2017 Şubat Anneleri

Tatlım sebze ve meyve gidiyoruz şimdilik. Patates havuç bal kabağı avokado elma üzüm şeftali hurma gün kurusu kayısı erik tattı Elif. Özellikle elma favorisi oldu. Yarın da elma ve havucu rendeleyip irmikle karıştırıp top top yapıp vereceğiz eline sever umarım :))) aslında vakit olsa birşeyler yapacağım ama ev taşıyoruz yavrum eski tattıklarını yiyor. :KK43: yumurta olmayınca seçenek çok az bizde ne yapalım buna şükür... şu yerleşme telaşı bitsin üzerine düşeceğim bakalım. İlikli kemik falan veririm herhalde artık... cuma günü de tekrar deri testi yapılacak çok heyecanlıyım ve de endişeli :KK43:

Canım sizde yumurta alerjisi mi vardı ?
Eğer öyleyse jdorganik yumurta var. Satıcısı yumurta alerjisi olan bebeklerin bile rahatlıkla tüketebildiğini ve sorun olmadığını söylüyor.
İnstagramda da var ,kendi sitesi de var.

TuRuNCu TuRuNCu
Zaten tek göğüs emiyor 1 aydır . Hamilelik hormonlarından kesildi sanırım ..ve artık yetmiyor gibi geliyor . Bünyem kaldırmıyor . 55 kiloyum ;( Sabaha kadar bugün 8 ne emdi . Kurudum resmen .. zaten 1-2 aya kesilirsin Dedi doktor . Bende vicdanen karnımdakini düşünüyorum açıkçası . 3 ay olucak ve yediklerimden beslenecek artık. Açıkçası gece biraz rahat edip gündüz geldiği kadar emziriricem

Anlıyorum canım.
Allah yardımcın olsun.

Kızlar devam emzirmeden sonda devam sütüne geçen varmı ? Oğlum kabul etmedi . Neler deneyebilirim ? Bebelac gold aldım ve eşim markasız biz cam biberon almış . Acaba markalarımı değiştirsem . Devam sütleri markaya göre tadında değişiklik gösteriyormu ?

Tatları farklı oluyor diye biliyorum. Kiminde şeker ilavesi var ,kiminde balık yağı daha fazla. Biberonla almıyorsa bardakla veya alıştırma bardağı ile teklif et bakalım. Acaba sorun mamayı beğenmemesi mi yoksa biberonu istememesi mi anlamış olursun.

Kızlar bugün tam 8 aylık oldu benim minnos oğlum:emir_bebek::nazar::anne:.
Minnacik doğmuştu ve dediğim şey Allahım nasıl büyüyecek bu çocuk oldu. Veee tam 8 ay geçmiş çok şükür kocaman oldu oğlum:KK200:. İçinde bulunurken sanki zmn hiç geçmeyecek gibi geliyordu ama çok hızlı geçiyor.
Rabbim sağlık sıhhat versin de hersey geçip gidiyor. Nice aylarını nice yaşlarını görmeyi nasip etsin Rabbim bizlere.

Kızlar bugün tam 8 aylık oldu benim minnos oğlum:emir_bebek::nazar::anne:.
Minnacik doğmuştu ve dediğim şey Allahım nasıl büyüyecek bu çocuk oldu. Veee tam 8 ay geçmiş çok şükür kocaman oldu oğlum:KK200:. İçinde bulunurken sanki zmn hiç geçmeyecek gibi geliyordu ama çok hızlı geçiyor.
Rabbim sağlık sıhhat versin de hersey geçip gidiyor. Nice aylarını nice yaşlarını görmeyi nasip etsin Rabbim bizlere.
Az kaldı canım "Hoşçakal Aylar Merhaba Yıllar " demeye..
Çok çabuk büyüyolar maşallah hepsine:KK68:

Canım sizde yumurta alerjisi mi vardı ?
Eğer öyleyse jdorganik yumurta var. Satıcısı yumurta alerjisi olan bebeklerin bile rahatlıkla tüketebildiğini ve sorun olmadığını söylüyor.
İnstagramda da var ,kendi sitesi de var.

