2017 Şubat Anneleri

Kizlar hafta hafta okunması iyi gelen Esmaü’l-Hüsnalar:
5. Hafta: el-Muhyî, el-Habîr
6. Hafta: el- Bâri, el- Velî, el- Vâlî
7. Hafta: el- Mü’min , el-Mâni
8. Hafta: el-Mübdi, el- Musavvir
9. Hafta: eş- Şâfi, el-Şekûr
10. Hafta: el- Bâkî, el-Müyessir
11. Hafta: es-Semî, el- Adl
12. Hafta: el-Hâlik, el- Hallâk, el- Fâlik
13. Hafta: en-Nâsır, el-Müsteân
14. Hafta: el-Bedî, el-Muhsin
15. Hafta: el-Mütekebbir, el- Kuddûs,
16. Hafta: el-Celîl, Zü’l celâli ve’l ikrâm, el- Muktedir, el- Melîk
17. Hafta: el-Hafîz, el –Vâris
18. Hafta: el- Hakîm, el-Hakem
19. Hafta: es- Sâni, el-Vâsi
20. Hafta: el- Cemîl, el-Cebbâr
21. Hafta: el-Kaviyy, el-Vehhâb
22. Hafta: el-Müneccî, el-Mucîb
23. Hafta: el- Câmi,el-Kâim
24. Hafta: el-Mukaddim,el-Muahhir,, el-Kâfî
25. Hafta: el-Halîm,el-Alîm, Allâmü’l-guyûb
26. Hafta: el-Basîr,es-Zâhir,el-Bâtın
27. Hafta: er-Rakîb, es-Selâm
28. Hafta: Rabbü’l-âlemîn, el-Müheymin
29. Hafta: es-Samed, el-Mükevvin
30. Hafta: el-Kâdir,el-Afüvv,el- Gafûr
31. Hafta: el-Mukît,el-Muhît, el-Mümid
32. Hafta: er-Rabb,en-Nâfi,ed-Dârr
33. Hafta: el-Latîf,el-Berr,el-Mâcid,el-Metîn
34. Hafta: el-Kebîr, el-Müteâl, el-Aliyy
35. Hafta: er-Rahîm,er-Raûf,el-Vedûd
36. Hafta: el-Hayy, el-Kayyûm
37. Hafta: el-Azîz,el-Kerîm
38. Hafta: el-Vekîl, Zü’l-eman
39. Hafta: er-Rezzâk,er-Rahmân, el-Bâsıt
40. hafta: el-Vâcid, el-Fettâh

Özellikle sağlıklı olması için El-Mussavir'i çok çekiyorum ben tavsiye olunur..:dua:
Belli bi sayısı varmi

Günaydın kizlar Nasılsıniz bugün 12. Haftaya giriyorum inşallah ve bulantı ve kusmaya rım baya azaldı. Dünya varmış diyorum. Mesela yiyorum bir az bulantı oluyor ama geçiyor ve su icebiliyorum zorla da olsa sabah da rahat uyandım sadece biraz öğürmelerim oluyor geçecek inşallah kara göründü inşallah
Darısı tüm anne adaylarına olsun.dün ilk kez dip temizlik yaptım tabi sadece bir odayı yaptım ama ztn haftalardır bişey yapamadım bu bile çok çok iyi geldi çok sukur
Bulantı ve kusmaların geçmesini Dört gözle bekliyorum

kızlar çay kahve olayını ne yapıyorsunuz. bulantı hafifleyince 1 haftadır çay içiyorum ..günde 1 çay bardağı nescafe içtim..içim rahat değil. Çayıda günde 2 çay b ardağı felan içmeye başladım

Aynen canım şeytan işte vesvese veriyo surekli inş Allah in izni ile sağlıklı güzel şeyler yazarız hep buraya ama sanırım burası rahatlattigi kadar da kafamizi yoruyo burda bi iki kişi öyle şeyler yaşadı ve kendimi Dr da buldum ustuste gidince Dr um netten uzak dur bu kadar evham iyi değil dedi herşeyden bisey arar oldum bende hergun Dr a gidesim var

evet doğru o da var,

kızlar çay kahve olayını ne yapıyorsunuz. bulantı hafifleyince 1 haftadır çay içiyorum ..günde 1 çay bardağı nescafe içtim..içim rahat değil. Çayıda günde 2 çay b ardağı felan içmeye başladım
Ben kendimi kasmıyorum çay içiyorum. Kahve sevsem bir tane içerdim günde ama sevmiyorum. Yemekte ayran içiyorum ama olmuyor eşimin kolasından içiyorum ne yapayım canım istiyor. Ama tatlı yemiyorum ilkinde şeker çıkınca uslandım zaten bu sefer onu da istemiyor ya canım.

Son düzenleme:
Ben tam bi nescafe manyağıydm. Sabahlari işe gider gitmez ilk işim kahvaltidan önce 1 bardak nescafe içmekti çayla ztn pek aram yoktu ama hamile olduğumu öğrenince bıraktım bazen çok özlüyorum t.kahvesini de onu da ama bulantilarim devam ediyor benm..Arada kacamak yapilabilir bence 200 mg caffeini gecmemek kaydiyla..

Bayanlar göğüs uçlarım ve etrafı anormal derecede kaşınıyor koparsam yeridir yanı o şekilde .. Normal mi bu haftalar çözemedim süt hormonu düşüğe sebep olurmu
Benimde kaşınıyor krem filan sürüyorum rahatlıyor çok büyüdüler zaten catlamasinlar bide. ..

