2017 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar.
kalimero87 kalimero87 ,hayırlı olsun canım. Sağlıkla al inşallah kucağına

derandiren derandiren ,dişiniz hayırlı olsun canım :)

ege52 ege52 mothercare uyku tulumu var abiden kalan. Onu kullanacağız sanırım.

Btljn Btljn ,bu aktivite masaları benimde çok hoşuma gidiyor ama sonradan evde kalabalık yapıyor diye vazgeçiyorum geri. Abiden kalma chicco yürüme arkadaşı var. Onunla oynasın diyorum :))
Zaten oyuncaktan ziyade mutfak eşyalarıyla oynuyor. Plastik çırpıcı ,yumurtalık ,yumurta fırçası vs.. :)))

Kızlar benim gibi hala hiç adet görmemiş olan var mı ?
Normaldir değil mi ?
Bazı günler değişik bir adet ağrım oluyor ,bi kaç saat sonra ise bir şeyim kalmıyor. Geçen de hafif bir lekelenme oldu. Marketten bi koşu gidip ped aldım ama daha paketi açmadan lekelenme bitti :))
Doktora gitmeye ne zamanım var ne isteğim. Herşey yolundadır umarım diyip geçiştiriyorum :))

Merhaba kızlar.

Btljn Btljn ,bu aktivite masaları benimde çok hoşuma gidiyor ama sonradan evde kalabalık yapıyor diye vazgeçiyorum geri. Abiden kalma chicco yürüme arkadaşı var. Onunla oynasın diyorum :))
Zaten oyuncaktan ziyade mutfak eşyalarıyla oynuyor. Plastik çırpıcı ,yumurtalık ,yumurta fırçası vs.. :)))
Teşekkür ederim canım:KK200:

Normaldir değil mi ?
Bazı günler değişik bir adet ağrım oluyor ,bi kaç saat sonra ise bir şeyim kalmıyor. Geçen de hafif bir lekelenme oldu. Marketten bi koşu gidip ped aldım ama daha paketi açmadan lekelenme bitti :))
Doktora gitmeye ne zamanım var ne isteğim. Herşey yolundadır umarım diyip geçiştiriyorum :))
Ben de hala olmadım. Benim annem beni emzirdiği sürece (22ay) ve kardeşimi emzirdiği sürece (20 ay) olmamış. İkimizde de emzirmeyi bırakınca başlamış yeniden

Merhaba kızlar.

Bende bi alayım diyorum bi almayim diyorum sonra nereye koyacağım diye düşünüp vazgeçiyorum ama almazsam da olmaz gibi geliyor. Bizim ilk cocuk olunca hersey aliniyor. Alıyoruz ediyoruz sonra da bi ton malzeme oluyor.

Dediğin gibi evde gördüğü herseyi eline alıp oynamak istiyor bizim minnos.

Bende adeti ilk ramazan da oldum yani dogumdan 4 ay sonra. Bir arkadaşım da 1 yıl sonra olmuş. Yani bünyeden bünyeye fark ediyor. Kimi çok erken oluyor kimi ise geç

Normaldir değil mi ?

Bende hala adet olmadım canım.. normaldir diye düşünüyorum

Masallah ya cok iyi almis gercekten hep az aliyor diyirdun sanki son zamanlarda ataga gecmis demekki :nazar: darisi benim poncigme

Ay inşallah canım tartıda onu görünce o kadar sevindim ki :))) aman dedim geceleri uyanıyor ama değdi dedim. Çok az alıyor diye dert ediyordum hep :KK43: alerjisi olan şeyleri bulduk yemiyorum onları belki o yüzden kilo almaya başladı

Ay inşallah canım tartıda onu görünce o kadar sevindim ki :))) aman dedim geceleri uyanıyor ama değdi dedim. Çok az alıyor diye dert ediyordum hep :KK43: alerjisi olan şeyleri bulduk yemiyorum onları belki o yüzden kilo almaya başladı
Ya neymis canim ya ben de bi deniyeyim olmazsa

Normaldir değil mi ?
Ben de olmadim canim.sutden dolayi sanirim.oglumda da olmamistim erken menopoz deyip hormon ilaclari kullandirdi bilgisiz bir dr.bosuna kullandim ustelik yine adet olmamistim.baska dr a gittigimde sut verdigin surece olmaman gayet normal demisti.sutden kestigimin ertesi gunu adet olmustum 18 .ayda.lekelenme konusunda bi sor istersen dr.una ama benim gibi de olabilirsin canim.ara ara adet agrim benim de oluyo.sanirim rahim toparlaniyo.

