2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Kırgınlığın geçmiyor ki böyle boş yere bebeği de strese sokuyorsun..
Yapsın boşver kullanmadıklarını dağıtırsın
Karnimdayken baslamis oluyorm onu babaannesinden soğutmaya iyi oluyor canım :KK49:
Isin sakasi haklisinda işte kolay olmuyor be canım

Karnimdayken baslamis oluyorm onu babaannesinden soğutmaya iyi oluyor canım :KK49:
Isin sakasi haklisinda işte kolay olmuyor be canım

Benim kayınvalidem iyidir hoştur ama nedense o zaman öyle bir taktım ki ona şimdi ne saçma şeyler düşünmüşüm diyorum.
Hep diyorum babaannen şöyle sakın sevme onu diye Hatta kv kızımı sevmediğini düşünürdüm.
Doğumdan sokra 6 ay da bu böyle gitti geldi kucağına vermedim sevmek istedi uzak tuttum bilerek yapıyordum ama kadının bir zararı da yoktu taktığım konuları söyleyim

Neden torununa 1 çöp almadı dedim kadın 36. Haftamda Eminönü’ne götürdü tüm Mevlüt hastane çıkışı hediyeliklerimi aldı

Neden hep annem yoruluyor o gelip iş yapmıyor diyordum

Yapsa ayrı batıyordu yapmasa ayrı :eğlence:tamamen hamilelik psikolojisi işte..

Çocuğu babaanneden uzaklaştırmak demek babadan uzak tutmak gibi bir şey.
Şimdi görsen ikisi de öyle çok seviyorlsr ki birbirlerini onları öyle görünce mest oluyorum bana ihtiyacı olduğu kadar anane babaanneye de ihtiyacı var/

Benim kayınvalidem iyidir hoştur ama nedense o zaman öyle bir taktım ki ona şimdi ne saçma şeyler düşünmüşüm diyorum.
Hep diyorum babaannen şöyle sakın sevme onu diye Hatta kv kızımı sevmediğini düşünürdüm.
Doğumdan sokra 6 ay da bu böyle gitti geldi kucağına vermedim sevmek istedi uzak tuttum bilerek yapıyordum ama kadının bir zararı da yoktu taktığım konuları söyleyim

Neden torununa 1 çöp almadı dedim kadın 36. Haftamda Eminönü’ne götürdü tüm Mevlüt hastane çıkışı hediyeliklerimi aldı

Şimdi görsen ikisi de öyle çok seviyorlsr ki birbirlerini onları öyle görünce mest oluyorum bana ihtiyacı olduğu kadar anane babaanneye de ihtiyacı var/
Evet hormonlarin etkisi var kendi annemin bile bazi seyleri sinir ediyor bu dönemde ama anlatmıştm canım bana ve ogluna kisirmisiz cocugumuz olmuyormus gibi davrandı esim unuttu belki ama ben asla unutmicam bu yüzden bebegimi sevmeyi haketmiyormus gibi hissediyorum o nefretle işte yoksa ilk evlendigimiz zamanlar iyiydik zamanla beni yipratti soguttu bu onun suçu ve zerre farkında degil pisman değil soylediklerinden sahsen ben kızımla icli disli olsa sinir olurum aklıma hep soyledikleri gelir kendimi biliyorm bunu asmaliym bununda farkindaym öyle işte canım sürekli sürekli yazıyorum sıkıntımı ama icimde kalıyor yoksa :KK43:

Kizlar ben alişverisimi bitirdim tek ateş olcerim kaldi onun da bir acelesi yok.darisi herkesin basina bazen cok sey aldim die dusunuyorum bakalim.umarim dogru gerekli seyleri almisimdir 2 ay surekli alisveris yaptim diyebilirim cogunuinternetten aldim.trendyol,hepsi burada ,bebe konfor besik com, ve baby mall un istanbul yolundaki magazasindan puset almadim susleri bebegin ve benim ihtiyaclarim tahmini 3 bine yakin tuttu siz nasil bir butce harcadiniz ....cok mu gereksiz sey aldim acaba ?

