2017 Şubat Anneleri

Geçmiş olsun canim inşaallah seninle kalsın bebeğin sıkı sıkı tutunsun. Ferah tut içini dua ile..
kızlar dua edin bana moralim çok bozuk. kanamam oldu bugün. doktora gittim ultrasona almadı. kanama çok değil bekleyeceğiz falan dedi. bu arada İngilteredeyim ben. keşke Türkiyede olsam da düzgün doktora gidebilsem
cani

Ben 6 haftalıkken havuz ve denizden çıkmadım 3 gün boyunca. Doktor havuz deniz serbest yorulma sadece demişti. Bir de pek ıslak kalmadım.
Bir problem yaşamadım ben.
AA benim doktor havuz vajina floryasini etkileyen kimyasallarla dolu düşüklere sebep olabiliyor dedi izin vermedi. Benim de ağustosta tatil açıkçası sadece denize girmek istemiyorum biraz da havuzda durmak istiyordum.. eşim de yanımdaydı o da asla girmeyeceksin havuza dedi yoksa gitmeyiz diye koydu sınırı:işsiz:

Selam herkese bende 2017 subat annesi olucam insallah bu ikinci gebeligim bir tane oglum var ikinci olmasi hicbiseyi degistirmedi yine ayni heycan ve korkular var Allah saglikla kucagimiza almamizi nasib etsin insallah
Bel ve ara ara kasik agrisi bende de var arkadaslar hatta kabizlikta malesef cok rahatsiz ediyor ilk gebeligimde duphalac kullanmistim ama son aylar ikinmak zararli diye mecbur kalmistim ilk aylar daha riskli oldugu icin ilactan mumkun oldugunca uzak kalmaliyiz
Bu arada oglym 2.5 yasinda kucagima almak zorunda kaliyorum mumkun oldukca dikkat etsemde ilk gebeligimde asla agir kaldirmazdim ikinci gebelikler cok daha farkli oluyor mesela uzanmaya cok ihtiyacim oluyor ama bi cocuk size muhtac midem bulaniyor ama yumurtasini yapmam lazim vs vs yinede hersey cok guzel sukurler olsun kardesi olucak bir omur onunla insallah
Demem o ki ilk gebeligini yasayanlar tadini cikartin
kesinlikle katiliyorum size. ilk gebelik cok rahat ikinciye gore. benim de bir yasinda kizim var. hem onla ilgilenmek zorundayim. hem de asiri halsizim. mide bulantim surekli oluyo gece gunduz. Allah yardimcimiz olsun insallah.

kızlar ya bişi sorucam, konuşurken nefes almakta zorlanan var mı, uzun bişi anlatırken oturduğum yerde bile nefes nefese kalıyorum ben,özellikle öğretmenler ne yapıyor ders anlatırken böyle bir sorun yaşıyorlar mı? geçen hafta doktora soracaktım kaynadı arada haftaya soracağım.
ilk gebelik mi sizin.

Benim şahsi fikrim havuzun da Denizin de bir sürü mikropla dolu olduğu.. Yani bu hassas Bi dönem girilmemesi bence daha güzel olacaktır. Sonuçta aynı havuza yada denize sizden başkaları da giriyor. Kimin ne mikrop ne hastalık taşıdığı belli değil. Ben gerçi normalde de sevmiyorum ama hamilelikte hiç yapmayın bence..

Ya mantı hayatımın temel yiyeceğidir tek geçerim dün yaptık yedim masadan kalkar kalkmaz hepsini geri çıkarttım,içli köfte bayılırım dolabımda istiflidir yok midem almıyor aklıma gelince bile kötü oluyorum ne yapim ki şimdi ben,su yok, yemek yok sadece meyve..özellikle bayan doktor tercih ediyorum ki halden anlasın ama nerde şaşırıyor birde söylediklerime ya bende mi var terslik yoksa doktorlarda mı anlayamadım
Bişey sorayım istifra ederken aynı Zamanda nefes alabiliyor musunuz? Hani kasılma halindedir ya bulantı ve istifra Kadına diyorum ki ne kadar az midemi bulandıran şeyler yaparsam su içmek gibi misal o kadar az başım ağrıyor-miğrenim tutuyor. Şaşırdı kadın sanırsın hayatında hiç istifra etmemiş :işsiz:
Aynı ben aynı ölüyorum açlıktan:KK61:
Tek farkımız yemediğim için çıkaracak bir şey yok..
Çok afedersin öğürüyorum ve içimden çıkan tek şey gaz..
Dün burada bir arkadaş dedi de 3-4 bardak vişne kompostosu içebildim..
Akşam bizim eve yakın bir hastane var oraya gideyim de dayasınlar serumu, bittim ben artık:ruh:

