2017 Şubat Anneleri

Tadimlara bende basladim cnm..Şu ana kadar patates,kabak,havuc,armut,nektarin,seftali,kavun tattik..Hicbirini cogaltmadik daha; 2- 3 kasik verdim sebzelerden ve sevmemezlik etmedi..Yogurt 1 kere cok az denedim kizarti olusturdu alerji yapcak diye erteledim yeniden deneyeceğiz..
Bu arada nisasta gecirdi egzemamizi her aksam macun yapip surdum 15 dk sonra banyoya soktum,çıkınca kremini surdum gecti..
Asagi yukati ayni seyleri denemişiz benkm.kizfi hepsini kabul etyi cok şükür. Ben haslanmis yumurta sarisi ve lor da verdim. Bugun de lor yaptıktan sonra suyuna az daha su ve tereyaģi ekleyip tarhana yaptim ondan da yedi bi kac kasik. Ilk çorbasıni da yedi

5.ay da 600 gr
6.ay da 200 gr
Canım benim oğlanın tam atak haftasıydı. Gribi yeni atlatıp aşının ertesi tekrar grip olmuştu. O yüzden zor geçti aşı sonrası ilk 3 gün ama şimdi iyi çok şükür.

Canım maaşallah şimdiden emekliyorsa kiloyu zor tutar vucudu.
Senin kız da benim büyük oğlan gibi iştahsız anladığım kadarı ile...
Zaten sağarak besliyorsun ,biberonu da doğru dürüst içmiyorsa kilosuna göre ek gıdaya alıştırmaya başla derim.
Normalde 1 yaşına kadar anne sütü / mama temel gıdadır ama onu bile içmiyorsa gelişimi için alternatif şeylere yönelmek gerek..
Misal ben oğluma biberon ile anne sütü içiremezdim. Onun yerine hipp marka yulaf veya pirinç unu ile mama yapıp yedirirdim.
Gece beslenmesi de kilo konusun da çok yardımcı oluyor. Misal gece ekstra bir biberon teklif et bakalım. Ne içerse kâr dır...
Yemeyen çocuk çok zor ,anne olarak kaygılarını anlıyabiliyorum ama gelip geçiyor bu günlerde. Çok duydum zayıf ama çakı gibi olan :KK66:. Tek yapman gereken yemek konusunda inatlaşmaman. Kazanan taraf hep çocuklar olduğu için gereksiz yere kızdığınla kalıyorsun. Ben çok yaşadığım için uyarayım dedim :)
Sağlıklı ve mutlu olsunlar yeter...
tesekkurler canim bilgiler icin tecrüben yol gösterici oluyor princ unu denerim artik ama sutumde var masallah kiz icrmiyor anlamadim gitti ek gıda başlamayı denedim o zaman da sut istedi sutu de az az iciyor aynen oyle cooook istahsiz gece uyudugu 5 saat var ondada ben dinlenmeye calisiyorum esim ofis islerine gomuldu ikimizin dosyalara bakiyor oda fazla ilgilenemiyor bende o yorgunlukla alarm kursam uyanamam denedim bir iki kez:KK43:

Kizlar bi akrabadan weebaby nin elektrikli pompasi var elimde hic ayari belli olmuyir bazen çekiyor bazen cekmiyor bi tutturamdim. Manuel de var ayni markanin onu da kullanıyorum daha rahat ama eli yoruyor iste. Okul donemi icin depo yapamaya basladim oburiks kızımdan arta kalan zamanlarda sağmaya çalışıyorum gunde 1 poseti geçmiyor ama olsun o da kâr.
1. Sorum şu sizlere: okulda tenefusler 10 dk sagmak imkansiz bos ders denk gelirse mescitte filan sağabilirim diye düşünüyorum. Iş yerinde süt sağılır mı nasıl muhafaza edebilirim sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Eve gelince yine beni emecek baska ne zaman biriktirebilirim sağabilirim bilemiyorum.
2. Sorum ise. Biberonla besleyen arkadaslara. Ben hep emzirdigim icin suana kadar bilmiyorum.
kaç ml ile doyuyor?
Ortalama 2 2.5 saatte bir emiyor kilo alımı da güzel. Sağdığımda cok nadir 80ml i geçiyor tek göğüs. Sütüm yetmiyor desem bu kadar kilo alamaz kaka sayisi bez sayisi cok olamaz diyorum ama 80ml ile de doymaz gibi geliyor.