Anlıyorum canım.
Allah yardımcın olsun.

Tatları farklı oluyor diye biliyorum. Kiminde şeker ilavesi var ,kiminde balık yağı daha fazla. Biberonla almıyorsa bardakla veya alıştırma bardağı ile teklif et bakalım. Acaba sorun mamayı beğenmemesi mi yoksa biberonu istememesi mi anlamış olursun.

Bakayım ona bir canım ama şimdilik cesaret edemem sanırım :KK43: aylardır yaptığım diyet başa sarmasın. Birkaç ay sonra diyeti açacağız o zaman o yumurtayla denerim tepki vermezse inşallah devam ederiz :KK66:

Sevgili annişler labneyi kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa hazır mı veriyorsunuz. Hazırsa hangi markayı tavsiye edersiniz

benim oturduğum semt itibariyle güvenilir taze süte ulaşma imkanım yok. birşey yapacaksam market sütü ile yapmak zorundayım. o yüzden hiçbirşeyi yapmıyorum, yoğurdunu da labnesini de marketin organik reyonundan alıyorum. genellikle migrosta satılan ada organik markasını tercih ediyorum, organik süzme yoğurdu var mesela, kaşığa alıp veriyorum kızımın eline kendi yiyor, labneyi tereyağını da aynı şekilde kaşığa alıp eline veriyorum. organik dil peynirini de alıyorum onu da severek yiyor. kefirin organiğini bulamadım, doktoruna sordum baltalı markasının keçi sütü kefirini önerdi, kızım onu da çok severek içiyor. aslında organiğe de çok güvenip inandığımdan değil de organik diye satılan ürünlerin raf ömrü çok kısa. herhalde içinde minimum katkı maddesi vardır diye umuyorum.

benim oturduğum semt itibariyle güvenilir taze süte ulaşma imkanım yok. birşey yapacaksam market sütü ile yapmak zorundayım. o yüzden hiçbirşeyi yapmıyorum, yoğurdunu da labnesini de marketin organik reyonundan alıyorum. genellikle migrosta satılan ada organik markasını tercih ediyorum, organik süzme yoğurdu var mesela, kaşığa alıp veriyorum kızımın eline kendi yiyor, labneyi tereyağını da aynı şekilde kaşığa alıp eline veriyorum. organik dil peynirini de alıyorum onu da severek yiyor. kefirin organiğini bulamadım, doktoruna sordum baltalı markasının keçi sütü kefirini önerdi, kızım onu da çok severek içiyor. aslında organiğe de çok güvenip inandığımdan değil de organik diye satılan ürünlerin raf ömrü çok kısa. herhalde içinde minimum katkı maddesi vardır diye umuyorum.
Baltali markasinin kefiri migrosda var mi

Kizlar kendimi cok kotu hissediyorum.Adetim gecikeli bugun tam 8. gun ve hala tik yok 4 gun once hem standart bi gebelik testi hem de erken gebelik testi yapmistim sonuc negatifti peki nicin hala adet olmuyorjm?Her zaman duzenli olmusumdur 29 gunde bir hic sasmazdi zaten iki kez sasti ikisnde de hamileydim ve adet olacagim gun yaptigim standart testte hemen belirmisti cizgi.Yarin kan vericem ama stresten boguluyorum.Minigim daha cok kucuk ogljmla zaten basedemez durumdayim ve hamileliklerim kolay gecmiyor dusunmekten bi hal oldum.Rabbim evlatlarimiza saglik versin uzun hayirli saglikli omur versin ama ben en azindan simdilik yeni bir hamilelik istemiyorum.Of kafam allak bullak.Rabbim isteyip de olmayanlara versin insallah ama simdilik bana degil:KK42:

Kizlar kendimi cok kotu hissediyorum.Adetim gecikeli bugun tam 8. gun ve hala tik yok 4 gun once hem standart bi gebelik testi hem de erken gebelik testi yapmistim sonuc negatifti peki nicin hala adet olmuyorjm?Her zaman duzenli olmusumdur 29 gunde bir hic sasmazdi zaten iki kez sasti ikisnde de hamileydim ve adet olacagim gun yaptigim standart testte hemen belirmisti cizgi.Yarin kan vericem ama stresten boguluyorum.Minigim daha cok kucuk ogljmla zaten basedemez durumdayim ve hamileliklerim kolay gecmiyor dusunmekten bi hal oldum.Rabbim evlatlarimiza saglik versin uzun hayirli saglikli omur versin ama ben en azindan simdilik yeni bir hamilelik istemiyorum.Of kafam allak bullak.Rabbim isteyip de olmayanlara versin insallah ama simdilik bana degil:KK42:
Canım sen emziriyordun değil mi?
Benim doktorum emzirme sırasında gecikmeler düzensizlikler olur demişti.
Stres yapma iyi düşün herşeyin hayirlisini dile :KK66:

Cok saol canim evet emziriyorum oglumu da iki bucuk yas emzirdim hic boyle bisiy yasamadim umarim dedigin gibidir umarimmmmm:KK61:
Her hamilelik farklıdır doğumda öyle lohusalıkta öyle.
Bana kendi doktorum süt verirsen düzensizlik olur diye üstüne basa basa söyledi ki burda hiç regl olmamiş arkadaşlarimiz bile var. Ferah tut içini

Canım hamilelik öncesi hep düzenli olanlardanım ama doğumdan sonra ve regl de olduktan sonra hala düzene girmedim, arada 1.5 ay olmadığım da oldu..
Özellikle erken gebelik testi kesin sonuç veriyor..
Kan testini ver bakalım umarım gönlünün istediği olur..

Canım hamilelik öncesi hep düzenli olanlardanım ama doğumdan sonra ve regl de olduktan sonra hala düzene girmedim, arada 1.5 ay olmadığım da oldu..
Özellikle erken gebelik testi kesin sonuç veriyor..
Kan testini ver bakalım umarım gönlünün istediği olur..
Insallah oyledir ya sanirim cok panik yaptim belki de biraz da ondan gecikiyordur

Insallah oyledir ya sanirim cok panik yaptim belki de biraz da ondan gecikiyordur
Ben de ayni korkuyu yasadim canim, tiroid degerlerim yükselmis tsh yuksekliginden adet duzensizligi yasamisim..sen de tiroid degerlerine baktir derim, hormon testi olarak geciyor (; 3 kere gebelik testi yaptim en sonunda da kan tahlili yaptirmistim..:-) cok sükür hamile değilmisim ...

Kizlar kahvaltida bebegime 1 ceviz, lor peyniri, yumurtanin yarim sarisi, 2 bebe bisküvisi, 30 cc anne sütünü blendirda gecirdim , 2 kasik ancak yedi pek sevmedi..lor peynirini tek basina verdik bu sefer de onda tepkisi daha kötüydü, zehir vermisim gibi bakti.. :-) kahvaltida siz ne veriyorsunuz Allah aşkına ??? Yardim edin ?

Vitaminsiz kalmamak için fındığa sarmıştım kuruyemiş i komple çıkardım ben sadece ceviz serbest. Geçen bir kaçamak yaptım ceviz ezmesi vardı evde içinde eser miktarda fındık varmış bir lokma yedim sabaha baktım yüzü kıpkırmızı :KK43: nasıl vicdan azabı çektım... sen de gözlemle bakalım egzama falan var mı seninkinde?

Hihihihi benimki de öyle soğan delisi oldu :KK70: geçen yedi akşam da misafir geldi eve millet kucağına alıyor bu çocuk ne kokuyor diyorlar :KK70: elinden alamıyorum soğanı kendi bırakırsa ancak:KK66:))

derandiren derandiren hiç korkma canım benimki önce ağzını dolduruyor büyük adam gibi de çiğniyor tadı bitip de posası kalınca çıkarıyor :KK70: ilk birkaç kez boğazına kaçırır gibi oldu
Seninki neler neler yiyormus yaaa ?? Dislerinin kac tanesi cikti da üzüm bile yiyor masallah :-)

X