2017 Şubat Anneleri

canım blw düşünüyorum da ben kitabı aldım orda bebeği alerjik bi annenin hikayesi de var çok azimli ve umut verici. aklıma sen ve tereyagli ekmek tereyagli ekmek geldiniz. tarifler de var. blw düşünüyorsan kitabı alabilirsin hem tariflere de bakarsın hem moral de olur sana

Ben de blw düşünüyorum ama doktorumuz ek gıda zamanı buraya geleceksin burda deneyeceğiz dedi anlamadım neden öyle dedi ama umarım bizim blw işi yalan olmaz :KK43:

kızlar çok fazla takip edemiyorum işler dolayısıyla.. geride kalmış olabilirim fakat önemli gördüğüm bir sorum olacak..

sağlık ocağı 4.ay kontrolünde demir takviyesi verdi. vegaferon.. içeriğinde paraben var.. ferrum'un prospektüsünde de paraben var.. ferro sanal da bir ara sanırım piyasadan kalkmış falan.. tabii ki şu durumda doktoruma danışmadan vermiyorum.. doktorumuza haftaya gideceğiz..

içeriği düzgün bildiğiniz bir demir ilacı var mıdır?

bu ilaç 1 yaşında bırakılıyormuş. şimdi 4 aylık bebeklerde annenin demir depoları bitiyormuş falan. e tamam 4-6 ay arasında anlıyorum madem öyle 4-6 ay arasında kullanılsın bu ilaç? ek gıdaya başlanınca anneye demir içerikli besinler önerilsin ? neden bu ilaç 1 yaşına kadar kullanılıyor? neyse kafamda deli sorular kızlar.. o_O

bir de görümcem BLW ' den bahsetti çok araştıramamıştım ben ek gıda olayını.. bana mantıklı ve güzel geldi ama yine de böyle püreler çorbalar falan yapasım var kızıma.. ikisi birden uygulanmıyor mu? bilginiz var mı?

Farklı uygulamalar bebekte kafa karışıklığı yapıyormuş canım ya kendim yiycem diye tutturuyor yA da eline verdiğini yemeyip senin yedirmeni bekliyor diyorlar o yüzden tek yöntem seçmekte yarar var. Ama Türk annesiyiz neticede illaki oyalansın diye eline ekmek falan verilmeli :)))

Kızlar bebekleriniz de ayak altı terleyenler vardı . Doktora sordunuz mu acaba bi bilgisi olan var mı . Hava Sıcak ama bi tek ayak altlarında oluyor.

Ben de merak ettim ne zamandır da gitmiyorum doktora kızımda da oluyor bazen

Bide zaten moralim bozuktu muhallebi için pirinç unu almaya markete gittik hemen aldık çıktık eşim emzir öyle gidelim dedi bende evde emziririm dedim olsun emzir uyur yoldada dedi. az mesafe vardı marketle ev arasında. Girdim odaya kızımı alt açma ünitesine koydum çantamı koyayım derken küt diye bı ses geldi bı baktım kızım yerde yatıyor o kadar yüksekti ki bı anda oldu anlamadım. şoka girdim oda afalladı hemen aldım başladı ağlamaya, susmadı sırt üstüne düştüğü için kafasının arkası şişti. Öldüm öldüm dirildim ben nasıl dikkat etmem diye hemen buz koyduk hala gözümün önüne geliyor çok kötüyüm. Vicdan azabı çekiyorum bı kızıma bakamadım. Kim bilir nasıl acıyor canı. Doktoruna gittik baktı kusma, bilinç kaybı olursa getirin dedi. Bundan sonra çok dikkat edicem Allah'ın izniyle ne olur sizde dikkat edin. Kaşla göz arasında gidiveriyorlar. İnşallah bu son olur o kadar canım acıyor ki...