Yarın doktora gideceğim büyük ihtimal 2li test yapılacak. Acaba cinsiyeti söyler mi? Çok merak etmiyorum aslında kız olursa kızımla arkadaş gibi büyüyecek. Erkek olursa farklı olacak. Eşim kız istiyor çok ilginç bir teorisi var kızdan sonra olan erkek başarısız oluyormuş etrafında örnek çokmuş. Erkek dese üzülecek inandırmış kendini birşeye.
Benim doktorum 16 ağustosa randevu verdi. Yani o gün 12+3 oluyorum. Sence biraz geç değil mi ikili tarama için falan..
onu bir hafta öne falan mı çeksem acaba ne dersin?

kan pıhtılaşma için genetik test yapılmıştı bana düşük düzeyde pıhtılaşma vardı ve kan sulandırıcı iğne yapıyordum hergün kendime ama sonradan 10 haftalık olunca doktorum artık iğneyi bırak dedi, bu kadar pıhtılaşma türk kadınlarının % 70 inde var zaten dedi ve bırakmıştık iğneyi, bilmiyorum benimde tek şüphelendiğim konu bu, sanırım hiç bıarakmamam gerekiyordu çünkü hamilelik ilerledikçe pıhtılaşma bazı kadınlarda artıyormuş, bebeği genetik teste gönderdik yurtdışına neden olduğu test sonucu gelince anlaşılacak 1 ayda gelir dediler, ama eğer pıhtılaşmadan dolayı ise doktorumdan şikayetçi olcam
Cnm çok üzüldüm gerçekten 2 kaybım da benim war çok iyi anlıyorum nasıl zor bi durum olduğunu :KK43: bende iğne kullanıyorum kan sulandırıcı aynı zamanda bide hapını kullanıyorum dr um herşey normal giderse normal doğum olursa ne zaman doğacağını bilemediğimiz için sonuna kadar kullanacaksın iğneyi hapı da 7. Ayda bırakıcaz dedi olur da sezaryen olursan tarih belli olacağı için 1 hafta öncesinden kesicez dedi. Senin dr niye kestirdi acaba çok ilginç yaa :KK43: senin daha önce düşüğün olmuş muydu?

Aynı ben aynı ölüyorum açlıktan:KK61:
Tek farkımız yemediğim için çıkaracak bir şey yok..
Çok afedersin öğürüyorum ve içimden çıkan tek şey gaz..
Dün burada bir arkadaş dedi de 3-4 bardak vişne kompostosu içebildim..
Akşam bizim eve yakın bir hastane var oraya gideyim de dayasınlar serumu, bittim ben artık:ruh:
Pufff Allah yardımcımız olsun,beslenmek ilk üç ay çok önemli ama olmuyor ne yazık ki inşallah bebelerimize birşey olmaz,komposto fikri iyiymiş ama bana onu yapabilecek kimse yok henüz ailelere haber vermedik şimdi gel bana yemek yap desem olmayacak.. Kafam karışık bu konuda ne Zaman söylemeli ki bi yandan karnım kendini belli edince kendileri öğrensin diyor diğer yanımda çok yanlız biri gelsinde yardım etsin diyor :KK64:

AA benim doktor havuz vajina floryasini etkileyen kimyasallarla dolu düşüklere sebep olabiliyor dedi izin vermedi. Benim de ağustosta tatil açıkçası sadece denize girmek istemiyorum biraz da havuzda durmak istiyordum.. eşim de yanımdaydı o da asla girmeyeceksin havuza dedi yoksa gitmeyiz diye koydu sınırı:işsiz:
Canım kimseye bu konuda örnek teşkil etmek amacıyla söylemedim. Gittiğimiz otele ve havuzuna güveniyordum ben. Havuz ölçümleri yapılırken de oradaydım. O sebeple içim rahat bir şekilde girdim ama saatlerce kalmadım zaten. Bir problemde yaşamadım doğrusu.

