2017 Şubat Anneleri

Instagramin varsa bebeimle_buyuyorum ve gurme_tulin sayfalarini takip etmeni tavsiye ederim canim. Ev yapimi lordan sebze corbalarina,kreplere, et suyu hazirlama ve yogurt mayalamaya kadar bir cok seyi buralardan ogrendim. ben henuz sadece meyve puresi yogurt ve tarhana corbasi verdim ama pek cok tarif var hepsini kizim buyudukce denemek istiyorum. Bugun 6 aylik olduk daha. Yavas yavas ilerliyoruz.

Bana bir gun icin cok agir geldi bu menu

C calikusu3482
Benim stres atma yerim bdv
Sen de oku geç çok kaptırma derim yoksa insanı etkiliyo bazı olaylar.
Mesela dünkü kanserli kadının konusuna çok üzüldüm.

Hepsinin ortak özelliği küçük suratlı oluşu
Gülben hariç.
Oyüzden yüzüm küçük olduğu için benzetiliyom bence.
Ki hiç sevmem kaşık suratı.
Ve kendimi de güzel bulmam.
Hep demişimdir ben erkek olsam bana bakmazdım diye
Ama elhamdülillah tabi nimete şükürsüzlük edip şımarmanın alemi yok.
Sağlığımız yerinde daa noolsun....

Güzellik çok göreceli bir kavram. Ve birçok kişi de kendini çok beğenmez.
Hani bir söz varya " Güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter, güvenme güzelliğine bir sivilce yeter" diye. Aynen de öyle hersey gelip geçici. Dediğin gibi sağlıklı ve sıhhatli olmak bu dünyada ki en güzel güzellik.
Yüz guzelginden çok kalp güzelliği çok daha önemli. Rabbim kalbi güzel insanlar dan eylesin her daim ve kalbi güzel insanlar ile karşılaştırsin

Kızlar kizimda oğlum da hasta oldular birkaç gün önce sadece yüksek ateş vardı şimdi burun akıntısı öksürük var ve her ikisi de doktorun verdiği ilacı icmiyo büyük resmen kaçıyor küçüğe zorla icirsemde kusuyo doğal bildiğiniz birşeyler var mı kızım 6ay17 gunluk şimdiden teşekkürler

Küçük emiyosa bol emzirmek toparlar.
Büyüğe de bol bol kemik suyuna limonlu çorba içirebilirsin canım.
Kemik suyu çorba koca adamı bile iyi ediyo.
Ben hastayken içince çok faydasını gördüm.

Küçük emiyosa bol emzirmek toparlar.
Büyüğe de bol bol kemik suyuna limonlu çorba içirebilirsin canım.
Kemik suyu çorba koca adamı bile iyi ediyo.
Ben hastayken içince çok faydasını gördüm.
Teşekkür ederim canım çok sağolkizim zaten çok sık emiyor şuan oglum için de çorba iyi fikir

labne verdim. beyaz peynir vercem artik
yulaf vermedim
ceviz 7.ayda baslayacagim
et suyu verdim corbalarla.
muhallebiyi su ile google marka pirinc unu ile karistirip verdim. yemedi. artik muhallebi yapmiyorum. daha faydali besinlerden verdim.

Ev kokacak biraz ama sogani 2 ye veya 4 e bölüp koyabilirsin odalarına virusu absorbe eďiyor..Geçmiş olsun..

İvooo ,bak tatilde bile sorularını cevapsız bırakmıyayım dedim
-Peynir olarak şimdilik sadece labne tattırdım. En kısa zamanda sütü kestirip lor yapıp vereceğim.
- hipp marka yulaf ununu sadece ihtiyaç halinde kıvam vermek için kullanıyorum. 1 çay kaşığını geçmiyor genelde...
Mesela armut rendesi çok sulu oluyor. Onu koyulaştırma amacı ile kullanabiliyorum. Onun gibi..
- kuru yemişler için erken olduğunu düşünüyorum. 9 ay.dan sonra veririm sanırım...
-Et suyu henüz vermedim. Sonuçta saatlerce kaynayıyor kemik ve oldukça yağlı oluyor. Henüz bunu kaldıramaz diye düşünüp vermedim.
Eti ise kurban da kendi kestiğimiz kuzudan vermeyi düşünüyorum.
- muhallebi yapmıyorum küçük oğlana ama büyük oğlum için süt ve irmiği pişirip içine sevdiği meyveyi rendeleyip yedirirdim.
- pirinç unu kullanmıyorum.

Ben fitil oluyorum böyle düşüncesiz annelere.
Birde karşına geçip ağızlarını yaya yaya "benim çoocuum herşeyi yiyoo maaşallah "demezler mi
Şalgam vermek ne yaaa ,turşu yedirince başları göğe eriyormu bari .
Ev yapımı şekerli vişne suyu hı,eminin organik olduğu için veriyorlardır !!
Hayret ediyorum bu insanlarda ki rahatlığa..
Büyük oğlumu markete götürürdü dedesi,çocuk ayran alıp çıkardı..
Kabul bu gıdalarla er ya da geç tanışacaklar ama ne kadar geç o kadar iyi değil midir ??
Rahat bir anneyimdir ama sınırlarım da vardır yani.

Aynen cnm illaki yiyecekler ama 8 aylık bir bebeğe de şimdiden bunları vermek doğru değil. Ztn birsey de diyemiyorsun ki çocuk onun çocuğu deyince de Ayy çok biliyor sun muhabbeti ne dönüyor is.
İyi tatiller bu arada cnm

Geçmiş olsun.
Küçüğe ıhlamur içirebilirsin ve doktorunu ara sor istersen o daha net bilgi verir.
Büyüğe limon sıkıp içirebilirsin, ıhlamur, kuşburnu, elma kabuğu kaynatıp içirebilirsin.
Aklıma gelen bunlar.
Allah acil şifa versin inşallah.

Teşekkür ederim canım denicem bide iştahlı olsalar iciricemde yok yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…