2017 Şubat Anneleri

Akşam eşimin kuzeninin oğlunun sünnet düğünündeydik yemekli falan tabi masaya salata karpuz vs getirdiler yemek gelmeden önce .. bu milletin başkasının çocuğuna yemek yedirme derdi nedir anlamıyorum .. karpuzdan minik parça çatala takan ay veriyim azıcık bişey olmaz diyo.. kesin ve net bi tavırla hayır diyorum ısrar ediliyor.. yine hayır diyorum tabi.. salatadan bişey alan veriyim azıcık diyo falan.. ben hayır dedikçe bide bozuluyolar falan. Kaynımın oğlu var şu an 6 yaşında falan. Neymiş o daha kırklıyken annesi yaşpastanın kremasından ağzına vermiş bişey olmamış.. töbe töbeeee.. hayır arkadas hayır ya daha kaç kere diyeyim.. banane o 40 lıyken yaş pasta yediyse.. bişey olmadı lafına da ayrı gıcığım.. ne olmasını bekliyorsunuz ki krema yedi diye Allah korusun ölecek değil tabi.. yada karpuz yedi diye bişey olacak değil tabi.. ama ben vermiyorum. Vermeyeceğim. Bitti. Bu kadar zormu anlamak? Bi de kendi çocuğuma ilk ben bişeyler yedirmek isterim o yüz ifadesini o tepkilerini ilk ben yaşamak isterim.. size ne oluyor.. gerildim ya valla.. iyiki 6 aylık oldu şu bebe.. milletle uğraş dur.. herkes kendi karnını doyursun benim çocuğuma bulaşmayın dicem o olucak..
Bebişin düğüne tepkisi neydi acaba? Bizim de düğünler var ama cesaret edemiyorum götürmeye.

Bebişin düğüne tepkisi neydi acaba? Bizim de düğünler var ama cesaret edemiyorum götürmeye.

Genel olarak iyiydi de biraz insanlar üstüne üşüşünce ağlar gibi yapıyor bizimki , rahat bırakılırsa etrafı inceliyor falan.. bence bi deneyin artık etraf çok farklı geliyor büyüdüler çok zor olacağını sanmıyorum..

Genel olarak iyiydi de biraz insanlar üstüne üşüşünce ağlar gibi yapıyor bizimki , rahat bırakılırsa etrafı inceliyor falan.. bence bi deneyin artık etraf çok farklı geliyor büyüdüler çok zor olacağını sanmıyorum..
Bakalım bi denicem ben de. Zaten en büyük sıkıntı insanların üstüne üşüşmesi. Dibine kadar sokulup bağırarak seviolar çocuğu insan anca sinir olup geri dönüo. Bakalım bi kısa götürelim umarım sever düğünleri

Ek gıdaya başlayan anneler kaşık maması veriyor musunuz. Aptamilin hipp in fln pirinç unlu tahilli kaşık mamalari var. +6 yazıyor. Birde kavanoz da meyve sebze püresi var onlardan da veren varmı. Kendimizin yaptığı meyve sebze püresi illaki çok daha iyidir ama tatile fln gittiğim de yada uzun yolda fln vermek için soruyorum.
yazdıklarının hepsını yedırıyorum kendım meyva puresı daha cok yapıyorum ama hero nunkılerdende yedırıyorum.sebzelerı kendım yapıyorum severek yıyor bir k gıdaya başlamyan arkadaslar bişi duydum yazayım tabıkı bıyle olucak dıye bısı yok asagıda kı komsum sureklı blendır calıstırıyor bır senedır meger putur yemıyormus cocugu ve vocuk dort yasında bıberon mama ve anne sutuyle buyumus ek gıda vermemıs alışamamıs sımdıde yıyemıyormus cok zahmetlı bır iş olsa gerek dıle getırmek ıstedım hayırlı pazarlar herkese

Muzisyenannenin oğlu kartalı her gördüğümde ağlıyorum içim parçalanıyor,makineye bağlı nefes alabiliyormuş şu an :KK42:neden böyle oldum sanırım eladan sonra daha fazla empati yapabiliyorum çok zor ya çok yürek dayanmaz,Allah sabır versin.
Rabbim ona ve tüm hastalara şifa versin kimsenin yavrusunun ayağina taş değmesin inşallah