Cevaplar için saolun kızlar.
Doktora gitmeye gerek kalmadı :)

Bi sorum daha olacak. İlk oğlum emmediği için onun düzeni daha farklı ilerliyordu. Küçük oğlan sürekli meme de olunca işler karışıyor :)
Benim gibi aktif emziren anneler ,ek gıda düzeniniz nasıl ?
Ben gün de 2 öğün ,en fazla 3 öğün veriyorum. Miktar şu hazır mama kavanozlarının yarısını biraz geçiyor.

-kahvaltı için genelde(1 yum.sarısı ,1 ç.k labne ,çeyrek muz,sulandırmak için azcık süt)

- çorba veya sebze.
Demir için de fındık kadar kıyma.

Yukarıda ki bu iki öğünü veriyorum mutlaka. Öğünler arası 4.30-5 saat oluyor.
Yediği miktar dediğim gibi ufak kavanozdan biraz fazla.

Akşam geç yatarsa yoğurt veya yoğurda meyve rendeliyorum. Öğlen tahıl grubu almadıysa 80 ml su ile irmik pişirip meyve rendeliyorum içine.
Erken yatarsa bu öğünü zaten yemiyor.

Bunun dışında emiyor 2,5 saatte bir(uyumak için)
Gece de 4-5 kez kalkıyor.

Şimdi bazı annelerin yedirdikleri çeşitliliğe ve miktarlara bakınca bizim ki az kalıyor ama kilo alımı çok hızlı ilerlemeye başladı. Boyuna göre kilosu %95 lerde. Şöyle söylim büyük oğlum 14-15 aylıkken bu kilodaydı ama küçük 8 aylıkken bu kiloda :)

Şimdi endişelenmelimiyim bilmiyorum ?
Yediği şeyleri azaltmama gerek varmıdır ,yoksa sizde annemler gibi "yürüyünce kilosu dengelenir" diyenlerden misiniz ?

Normaldir değil mi ?
o dediklerin bende de oluyordu. cuma lekelenmem oldu. oldum mu olmadimmi derken bir baktim bugun artmis. benim gecen ay yumurtaliklsrim agrimisti.
normal bence.

Bi sorum daha olacak. İlk oğlum emmediği için onun düzeni daha farklı ilerliyordu. Küçük oğlan sürekli meme de olunca işler karışıyor :)
Ben gün de 2 öğün ,en fazla 3 öğün veriyorum. Miktar şu hazır mama kavanozlarının yarısını biraz geçiyor.

-kahvaltı için genelde(1 yum.sarısı ,1 ç.k labne ,çeyrek muz,sulandırmak için azcık süt)

- çorba veya sebze.

Akşam geç yatarsa yoğurt veya yoğurda meyve rendeliyorum. Öğlen tahıl grubu almadıysa 80 ml su ile irmik pişirip meyve rendeliyorum içine.

Şimdi bazı annelerin yedirdikleri çeşitliliğe ve miktarlara bakınca bizim ki az kalıyor ama kilo alımı çok hızlı ilerlemeye başladı. Boyuna göre kilosu %95 lerde. Şöyle söylim büyük oğlum 14-15 aylıkken bu kilodaydı ama küçük 8 aylıkken bu kiloda :)

Yediği şeyleri azaltmama gerek varmıdır ,yoksa sizde annemler gibi "yürüyünce kilosu dengelenir" diyenlerden misiniz ?
kilo konusunda bende dusundum kaldim obez yapmayayim cocugu beslerken diye. dr ile daha ciddi konusam bir sonraki randevuda.

- çorba veya sebze.

Sabah bir yumurta sarısı 1-2 çay kaşığı labne peynir veriyorum.
Sebze ve meyve püresi yoğurt muhallebi bunlarda öğlen ve akşam degisiyor. Sebze puresini tavuk suyu ile açıyorum.

Miktar konusuna gelince benim oğlan eğer keyfi yerinde ve sevdiği şeyler olursa 1 kavanoz maması miktarına yakın yiyor.
Sebzeler ile aramız pek iyi değil ama meyve olunca istahliyiz. Çok şükür yumurta sarısı fln da yiyor.

