2017 Şubat Anneleri

BEN İKİSİNİDE YİYEMİYORUMKİ YAZARKEN BİLE MİDEM AĞZIMA GELDİ. HERKES PİSKOLOJİK DİYO KİMSE ANLAMIYO HALİMİ KARDEŞİM VE ETRAFIMDAKİLER ÇOK RAHAT GEBELİK GEÇİRDİ ONLAR GİBİ OLMAMI BEKLİYOLAR GALİBA.. BİRDE BEN BAĞIRSAKLARI BOZDUM GALİBA ISHAL DEĞİLİM AMA SÜREKLİ LAVABO İHTİYACIM VAR

Ben sütü de yoğurdu da kendim alıp yapıyorum. Aksine benim doktorum hazır yerine bulabilirsen süt al içmek için demişti. Bende zaten süt ve yoğurdu hazır kullanmıyorum deyince çok güzel yumurtayı da köy yumurtası bulmaya çalış dedi hatta.

O psikolojik diyenlere inşallah sadece 1 gün yaşadığımı yaşarsınız da anlarsınız diyorum tiksinmenin ne olduğunu bilmeyip konuşuyorlar. Aşırı sinirleniyorum

Selam kızlar.
13.cü haftaya girdik sayılır.
Yani 12 +0 ama 12 +0 / 12+6 arasına 13 cü hafta deniliyor.
Tiksinmelerim ve bulantılarım eskisi gibi değil.
Şuan otelde karnımı doyuracak şekilde yemek yiyebiliyorum çok şükür. Susuzluğumu giderebilecek kadarda su içebiliyorum.
Hala süt ve yumurtayı içim almıyor ama genel olarak iyim :)
Umarım bu durum kalıcı olur...
Hafta olarak daha geride olanlar , Allah yardımcınız olsun kızlar

:) Hüseyin Bey 11. haftada çağırdı. Daha erken gitmek istiyorum ama bir taraftan da ne gerek var diyorum. Acil durumda gitsem ortamı nasıl acaba? Sen zorunluluktan mı gittin yoksa Hüseyin Bey mi çağırdı?

Ben yoğurdumu kendim mayalıyorum (hazır yoğurtları sevmiyorum)
Sütü ise pastörize alıyorum genelde. Hamilelikten değil ,öncesinde de böyle alıyordum.
Çok kafaya takmayın böyle şeyleri. Köy yerinde yaşayanlar hamilelikte hazır yoğurtmu alıyor sanki :)

Psikolojik miii
İnsan psikolojik olarak tiksinirmi yahu ??
Rabbim anlayış nasip etsin ne diyim. Evet bazılarının hamileliği rahat geçer (ilk oğlumda çok rahattım) ama bazılarıda yorgan döşek yatar...

Kızlar semiz otu yenilebiliyor demi hamilelikte ? Nerden aklıma takılıyor Sanki zararı olacak gibi bi korku var içimde.

Yenir canım ne olacak sanki. Rahat olun biraz. Doktorlar sadece çiğ et ve şarküteriden kaçının diyor ,gerisini takmayın

günde 1 türk kahvesi 3 -4 bardakta çay açık olmak şartıyla verdi doktorum ama nescafe krizleri geçiriyorum

:) Hüseyin Bey 11. haftada çağırdı. Daha erken gitmek istiyorum ama bir taraftan da ne gerek var diyorum. Acil durumda gitsem ortamı nasıl acaba? Sen zorunluluktan mı gittin yoksa Hüseyin Bey mi çağırdı?

Canım doktorun ne zaman çağırdıysa o zaman git. Fazla ultrason iyi değil diye biliyorum. Yurtdışında hamilelik boyunca 3 ultrason hakkı veriyorlar. Onun dışında mecburi olmadıkca yasak.
Allah'a emanet kuzularımız. Yiyecek ekmekleri varsa elbet gelirler dünyaya.
Tadını çıkar

Canım ben bayram da Dr izni ile izmite gittim lekem olduğu halde içerde herşey normal di ordan dönüşte Huseyin hoca biraz pahalı geldiği için normal bi kliniğe gidiyim Dr dan memnun kalırsam devam ederim diye Sincan da bi kliniğe gittim kadın direk bana dusuk tehliken var seni nasil gönderirler vs diye beni çok korkuttu yine kendimi Hüseyin hocanın yanında buldum o da gayet tatmin edici şekilde evet içerde bi kanama gorunuyo ama bebek iyi dedi progestan başladı yatalak durumda değil ama yatıp dinlen otur TV ni izle ev işlerinden uzak dur dedi ve yarın yine çağırdı acil ortamı da bence çok iyi diyorum ya iki Dr u da dışardan geliyo zaten Dr lari çok iyilerdi çok aciklayicilardi yanı

Etsiz çiğ köfte yiyebilirsin. Sadece bulgur ve baharat ile yapılıyor. Ben kaç kere yedim. Üzerinede limon sıkınca bulantıyı çok rahatlatıyor
Aynen etli zaten hiç yemedim vejeteryan im normal eti bile yiyemiyorum etsiz çiğ köfte yedim ama

O psikolojik diyenlere inşallah sadece 1 gün yaşadığımı yaşarsınız da anlarsınız diyorum tiksinmenin ne olduğunu bilmeyip konuşuyorlar. Aşırı sinirleniyorum
Aynen ya sanki kendileri yaşamamış gibi yada şuan bilerek yapiyoz gibiler kaynanama gittim bi komşusu var cardakta yemek yiyorlar zorluyo ya diyorum yiyemiyorum zorlama beni niye diyo midem bulanıyo diyorum yine neden diyo hamile oldugumu bildigi halde acillik oldum serum yedim diyorum birak neyi yiyebiluyosam ondan yiyim acim zaten diyorum yine duruyo duruyo kız yesene az bisey diyo o an ustune kusasim geliyo

Hiç kormayın arkadaşlar ilk çocuğumda 4 kg vermiştim sadece haşlanmış patates yiyordum herkes sanki bilerek yemiyormuşum gibi davranıyordu çok ağladım,ama DR'um hayır dedi hiç korkma afrikada anneler napsın demişti neyi yiyebiliyorsan onu ye ve korkma demişti Allah razı olsun...Umursamamaya çalışıcaz napalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…