Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim kız uyku düzenini oturttu çok şükür ❤ akşam erken uyuyup kalırsa gece iki kez kalkıyor emip uyuyor. Geç uyursa da gece bir kez kalkıyor. Uykusu, beslenmesi, sağlığı yerinde şükür. Darısı senin kuzulara :)
Önünde epey uğraş varmış ama hepsi de çok zevkli. İzne ayrılınca daha rahat olursun kabuslar biter inşallah.
Yardım edecek kimse var mı? Annenler yakındaysa korkma. İlk iki ay yorulursun, sonrası kolay :) hem ikisi birbirine alışkın olduğu için yalnız kalmaktan korkmazlar, ille de annem diye ağlamazlar tek bebek gibi :) gündüz ikisini yanyana koyup mutfağa, wc'ye gidebilirsin rahatlıkla :))
Evet canım annemde yakın kayınvalidemde ikiside gelir omaçıdan sıkıntı yok . Maşallah canım senin kuzuya darısı başıma inşallah . Benim yeğenimde çok rahat bi bebekti ama görümceminki nerdeyse bir buçuk yaşında hala huysuz uykusuz onu görünce korkuyorum valla. İnşallah emerler bide çok istiyorum emzirmek bakalım nasıl olcak

Üşütmemeye dikkat etmelisin. Ayağında her zaman kalın çorap ve patik olsun. Belini de sıcak tut yelek giy. Enfeksiyonu atmanın en iyi yolu sıvı tüketmektir. Ihlamur, kuşburnu kaynatıp içebilirsin. Bol bol iç ki idrarla atılsın. Mümkünse tuvalette sıcak/ılık suyla temizlen iyileşene kadar. Geçmiş olsun canım
Üşütmemeye dikkat etmelisin. Ayağında her zaman kalın çorap ve patik olsun. Belini de sıcak tut yelek giy. Enfeksiyonu atmanın en iyi yolu sıvı tüketmektir. Ihlamur, kuşburnu kaynatıp içebilirsin. Bol bol iç ki idrarla atılsın. Mümkünse tuvalette sıcak/ılık suyla temizlen iyileşene kadar. Geçmiş olsun canım
haftalar ilerledikçe daha cok sıkınti oluyır sanirim bu vajınal sorunlar

Bakalim da cok umut yok gec dollenme olamaz heralde yumurta catlamasi belli kimyasal olmus olabilirsin diyen cok diger formlarda
Kaç yumurta oluştu acaba biri gec mi çatladı ondan da olabilir gec döllenme cnm
Yok iyiye yor,kötüyü düşünme.
Rabbim hayırlısını yazmıstır:dua:

• Beğen
Reactions: Cac
Kendi kızımın ismini 9 ayda seçemedim :)))) 40+3'te karar verdim, hiç hesapta olmayan bir ismi seçtim :)) kuzey güney dizisinde bir kız vardı diye muhabbet ederken dank etti, bu olsun dedim. Ayrıntılı usg çok zevklidir, kendin de göreceksin net olarak minik parmakları ❤ oğlun olursa ismi belli dimi :) o zaman ileride kardeşiyle uyumlu olacak isim bulun ablasına (eğer kız ise). Esma, Esra, Ebrar, Ecrin, Eda, Ece(m), Ezel v.b.
Ben de senin gibi işte bu demek istiyorum. Evde prova yapiyoruz sesleniyoruz falan :KK66: Esim surekli tanidigim kisilerin isimlerini buluyor. Aklima onlar geldigi icin begenemiyorum. Cok seçiciyim maalesef.
Arkadasim ayrintilida kaslarini bile gorduk deyince heyecanlanmaya basladim. Kime benzeyecek merak ediyorum :)
Erkek adı hazırda bekliyor.
'Ece' çıtı pıtı bir kisiyi animsatiyor. Hosuma giden isimlerden :KK66:

İnşaallah olmaz canım devlete gidiyorum ya erken gidince bakmıyorlar bile Ama biraz daha bekleyip gidicem önce bi sağlık ocağına mı gitsem diyorum valla kafa.im karıştı çok yürüdüm dün ondan da olabilir diye düşünüyorum
Bak kendini yormuşsun ondan da olabilir canim. Birkac gun dinlen ve takipte ol. Cok agrin olurda git her turlu bakarlar.

Merhaba, bat 16 şubat. Pko hastasıyım ama doktoruma çok güveniyorum Prof. Gürkan uncu. Bu ay takip öbür ay büyümezse büyütürüz dedi. Birbirimize dua edelim kızlar

haftalar ilerledikçe daha cok sıkınti oluyır sanirim bu vajınal sorunlar
Bende de var enfeksiyon geçmiyor bir türlü. Doktorum ilaç da yazdı geçmedi. Hala da devam ediyor 2.5 aydır var neredeyse. Yanma kaşıntı da yok sadece akıntı oluyor

Bende de var enfeksiyon geçmiyor bir türlü. Doktorum ilaç da yazdı geçmedi. Hala da devam ediyor 2.5 aydır var neredeyse. Yanma kaşıntı da yok sadece akıntı oluyor
Cuma yaptırdım lokosit 108 erıtrosit 31 cıktı yani yuh dedim wc den geri gelemiyorum zaten saat basi wc deyim bşde tam bosaltamiyorım glıba hep idrar hissi cildirmamak elde değil

Kızlar 35. Haftamdayım bugün kontrolm vardı karın çevresi 1 hafta gerideymiş her hafta gel dedi doğum tarihini söylemedi belli olmaz beslenmesi yavaşlamış dedi böyle birşey yaşayan var mı bebeğim 2.580 gr küçük mü sizce

Kaç yumurta oluştu acaba biri gec mi çatladı ondan da olabilir gec döllenme cnm
Yok iyiye yor,kötüyü düşünme.
Rabbim hayırlısını yazmıstır:dua:
2 yumurta dedi biri peşinden geliyo anladim oteki 17.5 dedi digeri kucik dedi sanki kendi aralarinda konisuyorlar asistan bakiyo bide hayirlisi diyelim banada dua et hamislerin duasi kabul olur

Cuma yaptırdım lokosit 108 erıtrosit 31 cıktı yani yuh dedim wc den geri gelemiyorum zaten saat basi wc deyim bşde tam bosaltamiyorım glıba hep idrar hissi cildirmamak elde değil
Lökosit yok da benim de eritrosit 14 çıktı. Çok fazla değil ama tuvalete gidiyorum sadece sarı akıntı oluyor o rahatsız ediyor beni de

Kızlar 35. Haftamdayım bugün kontrolm vardı karın çevresi 1 hafta gerideymiş her hafta gel dedi doğum tarihini söylemedi belli olmaz beslenmesi yavaşlamış dedi böyle birşey yaşayan var mı bebeğim 2.580 gr küçük mü sizce
Ben de cuma gittim doktora kilosu 2189 bana acayip az geldi ama doktor bir şey demedi. Seninki haftana göre normal bence emin değilim ama. Dedim benimki de 2500 olmuştur ama az çıktı

X