2017 Şubat Anneleri

Arkadaşlar yardımlarınız için çoook teşekkürler.
Bugün gittim doktora sordum.
Tahriştendir dedi.
Benim dr çok rahat bi tip.
Başta da serbest demişti ilişkiye.
Şimdi de sıkıntı yok zorlamadan devam edin dedi.
Aman derdinden ölmüyoz da işte oldu bikere bundan sonra eşim de korkar sanırım.
Bebişimin kollarını ayaklarını gördüm.
Parmak kadar olmuş meleğim
Allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize.
Bu arada tah. Doğ. Tar. Yine kaydı gibi.
Bugün 11+0 olcakken 11+2 dedi.
İmza kısmımı yine güncellicem yani

Bende geçenlerde sormuştum, benimde karnım yumuşak baya. Herhalde boyle oluyordu . Benimde ilk hamileliğin üzerinden baya geçti unutmuşum.

Valla canım yaz tatili ya ders anlatmadım daha, ekimde anca görürüz sıkıntı oluyor mu :)

TuRuNCu canm otel temiz bir yerse girebilirsin ben ağustosta sudan çıkmayı düşünmüyorum valla. Eşimin yıllık izni o zaman. Şimdi bile aklım yüzmekte. Sadece yedek bikinin olsun, sudan çıkınca değiştir üstünden çıkanları da kurut.

herkese günaydın. cuma günü dr a gittim ilk kez. bebeğimin kalp atışlarını duydum. gelişimi gayet güzel dedi dr. ama dr u beğenmedim. bir dahakine başka bir dr a gitmeyi düşünüyorum. gereksiz ayrıntılı ultrasonlara şeker yüklemelerine testlere karşıyım. testlerin tek amacı bebek gelişimi kötü ise gebeliği sonlandırma teklifi. Allah yaşatmasın. o yüzden moralim bozulmasın istiyorum. şimdi bir daha ancak cinsiyet belli olduğunda gitmeyi düşünüyorum. sonrası Allah kerim. mide bulantılarım ve şişkinliklerim hala devam. dr bir bulantı hapı verdi. adını unuttum. devlet karşılamıyor ama bulantılarımı azalttı gibi bir şey. ama şişkinliğim ve hiç adam gibi yiyemememe aç olmama rağmen çok yemişimde boğazıma kadar yemek suları gelmiş gibi hissim hiç geçmiyor. birde sanki midemi üşütmüşüm de o mideye soğuk oturması hissi var hala. inşallah geçer. ilk gebelikte bu kadar zorlanmamıştım. Rabbim hepimize sabırlar versin.

Kızlar ben de hep açım ve bugün dr ilk defa zorla ye dedi.çünkü 1 aydır idrarda keton ++ çıkıyo. Normalde çok relax benim dr ama bu kadar risk etme gerekirse bulantı hapı iç üzerine ye dedi.
Zaten göğsüm ve karnım dışında eridim resmen.
Çok üzülüyorum sürekli aç kalmama

benimde hiç bulantım olmuyo böyle kötü koku olunca bulanıyo miğdem kusuyorum normalde kusmuyorum bu seferki rahat geçti çok şükür erkek herlde o yuzden yok bulantı

doğum yapan yengeme bir bayan doktorun; yaparken iyisiniz, doğururken hanımlığınız tutuyor dediğinden beri bayan kadın doğumculara karşı ön yargılıyım. hamile kalınca gittiğim bayan doktorun benden önce çıkan hastaya ne çok soru soruyor diye şikayet edince iyice pekişti bu durum.
doktorum erkek ve gittiğim bayan doktordan daha rahatım yanında. başta bir çekinge oluyor ama zamanla geçiyor bu durum.daha anlayışlı geliyorlar, tahammülleri daha fazla.