Kizlar bi akrabadan weebaby nin elektrikli pompasi var elimde hic ayari belli olmuyir bazen çekiyor bazen cekmiyor bi tutturamdim. Manuel de var ayni markanin onu da kullanıyorum daha rahat ama eli yoruyor iste. Okul donemi icin depo yapamaya basladim oburiks kızımdan arta kalan zamanlarda sağmaya çalışıyorum gunde 1 poseti geçmiyor ama olsun o da kâr.
1. Sorum şu sizlere: okulda tenefusler 10 dk sagmak imkansiz bos ders denk gelirse mescitte filan sağabilirim diye düşünüyorum. Iş yerinde süt sağılır mı nasıl muhafaza edebilirim sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Eve gelince yine beni emecek baska ne zaman biriktirebilirim sağabilirim bilemiyorum.
2. Sorum ise. Biberonla besleyen arkadaslara. Ben hep emzirdigim icin suana kadar bilmiyorum.
kaç ml ile doyuyor?
Ortalama 2 2.5 saatte bir emiyor kilo alımı da güzel. Sağdığımda cok nadir 80ml i geçiyor tek göğüs. Sütüm yetmiyor desem bu kadar kilo alamaz kaka sayisi bez sayisi cok olamaz diyorum ama 80ml ile de doymaz gibi geliyor.
Wee baby mi weewell mi pompa?Weewellse hic cekmiyor maalesef..
Okuldaki sağdığın sütü kantine rica edip orda saklayabilirsin canım..
Hic sagmadigimiz icin ve surekli emdikleri icin az cikiyor sut sağınca birde..
Ne kadar içer kismini da bir gun acken sagip verip bak istersen..Fazla ya da az icebilir..

Sadece 1 hafta yaptim canim sut ve sut urunleri diyeti. Biraz faydasi oldu bize lezyonlardaki kizarikliklar azaldi diye biraktim :KK43: tekrar basladim kizarikliklar artinca.

Canim bizde egzama temel problem. Tetikleyici olarak alerji olabilir dedi dermatolog.
senin yine iyi cnm süt ürünleri ile biter inş. Bizde çoklu gıda var kaşıntı uykusuzluk aşırı hapşırık öksürük doğduğunda beri hep öksürüyo. Katı diyeyteydim 2 buçuk ay boyunca zeytin patates bulgur pirinç koyun eti yedim sadece ozamanlar çok huzurluydu şimdi diyeti açtım baya yavaş yavaş çok kötü yüz uyku kaşıntı hafif döküntü ve sancı var. Dikkat et keçi sütü dene istersen o dokunmaz belki ama denemek için düzelmesini bekle cnm Allah başka dert vermesin.

kaç ml ile doyuyor?
canım aynı sorular bende de var ben de bayramdan sonra başlıcam. lansinoh elektrikli var ben de memnunum. 10 dk da zor olur evet günde 2 kez falan sagmamiz gerekir işte sanırım. ben de nerde sagacagimi düşünüyorum. buzdolabı olan arkadaşlar var orda muhafaza edicem bi de buz aküsü var ben de eve getirirken bi de muhafazali çantalardan almayi planliyorum. kaç ml içtiğini ben de bilmiyorum hep emzirdim ama artık günde 1 kere de olsa Biberona koyup ne kadar içtiğine bakmak lazım sanırım. ben de senin gibi cevapları bekleyim tecrübeli arkadaşlardan:KK66:

tesekkurler canim bilgiler icin tecrüben yol gösterici oluyor princ unu denerim artik ama sutumde var masallah kiz icrmiyor anlamadim gitti ek gıda başlamayı denedim o zaman da sut istedi sutu de az az iciyor aynen oyle cooook istahsiz gece uyudugu 5 saat var ondada ben dinlenmeye calisiyorum esim ofis islerine gomuldu ikimizin dosyalara bakiyor oda fazla ilgilenemiyor bende o yorgunlukla alarm kursam uyanamam denedim bir iki kez:KK43:

Canım hipp marka pirinç ve yulaf ununu anne sütü ile hazırlıyabiliyorsun.
Sütün varken onları bu şekilde değerlendirmiş olursun belki...
Yemeyen çocuk çok zor cidden..
Allah yardımcın olsun

kaç ml ile doyuyor?