Arkadaşlar biraz mahrem bi soru olcak ama nasılsa birbirimizi tanımıyoruz.
Doktora sormaya çekindim sizden yardım alayım dedim.
Yine de cevap vermeyebilirsiniz.
Ama özellikle 2. Bebeği olanlar bi bilgisi varsa paylaşırsa çok mutlu olurum.
Anneme bile sormaya çekindim:KK23:
Doktor gebeliğmi ilk öğrendiğimde ilişki serbest demişti.
Bi kenara bayılıp kalıyom akşamları zaten aklıma da gelmiyo. Ama işte 2 defasında kanama oldu. Diğerleri normaldi.
Hemen durduğu için dr.a demedim. çok seyrekleştiği için tahriş olmuştur diye düşündüm.
Yine de içime kurt düştü.
Bu konuda bi bilginiz var mı?

Adlarınızı etiketleyim de soru arada kaynamasın :)
@blueest life__ life__ @Loveali R reyhan91 banuelis banuelis @ruzigarr @Mona Rozaa @nisa_86 @Lazkiziesmaa mrwmstf mrwmstf
@HedefVeBasari @EslemM001
tereyagli ekmek tereyagli ekmek @keinetraene @yasamakguzel88

İsmini ekleyemediğim arkadaşlardan da cevap vermek isteyen olursa pek bi memnun olurum.

Canım bende kanama falan yoktu doktorum en fazla haftada 1 olacak o da prezervatif kullanın dedi çünkü spermler bebeğe zarar verebilirmiş

Biz de uzun süre ilişki yaşamadık 3 hafta kadar falan sonra oldu onda da biraz ağrı hissettim o da psikolojik de olabilir uzun süre birliktelik olmadığı için de olabilir korkuyordum birşey olur diye tedirgin olunca ister istemez ağrı oluyor

Yarın doktora gideceğim büyük ihtimal 2li test yapılacak. Acaba cinsiyeti söyler mi? Çok merak etmiyorum aslında kız olursa kızımla arkadaş gibi büyüyecek. Erkek olursa farklı olacak. Eşim kız istiyor çok ilginç bir teorisi var kızdan sonra olan erkek başarısız oluyormuş etrafında örnek çokmuş. Erkek dese üzülecek inandırmış kendini birşeye.

Biz 3 kız kardeşten sonra erkek kardeşim oldu bizde sıfır matematik zekası ama kardeşim maşallah bizlerden iyi hem de çoğu konuda bizden başarılı :KK70:
Eşiniz dert etmesinn :confused:

herşey yolunda giderken rutin kontrolde bebeğimin kalbinin aniden durduğunu öğrendim, ben bebeğimi kaybettim arkadaşlar çok üzgünüm perişan oldum :KK43:

Canım benim çok zor Allah sabırlar versin inşaallah kısa zamanda tekrar sağlıklı bir bebeğin olur benim de yarın kontrolüm var korkuyorum :KK43:

Hakkımızda hayırlısı :dua:

Kızlar selam,

Uzun zaman oldu yazmayalı Rabbim hepimizin hamileliğini tamamına erdirsin inşallah..

Bir haftadır tatildeydim daha önce düşük yapmış biri olarak tedirgindim ama çok şükür bi sorun olmadı balık gibi yüzdüm oğlumla birlikte denizden hiç çıkmadım desem yeri ni sorun yaşamadım kanama lekenelenme vs. Doktorum zaten havuza denize girebilirsin demişti. Sadece denizden çıkar çıkmaz şemsiye altına geçtim ona dikkat ettim.

Yarın kontrolüm var 12 haftalık olucak kısmetse. Herşey yolundaysa cinsiyete daire bi bilgi alırım inşallah doktorumdan.

Benimde bi sorum olucak benim göbeğim zaten vardı hamile olduğundan beri karnım büyüdü ama gergin taş gibi değil özellikle yatınca yumuşak unuttum ben bu işleri karnımız ne zaman gergin olucak acaba yoksa zor aylara kadar olmuyo muydu:KK49:

X