2017 Şubat Anneleri

hergun oğlen sebze karısımı mamasını yıyor kendım yapıyorum havuclu patateslı ırmıklı kabak pırınclı bayılıyor onu mutlaka hergun yedırıyorum yogurduda hergun yedırıyorum yatarken pirinçunu bı kase gecede emıyor ıkı uc kere bız boyle ıdare edıyoruz
O zaman nerdeyse gündüz hiç emmiyo mu siz baya tadim değil doyumluk baslamissiniz sanırım peki hazmetmesi nasıl ben hala korkudan baslayamadim biseye

Bende aynen maskot değil ki bu bebek. Akşama kadar kucağımda belim kırılıyor bide birileri sevecek diye kızımın düzenini bozamam böyleleri hiç gelmese ne güzel olur
ben gecen uyuttum yatağina koydum derin uykuya bile gecti çocuk gorümce uyutma oynuycam dedi tepem attı canım sen yenidoğan hemşiresj degil misin bebeğin oyuncak olmadığını sana da mı ögreteyim illa dedim o derece doluyum ve konu kızımsa kırıyorum umurumda olmaz kimse kızımdan kıymetli değil

ben gecen uyuttum yatağina koydum derin uykuya bile gecti çocuk gorümce uyutma oynuycam dedi tepem attı canım sen yenidoğan hemşiresj degil misin bebeğin oyuncak olmadığını sana da mı ögreteyim illa dedim o derece doluyum ve konu kızımsa kırıyorum umurumda olmaz kimse kızımdan kıymetli değil
Keşke bende sizin gibi olabilsem..
Başımı alıp gidesim var..

Ya bişey diyemiyorum diyor ben ne yapayım diyor zaten.
Oda haklı.
Öyle desemde arkamdan geliyorlar.
Pek bişey değişmiyor yani.
Hayır anlamak bu kadar mı zor hergün geliyorsunuz hiçbişey demiyorum. Elimden geldiğince düzgün davranıyorum.
Biraz anlayış ya.
Tamam torunları kimse bişey demiyor ama köleleri de değiliz.
Evet oyüzden eşinle aranı daha fazla açma ailelerine bişey diyemiyorlar yazdım geçen benim kayinbabam yattiğim odaya daldi eşim babasına birşey diyemedi ama ona kızmadım ben onun hatası değildi. Sende yüklenme.onlara gülümseyerek lafını esirgeme saygı çerçevesinde bebeğinide al ellerinden söylediğim şekilde

:)) iyi etmişsin. Bizimkilerin hakkından annem geliyor sağolsun ablalarima diyor sakın uyandirmayin diye bizimkilere bende rahatça kızabiliyorum ama söz konusu eşimin ailesi olunca yaptiğim her hareketi kendilerini sevmediğim için yaptiğimi sanıyorlar

Evet oyüzden eşinle aranı daha fazla açma ailelerine bişey diyemiyorlar yazdım geçen benim kayinbabam yattiğim odaya daldi eşim babasına birşey diyemedi ama ona kızmadım ben onun hatası değildi. Sende yüklenme.onlara gülümseyerek lafını esirgeme saygı çerçevesinde bebeğinide al ellerinden söylediğim şekilde
Evet diyemiyorlar.
Hatırlıyorum canım ya o hepten terbiyesizlik, hadsizlik.
Sanırım dediğin gibi yapmam gerek ama 14 yaşında görümcem var ona bile laf yetiştiremiyorum düşün o kadar kötüyüm laf sokmakta kendimi anlatmak da.

Evet diyemiyorlar.
Hatırlıyorum canım ya o hepten terbiyesizlik, hadsizlik.
Sanırım dediğin gibi yapmam gerek ama 14 yaşında görümcem var ona bile laf yetiştiremiyorum düşün o kadar kötüyüm laf sokmakta kendimi anlatmak da.
Normal canım yaşlada ilgisi var yaşanılan şeylerlede. Zaman geçtikçe kendi hakkından gelmeyi öğreneceksin. Ablam senin yaşında evlenmişti hep ezmeye çalıştılar zamanla öğrendi kendini savunmayı dilerim en az hasarla atlatırsın bu güzel yaşlarını...