Canım okulda kısıtlı zamanda sağmak ancak çift başlıklı pompa ile rahat olur.
15 dakika da iki göğüs sağılmış olur. Ekipmanları da bi poşete koyup eve gittiğinde yıkarsan fazla zamanından gitmemiiş olur.
Sütü düzenli sağmak sütün devamı için önemli..
Yani okulda 7-8 saat geçireceksen en az 1 kere sağmak gerekir..

2 -miktar konusuna takılma.
Ben aylar sonra dün sağdım ,iki göğüsten 50 ml anca çıktı. Oğlanın kilosu ise gayet güzel.
Bebek emdiğinde daha fazla süt oluyor...
İçtiği miktarı öğrenmek için 1-2 kere biberona 200 ml kadar süt koy ,içsin. Doyduğunda kalan miktara bakıp ne kadar içtiğini hesaplıyabilirsin.

Yaptırdik cnm ateş oldu bir gün boyunca çok huzursuz değildi ama. 5. Ve 6. Aydaki kilo alımları 400 gr boyda 2 cm uzamis.
masallah canim miraç'a kolay atlatmissiniz insallah bizdede oyle olur

Allah yardımcın olsun

15 dakika da iki göğüs sağılmış olur. Ekipmanları da bi poşete koyup eve gittiğinde yıkarsan fazla zamanından gitmemiiş olur.

Ben aylar sonra dün sağdım ,iki göğüsten 50 ml anca çıktı. Oğlanın kilosu ise gayet güzel.
İçtiği miktarı öğrenmek için 1-2 kere biberona 200 ml kadar süt koy ,içsin. Doyduğunda kalan miktara bakıp ne kadar içtiğini hesaplıyabilirsin.
sagol canim bi bakayim hipp e bugun e-bebege gidicektim nasilasa gercekten yemeyen cocuk kadar zor birsey yok annem diyor sende zayiftin ve hareketliydin 7 aylik yürüdün ama bu asiri istahsiz ve çok çok hareketli hiperaktif olmasın diye bende artık dayanamiycak duruma geldim baş edemiyorum tam bi bitirim insallah ek gidada biraz toparlanır:dua:

Wee baby mi weewell mi pompa?Weewellse hic cekmiyor maalesef..
Okuldaki sağdığın sütü kantine rica edip orda saklayabilirsin canım..
Hic sagmadigimiz icin ve surekli emdikleri icin az cikiyor sut sağınca birde..
Ne kadar içer kismini da bir gun acken sagip verip bak istersen..Fazla ya da az icebilir..
Heh weewell evet yanlis yazmışım. Cay ocaginda da olabiliyor bazen minidolap o geldi sonra aklima benimde. Biberon cok ememiyor hala oyle de bi sorun var bizde maalesef.

Allah yardımcın olsun

Biberon pek emmiyor ona da alistirmaya calisiyorum su icirerek. evet sagmadan olmayacak buyuk ihtimalonun bir caresini bulmam lazim makina ayarlamam lazim zor.olacak.okula getir götür sarjli birsey olsa guzel.olur diye düşündüm heryerde priz olmayabilir çünkü.

Evet canim biz bugun asi olduk. Nasilda aklinda tutmussun masallah sana. Iki taneyi bicaga bi tanetide diger bacaga yaptilar evet okumustum ama oraya gidince aklimdan gitti okadar aglayinca. Suanlik bisy yok normal insallah ateside cikmaz. Ek gida olarakda sebze corbalarina pekmez yogur meyve fln ver artik dedi azar azar. Kilosu az yine 6.500 boyuda 63 cm. Niye kilo almiyo anlamiyorum demekki sutum yaramayo

