2017 Şubat Anneleri

Bugün üzücü bir gün kotu haberleri okumakla gecilen bir gun.. :cry:
Muzisyen annenin paylastigi Kubra Nur balkondan dusmus butun fonksiyonlari durunca ailesi organlarını bagislamis..
Universite tercihlerinde Kubra Nur muhendislik fakültesini kazanmis..Yavrum göremeyecek kadar kisaymis ömrü..Mimarlik fakultesini kazanan kardesime sevinemedim adaşına üzüldüğüm kadar:KK42:

Ah ya hayat çok acımasız işte :KK43: kardeşinin haberi hayırlı olsun rabbim mezun olduğu günleri de göstersin :)

Uzun bir sure düşünmüyorsan aylik veya 3 aylik iğne bence..

O nasıl canım şu deri altına koyulanlardan mı? sağlık ocağı yapar mı onu?

Dondurucuya atmak kolay canım yika,doğra, dondurucu posetlerine koy, pipetle kalan havasini al ve at buzluğa :super:

Çok soru sordum ama pipetle nasıl aldın havasını? Meyvelerin de mi havasını aldın?

Ek gıda deneyimimiz sabah kahvalti (labne ceviz, pekmez, yumurta sarısı, bebe bisküvi muz yada başka bir meyve genelde armut koyuyorum cunku kabız olmuyor.
Ara öğün meyve püresi ya da suyu
Öğlen tarhana (uyanma saatine göre vermiyorum bazen)
Ara öğün yoğurt (gün aşırı kendim mayaliyorum)
Akşam pirinç unu veriyorum (O da doyma durumuna göre degisiyor)Menümüzde yağsız kıyma ve sebze püresi yada çorbası var ama yediremedim çokta zorlamıyorum.

Hanımlar kg sunu verip eski haline dönenlerin uygulamış olduğunuz birsey var mi?

Ekmek yemiyorum kızımda alerji var o yüzden diyet yapıyorum yiyecek birşey bulamayınca su içiyorum nasıl gidiyor anlamıyorum:KK43:.

Slm sevgili anneler nasılsınız

İyiyiz sen nasılsın bakalım :)

Benim yine sorum geldi genşler.....
1- son bi kaç gündür gece beslenmesini çok azalttı benimki. Yani yine 2-3 saatte bi uyanıyo ama 40-50 cc içip uyyo. Dün akşam 10dan sabah 6ya kadar sadece 100 cc içti. (Önceden 300e yakın içiyordu)
Acaba gece beslenmesini bırakmaya başladığı döneme mi geldik, yoksa atak haftasıyla mı ilgili? 6 ayı dolanlardan özellikle cevap bekliyorum...
2- 59 kilo ile hamile kaldım. 67 ile doğuma girdim. 61 ile çıktım. Sütüm çok azdı artsın diye geceleri çılgınlar gibi hurma kısır hoşaf ekmekarası dereotu yedim ve sonuç...süt artmadı amaaa..66 kilo ve kocamaaaaan bir göbek.....hamilelikten önce 85-67-94 olan ölçüler şimdi>>>>>> 98-90(!)-100 (abartmıyorum) fiziğim okadar değiştiki....moralimi fena bozuyo şuanki görüntüm ama kızım uykusuz ve çok ilgi isteyen bi çocuk...spor yapmam mümkün değil, hala haftada 1 ancak yemek yapıyorum kızın peşinde koşturmaktan.....neyse...çok uzadı....bana şöyle pratik göbek eritme teknikleri lazım...beli incelenler bi el atın hayrınıza...
3- yukarda da bahsettim... Ev işleri ve yemek konusunda çok sıkıntılıyım...zaten çok uyuntuydum ve hiç pratik biri olmadım...ve artık aylardır evden çok bunaldığım için değil yemek yapmak evde bile durasım yok...sabah eşim çıkarken kendimi bi arkadaş ya da akrabaya bıraktırıyom dönüşte birlikte dönüyoz ve yemek olmuyo hiç evde..sakin durduğu yarım saatçiklerimde pratik bişeyler yapmak istiyorum artık. Eskisi gibi malum 2 saat başında beklediğim yemeklere elveda...eşim etçil ve tektip beslenen biri yani et yemeyi ve nohut fasülye dışında bişi sevmiyo ve doğal olarak seçeneğim azalıyo. Artık onu önemsemeyip kolay ama lezzetli tariflere geçmem lazım. O da alışsın sebzeye evde çocuk var artık demi :) sonuç: benim gibi yemek yapmayı sevmeyenler ya da seven pratik dostlar çözüm Önerilerinizi bekliyorum :KK66:

