Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Maşallahh koca adam oldu desene artık ben 2 hafta önce gittim 1650 gr 41 cm demişti şimdi ne kadar bilmiyorm rapor almaya gidince öğrenicem inşallah ..
Bende 25 ine gideceğim canım o zamana kadar sorun çıkmazsa inşallah :)
Maşallah kuzuna sağlıkla büyüsün inşallah

Aminnn tatlım❤ cok tesekkur ederim. Iyi olmana sevindim canim. Yolu yarılamissin artik.
Aynen yarıladım canim ama bende yarılandim resmen. Riskli haftalar bitti sayılır. Şimdi erken doğum olmasın diye dikkat ediyorum. 34. Haftada benimki doğar. Başkaları gibi kırkı hayal etmem. 28. Haftada ciğer geliştirici iğneye başlıcam bu doktorda . Hayırlısı be kuzum. Seninde bu haftalara kadar şu gibi akar gider gunlerin insss.

Kızlar merhaba
En son resimdeki oldu artık hep silik çıkıyo anlamadım gitti
Yumurtlamadım demekki 14 gündür soğan suyu içiyorum

Eklentiler

• 2EDEA0AA-503A-47B9-A438-5277AEFB886E.jpeg
    33,3 KB · Görüntüleme: 33

Senin ilk olacak degil mi?
Bence kafandaki tum olumsuzluklari sil.
Ben 2 kez spinal oldum.2.sini 21 Eylul'de atlattim,yarın yarı 40mız :)))
Belden asagini hissetmen soz konusu bile degil yani dikis atilirken hissetmiyorsun zaten insan bu aciya dayanamaz.
Bebegin cikarilma aninda biraz ugrastiklari icin sarsinti gb ya da karninda ugrasiliyormus gb hissediyorsun ama his gibide degil canim tamamen uyusuksun.Zaten sen uyusmadan hicbiseye baslanmiyor.Bebek 5 dk icinde o minnak suratiyla karsinda oluyor :) yan tarafta hemsire ilk mudahaleleri yaparken goruyorsun.Sonra yanina getiriyorlar.O ilk kokusu bambaska evladın❤
Sonrasinda istersen ya da gerekirse tabii ki her konuda yardimci olurlar zaten gereken her mudahaleyi yaparlar.Bebegi dusunurken kendini dusunmuyorsun bile.
Sonrasinda agrilarla biraz basetmek gerekiyor sadece.Ama ameliyathane konusunda cidden korkutma kendini❤

Tabii ki bilmedigin bir durum belirsizlik dusundurucu o bambaska bi his.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim inşallaj güzel düşünmeye çalışıyorum ama 2 kayıbı olunca insan korkuyor. Bugün tekrar kan verdim 51 çıktı çok şükür pazartesi 9 du değerim

Bilmem mi..
Orda takilip kaliyorsun,iyi haberler aldikca yumusuyor icin.Ama umut bambaska bi his iste❤ olumlu dusun,hayaller kur❤

Aramızda tam bir hafta var gibi seninle ne güzel inşallah doğum yaklaştığı zamanda da burda paylaşırız birbirimizle :)
Amin insallah canim. Düşüncesi bile heyecanlandirdi. Hep guzel haberler veririz birbirimize umarim❤
Igneden de hic korkma. Bebise faydali oyle dusun hep. Bana da eşim vuruyor. Kendim daha hic yapmadim.

Dogum yaptım ben sezeryanla hem spinal anestezi hem genel anestezi aldım spinalim tutmamaştı o yuzden dogum hikayem kötü sonra genel anestezi alınca zaten birşey hatırlamıyrm o yuzden kafaya çok takıyorum ayık kalabilirmiyim diye
Ben hiç bişeyden korkmazdım ama dogumdan sonra panik atak oldum herşeyden korkar oldum kan verirken igne yaptırırken bile korkar oldum doktorum çok ilgili sagolsun bu konuda ki piskolojimi biliyo zaten kızımda dogumdan 1 hafta sonra vefat etti herşey üst üstte geldi diye piskolojim maf oldu doktorum sen çok güçlü bi kadınsın herşey güzel olucak bana güven diyor bende o anı yaşamak istiyorum ama şuan konuşunca bile panki oluyorum kalbim durcak gibi oluyo
O bebek orda kalmıycak mecbur dogucak onu biliyorum ama nasıl!!
İşte o bebegi çıkarırken ki çekiştirme de agrı hissedilmese bile o çekiştirmeye dayana bilirmiyim bilmiyorum ben bayılırım heraldr o an
Allah yardım etsin sen yazınca heveslendim benim kucagıma verirlerse çok mutlu olurum heyecanlandım şimdi

Canım bunları düşünme herşey olacağına varır bende ilk doğumda ameliyathane de nefessiz kaldım zor uyandirdilar. Bunları düşününce ikinci gebeliğimde rahat uyku bile uyuyamadım acaba ne olacak nasıl olacak son ana kadar sürekli bunu düşündüm uykularim kaçtı geceleri.

Bende ilkinde genel olmuştum ikincide spinal oldum tabi o daha farklı çocuğu çıkarırken hissediyorsun bende kötü olmustum ama şükür 24 gün oldu doğum yapalı. Şimdi ikimizde iyiyiz ve iyi şeyler düşün kendine bu günleri zehir etme.

Sağlıkla al kucağına bebeğini inşallah.

Canim oyle dayanilmayacak stres yapacak bi sarsinti ya da his degil o an.Sadece farkediyorsun.Ve bebegin tam cikiyor olusunuda bildiginden daha da heyecanla bekliyorsun.Bebek ciktiktan sonra 2 dogumumda da bi mide bulantisi olmustu ama onu da soyluyorsun damardan bi sivi veriyorlar.Istifra etmeden gecmisti o da.

Ilk hikayen tabii ki sikintili olmus.Dusunmen,sorunlar yasamanda normal aslinda.
Her dogumda birbirinden farkli insan genelleyemiyorda.
Senin olayin yine spinalin tutup tutmasi bence tutarsa sonrasinda sikinti yasayacagini sanmiyorum ameliyat esnasinda.Tutmazsada yine genele doneceklerdir.Sizin icin ellerinden geleni yaparlar hem ne mutlu doktorunda durumu biliyor.Sende biliyorsun ki bebisi gorunce hicbisy kalmiyor :)
Dua et,olumsuz dusunme❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…