Ben 3 binin ustune ciktim resmen battiiiiimmmm :KK43:

Bu konuyu akisina birakin kizlar ...ben dogurdum bisey almamasini gectim calismam lazim, 2 bina yanimizda oturuyordu o zaman bakiciyi arada bi gelip kontrol eder misin dedik 2 gune bir falan dizim agriyo gidemem dedi.bu arada ben o donem eltimle ayni anda dogum yapmistim .hic bakmadi eltime gider bana gitmezdi.bende kaptim cocugumu buroya goturdum bi aksam yemegine falan davetli olsak annem 3 saatlik yoldan geldi bakti o zaman oyle kiziyordum ki , sevilmemek cok kotu bisey sebep mi ne , eltimle ayni memleketliler, ve diger ogluna asiri duskundur.anladim ki benimle ya da eltinle alakali degil sevilen oglanin karisi da cok seviliyor.sonuc kizim buyudu ne zaman istese gonderdim.kizimin yaninda hic konusmadim onunla ilgili.annene deli gibi duskun kizim babaanneyle ayni semtte oturuyoruz bir ay gormuyor.annemde ankaraya tasindi 2 gun gormese ölür.akisina birakin cocuk sevgiyi gervek emegi hissediyor.

Bu konuyu akisina birakin kizlar ...ben dogurdum bisey almamasini gectim calismam lazim, 2 bina yanimizda oturuyordu o zaman bakiciyi arada bi gelip kontrol eder misin dedik 2 gune bir falan dizim agriyo gidemem dedi.bu arada ben o donem eltimle ayni anda dogum yapmistim .hic bakmadi eltime gider bana gitmezdi.bende kaptim cocugumu buroya goturdum bi aksam yemegine falan davetli olsak annem 3 saatlik yoldan geldi bakti o zaman oyle kiziyordum ki , sevilmemek cok kotu bisey sebep mi ne , eltimle ayni memleketliler, ve diger ogluna asiri duskundur.anladim ki benimle ya da eltinle alakali degil sevilen oglanin karisi da cok seviliyor.sonuc kizim buyudu ne zaman istese gonderdim.kizimin yaninda hic konusmadim onunla ilgili.annene deli gibi duskun kizim babaanneyle ayni semtte oturuyoruz bir ay gormuyor.annemde ankaraya tasindi 2 gun gormese ölür.akisina birakin cocuk sevgiyi gervek emegi hissediyor.
Kesinlikle katılıyorum söylediklerine.
Doğru olan çocuğu diğer insanlara karşı doldurmak değil, onlar kimi sevip kimi sevmeyeceklerini bizlerden daha iyi hissediyor. Hem çocuğu da küçüklükten itibaren birine karşı sevgisizlikle ya da kötüleyerek büyütmek doğru değil. Su akıp yolunu buluyor her zaman sadece sabır..

A
3000 TL ne aldın yazar mısın? en azından eksikleri tespit ederim. ben daha yolun başındayım sanırım
Na kucagi oto koltugu olarak kullanilan,bebe konfor elyeza beşik,chicco gogus kalkani ,chicco biberon ve emzikleri,andywawa hastane cikisi 10 'lu,panaten pisik remi,suda krem,sebamed sampuan,termo canta,yeseren kalem ve susleme esyalari,sevi bebe banyo malz.,sevi bebe kiraz cekirdekli minder,baby cam agzi mendilleri ve muslin ortu,unibaby yenidogan islak mendil,temizleme pamugu,prima bez,kendime lohisa takimi terlik taç, emzirme sutyenleri, kullan at lohusa camasiri,roxy ve e bebegin deterjanlari,tulumlar cit citli badiler sayisini bilmiyorum cok fazla degil bi de battaniye ormek icin ip aklima gelenler bunlar ....

