2017 Şubat Anneleri

Bide zaten moralim bozuktu muhallebi için pirinç unu almaya markete gittik hemen aldık çıktık eşim emzir öyle gidelim dedi bende evde emziririm dedim olsun emzir uyur yoldada dedi. az mesafe vardı marketle ev arasında. Girdim odaya kızımı alt açma ünitesine koydum çantamı koyayım derken küt diye bı ses geldi bı baktım kızım yerde yatıyor o kadar yüksekti ki bı anda oldu anlamadım. şoka girdim oda afalladı hemen aldım başladı ağlamaya, susmadı sırt üstüne düştüğü için kafasının arkası şişti. Öldüm öldüm dirildim ben nasıl dikkat etmem diye hemen buz koyduk hala gözümün önüne geliyor çok kötüyüm. Vicdan azabı çekiyorum bı kızıma bakamadım. Kim bilir nasıl acıyor canı. Doktoruna gittik baktı kusma, bilinç kaybı olursa getirin dedi. Bundan sonra çok dikkat edicem Allah'ın izniyle ne olur sizde dikkat edin. Kaşla göz arasında gidiveriyorlar. İnşallah bu son olur o kadar canım acıyor ki...
Ayy canım benim Kıyamam yaa çok üzüldüm cokkk geçmiş olsunn :KK43: asla birakmayin ben koltukta altını degistiriyodum 1snyeligine TV'ye bakmamla dusmesi bir oldu ama allahtan yerde yatak vardı onun için yaptığım yumuşaktı onun üstüne düştü oda şaşırdı noluyo diye :) korkudan ağladı kuzum benim artık yerde degistiriyorum altını hemen dönüyolar artık dikkat etmemiz lazım kızlar bişey olmasın hiçbirine kurban olurum onlara :anne::21:

kizlar sinek icin cozum buldunuz mu?? bzm evde sivri sinek tek tük ama gene de buluo kuzumu :/
Lavanta yagini pamuga batir oda da tut cnm..
-Yogurt icin kucucuk kavanozlara yapip(hani su meyve püreleri kavanozlari boyutunda) 3 4 tane en fazla teker teker acip kullanabilirsin her 1 kavanoza 1 cay kasigi sutle sulandirip kivamli hale getrince mayalarsan şahane olur..

Son düzenleme:
A Avatarabdhk Cok gecmis olsun cnm..O kdr anlik ki halleri buyudukce daha da cok artıyor..Hic unutmuyorum hamileyken gorumcemle sohbet ederken oglunun dusecegi zmn ani bir refleksle sehpayi geri cektigini yani bi yandan sohbet edip bi yandan gozlemleme becerisi olusuyor anne de..
Iki isi ayni anda yapacagimiz gunler yakin..

Kızlar ben de büyük şehirden başka şehre gelin gelmiştim. Kayınvalidelerin bağı bahçesi var. Her sebze meyveyi yetiştiriorlar. O bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Yoğurt ta köyden haftalık geliyor büyük ahşap kaplarda. Dr a söylediğimizde süper ama en fazla 2 günlük verin dedi. Bu konuda çok bilgim yok kendi mayalayacağım yoğurdun mayasını ondan kullansam olur di mi? İçim rahat etmez ondan veremem şimdi ben:))
Bu şişede günlük sütleri sağlıklı zannederdim onlar da pastörize imiş. Bu konularda çok eksiğim var ama öğrenicem inşallah o_O
Saglikli olabilecek en iyi pastorize sut HACCP sertifikali sutlerdir altinda veya arkasinda HACCP damgasi olup olmamasina dikkat edin yeter..

kizlar bekleyen yogurtta laktik asit miktari arttigi icin bebeklerde böbrekleri zorlar bu yuzden gunluk yapilmali diyor netten okuduğum bilgilerde..peki sutcuden aldigimiz süt kaynatilinca ne kadar dayanio? 3 gunde bi 2 kilo süt alsak ilk bi kaynatip sonra her gun bu sutu ilitip mayalasak olur mu? ya da ilk kaynattigimz sutu kucuk siselere koyup (2-3 adet) her gun biirini acip tüketmek mi gerek ... bilemedm bilen yardim etsin lütfen:)
sutu kaynatırsın her gun gunluk mayala ama sutu cok alma sana cok yogurt kalır bu seferde sutu ıkıgun kullanmalısın sonra yıne yenısını.bıde sutu bıraz sıcak yap sogumaya buraktıgın zaman serce parmagını koydgnda elın dayanıcak sıcaklıgna ıste ozaman yogurt koyup kaparsın guzel tutuyor.herobaby meyva puresı kavanozlarına yapıorum ben gunluk

