2017 Şubat Anneleri

Eki Görüntüle 2017725
Ay ne güzel söylemişsin zaman nasıl da hızlı geçiyor gerçekten düşünsene biz ozaman hala görüşüyor olursak okullarından falan bahsedeceğiz:) canlarım benim. 2 yıl önce burda bir yazı yazmişim şimdi baktimda kızım kollarimda gebe kalmak için baya uğraş verdim bir bebeğim karnımda öldü. Rabbim yavrularımızı korusun bağişlasin

Tam da benim Doğum günümde paylaşmışsın 3 Ekim'de:))

Aminn inşallah :KK36:

@TuRuNCu teşekkür ederim, yok hayır kuru olmadı. Ben ilk kez yaptım zaten ilk bebeğim. Sabah kahvaltılarında onu da kucağımızda masaya götürüyoruz sürekli birşeylere uzanıyor baktım anneannede birşeyler vermek istiyor. Bari peynir yapayım da ondan versin dedim oldu 1 tatlı kaşığı da olsa çıkartmadan yedi. Yoğurtta mayaladım bakalım öğlende onu veririm herhalde tadımlık
süper valla bn de bugun kendm yapicam yoğurdumu hep annem yapardi bakalim smdi olacak mi mayam da biraz eksiydi ama insallah guzel olur. coseff demisti galiba nohuttan mayayi merak ettm onu da peyniri de deniycem:)

Kizlar o kadar uzgunum ki:KK61: ogluma 2. Ayindan bu yana atopik dermatit teshisi konuldu. Ilj zamanlar yuzunun sol kisminda cok az bir yerdeydi. Sonra oglum buyudukce egzamasi da artti. Vucudunu kaplama yolunda. Kadir tugcuya yazdim ce bu yasta baslamasi asiri sicak tutmaktan oluyor dedi. Etrafimdaki prof.lar (!):KK11: bu oglan usuyor iste bak oksuruyor hava serin falan dedikce usutumesin dedim biraz fazla kalin giydirdim sanirim. Kadir beyde oyle cevap verince kendimi suclamaktan alamiyorum. Cok uzgunum oglum benim yuzumden buyuk insanlar gibi yuzunu, vucudunu kasiyor yara yapti :KK43::KK61::KK42:
cnm artik kime neye guvenecegimzi sasirdik sen nerden bilecektin ki kendini suclama..

iy
Kızlar moralim çok bozuk canımda çok sıkkın az önce görümcemin evinden geldim.1 buçuk aylık oğlu var maşallah bebek çok iyi dolgun. Benim kızımda bir iki ay oldu çok zayıfladı ayy başladılar söylenmeye. Kızım zayıfladığı için bende üzüldüm ama sağlıklı olması önemli sonuçta. Bide laf anlatamıyorsun 5 aylık bebekle 1 buçuk aylık bebek aynı mı ya şuan hareketli dönemde benim kızım ve yaşıtları. Ya insan hiç anne sütüne yorum yaparmı ? Senin sütün vitaminsiz galiba kızına yaramamış. Bu ne demek ya? Hadsiz insan çok gerçekten. Hemen orayı terk ettim. Bide gerçekten bazı bebekler huysuz ya benimkide öyle. Ya 4 saate yakındı oturdum orda oğlu hiç uyanmadı. Uyku çok önemli bebekler için ama bizim en büyük sorunumuz uykuydu doğduğundan beri. Hala saçımı kaşıyacak vakti bulamazken böyle hadsiz insanlar okumadan bilip bilmeden konuşurlar üstelik bebekleri de çok uysal. Şaşıyorum(. Allah bütün bebişlere huzur sağlık versin tabi ):işsiz:
iyi yapmışsın orayi terk etmekle insanların yapici yorumlar yapmasi gerekirken özellikle bizim milletimizde hep yikici olmaya egilim var..bebeginin sagligi yerinde degil mi kuzum? cok sukur yerinde bildigim kadaryla bitti gitti..saglikli olmaninn tek gostergesi kilo degil ki..yeme duzenleri dr Uyku duzenleri de yerine oturacak inşallah hic merak etme..