Kizlar ben alişverisimi bitirdim tek ateş olcerim kaldi onun da bir acelesi yok.darisi herkesin basina bazen cok sey aldim die dusunuyorum bakalim.umarim dogru gerekli seyleri almisimdir 2 ay surekli alisveris yaptim diyebilirim cogunuinternetten aldim.trendyol,hepsi burada ,bebe konfor besik com, ve baby mall un istanbul yolundaki magazasindan puset almadim susleri bebegin ve benim ihtiyaclarim tahmini 3 bine yakin tuttu siz nasil bir butce harcadiniz ....cok mu gereksiz sey aldim acaba ?

canım biz dolap yaptırdık (tamam hem de yüklük gibi evin ihtiyacıydı, bir bölümü de bebeğin) 1500
bebek arabası 950
yatak 250 ye geldi indirim ile
bebek bezlerine 100 tl
ıslak mendillere 115 tl
tchibodan bi alışveris 100 tl
turuncu kasadan bir alışveriş 100 tl
Lcw 100 tl
Ateş ölçer 100 tl
E bebek 300 tl
Çatlak krem 170 tl
Onun disinda da ıvir zivir vermisizdir

Herkes teker teker ince ince yazsa çıkıyor rahat 2 bin

küçük derken ya çok mu küçük malum 2 çocuk olacak artık. bide sığmazsam.

Fiyatı çok iyi ama kafama takılan boyutları gözümde kestiremiyorum o yüzden görmeden almak istemedim. En azından e bebekte gider bakarım yine siteden alırım : bide mor istemiyorum siyah bordo koyu renkleri tercih ederim
Yok kuzum bebisin esyalari kucuk ama iki cocuk icin kullanacaksan bu sirt degilde yan olanlar varya bak onlar daha genis duruyo

bebek arabası beşik kıyafetler biberon ve süt sağma makinesi bebek dolabı halısı perdesi ve sus eşyaları ile benimde 3bin oluyor hemen hemen canım

canım biz dolap yaptırdık (tamam hem de yüklük gibi evin ihtiyacıydı, bir bölümü de bebeğin) 1500
bebek arabası 950
bebek bezlerine 100 tl
ıslak mendillere 115 tl
Lcw 100 tl
Ateş ölçer 100 tl
E bebek 300 tl
Çatlak krem 170 tl

Cikiyor canim ya biz hic nettende almiyoruz oda takimi 5000
Ebebek 2 sefer gittik birinde 400 kusur birinde 300 kusur tuttu
Babymall 2 sefer gittik ikiside 1000 lirayi gecti
Minicty 250 civariydi
Bebek yatagi idastan 800 falandi
My hamile benim pijama gecelik terlik 400 falan tuttu galiba
Bunlar hatirladiklarim daha hali bebek araba seysileri alinmadi

Rica ederim canım.. İnşallah memnun kalırız biz de..

@pirayegibi şimdi üstüne iyiyse doğumdan sonra da olur canım, karnımız inmiş olacak nasılsa.. Benimki de hemen hemen üstüme iyi gibi, sadece çok azıcık bir bolluk var..

Bu arada bebek arabası dışında bizim de tüm alışveriş bitti gibi.. Cuma günü beşiğimizi aldı anneannemiz.. Dayanamadık yine sepet beşik aldık❤ lohusa pijama takımı, gecelik sabahlık takımımı aldık..özellikle gecelik çok çok içine sindi çünkü tam aradığım geceliği buldum ❤gecelik de pijama da krem rengi, süslü dantelli filan.. Biraz süslüyüz de :KK70: ikisi de kısa kollu, o yüzden bir de ayrıca polar sabahlık aldım.. Annem, doğumdan çıktıktan sonra çok üşüme titreme gelebiliyor dedi.. Tabi kişiden kişiye değişir bu..
Kızım için bornoz takımı aldık.. ❤bir de çok tatlı tüllü filan bir elbise aldık, çok beğenip.. Diğer giyim kısmını fazla fazla almıştım zaten önceden.. Annemin gelmesi çok iyi oldu her şeyi hallettik neredeyse.. Terlik tac , hediyelik filan kaldı onlar da kolay zaten, hallederim..
Gule gule kullanin tatlim bizimde araba kaldi ebebekteki calisan aralik subatta iyi indirim oluyor bence ozaman alin dedi

bebek arabası 950
bebek bezlerine 100 tl
ıslak mendillere 115 tl
Lcw 100 tl
Ateş ölçer 100 tl
E bebek 300 tl
Çatlak krem 170 tl