Bide zaten moralim bozuktu muhallebi için pirinç unu almaya markete gittik hemen aldık çıktık eşim emzir öyle gidelim dedi bende evde emziririm dedim olsun emzir uyur yoldada dedi. az mesafe vardı marketle ev arasında. Girdim odaya kızımı alt açma ünitesine koydum çantamı koyayım derken küt diye bı ses geldi bı baktım kızım yerde yatıyor o kadar yüksekti ki bı anda oldu anlamadım. şoka girdim oda afalladı hemen aldım başladı ağlamaya, susmadı sırt üstüne düştüğü için kafasının arkası şişti. Öldüm öldüm dirildim ben nasıl dikkat etmem diye hemen buz koyduk hala gözümün önüne geliyor çok kötüyüm. Vicdan azabı çekiyorum bı kızıma bakamadım. Kim bilir nasıl acıyor canı. Doktoruna gittik baktı kusma, bilinç kaybı olursa getirin dedi. Bundan sonra çok dikkat edicem Allah'ın izniyle ne olur sizde dikkat edin. Kaşla göz arasında gidiveriyorlar. İnşallah bu son olur o kadar canım acıyor ki...
cok uzuldum ınsanın kan beynıne sıcrar allah korumus alt acmaya falan yatırma canım ya kıpır kıpırlar serıorum yere ben cunku ıllakı bısı almaya gıdıoruz krem bez vs hemen donuo benımkıde ıcım yanıo boyle tekrar gecmıs olsun koluna falanda bakarsını oynatıomu

Canim cok gecmis olsun oglumda ben de yasadim bu durumu dakikalarca aglayip ozur diledim bisey olur mu diye gunlerce uyuyamadim hep kendimi sucladim ama cok sukur hic bisey olmamisti.rabbim bi daha yasatmasjn
Sağol canım. Size de gecmiş olsun .Bende ağlayıp ağlayıp, özür diledim. Başını bekliyorum hep iyi çok şükür biraz şiş kafası o kadar. Allah korudu.

Ayy canım benim Kıyamam yaa çok üzüldüm cokkk geçmiş olsunn :KK43: asla birakmayin ben koltukta altını degistiriyodum 1snyeligine TV'ye bakmamla dusmesi bir oldu ama allahtan yerde yatak vardı onun için yaptığım yumuşaktı onun üstüne düştü oda şaşırdı noluyo diye :) korkudan ağladı kuzum benim artık yerde degistiriyorum altını hemen dönüyolar artık dikkat etmemiz lazım kızlar bişey olmasın hiçbirine kurban olurum onlara :anne::21:
Sağol canım. Size de geçmiş olsun sen tedbirini almışsın Allah'tan. Gerçekten bir anlık oluyor. Allah bütün bebeşlerimizi korusun. Çok dikkat edicem inşallah. Bende hep yerde yatırıyorum.

A Avatarabdhk Cok gecmis olsun cnm..O kdr anlik ki halleri buyudukce daha da cok artıyor..Hic unutmuyorum hamileyken gorumcemle sohbet ederken oglunun dusecegi zmn ani bir refleksle sehpayi geri cektigini yani bi yandan sohbet edip bi yandan gozlemleme becerisi olusuyor anne de..
Iki isi ayni anda yapacagimiz gunler yakin..
Sağol canım. Çok hareketlendi artık, dikkat etmemiz lazım, canım dan can gitti valla ne kadar zormuş. Maaşallah görümcenede. Bizde yavaş yavaş öğrenicez inşallah.

cok uzuldum ınsanın kan beynıne sıcrar allah korumus alt acmaya falan yatırma canım ya kıpır kıpırlar serıorum yere ben cunku ıllakı bısı almaya gıdıoruz krem bez vs hemen donuo benımkıde ıcım yanıo boyle tekrar gecmıs olsun koluna falanda bakarsını oynatıomu
Sağol canım. Gerçekten kan beynine sıçrıyor insanın. Ya dışarıda olduğumuz için hani koyayım da emmesi için üzerimi açayım çantamı bırakayım dedim o anlık oldu kaşla göz arasında. Yoksa evde falan dikkat ediyorum. Ama daha fazla dikkat etmek lazımmış. Hemen doktora götürdük zaten iyi çok şükür biraz kafası şiş sadece. Hani kafasına falan röntgen çekelim dedik . Doktor da birseyi yok zaten çekemem çok küçük, dedi. İnsanların köprücük kemiğinin orada birşey varmış ölene kadar hastalıklardan koruyan onu öldürebiliyormuş. O bize ömrünün sonuna kadar lazım dedi gerek yok dedi.