Akşam eşimin kuzeninin oğlunun sünnet düğünündeydik yemekli falan tabi masaya salata karpuz vs getirdiler yemek gelmeden önce .. bu milletin başkasının çocuğuna yemek yedirme derdi nedir anlamıyorum .. karpuzdan minik parça çatala takan ay veriyim azıcık bişey olmaz diyo.. kesin ve net bi tavırla hayır diyorum ısrar ediliyor.. yine hayır diyorum tabi.. salatadan bişey alan veriyim azıcık diyo falan.. ben hayır dedikçe bide bozuluyolar falan. Kaynımın oğlu var şu an 6 yaşında falan. Neymiş o daha kırklıyken annesi yaşpastanın kremasından ağzına vermiş bişey olmamış.. töbe töbeeee.. hayır arkadas hayır ya daha kaç kere diyeyim.. banane o 40 lıyken yaş pasta yediyse.. bişey olmadı lafına da ayrı gıcığım.. ne olmasını bekliyorsunuz ki krema yedi diye Allah korusun ölecek değil tabi.. yada karpuz yedi diye bişey olacak değil tabi.. ama ben vermiyorum. Vermeyeceğim. Bitti. Bu kadar zormu anlamak? Bi de kendi çocuğuma ilk ben bişeyler yedirmek isterim o yüz ifadesini o tepkilerini ilk ben yaşamak isterim.. size ne oluyor.. gerildim ya valla.. iyiki 6 aylık oldu şu bebe.. milletle uğraş dur.. herkes kendi karnını doyursun benim çocuğuma bulaşmayın dicem o olucak..

Ayyy duygularıma tercüman olmuşsun resmen :)))) İnan kalabalığa gitmek bir yere gitmek istemiyorum bıktım milletin tavrından. Sanki ben özellikle aç bırakıyorum. :kızgın: Yaş pasta kreması nedir ya??? Bu yaşımda ben yemiyorum yaş pasta. Neden anneye saygı duymazlar anlamıyorum. Sanki biz cahiliz :KK12:

Kendileri verip de ön planda olmak istiyorlar başka açıklaması yok bence

Ya diyorum ya karpuz verdiler diye bişey olacak değil, ama ben annesi olarak vermiyorum net fikrimi de açıkça kırmadan belirtiyorum. Buna rağmen ısrar niye? Yada kerem 40 lıyken krema yedi bişey olmadı ne demek? Zekamla alay ediliyormuş gibi hissediyorum öyle denilince.. kerem de 6 yaşında ama hala annesi bulamaç yediriyo .. eline çatal kaşık almayı bilmez .. gördük keremin nasıl yemek yediğini diyesim geldi.

Bi de dedim ya daha ben bişey yedirmemişim annesi olarak.. bunu ilk ben yaşamak istiyorum öyle de psikopatlık seviyesine erişmiş bi evlat duygusallığım var..

İsteyen kıskanıyor desin isteyen görmemişin çocuğu olmuş desin.. yaşadığım hislerin adı neyse kabulüm.. kıskançlıksa bu evet kıskanıyorum arkadaş kime ne evlat bana emanet..

Daha blw falan da demedim kimseye.. bi de onu anlatamam valla.. geçen kendi kuzenime dedim gavur icadı o ne ya boğazında kalır dedi.. elindeki telefon da gavur icadı ama bırakamıyosun.. bulaşık makinesi de gavur icadı ama zahmet edip elinde yıkamıyosun dedim. Kaldı ki blw gavur icadı da değil..

Ay neyse işte.. gerildim çenem düştü:))

Aaaa canım ver pirinç ununu daya saçma sapan muhallebili televizyon karşısında telefon elinde müzikle yemek yedir. Kaşıkla peşinden koş. Onlar çok biliyorlar belli çocukların halinden. Annem dışında kimseye blw demiyorum bile. Açıklayacak dermanım yok

Muzisyenannenin oğlu kartalı her gördüğümde ağlıyorum içim parçalanıyor,makineye bağlı nefes alabiliyormuş şu an :KK42:neden böyle oldum sanırım eladan sonra daha fazla empati yapabiliyorum çok zor ya çok yürek dayanmaz,Allah sabır versin.
Rabbim ona ve tüm hastalara şifa versin kimsenin yavrusunun ayağina taş değmesin inşallah

Amin canım aminnn ben de öyle oldum. :KK43:

Ayyy duygularıma tercüman olmuşsun resmen :)))) İnan kalabalığa gitmek bir yere gitmek istemiyorum bıktım milletin tavrından. Sanki ben özellikle aç bırakıyorum. :kızgın: Yaş pasta kreması nedir ya??? Bu yaşımda ben yemiyorum yaş pasta. Neden anneye saygı duymazlar anlamıyorum. Sanki biz cahiliz :KK12:

Aaaa canım ver pirinç ununu daya saçma sapan muhallebili televizyon karşısında telefon elinde müzikle yemek yedir. Kaşıkla peşinden koş. Onlar çok biliyorlar belli çocukların halinden. Annem dışında kimseye blw demiyorum bile. Açıklayacak dermanım yok

Aynen tarif ettiğin gibi elinde tablet yada telefon annesi yemekleri bulamaç haline getirip zorla ağzına tıkıyo..

Sonra ben o çocuğu yada o anneyi örnek alacağım öyle mi?

Bilmeyerek o hale gelmiş olabilirler kimseyi kınadığımdan değil.. ama bari örnek göstermeyin... bilene müdahale etmeyin..

Dogdugundan 1 hafta sonra cikmisti cnm..Linola kullaninca gecti sadece minik minik olup sonuyordu o andan sonra ilk kez bu kadar kötüleşti..Kisacasi gida kaynakli oldugunu dusunmuyorum ek gidaya gecmedik cunku tadimlar yaptik onda da olmadi birden cikti..

Bizim cok fazla canim. Simdi yuzu gecti vucudunda kizarikliklar cok fazla. Steroidli krem verdi dr bizd bir de surekli kuolanmak icin mustela stelatopia verdi

pirinçunları var marketlerde ben gogle bıde arı nın kını aldım sutu suyla ıncelterek pişiriyorum bı kase yıyor tospiğim

Arınınki suyla yapılıyor diye öyle yaptım beğenmedi benim kız.
3 çay bardağı suya 2.5 kaşık karışım.
Sen nası yapıyorsun, yani kaçar bardak süt ve su?
Bugün bi de sütle deneyim madem belki sever

Annen anliyormus en azindan ben anneme bile laf anlatamiyorum. Benden gizli bildigini okuyacaksin dimi diyorum kıskıs gülüyor. Muz ezip bal katip yedirecekmis. Yoruldum laf anlatmaktan.

Arınınki suyla yapılıyor diye öyle yaptım beğenmedi benim kız.
3 çay bardağı suya 2.5 kaşık karışım.
Sen nası yapıyorsun, yani kaçar bardak süt ve su?
Bugün bi de sütle deneyim madem belki sever
gozkararı yapıyorum katınyapmıyorum cok fazla.ama ıkınyemek kasıgı var attıgım toz pişşrirkende ayarlıyorum suyunu katınyapmıyorum sevmıo oyle

Benim bebegim 2 saatte bir emmek istiyor bi türlü o arayi açamıyorum cok nadir 2.5 3 saati buluyor. Sizlerde durum nasil merak ediyorum.
Ozellikle ek gida vermeye baslayanlar ogun aralığını nasıl ayarlıyorsunuz ?

Her firsatta her mızırdanmasında bu çocuk ac diyorlar sinirim bozuluyor saatini bekleymeye çalışıyorum bana memesini kıskanıyor gibi bakıyorlar.. kızım 62 cm kisa bi bebek kilosu 8i gecti ( ikisini de kendim olctum ayon 9 unda 6. Ay kontrolü ) bogum bogum kilolu fazlasıyla.

Emmeden uyutmaya alıştırmaya calisiyorum 1 ay sonra ben ise başlayacağım kv bakacak. En buyuk korkumda her aglamasinda yemek yedirmeye calisacak e benimki zaten asiri iştahlı ne verirse yer simdiden diyoruz esimle sen buna her aglamasinda yemek yedirirsen olmaz sağlıksız bi kilosu olur diye. Menu hazırlamayı düşünüyorum verilecekleri aksamdan yapıp. 6. Ayda ben baslayacagim kendim bi duzen olusturmaya calışıp ona da anlatacağım. Umarim istedigim gibi yapar..

Bizim cok fazla canim. Simdi yuzu gecti vucudunda kizarikliklar cok fazla. Steroidli krem verdi dr bizd bir de surekli kuolanmak icin mustela stelatopia verdi
20170730_194955.jpg
Dünkü nisasta kullanimim cnm ekte..
Dr un sık mi yıka dedi?
Özellikle aksam yatmadan dus aldirip kremleyince faydasi oluyor biraz kremlerin..

X