim var gibiyim senınde öle mi?
Ha bire değil de gece normalde hiç kalkmazdım 2-3 kere kalkıyorum. Bazrn olmuyor bazen de daha sık oluyor

Ben yorgun bitkin ve uykusuz. Oglum iyi cok şükür sadece bu aralar hep kucak istesigi icin bi yere koydugumuz an agliyor. Benimkide hep emerek uyumak istiyor. Biraksin diye cok ugrastim hala olmadi. Emzik almiyor ya ogurup atiyor hemen midesi bulaniyor. Damakli damaksiz verdim reddediyor. Emzik alsa ben de rahatlicamm seninkine masaallah darisi yakin zamanda bana :) Bir de senin dedigin gibi denicem insaallah olur. Cok tesekkur ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Emziği kızım da geç aldı. İlk aldığım sıradan emziği sevmedi diye silikon bir emzik aldım wee baby'nin. Komple silikon her yeri. Onu arada tutuyordu, şimdilerde uykusu gelince kabul etmeye başladı. Hatta uykuya dalmadan ağzından düşerse ağlıyor :) inşallah seninki de alır emzik. Hem sen rahat edersin hem bebeğin.

Insaallah canimm insaallah alir emzik. Eger 2.ci olursa dogar dogmaz emzik vericem boyle uğraşmaktansa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…