Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar.Ben yeniyim burda konu açacakdım fakat nerden açıldığını bulamadım bir türlü. Ben 5 yıllık evliyim ve ilk zamandan beri hiç korunmadık eşimle.Son 2-3 yıldırda çocuk istedik fakat olmadı.Polikistik over var bende tabi bide evlendikten sonra birden bi 30 kilo alımım oldu zeynep kamile aşılama için başladım geçen senelerde yumurtaları büyütmek için hap kullandım fakat işe yaramadı ilk aşılamayı bile yapamadık.Benim konu bayağı uzun aslında ama ben sizlere şunu sormak istiyorum.Bundan onceki adet dönemimde yani eylül sonları ekim başlarında ovülasyon testi alıp deneme yaptık. Testte sürekli çift çizgi çıkmıştı. Denemelere o süre içinde devam ettik. Daha sonra benim içimde sürekli bi umut vardı adet günüm daha gelmeden idrar testi yaptım.2. Çizgi silik şekilde sonuç verdi.Tabi ben merak edip ertesi günü kan testi yaptırdım ve sonuç 5. Küsürdeydi.Adet günüme daha 10 günden fazla vardı sanırım. Daha sonra olumsuz oldugunu düşündüm tabi .Sonrasında bigün pembe şekilde bi leke geldi peçeteye gün boyu başka bişi gelmedi.2 gün sonrasında kahverengi geldi. Ara ara böyle şeyler oldu.herneyse sonra hiç bi adet belirtisi olmaksızın kahverengi ve pembe renkte akıntılar gelmeye devam etti.Bende onu adet olarak saydım.fakat normalde 2-3 kutu ped bitiren ben bu sefer hiç ped kullanmadım.15-20 gün böyle devam etti.En son 2 gün önce kadın hastalıklarına gittim lekelenmem olduğu için uzun zamandır.doktor muayene etti alttan rahim duvarının kalınlaştığını söyledi ve bana progestan verdi kanamayı keseceğini söyledi.Benim nedense bu ay çok değişik sürekli içimde bitmeyen bi umut var.Dün sabah bir test yaptım ve sabah direk evden çıkmıştım akşam eve geldiğimde baktım test bu şekilde sizde yorumlarmısınız
Hamile olabilirsinz bnce gidip tekrar kan verin

Merhaba arkadaşlar.Ben yeniyim burda konu açacakdım fakat nerden açıldığını bulamadım bir türlü. Ben 5 yıllık evliyim ve ilk zamandan beri hiç korunmadık eşimle.Son 2-3 yıldırda çocuk istedik fakat olmadı.Polikistik over var bende tabi bide evlendikten sonra birden bi 30 kilo alımım oldu zeynep kamile aşılama için başladım geçen senelerde yumurtaları büyütmek için hap kullandım fakat işe yaramadı ilk aşılamayı bile yapamadık.Benim konu bayağı uzun aslında ama ben sizlere şunu sormak istiyorum.Bundan onceki adet dönemimde yani eylül sonları ekim başlarında ovülasyon testi alıp deneme yaptık. Testte sürekli çift çizgi çıkmıştı. Denemelere o süre içinde devam ettik. Daha sonra benim içimde sürekli bi umut vardı adet günüm daha gelmeden idrar testi yaptım.2. Çizgi silik şekilde sonuç verdi.Tabi ben merak edip ertesi günü kan testi yaptırdım ve sonuç 5. Küsürdeydi.Adet günüme daha 10 günden fazla vardı sanırım. Daha sonra olumsuz oldugunu düşündüm tabi .Sonrasında bigün pembe şekilde bi leke geldi peçeteye gün boyu başka bişi gelmedi.2 gün sonrasında kahverengi geldi. Ara ara böyle şeyler oldu.herneyse sonra hiç bi adet belirtisi olmaksızın kahverengi ve pembe renkte akıntılar gelmeye devam etti.Bende onu adet olarak saydım.fakat normalde 2-3 kutu ped bitiren ben bu sefer hiç ped kullanmadım.15-20 gün böyle devam etti.En son 2 gün önce kadın hastalıklarına gittim lekelenmem olduğu için uzun zamandır.doktor muayene etti alttan rahim duvarının kalınlaştığını söyledi ve bana progestan verdi kanamayı keseceğini söyledi.Benim nedense bu ay çok değişik sürekli içimde bitmeyen bi umut var.Dün sabah bir test yaptım ve sabah direk evden çıkmıştım akşam eve geldiğimde baktım test bu şekilde sizde yorumlarmısınız