Geçmiş olsun canım olacağı varmış ne yapacaksın :KK43:

Çok üzüldüm geçmiş olsun canım:KK43: Rabbim daha büyük dert vermesin inşallah hemen geçerde bizde kurtuluruz zor ya. Ne yiyeceksin şimdi herşey yasak
Elada aslında ayni sayilir kusma var hep mama süt falan yaklaştirmadiğim sürece vücudunda kabarıklık çıkmıyor şükür.
Geçen bizdede kakada kan gördüm devam etmedi etse götürecektim.
Ne diyim Allah yardımcımız olsun

Amin canım geçecek inşallah o gözle bakıyorum ben :) bizde kan 2-3 günde bir olunca doktor korktu keselim düzelince yavaş yavaş açarız dedi. Sebze ve yeşillik yiyorum vegan oldum ama kuzu Eti yiyorum :)))

Düşünme canım az diye benim memeler de hep fos ama kızımda yutkunma sesi duyuyorum dolu olmaması su oranının az yağ oranının fazla olduğunu gösterir diye biliyorum çok da düşünme süt var mı az mı çok mu diye emzir gitsin yoksa insan düşünmekten bir hal oluyor :))))

Benim kızımda da süt ürünleri yumurta ve bulamadığımız birkaç şeye daha alerji var... inşallah kısa zamanda geçer :KK43:

Canım kızım da alerjik o yüzden cildi kuru ve yüzünde egzama çıktı sık yıkamamak günde 1-2 kere nemlendirmek gerekiyormuş öyle duymuştum

Sinir oluyorum öylelerine hakkaten çocukları da akıllı oluyor :işsiz: Senin sütüne vitaminsiz diyenlerin kendi vitaminsiz :sinirli:

Sebze falan vereceğim ben canım. Kabak patates havuç onlardan başlayacağım. Şimdi biz sorsak Kadir hoca alerjisi yok der diye sormaya korkuyorum ben de :)))
Cnm benim kızım yutmuyo bırakıyo göğsümü ya ;( azıcık emip bırakıyo böylelikle aç kalıyo...

Öyleleri hep kusur peşinde bu sabah evime geldi. Kızıma banyo yaptırıyodum. Kendisi korkar banyo yaptırmaktan kvsi yapar beveğinin banyosunu. Dedim bunda ne kusur bulcan su mu vitaminsiz ellerimmi.sustu

Bide zaten moralim bozuktu muhallebi için pirinç unu almaya markete gittik hemen aldık çıktık eşim emzir öyle gidelim dedi bende evde emziririm dedim olsun emzir uyur yoldada dedi. az mesafe vardı marketle ev arasında. Girdim odaya kızımı alt açma ünitesine koydum çantamı koyayım derken küt diye bı ses geldi bı baktım kızım yerde yatıyor o kadar yüksekti ki bı anda oldu anlamadım. şoka girdim oda afalladı hemen aldım başladı ağlamaya, susmadı sırt üstüne düştüğü için kafasının arkası şişti. Öldüm öldüm dirildim ben nasıl dikkat etmem diye hemen buz koyduk hala gözümün önüne geliyor çok kötüyüm. Vicdan azabı çekiyorum bı kızıma bakamadım. Kim bilir nasıl acıyor canı. Doktoruna gittik baktı kusma, bilinç kaybı olursa getirin dedi. Bundan sonra çok dikkat edicem Allah'ın izniyle ne olur sizde dikkat edin. Kaşla göz arasında gidiveriyorlar. İnşallah bu son olur o kadar canım acıyor ki...
Canim cok gecmis olsun oglumda ben de yasadim bu durumu dakikalarca aglayip ozur diledim bisey olur mu diye gunlerce uyuyamadim hep kendimi sucladim ama cok sukur hic bisey olmamisti.rabbim bi daha yasatmasjn

Ben de blw düşünüyorum ama doktorumuz ek gıda zamanı buraya geleceksin burda deneyeceğiz dedi anlamadım neden öyle dedi ama umarım bizim blw işi yalan olmaz :KK43:

Farklı uygulamalar bebekte kafa karışıklığı yapıyormuş canım ya kendim yiycem diye tutturuyor yA da eline verdiğini yemeyip senin yedirmeni bekliyor diyorlar o yüzden tek yöntem seçmekte yarar var. Ama Türk annesiyiz neticede illaki oyalansın diye eline ekmek falan verilmeli :)))

Amin canım geçecek inşallah o gözle bakıyorum ben :) bizde kan 2-3 günde bir olunca doktor korktu keselim düzelince yavaş yavaş açarız dedi. Sebze ve yeşillik yiyorum vegan oldum ama kuzu Eti yiyorum :)))
İnşallah. Yarı vegan olmuşsun kuzuyu ye bari:))