Normal canım yaşlada ilgisi var yaşanılan şeylerlede. Zaman geçtikçe kendi hakkından gelmeyi öğreneceksin. Ablam senin yaşında evlenmişti hep ezmeye çalıştılar zamanla öğrendi kendini savunmayı dilerim en az hasarla atlatırsın bu güzel yaşlarını...
Amin canım sağol.
Ama yaşla alakası olduğunu düşünmüyorum ama belki yaşanmışlıklarla alakalı olabilir.
İnşallah hem öğrenir hemde en az hasarla atlatırım.
:KK200::KK15:

Bebesi geri geri emekleyen var mı :KK48: Bizim kız geri geri istediği yere kadar gidiyo yerinde tutana aşkolsun:KK55: bi de yüzüstü yatarken şınav çeker gibi elleri ve sadece ayak parmakları yere değer şekilde vücudunu kaldırıyor üst üste bi kaç kez :KK64: hatta gibisi fazla sanırım bizim kız baya baya şınav çekiyor evet Hoppa :KK48:

Bebesi geri geri emekleyen var mı :KK48: Bizim kız geri geri istediği yere kadar gidiyo yerinde tutana aşkolsun:KK55: bi de yüzüstü yatarken şınav çeker gibi elleri ve sadece ayak parmakları yere değer şekilde vücudunu kaldırıyor üst üste bi kaç kez :KK64: hatta gibisi fazla sanırım bizim kız baya baya şınav çekiyor evet Hoppa :KK48:
Maşallah eloşa:) bizim eloş hanımı yüz üstü koyduğum gibi ağlıyor kendini çevirmiyor hala çokta hareketli sürekli kucakta olmak istiyor

gecen bende yazdim canim aynilarini yapiyor bide vucut ucgen yapiyor popo havada kafa gomuyor yere bide :)

Keşke bende sizin gibi olabilsem..
Başımı alıp gidesim var..
olursun canim merak etme benim esim gercekten seviyor ama ailesi söz konusu olunca benden sabırlı olmamı istiyor saygı sevgi göstermemi bekliyor ancak o kadar çok kirildiktan sonra bu mümkün olmuyor malesef

Evet cnm Ankara..Alerjide en iyi drlar hacettepede ama ordan randevu almak zor olabiliyor bi bakcam hafta ici nereden alabilirsem randevu..Kremimiz Linola..Muhtemelen bu kez Pembe Corasatin vercek..

Ben de ankarada bi dermatologa gidiyoruum canim. Gazide calisiyor ama ozel randevu alip kendi muayenesine gidiyoruz. Alerji testi icin cok kucuk bu bebek dedi. Size test yapildi mi

IMG_5749.jpg
Günaydınlar çok beğendim bu yaziyi:) erkeklerde anlasa keşke:/

Bizimkide böyle çok tatlılar ya.
Bide poposunu kaldırıyor volkicansu volkicansu nin dediği gibi. :dondurma::KK53:

Ben de ankarada bi dermatologa gidiyoruum canim. Gazide calisiyor ama ozel randevu alip kendi muayenesine gidiyoruz. Alerji testi icin cok kucuk bu bebek dedi. Size test yapildi mi
Yok cnm yapmadilar..Gida testini cok gerekli olmadikca yapmiyorlar..Cayir cimen, akar gibi astimsal ve rinitsel testi de 1 yasindan sonra yapiyorlar..

MaHlass MaHlass Annelik_heyecani Annelik_heyecani egzama için kantaron yağını kullandım ben kızımda ve geçti.
Doktorum tavsiye etmişti.
Sizde denesenize ayrıca heryerine sürebilirsin demişti.
Elimde var cnm kantaron yağı ufak seylerde suruyordum ama maalesef etkiĺi olmuyor su ankinde..Nisastali suya sokcam bugun insallah sondurur..

X