Simit kebabı var yöresel bir yemek ve ben çok severim kıymayla yapılıyor çok pratik geliyor bana bir bak istersen

Dipnot: 1.soruda çocuğa çok yedirme gibi bi derdim yok ama 3-4 gün öncesine kadar ağır bi bezle uyanırken kızım şimdi bomboş kuru bi bezle uyanıyo, normal mi bu?

Benimki de öyle çok terliyor mu seninki de? Gece boyu emmesine rağmen bez kupkuru. Önceden hiç emmeden bezi dolduruyordu şimdi hem sık uyanıyor hem habire emmek istiyor ama çiş yok

Ah ya hayat çok acımasız işte :KK43: kardeşinin haberi hayırlı olsun rabbim mezun olduğu günleri de göstersin :)

O nasıl canım şu deri altına koyulanlardan mı? sağlık ocağı yapar mı onu?

Çok soru sordum ama pipetle nasıl aldın havasını? Meyvelerin de mi havasını aldın?
1.alıntına cok tesekkur ederiz cnm amin diyelim hepimizin evlatlarina da nasip etsin:dua:
2.alıntına gelince aylık (mesigyna) veya 3 aylık iğne (depo provera) kasa enjekte edilen korunma iğnesi..Senin bahsettiğinde implant korunma farklı onlar birbirinden.. Aylık 3 aylık igneyi eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırabilirsin ama şimdiden söyleyim korunma hapları gibi kişiden kişiye değişen kilo aldırma, bıraktıktan sonra hemen hamile kalamama gibi sorunları olabiliyor..Eczaneden veya dr'undan detaylı bilgi alman daha iyi olur
3. Elektirik süpürgesi ile vakumlu saklama modelini biliyorsan bu da pipetle buz posetlerininkine uygulanan versiyonu canım..Hem hiç hava teması olmuyor hem dolapta daha az yer kapliyorHoppa

Son düzenleme:
Aynen canım herkes değişti kimler geldi kimler geçti:))) bulamadım mesajı iyice bir bakayım da alıntılayayım :KK70:

Okulda buzdolabı var mı? Kantine soracağım ben de olur derlerse koyacağım. Bir de termal çanta alacağım eve dönüşte onunla taşırım. İçine de buz aküleri koyarım ılımaz :KK66: ilk sağdığında az çıkması normal alışık değil memeler sağılmaya Haziran'da seminere giderken benim 10 ml çıktı ilk gün :KK70: her fırsatta sağdım bir de gece kalkıp sağdım öyle öyle birikti :)

Kızımki de çoklu besin alerjisi :KK43: erken açtırmışlar sanki diyeti biz en az 6 ay diyet yapacağız kendini tamamen toparlasın öyle dedi dr

Maşallah:))) biberon kullanıyor musun canım? O etkiliyor olabilir. Aşılardan gına geldi artık bitse de kurtulsak

Katılıyorum canım. Doktora söylemeye bile çekindim blw diye. Emin'im yok öyle şey olmaz derdi :S

O ebenin ağzına kürekle vurmak lazım süt yaramaz olur muymuş sen Canını sıkma :KK66:

Çok geçmiş olsun canım :KK43:

Canım sonuç ne bilmiyorum ama hayırlısı olsun eğer hamileysen de üzülme vardır bir hayır... tandem emzirme diye birşey var yapılabilir :KK66:
Yok cnm biberonla ilgisi yoktur. Benim kızım doğduğundan beri hiç emerken uyumadı. Ve hep ayakta emzirdim son iki aydır