Canım bi foto atar mısın? Eczaneden mi aldın?
evet eczaneden aldım berko firmasının urunuu cuca yetişkin diyeceksin eczaneye netten bak hemen cıkıo foto ataamam telden girmiyorum

Biri bir şey yazmıştı sayfalar önce, incir kayısı falan marmelat gibi bir şey yapılıyordu ama hatırlamıyorum
ben yapmiştim onuda ama sureklı yattıgım için işe yaramamıstı bide aç karnına 1 kaşik zeytınyagı içiyorum. marmelatta 3 kayısı 3 incir 3 erik biraz siyah uzumu 1 kasıkketen tohumu 1 kasık z.yagı 1,5 barday su ile pişirip rondodan gecirip sabahları yiceksin

benimde ilk kanamam ilişki sırasında oldu dr doguma kadar ilişki yasakladı benimde ıkıncı gebeliğim ilkinde hiç sorun yasamadık ama bunda kanamalı gecio rahım agzında acıklık varmıs o yuzden mutlaka dr a git

O ne biçim lafmış öyle? Doğum esnasında mı söylemiş? Hayır yani dr bunu dediği an ağzına bi tane vurabilmiş mi yengeniz onun için ayrıntı soruyorum tövbe yarabbi! Evlerden ırak

Başka bi dr daha bakıcam ne bileyim ya özele gidiyoruz belki azıcık insan yerine konuluruz, bir iki tatlı kelam kurarız - sonuçta doğum, en mahrem en özel hal,an -insan bi yakınlık, samimiyet arıyor
Anlayış,teselli,yürek gücü çok şey galiba bunlar.

Yengenize canı gönülden üzüldüm böyle insanlar bende tutukluluk yaratıyor Allah karşılaştırmasın öyleleriyle..doktor dimi eminsiniz?

Aynen erkek kadın doğum uzmanları bayan Dr lara göre daha iyiler bende bi ara bayan a gittim çok tersti ve hep erkeğe gitmem heralde derken kendimi erkek Dr da buldum kadın Dr o kadar moralimi bozmuştu ki erkek Dr a ağlayarak gittim gulerek çıktım erkek Dr lar gerçekten daha iyiler

merhaba canım. cinsiyet için tabi bişi demedi:) 2li test için ne zama çağırdı

Selam arkadaslar havuza denize girmek konusunda doktorunuza danisin bence ama su durum var havuzu dezenfekte amacli kimsyasallar kullaniliyor bence havuzdan ciktiktan sonra dusunuzu alin ve islak bikini mayoyla kalmayin ben girdim cikinca hemen dusumu aldim
Bi arkadasimiz yazmis eltimin bulantisi yok ne guzel ben oyle olsam 20 tane dogururum diye :) bana kizmayin ama mesele dogurmak degil onu hakkiyla buyutmek benimde ikinci hamileligim genel olarak cok mutluyum tabiki zorluklarinida yasiyorum hele evde bir cocuk varken tansiyonun dusse uzanma sansin bile olmayabiliyor ama hamilelik degil onu buyutmek oyunlarina eslik etmek temizligini saglamak bakimini yapmak onu en iyi sekilde beslemek anneligin cok basindayiz kizlar mesela beni en zorlayan sey emzirmekti sirtimdan cititr citir sesler gelirdi ama asla kendimi degil hep onun sagligini dusundum Allah yine ayni guc ve sabri versin insallah tabi ben skolyoz hastasiyim benim bu kadar zorlanmamin sebebi birazda buydu
Zaman cok hizli geciyor simdi inanamiyorsunjz ama onun karninizda hissettiginiz gunleri ozluyorsunuz o sebeple her anin tadini cikartin nacizane tavsiyem

Ben de erkek istedim ama eşim kesinlikle kabul etmedi.
Bi de fırçaladı üstüne 'kadın en iyisi hangisiyse onu bulalım nası teklif edersin böyle bişey, heryerini görecek vs.'
Onlar göre göre duyarsız hale gelmiştir halbuki.işte malesef kocalar anlayamıyo böyle durumları.
Kuru g.tümü görse nolcak diyemedim
O zaman sinir olmuştum eşime ama seviyorum şuanki dr.mu

Teşekkürler canım

evet canım doktor, doğum esnasında söylemiş. hatta sonra erkek doktorun kolunu sıkmışım ama o kadar kibar dille beni uyardı ki gözlerim doldu demişti. canını da teslim ettiği için o anda bir şey de söyleyememiş. canının acısından tepki verecek durumda da değilmiş. normal ama zor bir doğum olmuştu. devlette olmuştu doğumu.

ikincisinde bu nedenle hep erkek doktora ve özellikle özele gitti yengem. bende de o günden sonra hep bir ön yargı oluştu.

bence de doktorun yanında kendini güvende ve rahat hissetmen çok önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…