Mesela benim oğlum gece erken uyuyor, bu yüzden ben misafirliğe gideceksem anneme bırakıp gitmek zorunda kalıyorum. İftar vb durumlarda. Bi akrabamız var eşimin tarafından, ne Doğumda aramış sormuş ne birşey. Bana gelmiş diyor ki kızzz blackflowerr sen ne güzel çocuk büyütüyorsun öyle gezmelerde. Halbuki gitmemiz gereken yerlere gidip iftar yapıp 2 saate hemen geri döndük ama işte ne dediğini bilmesler böyle oluyor
offf bazi insanlar cok gereksiz yemin ederim insanlar konusmak için konusuyor

Canım öyle yazmişti zaten sonra sen dedin niye sen cevaplıyorsun diye. Ki cosef ve turuncu mama kullandılar.
Biraz fazla alınganlık yapıyorsun gibi. Bak günlerdir burda sütten bahsediliyor yoğurt deniyor ben 2 kere kızımı acilen doktora götürdüm bu alerji yüzünden şimdi başka tarafa çekmek istesem yeter artik çocuğuna yoğurt veremeyen var derim :) cidden nasıl almak istediğimizle alakakalı. Kırmayalım birbirimizi
cnm sizin durum da zor ama insallah gececek.. hepimizin bebislerle ilgili yaşadıgi sıkıntılar var biri diğerinden daha cok ya da az sıkıntılı diyemeyiz ama anne sütü verememek annenin icinde cok büyük bi ukte ve cogu zaman da kendini suclamasina sebep olan bi durum süt alerjisi ise daha farkli dolayisiyla bu farklii olan durumlari bnce karsilastrmayalim. yeni bir tartisma olmasin.. MaHlass MaHlass C calikusu3482 kizlar siz de uzmeyin birbirinizi..

Kızlar resmen çöktim swçlarım inanılmaz dökülğyor. Resimde de görüldüğü gibi acayip açılmalar meydana geldi. Ne yapıcagımı şaşırdom evin heryeri saç oldu. Kendimi her aynada baktığımda pisikolojim bozuluyor.
bnm de cok dokuluo kan tahlili yaptrdm ama sonuclarimi almadm daha? bi tahlil yaptrsana sen de???

Mama vermek zorunda olan arkadaşları üzmemek adına mamayla ilgili çok da olumsuz şeyler söylemek istemiyorum ama keşke hiç vermek zorunda kalmasa kimse....

Bende şehir hayatından çok ama çok sıkıldım.. eşimle hayalimiz bi gün müstakil Bahçeli bi evde yaşayabilmek.. belki azıcık eker biçeriz de :) umarım hayal olarak kalmaz.. ama keşke bugün çocuklarımız büyümeden yapabilseydik.. nasip...

Evet Allah başka dert vermesin.. tolere edeceğine inanıyorum sıkma canını bunun için derim..

Mama sandalyesinde tercihim özellikle de blw yapacağım için ikea antilop.. yıkaması temizlemesi kolay hafif ve pratik olması önemli benim için..
Sorma bizde istiyoruz müstakil Bahçeli yemeği kahvaltiyi bahçede yicen kızım bahçede oynicak flan :KK51:

cnm sizin durum da zor ama insallah gececek.. hepimizin bebislerle ilgili yaşadıgi sıkıntılar var biri diğerinden daha cok ya da az sıkıntılı diyemeyiz ama anne sütü verememek annenin icinde cok büyük bi ukte ve cogu zaman da kendini suclamasina sebep olan bi durum süt alerjisi ise daha farkli dolayisiyla bu farklii olan durumlari bnce karsilastrmayalim. yeni bir tartisma olmasin.. MaHlass MaHlass C calikusu3482 kizlar siz de uzmeyin birbirinizi..
İnşallah canım. Karşılaştirma yapılamaz zaten içten içe herkesin kendine göre bebek büyütürken kırgınlıkları oluyor.
İlaç kullanmam gerek şu an kendi sağlığım için ama kullanırsam sütten kesmem gerekecek diye kullanmıyorum kendimden çok bebeğimi düşünüyorum,hepimizde öyle.annelik bambaşka bir duygu.
herkes kendi yavrusu için en iyisini yapmak ister elbette bunu biz sorgulayamayız.