kizlar sinek icin cozum buldunuz mu?? bzm evde sivri sinek tek tük ama gene de buluo kuzumu :/
Canım bende doktordan duymuştum lavanta yı kaynamış suyun içine atıp odaya koyucakmışsın hem mikropları kırıyormuş, hemde ferahlatıp, haşerelerinde gelmesini engelliyomuş. Ayrıca bir tutam da yastığına koyucakmışız ferahlatıyormuş hani sallıyoruz falan ya ayakta.

Kızlar bebeğim 6 Şubat doğumlu dün doktor kontrolüne gittik sadece anne sütü alıyor 100 Gr almış çok şaşırdım gayet güzel emiyor, sütüm var, neşeli, keyfi yerinde çok üzüldüm neden böyle oldu anlamadım çok hareketli çişli bezleri de azaldı, aç olsa durmaz diye düşünüyorum doktor ek gıdaya geçelim yoksa 1 ayda çok kilo kaybeder dedi yardımcı olabilir misiniz??
Benim de oğlum 13 şubat doğumlu ve şuana kadar kilo alımı gayet iyiydi ama bu ay 100 gr bile almadı. Ben de o kadar üzgünüm ki. Eskiden bi kıyafeti2-3 kere giyer küçülürdü ama 1 aydır çocuk aynı. Biz de perşembe günü doktora götürücez bakalım bi problemmi var diye. Sizin doktorunuz ne yorum yaptı bu konuda? Normal dedi mi?

Canim bazi soktorlqrda egzema icin gunluk 5 dk lik banyolar oneriyor. Resmen kafam karisti ya

Allah Allah çok ilginç :))) bu doktorlar da bilemedim ben de hergün yıkıyordum onu duyunca korktum yıkamadım ben eski düzene devam edeyim bakalım :)))

ben de sana onu diyecektim canım bi danissana kadir hocaya bi de o değerlendirsin. haşlanma ihtimalini göze alarak:KK48:

Haşlanma ihtimali korkutuyor beni :confused:

canım alerji durumunuz var ya onu gözlemlemek için mi söyledi acaba.

Evet canım büyük ihtimalle

Benim diyetimde sizinkine benzer süt ve süt ürünleri tahin susam kuruyemiş yumurta çilek kırmızı et balık yemiyorum aslında doktor sadece süt ve süt ürünleri yumurta ve kırmızı eti kesti ama ben diğerlerinide ekledim . Diyeti bozmak için kanın kesilmesini bekliyor doktorumuz .sonra sırasıyla kırmızı et yumurta yiyeceğim ayrıca ek gıdada doktor kontrolünde süt ürünlerini deneyeceğiz inşallah

Aynen bizim doktor da öyle dedi hastanede yedireceğiz sanırım. Ben de neyle açacak diyeti merak ediyorum. Ben de aynı senin gibiyim ama tavuk da yemiyorum :rolleyes:

Benim de oğlum 13 şubat doğumlu ve şuana kadar kilo alımı gayet iyiydi ama bu ay 100 gr bile almadı. Ben de o kadar üzgünüm ki. Eskiden bi kıyafeti2-3 kere giyer küçülürdü ama 1 aydır çocuk aynı. Biz de perşembe günü doktora götürücez bakalım bi problemmi var diye. Sizin doktorunuz ne yorum yaptı bu konuda? Normal dedi mi?
Bizimde kilo alımı çok iyiydi bu ay böyle almış, anlamadım keyfi yerinde, aç olduğunu sanmıyorum, sütümde var..
Normal değil dedi. Mama olmaz bu aydan sonra ama ek gıdaya geçelim yoksa 1 ayda 700 Gr kadar kilo kaybeder toparlayamaz dedi. 1 ay erken başlıcaz birşey olmaz dedi . Bakalım pazartesi sağlık ocağı kontrolümüz var orda ne kadar çıkacak kilosu ona göre birşeyler yapıcam inşallah.

X