Evet canim biz bugun asi olduk. Nasilda aklinda tutmussun masallah sana. Iki taneyi bicaga bi tanetide diger bacaga yaptilar evet okumustum ama oraya gidince aklimdan gitti okadar aglayinca. Suanlik bisy yok normal insallah ateside cikmaz. Ek gida olarakda sebze corbalarina pekmez yogur meyve fln ver artik dedi azar azar. Kilosu az yine 6.500 boyuda 63 cm. Niye kilo almiyo anlamiyorum demekki sutum yaramayo
maşallah fıstıga :KK66: benim zıpır gibi hareketliyse alamaz canim yemek yemek kıza işkence gibi geliyor süt yaramama olduğunu sanmıyorum meme reddi de yaşadınız diye hatırlıyorum bide etrafı ögrenmeye de basladılar normal sanırım herkes bu ay 400 civari almis bakalim bizde nolucak ben de 4te gidicem aşıya :)

maşallah fıstıga :KK66: benim zıpır gibi hareketliyse alamaz canim yemek yemek kıza işkence gibi geliyor süt yaramama olduğunu sanmıyorum meme reddi de yaşadınız diye hatırlıyorum bide etrafı ögrenmeye de basladılar normal sanırım herkes bu ay 400 civari almis bakalim bizde nolucak ben de 4te gidicem aşıya :)
Evet canim iki ay boyunca meme reddi yasasik simdi duzeldi aynen hic durmuyo ayaklari elleri ters donuyo iki dakika da koydugum yerde bulamiyorum. Cok hareketliler ya ondan demekki.

Evet canim iki ay boyunca meme reddi yasasik simdi duzeldi aynen hic durmuyo ayaklari elleri ters donuyo iki dakika da koydugum yerde bulamiyorum. Cok hareketliler ya ondan demekki.
annemin tabiriyle "Bu kız bildiğin bitirim ne eli ne ayağı duruyor nasıl et tutsun :KK66:" sağlıklı olsunlarda en önemlisi o ek gidada bi umut toparlarız inşallah

cok yaramaz bide atak haftasi heralde canimi okuyor desem yeridir canim istahi iyice azaldi bide 20 gundur falan tam emekliyor yerinde bulamiyorum zayiflamazsa iyi diyorum zaten 4. ay 5600dü sanirim en fazla 2 ayda 600-700gr almistir resmen bitiriyor enerjisi beni uyumuyor da ek gidayi da reddediyor sütü yudum yudum iciyor mahvolmus durumdayim durup durup aglamasıda cabasi bizden hic iyi haber yok sizde durumlar nasil jinda hanımla :KK51:

ogrendigim iyi oldu canim oyle yaptırayım bende masallah ege güzel kilo almiş ben pes ettim anne 174 49 kilo baba 188 68 kilo bu cocuktan çok sey beklememek gerek sanırım diyerek vazgeçtim gecen ay asm ye bile gitmedim bizim önceki aşılar da çok zorluydu bide atak ile birleşti huni takacam kesin:confused::KK3:
Maşallah erken emeklemis senin prenses biz hala komando sürünmesi ve şınav çekiyoruz. Bu arada kızının istahsiz olmasından dolayı demiri çok düşük olabilir mi? Bildiğim kadariyla 1 yaşına kadar demir takviyesi yapmayaksin. Kadir Tuğcu anne sütünü yeterli alan bebeklerde demir eksikliği olmayacağını yazıyordu ben yanlış anlamadiysam ve değerin 10 olmasi yeterli diyordu. Bibaktirsan mi acaba? Demir eksikliği de iştahsızlık yapabilir.

Maşallah erken emeklemis senin prenses biz hala komando sürünmesi ve şınav çekiyoruz. Bu arada kızının istahsiz olmasından dolayı demiri çok düşük olabilir mi? Bildiğim kadariyla 1 yaşına kadar demir takviyesi yapmayaksin. Kadir Tuğcu anne sütünü yeterli alan bebeklerde demir eksikliği olmayacağını yazıyordu ben yanlış anlamadiysam ve değerin 10 olmasi yeterli diyordu. Bibaktirsan mi acaba? Demir eksikliği de iştahsızlık yapabilir.
baktırmadım canım yemek yemiyor aslinda yese kilo alir kan aldırmak benim fobim kendim bile veremiyorken ona nasıl kıyarım bilmiyorum genetik olduğunu düsünuyorum ben artik boyu uzun 67 diye tahmin ediyorm baba 188 boy 68 kilo anne 174 boy 49 kilo simdi bu çocuktan 8 kilo beklemek imkansiz olurdu

X