*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Selamunaleykum hanımlar ben geldim... Oncelikle dua ike baslayayim. RABBİM hepimize Hayirli evlatlar nasib etsin inşaallah...
Bende 5. Deneme icin bu ay Regl bekliyorum. İlk 4 deneme negatif malesef. Bakalim ALLAH basib ederse bu defa hayırlısıyla pozitifi goruruz insaallah.. instagramda da "tupbebekdayanisma" adli sayfamdan gecmiste yaşadığım 4 tedavi surecini ve bu ayki 5. Tedavi surecini yasadigimuz maddi manevi olayları paylasiyirum. Ordan da takip edip destek olmak isterseniz cok sevinirim. Hepnize sevgiler...

Kızlar opudan çıktım uyumak istiyorum ama uyutmuyorlar uyumayayım diye eşim telefonu verdi elime bende sizi bilgilendıreyim dedim. Çok iyi geçti dediler yaklaşık 40 dk sürdü 9 tane aldık dediler inş herşey yolundadır
Gecmis olsun canim ins butun yumurtalarin dollenir benim de cuma toplama var ins iyi gecer benim de

Kızlar opudan çıktım uyumak istiyorum ama uyutmuyorlar uyumayayım diye eşim telefonu verdi elime bende sizi bilgilendıreyim dedim. Çok iyi geçti dediler yaklaşık 40 dk sürdü 9 tane aldık dediler inş herşey yolundadır
Canim benim bugun son kez e2 bakildi 1185 cikti snn kac cikmisti son tahlilde toplamadan once?

Arkadaslar yumurta toplamadan beri gecmek bilmeyen bir agrim var batmalar oluyor hareket ettikle sanci giriyor ozellikle sol karin ve kasik kismimda bu olusuyor parol icsemde faydasini gormuyorum bazen de midem bulaniyor daha transfer olmadan bunlari yasiyor olmak cok sacma ama bu agrilar beni mahvetti geçecek sanmistim ama hala ayni devam ediyor sizlerde de boyle bsy yasayan var mi cok aci cekiyorum
Normal canım endişe etme. Benim de 31 yumurtam toplandi mide bulantısı kusma gaz ağrı acı kabizlik hepsini yaşadım 2 haftada anca kendime geldim korkma

Kızlar ben şimdiden (opu sonrası ,transfer öncesi) bir sürü ilaç ve iğneye başladım. Özellikle progeston iğne kalçadan vuruluyor ve sonradan çok ağrı yapıyor. Var mı bu iğneyi kullanan
o igneden bende cok kullqndim cnm evde vurdurursam cok agriyodu saglik ocagina gidersem yurudugum icin dagiliyordu sanirim agri olmuyodu.

Arkadaslar tek tek yazamadim kusura bakmayin durumu ozetleyim acildeki kadin dogum doktoru ohss teshisi koydu ama baslangic seviyesi agri kesici yapip dinlensen atlatirsin dedi ve kan tahlili istedi ben kendi doktorum gelmeden ilac almak istemiyorum onu beklicem ve sonuclari ona gostercem dedim doktorum gelir gelmez muayeneye aldi korkma ohss degilsin ağrı ve aci esigin biraz dusuk olmali stres yapma dedi yarinki transferi ertelemedi tekrar gel bakicam durumuna gore karar vericem dedi parol fayda etmedigi icin buscopan diye sanci kesici bi ilac yazdi sonra embriyolog ile gorustum durumu anlattim suan 3 tane cok iyi kalitede varmış eger 1e duserse sayi kendini kotu hissediyorsan 1 ay bekleyelim ancak yarinki sayi degismezse ya da 2 olursa yapalim donmus da sansimiz daha da yuksek dedi simdi evimdeyim ilaci aldım ve daha iyiyim hepinizden allah razi olsun benim icim dua edin yarin bi aksilik cikmasin cektigim acılara degsin

o igneden bende cok kullqndim cnm evde vurdurursam cok agriyodu saglik ocagina gidersem yurudugum icin dagiliyordu sanirim agri olmuyodu.
Ya arkadaşım ben mahfolmuş durumdayım dün vurulmama rağmen hala üstüne basamıyorum kalçam çok kötü. Ben de evde vurdurmadım vururken hiç canım yanmadı. Ve 15 gün ben bu iğneyi gün aşırı kullanıcam. Napcam ben bilmiyorum ya

Arkadaslar tek tek yazamadim kusura bakmayin durumu ozetleyim acildeki kadin dogum doktoru ohss teshisi koydu ama baslangic seviyesi agri kesici yapip dinlensen atlatirsin dedi ve kan tahlili istedi ben kendi doktorum gelmeden ilac almak istemiyorum onu beklicem ve sonuclari ona gostercem dedim doktorum gelir gelmez muayeneye aldi korkma ohss degilsin ağrı ve aci esigin biraz dusuk olmali stres yapma dedi yarinki transferi ertelemedi tekrar gel bakicam durumuna gore karar vericem dedi parol fayda etmedigi icin buscopan diye sanci kesici bi ilac yazdi sonra embriyolog ile gorustum durumu anlattim suan 3 tane cok iyi kalitede varmış eger 1e duserse sayi kendini kotu hissediyorsan 1 ay bekleyelim ancak yarinki sayi degismezse ya da 2 olursa yapalim donmus da sansimiz daha da yuksek dedi simdi evimdeyim ilaci aldım ve daha iyiyim hepinizden allah razi olsun benim icim dua edin yarin bi aksilik cikmasin cektigim acılara degsin
Herşey gönlünce olsun canım ben de yarın transfer olcam inşallah

Aşılama yapmak sonuç vermez direk.tüp dedi.hayırlısı.olsun inşallah olur tutarda hemen :)
Yanlış bilgilendirme olmasın ben aşılama gerekmeden rapor çıkardım. Her durumda aşılama şartı aranmıyor. Erkekde sperm sayısı 5 milyonun altındaysa mesela aşılama evlilik süresi vs gibi şart aranmıyor. (Benim öyle)

Ya arkadaşım ben mahfolmuş durumdayım dün vurulmama rağmen hala üstüne basamıyorum kalçam çok kötü. Ben de evde vurdurmadım vururken hiç canım yanmadı. Ve 15 gün ben bu iğneyi gün aşırı kullanıcam. Napcam ben bilmiyorum ya
Arkadaşım zamanla alışıyor benimde çok kötü oldu ama sana tavsiyem evde birine yaptır ve o kadar yavaş vursunki o zaman çok ağrısı olmuyor sonra

Çikolata kisti olup rapor alan varmı, bide çalışmam rapora engelmi, 2.5 yıldırda evliyim acaba rapon çıkartırlarmı bana dr tüp bebekten başka şansın yok didi çünkü
Hayır çalışman engel değil tam tersi eşinin ya da senin belli bir sigorta günün olması gerekiyor

X