2017 Şubat Anneleri

Biz hadi hamileyken dogurunca aynı şeyleri burda yaşıyoruz da şöyle bi okudum bizim kocalar da aynı :KK57: benimkinin de ne bel ağrısı ne baş ağrısı ne terlemesi bitmiyor he bide hep uykusuz ve yorgun olan o yazık diyesim geliyo bazen işe ben gidiyim senin yerine bari diyesim geliyo :KK59:

Günaydın güzel anneler ve tatlı bebekler. Hayırlı cumalar herkese...
Bugün aşı ve izlenim vardı. 400 gr :nazar:almış 2 cm :nazar:de boyu uzamis oglusumun:emir_bebek:.
Benim oğlan sünnet sonrası iyice atarlı olmaya başladı ya. Adam olduya ondan herhalde :KK48: Sanirim atak dönemi geçiriyor. İstemediği birsey olunca direkt basıyor ağıtı elinden oyuncağı fln alınca kızıyor ediyor. Yere yatırınca popoyu yukarı kaldırıp kendini geriyor. Değişik huylar edindi çocuk ya.
Ama ama en güzeli başkasının kucağında iken direkt bana gelmek istemesi.
Normal de ayakta yada kucak ta sallayarak uyuyan çocuk iki gündür öyle uyumuyor. Sarılıp yatağa uzandım pis pis yaptım yüzümle gözümle oynayarak uyudu. Allahım nasıl mutlu oldum. Meğer benim sıcaklığıma kokuma ihtiyacı varmış. İki gündür o şekilde uyuyor :KK9::KK200:

Ek gıda konusunda da sağlık ocağından elime bir kagit verdiler. Kahvaltı öğlen çorba ikindi yoğurt birde meyve suyu. Pekmez de yazıyor. Kafam biraz karıştı pekmez ağır gelmez değil mi kızlar 6. Ayı 4 gün geçtik biz.
Günaydın canım hayirli cumalar geçmiş olsun. benim kızımda gözü hep bende tam istediğim gibi:)) kimseciklerde durmuyor:) pekmez konusunda bir fikrim yok ama verenler var çevremde hakikisinden
Biz hadi hamileyken dogurunca aynı şeyleri burda yaşıyoruz da şöyle bi okudum bizim kocalar da aynı :KK57: benimkinin de ne bel ağrısı ne baş ağrısı ne terlemesi bitmiyor he bide hep uykusuz ve yorgun olan o yazık diyesim geliyo bazen işe ben gidiyim senin yerine bari diyesim geliyo :KK59:
Lohusa sendromu canım:) valla tınlamıyorum artik ben reddediyorum onu.çünkü ela doğduğundan beri sürekli bir gerginlik sürekli tartışıyoruz. Ailesi yetiyor zaten canımı sıkmaya

Loveali Loveali derandiren derandiren Annelik_heyecani Annelik_heyecani kızlar alemsiniz.
Demekki kocalar da standart.
"bugün hiç uyyamadım" >> (sana yardım etmeye üşeniyom)
"Şuan uzanıp keyif yapasım var" da "belim ağrıyo" demek koca diline göre....
En tehlikeli olan da "başım ağrıyo"...yani ben sana zaten yardım edemem de üstüne sen benle ilgilen, çay çorba diz önüme, çocuğu da sustur.....demek oluyo :))

Günaydın canım hayirli cumalar geçmiş olsun. benim kızımda gözü hep bende tam istediğim gibi:)) kimseciklerde durmuyor:) pekmez konusunda bir fikrim yok ama verenler var çevremde hakikisinden

Lohusa sendromu canım:) valla tınlamıyorum artik ben reddediyorum onu.çünkü ela doğduğundan beri sürekli bir gerginlik sürekli tartışıyoruz. Ailesi yetiyor zaten canımı sıkmaya
He ya biz yaşayamadık bunlar kadar sendrom fln :)

Günaydın güzel anneler ve tatlı bebekler. Hayırlı cumalar herkese...
:KK200:

Ek gıda konusunda da sağlık ocağından elime bir kagit verdiler. Kahvaltı öğlen çorba ikindi yoğurt birde meyve suyu. Pekmez de yazıyor. Kafam biraz karıştı pekmez ağır gelmez değil mi kızlar 6. Ayı 4 gün geçtik biz.
Hayirli cumalar..Aşı için geçmiş olsun..Masallah oglusuna..:nazar:
Pekmez ozellikle tatlandirmak için kullaniliyor bir nevi seker yerine yani..Ozellikle dut pekmezini oneriyor dr..Ancak corba ve meyve suyu (her ogunde degil ama arada verilebilir) yerine direk sebze meyvenin direk kendisini vermek bana daha mantıklı geliyor..Corbanin yarisi su oldugu icin meyve suyunun da meyvenin lifinden arindirilmis meyve sekeri oldugu icin kendisini vercem sanirim..:kk77:

Son düzenleme:
Loveali Loveali derandiren derandiren Annelik_heyecani Annelik_heyecani kızlar alemsiniz.
Demekki kocalar da standart.
"bugün hiç uyyamadım" >> (sana yardım etmeye üşeniyom)
"Şuan uzanıp keyif yapasım var" da "belim ağrıyo" demek koca diline göre....
En tehlikeli olan da "başım ağrıyo"...yani ben sana zaten yardım edemem de üstüne sen benle ilgilen, çay çorba diz önüme, çocuğu da sustur.....demek oluyo :))
Yani sabah burayı okuyunca rahatladım biraz bi tek benimki saniyodum ama evet standart miş :KK48: bi baş ağrısı bi uykusuzluk bel sırt ağrısı gidiyo benim bunları dile getirecek zamanım bile olmuyo nasıl akşam olmuş anlamıyorum bide o direk önce başladığı için bana sıra gelmiyo :KK48:

Yani sabah burayı okuyunca rahatladım biraz bi tek benimki saniyodum ama evet standart miş :KK48: bi baş ağrısı bi uykusuzluk bel sırt ağrısı gidiyo benim bunları dile getirecek zamanım bile olmuyo nasıl akşam olmuş anlamıyorum bide o direk önce başladığı için bana sıra gelmiyo :KK48:
Bı bakıyorum gece olmuş offf diyorum yarın yine aynı şeyler.
Hiç ohh be diyemeyecek miyiz acaba ??

Bı bakıyorum gece olmuş offf diyorum yarın yine aynı şeyler.
Hiç ohh be diyemeyecek miyiz acaba ??
Deriz elbet ya baksana 6 aylık oldu birazi bi kısmı da girmek üzereyiz ne çabuk geciyo ben suan bu kadar zor olmasına rağmen azcık daha kalsın böyle diyorum çünkü çok tatlı :)

Hayirli cumalar..Aşı için geçmiş olsun..Masallah oglusuna..:nazar:
Pekmez ozellikle tatlandirmak için kullaniliyor bir nevi seker yerine yani..Ozellikle dut pekmezini oneriyor dr..Ancak corba ve meyve suyu (her ogunde degil ama arada verilebilir) yerine direk sebze meyvenin direk kendisini vermek bana daha mantıklı geliyor..Corbanin yarisi su oldugu icin meyve suyunun da meyvenin lifinden arindirilmis meyve sekeri oldugu icin kendisini vercem sanirim..:kk77:
Bence de çorba şeklinde değilde sebzeler pure şeklinde çok daha mantikli dediğiniz gibi. Meyveyi de cam rendede yapıp veriyorum. Ek gıda mevzusu karışık mis yada biz çok dert ediyoruz ondan da olabilir.
Bugün Sağlık ocağında oglumdan 2 gün küçük bir bebek gördüm ağzında susam kirintiları vardı. Bebeğe dedim ki çok erken değil mi simit için dedim annesi de verdikte çok yemedi diyor ekmek fln yiyor sıkıntı yok dedi bende Hımmm öyle mi dedim. Biz herseyine kadar didik didik araştırıp öyle veriyoruz ama bazıları ne bulursa veriyor bebeğe. Bizde mi sıkıntı yoksa millette mi bilemedim :)

Kızlar birkaç sorum olcak...
1- ilk altı ay kullanılan 1 numara mama 6. Ay dolunca yani bize göre 5temmuz itibariyle (5 şubat doğumlu) kullanılıyo mu yoksa 2 numaraya mı geçcez? (@TuRuNCu senin bi paylaşımında ilk çocuğunda 6 ay mama kullandım dediğini hatırlıyorum. 6. Aydan sonra Ne ile devam etmiştin?)
2- bebeklerin 6 Aydan 1 yaşına kadar günlük anne sütü, mama ya da tercihe göre kutu süt tüketimi günlük asgari kaç ml olmalı? Yani süt temel besin olcak üzerini ek gıda ile tamamlıcaz demi. Bu durumda kaç öğünün ne kadarı süt ne kadarı ek gıda? Kafam çok karışık.. Örnek tabloların hepsi farklı telden Çalıyo (@mete58 senin desteğini de bekliyorum bu konuda :)
3-benim kız bu havalarda bile banyoda üşüyo oyüzden hala haftada 2 banyo yaptırıyorum. Sıklaştırmak istiyorum ama korkuyorum. Her gün duş aldıranlar Nasıl başarıyorsunuz? Özellikle iç Anadolu'da yaşayanlar?
4-Eşimle birlikte yatmak için oturma odasına yer yatağı atcaz (kızım hala gece benle uyuduğu ve beşikten emzirmek için aldığımda uykusu açılıp geri uyutmak zor olduğu için) ama aylardır ayrı yattığımız için bu süreç eşim için çok zor olcak çünkü her tıkırtıya uyanan biri. Onun da uykusuz kalmasını istemiyorum Ama yine de taviz vermemek için geri adım atmamayı düşünmüyorum. Kızım gece emmelerini bırakınca yatakodasına geçeriz dedik. Yani uzun bi süreç bizi bekliyo. Bu konuda tavsiyesi olan?biraz manevi desteğe ihtiyacım var kızlar çünkü bu mesele uzun süredir beni geriyo....
benımkı yedı subat dogumlu bır numara mamam bıtıor artık ıkı alacagım gunde 100 ml kadarda taze sagılmış ınek sutu içıyor