iy

iyi yapmışsın orayi terk etmekle insanların yapici yorumlar yapmasi gerekirken özellikle bizim milletimizde hep yikici olmaya egilim var..bebeginin sagligi yerinde degil mi kuzum? cok sukur yerinde bildigim kadaryla bitti gitti..saglikli olmaninn tek gostergesi kilo degil ki..yeme duzenleri dr Uyku duzenleri de yerine oturacak inşallah hic merak etme..
Aynen cnm inşallah. Millet öyle laf yetiştirmekte 1 numaralar

Kizlar o kadar uzgunum ki:KK61: ogluma 2. Ayindan bu yana atopik dermatit teshisi konuldu. Ilj zamanlar yuzunun sol kisminda cok az bir yerdeydi. Sonra oglum buyudukce egzamasi da artti. Vucudunu kaplama yolunda. Kadir tugcuya yazdim ce bu yasta baslamasi asiri sicak tutmaktan oluyor dedi. Etrafimdaki prof.lar (!):KK11: bu oglan usuyor iste bak oksuruyor hava serin falan dedikce usutumesin dedim biraz fazla kalin giydirdim sanirim. Kadir beyde oyle cevap verince kendimi suclamaktan alamiyorum. Cok uzgunum oglum benim yuzumden buyuk insanlar gibi yuzunu, vucudunu kasiyor yara yapti :KK43::KK61::KK42:
Cnm kardesimin oglunun elleri yara icerisinde atopik ve alerjik gorsen nolmus bu cocuga dersin..Gorenler ellerimi yandi dio o kdr uzuluyoruzki bizde.. Kardesim gezmedigi dr kalmadi desem yeri prof.undan doc.una dek..Ve maalesef iyi drlar bu olayi sağlıktan cok ticarete dokmus durumda alerji drlarin iyi denecek kismi 500 tl lere varan rakamlarla muayene ediyor testler icin de ayri para dokmek gerekiyor..Kendimin alerjik riniti var,eşimde de güneş alerjisi ilerde oglumun alerji boyutu ne duruma gelir bilmiyorum -genlerden ötürü -su an egzemasi var(gida kaynakli mi yoksa dis etkenler mi ek gida da gorcez) aile ztn atopikli..Rabbim kimseye dermansiz dert vermesin ve butun hastaliklara da sifa versin:dua:hepsi birbirinden zor..

R renklerguzeldir cnm ortadaki yanlis anlasilmayi her yetiskin insan gibi konusarak duzelttik kirilacak bir sey yokHoppa

sutu nerden buluosn her gun? bi kac litre alip kaynatip buzluga koyuyo sonra cikarip yogurt mu yapıosun?? günlük yapma isinin bi kolayi varsa anlativer cnm
sutbana gelıo annem bana yakın yazlıkta ıneklerı olan bı kadının evı var yakınında gonderıo amagonderemedıgı zamam pınar organık sut alıorum hatta dolabmda hep var oda guzel oluyo tavsıye ederım

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 48
sutu nerden buluosn her gun? bi kac litre alip kaynatip buzluga koyuyo sonra cikarip yogurt mu yapıosun?? günlük yapma isinin bi kolayi varsa anlativer cnm
buzluga koyma sakın uzuyor osutle yapılan yogurtlar canım.kucuk kavanoz sut ısıtıorum sonra hafıf soguyunca bıbtatlı kasıgı yogurt karıstırıorm ıcıne uc saat sonra hazr oluo

iy

İnşallah cnm. İnsanlar hep bi kusur arayışında yazık.. 6 aydan aonra umarım hersey yoluna girer

Bu ay 300 gr almış pırpırım 2 cm de boyu uzamış 65 cm olmuş:anne: herşey yolunda çok şükür.. 6. Ayda 4 tane aşı var biri ağızdan damla şeklinde. Sonrasında 1 yaşa kadar aşı yok.. zaman ne çabuk geçiyor.. nerdeyse yarım yıl olacak evlatlarımızı kucağımıza alalı. Halbuki dün gibi:cry:
Maşallah canım. Bilmiyordum aşılar bitiyor mu ya çok sevindim valla. 4 aşı ne demek :KK43: biz de 600 gr almışız bot 64.5 olmuş. Enfeksiyondan sonra açıldı bizim kız maşallah :))
arkadaşlar lazere giden var mı? ben bugun hastaneyi aradım ezmiren anneler için sıkıntı olur mu dedim bi sıkıntı yok dediler yinede sormak istedim
Ben kd dr umla görüştüm bu konuyu. Lazer deri altına 2 cm etki eder ve süte hiçbir etkisi yoktur dedi. Philips lumea aldmı hemen. 2. Kullanışım hatta şimdiden çok rahatladık.