Kızlar şimdi aşıdan geldik.
TuRuNCu TuRuNCu nun dediği gibi 2 bacak 1 kol yapılıyormuş sizde öyle yapar mısınız dedim.
Hayır ben öyle bişey yapamam dedi kol kasları güçlü olmadığı için bacaklara yapıyoruz dedi.:KK11:
Birde şunu farkettim bilgili anneleri gerçekten sevmiyorlar.
Bugün 6 ay 1 haftalık olduk
İlk vurduğunda çok ağladı ama şimdi iyi, uyuttum.
İnşallah iyi geçer ve çabucak atlatır, nefret ediyorum şu aşıdan 6 ay rahatız neyse ki.
7. 400 kilomuz olmuş 200 Gr almışız, 68 de boyumuz olmuş.:nazar:
Ekim de hem kontrol hemde kan değerlerine bakıcaz dedi.
Bizden bu kadar:spor:

Aynen canım herkes değişti kimler geldi kimler geçti:))) bulamadım mesajı iyice bir bakayım da alıntılayayım :KK70:

Okulda buzdolabı var mı? Kantine soracağım ben de olur derlerse koyacağım. Bir de termal çanta alacağım eve dönüşte onunla taşırım. İçine de buz aküleri koyarım ılımaz :KK66: ilk sağdığında az çıkması normal alışık değil memeler sağılmaya Haziran'da seminere giderken benim 10 ml çıktı ilk gün :KK70: her fırsatta sağdım bir de gece kalkıp sağdım öyle öyle birikti :)

Kızımki de çoklu besin alerjisi :KK43: erken açtırmışlar sanki diyeti biz en az 6 ay diyet yapacağız kendini tamamen toparlasın öyle dedi dr

Maşallah:))) biberon kullanıyor musun canım? O etkiliyor olabilir. Aşılardan gına geldi artık bitse de kurtulsak

Katılıyorum canım. Doktora söylemeye bile çekindim blw diye. Emin'im yok öyle şey olmaz derdi :S

O ebenin ağzına kürekle vurmak lazım süt yaramaz olur muymuş sen Canını sıkma :KK66:

Çok geçmiş olsun canım :KK43:

Canım sonuç ne bilmiyorum ama hayırlısı olsun eğer hamileysen de üzülme vardır bir hayır... tandem emzirme diye birşey var yapılabilir :KK66:
Şu doktorlara aklım ermiyor bu işin bi doğrusu olur bin tane değil hepsi farklı farklı konuşuyor kimi diyet olmaz alışacak ille diyor kimi yıpranmasın diyet diyor. Sen şuan neler yiyebiliyorsun çoklu besin alerjisi çok zor sizin belirtiler arasında egzama kanlı kaks öksürük filan varmıydı.

Az önce eczaneden geldim..
Regl olmuştum, 6 ayda olduk aylık iğneyi olayım diyordum..
Eczanecim emziriyorsun sen, olma dedi.
6 aydan sonra olunmuyor mu dedim?
Emzirmeden kesene kadar olma bence başka korunma yöntemi kullan içindeki hormonlar ona da geçecek dedi..
Eczanecimize guvenirim yonlendirir hep ilac satmaya çalışmaz para kazanacağım diye..
tereyagli ekmek tereyagli ekmek sana da bilgi vereyim dedim :KK39:

cok sukur hamile olma ihtimalim kalmadi..gerci risk olusturacak bi durum yoktu ama insan yine de supheleniyor..Regl oldum ve sutum gitti resmen..gunduz emmiyordu ama gece boyu emiyordu..adet doneminde bunu yasayan oldu mu? sut sonra artacak mi yoksa komple gitti mi acaba...ay yavrum daha cok kucukk gitmesin yaaa..
TuRuNCu TuRuNCu nun dediği gibi 2 bacak 1 kol yapılıyormuş sizde öyle yapar mısınız dedim.
Hayır ben öyle bişey yapamam dedi kol kasları güçlü olmadığı için bacaklara yapıyoruz dedi.:KK11:
İnşallah iyi geçer ve çabucak atlatır, nefret ediyorum şu aşıdan 6 ay rahatız neyse ki.
biz de 2 bacak 1 kol olduk..baska nasil oluyormus ki?