Düşünme canım az diye benim memeler de hep fos ama kızımda yutkunma sesi duyuyorum dolu olmaması su oranının az yağ oranının fazla olduğunu gösterir diye biliyorum çok da düşünme süt var mı az mı çok mu diye emzir gitsin yoksa insan düşünmekten bir hal oluyor :))))

Benim kızımda da süt ürünleri yumurta ve bulamadığımız birkaç şeye daha alerji var... inşallah kısa zamanda geçer :KK43:

Canım kızım da alerjik o yüzden cildi kuru ve yüzünde egzama çıktı sık yıkamamak günde 1-2 kere nemlendirmek gerekiyormuş öyle duymuştum

Sinir oluyorum öylelerine hakkaten çocukları da akıllı oluyor :işsiz: Senin sütüne vitaminsiz diyenlerin kendi vitaminsiz :sinirli:

Sebze falan vereceğim ben canım. Kabak patates havuç onlardan başlayacağım. Şimdi biz sorsak Kadir hoca alerjisi yok der diye sormaya korkuyorum ben de :)))

Canim bazi soktorlqrda egzema icin gunluk 5 dk lik banyolar oneriyor. Resmen kafam karisti ya

ben de sana onu diyecektim canım bi danissana kadir hocaya bi de o değerlendirsin. haşlanma ihtimalini göze alarak:KK48:

canım alerji durumunuz var ya onu gözlemlemek için mi söyledi acaba.

kizlar bekleyen yogurtta laktik asit miktari arttigi icin bebeklerde böbrekleri zorlar bu yuzden gunluk yapilmali diyor netten okuduğum bilgilerde..peki sutcuden aldigimiz süt kaynatilinca ne kadar dayanio? 3 gunde bi 2 kilo süt alsak ilk bi kaynatip sonra her gun bu sutu ilitip mayalasak olur mu? ya da ilk kaynattigimz sutu kucuk siselere koyup (2-3 adet) her gun biirini acip tüketmek mi gerek ... bilemedm bilen yardim etsin lütfen:)

@ivo ek gida ile ilgili yazmissin bana cnm bn hala arstririorm su an 4.5 ayligiz sebze puresi meyve yogurt tattriorym tam öğünleri ayarlamadm bi de zatn bu ara mamayi yerken mirin kirin edio ek gidalari begenerek yiyor iyce birakmasin dedim.. 5 aylik kontrole gidince liste alicam sağlık ocagindan diyetisyenlerle uzerinden gecip oyle baslicam.daha yogurt mayalama asamalarinda falanim:)

Canım ya mesaj yazmıştım bol alıntılı ama gitmemiş sanırım :KK43: bizde durumlar iyi değil kızımın kanlı dışkı sayısı arttı yüzünde egzama çıktı hastaneye gitmekten bıktım diyetimi iyice sıkılaştırdı dr artık yumurta kuruyemiş dana Eti tavuk Eti çilek tahin vs yiyemiyorum :KK43: ama neyse ki biraz düzelmeye başladı elif hanım... ben çok yorgun ve bitkin haldeyim ev desen Çarşamba pazarı gibi... sende durumlar nasıl ela düzeliyor mu?

Ben de kullanmıyorum :)

Benim diyetimde sizinkine benzer süt ve süt ürünleri tahin susam kuruyemiş yumurta çilek kırmızı et balık yemiyorum aslında doktor sadece süt ve süt ürünleri yumurta ve kırmızı eti kesti ama ben diğerlerinide ekledim . Diyeti bozmak için kanın kesilmesini bekliyor doktorumuz .sonra sırasıyla kırmızı et yumurta yiyeceğim ayrıca ek gıdada doktor kontrolünde süt ürünlerini deneyeceğiz inşallah

Kizlar benim oglus 2 subat doğumlu. Simdi kilo alimlari az oluyor demişsiniz benim sadece anne sutu ama hala aylik 1 kilo aliyor şuan 9 kiloyuz bu da normal degilmi aklıma takildi

Kizlar benim oglus 2 subat doğumlu. Simdi kilo alimlari az oluyor demişsiniz benim sadece anne sutu ama hala aylik 1 kilo aliyor şuan 9 kiloyuz bu da normal degilmi aklıma takildi
Allah bağışlasın.Sadece anne sütüyle bu kilodaysa sorun etmeyin bence 8-9 aylıkken veriyorlar o kiloyu hem çevremde çok gördüm hemde burda hemşire arkadaşımız söylemişti

X