Ben kan vermeni oneririm canim.
Insallah ilacta ise yaramistir.
Doktora ne zaman gittin ve yine ne zaman gideceksin?Kan vermismiydin adete 10 gun kala verdiginin disinda?
Sureyi cok uzun anladim sanki :)

Yine de çok güvenme onlara boşver sen umut etmeye devam edelim peki sende hafif lekelenme oldu mu
Malesef canım sanırım bende kendi kendime belirti çıkarıyorum bazen karnım ağrıyo bazen belim bazen gaz sıkıntısı çekiyorum. Kendimi dinlemicem dedim ama olmuyo gene sen belirti yaşadınmı?

Siklus arasi degil artik luteal faz bizimkisi canim. Yumurtlama bittigi icin luteal faza girmis oluyoruz. Yarin benim 21. Gunum bitek ona baktirmadim gidip tahlil yaptiricam bakalim kac cikacak

E oyle yazmıştı bir site hey yarabbi yanlış mı şimdi. Normali yumurtlamadan sonra 5-14 arası imis. Ama benimki diğer kategorilere girmeyen bi sayı . Bence yükseliyor yani daha 3 gunde 1 den 2.q cikmis

@Arel13 canm listeye beni eklememişsin bat 6 kasım demiştim.:KK24:
kızlar bi sorum olacak. geçen gün muayane oldum dr rahminde yumurtalıklarında hiç bi sorun yok dedi tahlillerim de çok yiy çıktı. evleneli 3 ayı geçti korunmuyoruz da. fakat gebelik söz konusu değil. ve
ovulasyon testi bu ay hiç çift çizgi çıkmadı:KK12:

Bence esin de gitsin kontrol amaçlı

Malesef canım sanırım bende kendi kendime belirti çıkarıyorum bazen karnım ağrıyo bazen belim bazen gaz sıkıntısı çekiyorum. Kendimi dinlemicem dedim ama olmuyo gene sen belirti yaşadınmı?
Benim sağ tarafimda kasik ağrısı oldu 4 gün kadar daha önce hiç olmamıştı böyle birşey dunde yumurtaliklarim ağrıyordu sanki lekelenmede belki bugün olurmuş bilemiyorum artık

Diş etim şişti ve fircalarken çok kanıyor. Ve hemen nete baktım hamilelik belirtisi mi diye:KK70: 4 gün geçse de artik her şeyi hamileliğe yormasam. Valla artık beden yoruldu ya hu:KK57:
Diş eti hassasiyeti yapabiliyormuş diye biliyorum bende canım o yüzden gebelik düşünmeden önce diş tedavisi olmayı öneriyorlar

Ya kizlar benimde belim ağrıyo 1 haftadır hiç geçmedi başka da bisy yok adetime 10
11 gün var daha

24 ekimdi benim adetim 37 günü buluyor bazende düzensiz oluyor ama 30 u hep geçiyor doktor normal olduğunu söyledi genetik olabiliyormus. Ama zaten o dönem de akintim da oldu gördüm yani . Şimdi kuru mesala bazen beyaz gerenkli geliyor o kadar

Diş etim şişti ve fircalarken çok kanıyor. Ve hemen nete baktım hamilelik belirtisi mi diye:KK70: 4 gün geçse de artik her şeyi hamileliğe yormasam. Valla artık beden yoruldu ya hu:KK57:

Ben 23 yasindyim gecen yil evlendim. Gecen yil adetim 5 gun geçince test yaomis ikinci cizgi az diye yok sanmış herkese sormuştum. Şimdi duyduklarını idrak edemiyorum. Kirpik karışması kaş karışması burun sizlamasi . Biz sanirim kafayı yiyoruz komple :deli: bende ruyamda burnumdan cok fazla pislik çıktığını gördüm uyanıp tabiri ne baktim hamilelikmis :dondurma: tozutuyoruz %95...

X