Kızlar ben de büyük şehirden başka şehre gelin gelmiştim. Kayınvalidelerin bağı bahçesi var. Her sebze meyveyi yetiştiriorlar. O bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Yoğurt ta köyden haftalık geliyor büyük ahşap kaplarda. Dr a söylediğimizde süper ama en fazla 2 günlük verin dedi. Bu konuda çok bilgim yok kendi mayalayacağım yoğurdun mayasını ondan kullansam olur di mi? İçim rahat etmez ondan veremem şimdi ben:))
Bu şişede günlük sütleri sağlıklı zannederdim onlar da pastörize imiş. Bu konularda çok eksiğim var ama öğrenicem inşallah o_O

Kızlar resmen çöktim swçlarım inanılmaz dökülğyor. Resimde de görüldüğü gibi acayip açılmalar meydana geldi. Ne yapıcagımı şaşırdom evin heryeri saç oldu. Kendimi her aynada baktığımda pisikolojim bozuluyor.
Herkeste aynı sorun var ya benimde çok dökülüyo evde örüyorumda misafirlige gidince utanıyorum valla milletin evine saçlarım dökülcek diye

Sagol cnm çok teşekkür ederim. Şu an çok önemli birsey değilmiş. Enfeksiyon kapmış dedi sivilce gibi düşünün dedi. Patlayıp içindeki irinin çıkması için antibiyotik verdi. Eğer ikinci kez çıkarsa sıkıntı imiş. O zmn cerrahi operasyon gerçekleşebilir mis

Böyle bir şeye süt ürünleri alerjisi teşhisi koyan doktor neyin kafasında acaba :))))

Canım ya mesaj yazmıştım bol alıntılı ama gitmemiş sanırım :KK43: bizde durumlar iyi değil kızımın kanlı dışkı sayısı arttı yüzünde egzama çıktı hastaneye gitmekten bıktım diyetimi iyice sıkılaştırdı dr artık yumurta kuruyemiş dana Eti tavuk Eti çilek tahin vs yiyemiyorum :KK43: ama neyse ki biraz düzelmeye başladı elif hanım... ben çok yorgun ve bitkin haldeyim ev desen Çarşamba pazarı gibi... sende durumlar nasıl ela düzeliyor mu?

cnm sut anne bulurlarmis ama o anne sutu işte.. bn bgn diyetisyen arkadaslara sordum 5 diyetisyen de 1 yil inek sütü verme dediler..mamaya devam ama guzel tarfler aldm günde su an max gunde 2 cay bardagi kadar kati gida alabirlermis. yogurtla başlanıyor meyveler daha sonra kabak taze fasulye ispanak bunlara baslicam bakalim..

Valla ben seve seve süt anne olurdum birileri istese :))) geçen kuzenlere gittik iki yaşında oğlu var annesi oğlan iki aylıkken işe başlamak zorunda kaldı çocuk hastanede yattı çok sıkıntı çektiler sütü azaltıp azalıp bitti 4 aylıkken. Neyse ben çocuğun odasında elif i emziriyordum çocuk geldi öyle bir baktı ki mama mama dedi evet elif mama içiyor dedim getirdi emziğini verdi kızım bakmadı tabi emmeyle meşguldü. Çocuk memeye baktı yaklaştı falan anlamadı sanırım ne yaptığımızı o an öyle üzüldüm ki o çocuğun bakışlarına :KK43: bilmiyorum belki de ben abarttım ama annesi de çok istemişti emzirmeyi olmadı kısmet değilmiş o da isterdi annesinin kucağında yumulup emmeyi ama ne yapalım... o an annesi emzir dese öbür memeyi de ona verirdim yani :KK70: değişik birşey oldu paylaşmak istedim

Kızlar Demir damlası konusu sanırım konuşuldu ama bulamıyorum hangi sayfada?
Damla kullanmayan var mı ben gibi?
D vitamini kullanıyorum ama o daha masum görünüyo gözüme :)

Ben de kullanmıyorum :)

X