Püturlu yiyecekleri yiyemiyor. Sürekli kusacakmis gibi yapıp bizi korkutuyor. Hatta bir kere baya bi kötü oldu eşimle baya bi korktuk.

Kilo konusuna gelince evde kendim tarttim 8.7 8.8 civarı boyda 70 cm. Çok hareketli olduğumuz için Yediklerini yakıyor diye düşünüyorum çünkü ek gıdayi sevdiği şeyler olunca yiyor.

3 4 saate birde emiyor. Gece baya bi uyanıyoruz. Özellikle bu aralar çok Huysuz ikinci dış yarılmış. Ateş fln yaptı. Birde 34. Hafta ataği var ikisi bir arada olunca çok yipratici oluyor.

Sabah bir yumurta sarısı 1-2 çay kaşığı labne peynir veriyorum.
Sebze ve meyve püresi yoğurt muhallebi bunlarda öğlen ve akşam degisiyor. Sebze puresini tavuk suyu ile açıyorum.

Miktar konusuna gelince benim oğlan eğer keyfi yerinde ve sevdiği şeyler olursa 1 kavanoz maması miktarına yakın yiyor.
Sebzeler ile aramız pek iyi değil ama meyve olunca istahliyiz. Çok şükür yumurta sarısı fln da yiyor.

Püturlu yiyecekleri yiyemiyor. Sürekli kusacakmis gibi yapıp bizi korkutuyor. Hatta bir kere baya bi kötü oldu eşimle baya bi korktuk.

Kilo konusuna gelince evde kendim tarttim 8.7 8.8 civarı boyda 70 cm. Çok hareketli olduğumuz için Yediklerini yakıyor diye düşünüyorum çünkü ek gıdayi sevdiği şeyler olunca yiyor.

3 4 saate birde emiyor. Gece baya bi uyanıyoruz. Özellikle bu aralar çok Huysuz ikinci dış yarılmış. Ateş fln yaptı. Birde 34. Hafta ataği var ikisi bir arada olunca çok yipratici oluyor.

Biz de atak haftasındayız. Keyfine göre takılıyor küçük bey. Biz de emrine âmade dolanıyoruz peşinde. Diş yok ama gece 2-3 saatte bi emmeye kalkıyor.

Pütürlü gıdaya alışması için gün içinde yiyebileceği yumuşaklıkta bir şeyler ver.

Tadını severse hem pütüre hem çiğnemeye alışır.
Mesela saltuk bugün 2 dilim şeftali yedi ısıra ısıra. Meyve püresi vermiyorum ben ,dilimleyip eline veriyorum.

Sebze olarak neler veriyorsunuz kızlar?

Kabak ,havuç ,patates ,karnabahar ,kapya biber ,bal kabağı verdim şimdiye kadar.
Brokoli alıp tattıracağım bu hafta.

Son düzenleme:
Biz de atak haftasındayız. Keyfine göre takılıyor küçük bey. Biz de emrine âmade dolanıyoruz peşinde. Diş yok ama gece 2-3 saatte bi emmeye kalkıyor.

Pütürlü gıdaya alışması için gün içinde yiyebileceği yumuşaklıkta bir şeyler ver.

Mesela saltuk bugün 2 dilim şeftali yedi ısıra ısıra. Meyve püresi vermiyorum ben ,dilimleyip eline veriyorum.

Kabak ,havuç ,patates ,karnabahar ,kapya biber ,bal kabağı verdim şimdiye kadar.
Pütürlü şeylere ve çiğnemeye alışması lazım. Meyve filesi kullanıyordum ilk zmnlar. Artık dediğin gibi eline verip yedirmeliyim. Büyük parça koparır ederse diye baya bi korkuyorum. Biraz daha rahat olsam daha iyi olacak.

Sorma küçük beyin keyfini edebilmek için 40 takla atıyoruz bizde. Herşeye ağlar oldu. Uyutmak için baya bi uğraşıyorum yarım saat sonra hoppp uyanıyor.

Her dönemin ayrı bi zorluğu varmis. Zor hiç bir zmn bitmiyor sadece zorun adı değişiyor.

Havuç, patates, yesil kabak, bal kabağı bunları verdim bu güne kadar cnm.
Teşekkür ederim kızlar:KK200: ne vereceğimi bilemiyorum artık o yüzden bir danışayım dedim.
Ben de eline meyve veremiyorum büyük kopartıp boğazına kaçar diye

X