2- Benim oğlan 25 ocak doğumlu 6. Aya girdik yoğurt şeftali kayısı elma denemeleri yaptım şükür bir problem çıkmadı. İki gündür düzenli yoğurt veriyorum ama ek gıda konusunda bir düzenim yok ve nasıl bir düzen yapmam gerektiğini de bilmiyorum. İkinci bebekleri olan arkadaşlar bizimle paylaşır sa bizlere çok faydası olur.
3- Ben nerdeyse 2 aydır hergün duşa sokuyorum oglani. Ankara da yaşıyorum. Kuvetini dolduruyoruz ona yatıyor rahat 10 15 dk falan içinde duruyor. Suyun sıcaklığını kendi üzerimizde deniyoruz. Eğer bizi yakiyor gibi olursa sogutuyoruz. Kuvetten çıkınca da fiskiye altına alıp duruluyoruz. Her gün yıkamak bebekleri çok rahatlatıyor cnm ve bu sicaklar da bebek banyo da üşümez gibi çünkü havalar çok sıcak. Usudugunu nasıl anliyorsun. Kışın bende üsur eder diye 3 güne fln yıkıyor dum.
hergun oğlen sebze karısımı mamasını yıyor kendım yapıyorum havuclu patateslı ırmıklı kabak pırınclı bayılıyor onu mutlaka hergun yedırıyorum yogurduda hergun yedırıyorum yatarken pirinçunu bı kase gecede emıyor ıkı uc kere bız boyle ıdare edıyoruz

:KK45::KK70:
Bizim kocalar dogurdu bi de lohusa depresyonuna girdiler sanirimda haberimiz yok:cool:

Bence de çorba şeklinde değilde sebzeler pure şeklinde çok daha mantikli dediğiniz gibi. Meyveyi de cam rendede yapıp veriyorum. Ek gıda mevzusu karışık mis yada biz çok dert ediyoruz ondan da olabilir.
Bugün Sağlık ocağında oglumdan 2 gün küçük bir bebek gördüm ağzında susam kirintiları vardı. Bebeğe dedim ki çok erken değil mi simit için dedim annesi de verdikte çok yemedi diyor ekmek fln yiyor sıkıntı yok dedi bende Hımmm öyle mi dedim. Biz herseyine kadar didik didik araştırıp öyle veriyoruz ama bazıları ne bulursa veriyor bebeğe. Bizde mi sıkıntı yoksa millette mi bilemedim :)

Babam heo sey der mevsimlik iscilerin cingenelerin cocugu hasta bile olmuyor. Sen herseyini arastirip ugrastikca daha cok hasta oluyor der

hergun oğlen sebze karısımı mamasını yıyor kendım yapıyorum havuclu patateslı ırmıklı kabak pırınclı bayılıyor onu mutlaka hergun yedırıyorum yogurduda hergun yedırıyorum yatarken pirinçunu bı kase gecede emıyor ıkı uc kere bız boyle ıdare edıyoruz

Pirinç ununun ölçüleri Nasıl oluyo?
Su ile mi sütle mi?
Ya da hazır bi karışım mı?

Deriz elbet ya baksana 6 aylık oldu birazi bi kısmı da girmek üzereyiz ne çabuk geciyo ben suan bu kadar zor olmasına rağmen azcık daha kalsın böyle diyorum çünkü çok tatlı :)
Evet zaman gerçekten çabuk geçiyor.
Bı yandan hiçbişey anlamıyorum.
Bı yandan da sürekli aynı şeyler .
Değişik yani.:KK70:
Gerçekten şuan çok tatlılar, tam sevilcek zamanları.
Allah başka dert vermesin.

Kizlar benim oglan arabasinda oturmaya calisiyor oturtuyor musunuz siz arabasinda??

Bu ara egzemasi cok artti denizde sönmüştü gelince artti yine haftaya tekrar göstercem kremi fayda etmio cunku..

Kizlar benim oglan arabasinda oturmaya calisiyor oturtuyor musunuz siz arabasinda??

Bu ara egzemasi cok artti denizde sönmüştü gelince artti yine haftaya tekrar göstercem kremi fayda etmio cunku..

Ben uzun suredir yari oturur pozisyonda kullaniyorum canim. Canim sen ankaradaydin degil mi? Hangi dr.a gidiyorsun ve kreminiz nedir

X