Selam kızlar,

Doktordan geldim 12+4 haftalık gelişimi yaklaşık bi hafta önde. Cinsiyeti için bir ay bekleyin dedi, tahminini sorunca kıza benziyo kesin olmamakla birlikte.sağlıklı olsun da cinsiyet çok önemli değil.bugün doktor sıramı beklerken yine endişeli bi bekleyiş içindeydim artık bunu kendime yapmak istemiyorum ama elimde değil hareketleri başlayınca rahata ericem sanki ikinci çocuğum değil hala ilk hamilelik gibi :anneadayı::KK49:

Selam kızlar,

Doktordan geldim 12+4 haftalık gelişimi yaklaşık bi hafta önde. Cinsiyeti için bir ay bekleyin dedi, tahminini sorunca kıza benziyo kesin olmamakla birlikte.sağlıklı olsun da cinsiyet çok önemli değil.bugün doktor sıramı beklerken yine endişeli bi bekleyiş içindeydim artık bunu kendime yapmak istemiyorum ama elimde değil hareketleri başlayınca rahata ericem sanki ikinci çocuğum değil hala ilk hamilelik gibi :anneadayı::KK49:

maşallah, allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder sana inşallah.

Canım pıhtı gelmesi Allah korusun .... Dr a git ilaç fln başlamadı mı sana ??? Dr a git bence
maalesef ilaç vermedi. çünkü ilaç kanamayı durduruyor sadece ve düşüğü engellemez dedi. kanamam yok sadece kahverengi var. o da önceki kanamanın artıklarıymış. bu parça da öyleydi diye düşünüyorum. parça derken pıhtıydı yani adet döneminde olan rahim duvarı parçası

maalesef ilaç vermedi. çünkü ilaç kanamayı durduruyor sadece ve düşüğü engellemez dedi. kanamam yok sadece kahverengi var. o da önceki kanamanın artıklarıymış. bu parça da öyleydi diye düşünüyorum. parça derken pıhtıydı yani adet döneminde olan rahim duvarı parçası
Hmm anladım canım hayırlısı inş su riskli dönemleri hayırlısıyla sağlıkla atlatiriz bakalım Rabbim hepimizin meleklerini bizlere bagislasin

Ben tam bi nescafe manyağıydm. Sabahlari işe gider gitmez ilk işim kahvaltidan önce 1 bardak nescafe içmekti çayla ztn pek aram yoktu ama hamile olduğumu öğrenince bıraktım bazen çok özlüyorum t.kahvesini de onu da ama bulantilarim devam ediyor benm..Arada kacamak yapilabilir bence 200 mg caffeini gecmemek kaydiyla..
Bende nescafe yı çok severdim ama hamile kaldigimdan beri hiç icmedim bu ara bicanim cekiyo gibi icmiyorum çayı da seven biri değildim sadece kahvaltıda öyle açık bi fincan iciyorum

Çayımı da günde bir fincan Türk kahvemi de içiyorum ben nescafeyi çok severdim sadece onu içmiyorum onun dışında bir kısıtlana yapmadım

Selam 9+0 dan. Bugün çok çok mutsuzum. Eşim memur, yıllık izinler iptal edildi, eve tıkılıp kaldık yaz günü diye dün bütün gece ağladım.
Kokulardan da nefret ediyorum. Ben evimde kokan şeyleri pişirmiyorum ama üst komşum sağolsun ne pişirse kokusu bizim evde. Şuan kızartma yapıyor evde böğüre böğüre öğürüyorum. Bütün camlar açık, davlumbaz da çalışıyor ama faydasız. :sinirli:

Canım 5 yıldızlı bi oteldeyim. Havuz temizliği düzenli yapılıyor.
Bugün oğlumla 1 saat yüzdük. Çıkar çıkmaz termal hamama geçip yıkandık. Uzun süre kalmazsam ve çıktıktan sonra güzelce yıkanırsam sorun olmaz gibi.
Teşekkür ederim tavsiyelerin içi :KK66:
rica ederim canım iyi tatiller:spor:
Aranızda anti tsh tahlili yaptıran var mı?
Ben 7 yıldır hipotiroidiyim hiç öyle bir test yaptırmadım. Ama 100lük ilaç tsh değerimi düşürdü diye 75lik kullanmaya başladım bu kez de t3 düştü

Kızlar merhaba uzun zamandır girmiyorum. Sizlere sorum olacak
1) en son 7 haftalık ken gittik doktora karından görmedi vajinal ultrasonda gördü kalp atışını bi sıkıntı yok dedi fakat bana kan testi yani negatif benim kandım onun dışında bir şey yapmadı yani hiç bir test olmadannasıl hamilelik bu şuan 10.haftadayım henüz gitmedim sizce ne zaman gitmem gerek? Başka doktora gidecegim. Ben 12.haftada yakadar beklemeyi düşündüm

Ben de 6+3 kalp atışı duydum 12. Haftada gideceğim

2) yaşanan malum olaylardan dolayıinanılmaz derecede etkilendim herşey bana cok yakın noktalar da oldu Ankaradayım zaten üstelik eşim polis cok kötü gece yasadım sizce bebegime birşey olmus olabilir mi? Biliyorum bunu ancak Allah bilir ama yinede cok korktum kızlar dilerim bebegim saglıklısıhhatli doğar :KK43:
Endişe, stres daha zararlı sakin kalmaya çalış

Benimde kaşınıyor krem filan sürüyorum rahatlıyor çok büyüdüler zaten catlamasinlar bide. ..
Benim de biyüdüler korkuyorum zaten çatlak var. Lierac aldım internetten, başlayacağım artık

Merhaba kızlar 10 haftalık olduk bugün tam biz:-) bişi soracağım ben süt alıp kendim yoğurt ve kefir mayalıyordum Hamilelikte pastorize olması daha iyi falan diye bişiler okudum sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Ben çayı çok severdim tek başıma bile olsam demler içerdim ama şimdi içemiyorum biran önce geçer inşallah sıkıldım çünkü

X