K Kanatlarimruhumda bende adet oldugumda sutumde azalma olmuatu memeler sanki bombostu normalde gulp gulp yutan kizim cek cek anca yutuyodu farkediyodum kanamam azaldi sutumde artti suan eski haline dondu zaten allaha sukur. Merak etme canim eskisi gibi olur uc bes gun boyle devam eder ama

K Kanatlarimruhumda bende adet oldugumda sutumde azalma olmuatu memeler sanki bombostu normalde gulp gulp yutan kizim cek cek anca yutuyodu farkediyodum kanamam azaldi sutumde artti suan eski haline dondu zaten allaha sukur. Merak etme canim eskisi gibi olur uc bes gun boyle devam eder ama
Allah razi olsun cok ihtiyacim vardi bunu duymaya..stok yapmistim o sutu kullaniyorum simdi..hastaliktan sanirim moralim de baya bozulmustu..sagolun

cok sukur hamile olma ihtimalim kalmadi..gerci risk olusturacak bi durum yoktu ama insan yine de supheleniyor..Regl oldum ve sutum gitti resmen..gunduz emmiyordu ama gece boyu emiyordu..adet doneminde bunu yasayan oldu mu? sut sonra artacak mi yoksa komple gitti mi acaba...ay yavrum daha cok kucukk gitmesin yaaa..
Evet ben de aynı şeyi yaşıyorum her ay.. Adetin yoğun kanaması bitince düzeliyor benim..

biz de 2 bacak 1 kol olduk..baska nasil oluyormus ki?
3 ünüde bacağa yaptı bizde.

Kizlar uyku egitimi vermeyi dusunen yada veren var mi?gece kizim, gunduz oglum uyutmuyor.ruh gibi dolaniyorum ortada.kendime de cocuklarima da yetemiyorum.basaran varsa onerilerini paylasirsa cok sevinirim.

Ebe ne sacma bi savunmada bulunmus. Sen zaten koldan yap demiyorsun ki bacaktan yap diyorsun niye kol kaslari zayif koldan yapamam demis anlamadim. Kol kaslari zayif iki farkli bacaktan yapacakti işte.

Ahh şu ebeler hemsireler:silah::silah:

Ebe ne sacma bi savunmada bulunmus. Sen zaten koldan yap demiyorsun ki bacaktan yap diyorsun niye kol kaslari zayif koldan yapamam demis anlamadim. Kol kaslari zayif iki farkli bacaktan yapacakti işte.
Yok canım 6. Ay aşısı 3 tane ya ikisi bir bacağa biri bir bacağa yani hepsi bacağa vuruluyor ama turuncu şöyle bir bilgi paylaşmıştı ebenizden rica ederseniz 2 bacak, 1 kola, vuruluyor demişti etkisini yitirmesin diye.
Bende rica ettim yapamam böyle birşey yok zaten dedi.

kamer10 kamer10 biz de baştan beri uykuyla imtihan oluyoruz.
Artık sık uyutmaya çabalamıyorum ben.
Günde 2 kez 45er dk uyyo.
Düşün sabah 6da kalkmasına rağmen 10a kadar uyanık.
10-11 arasında sallama ile birlikte bi uykusu var.
Bi de 15-16 arası.
Bukadar.
Ve uyusun diye başında bekliyorum sallamayı bırakmıyorum.
Yoksa 30. Dakkada uyanıyo.
O şekilde zorla günde 2 uyku.
Akşam 8 gibi uyyo.
Sabah 6ya kadar defalarca uyanıyo (en az 4-5 kez)
Akşam ağız tadıyla bi çay içmeye korkuyorum.
Diken üstündeyim hep.
Çünkü uykusu tam kaçtığında evi inletiyo.
Ben de bebekken hiç uyumazmışım.
Huyum kurusun en gıcık huyumu almış.
6 aydır uykusuzluktan zekamın gerilediğini bile düşünür oldum artık....
Yemek desen haftada bir anca yapıyorum.
Temizlik hak getire...
Kızın peşinde koşuyom gün boyu.....

Son düzenleme:
X