2017 Şubat Anneleri

Evet canım benim :KK66:
Cevapları alınca burda da paylaşırım muhakkak..
Ek gıda ile hala kafamda net bir şeyler oturmadı.
Büyük oğlumda çok araştırma yaptım,özel mamalar hazırladım ve sonuç olarak hala bir çok ev yemeğini yemiyor oğlum.
Ayrıca ilk aylar blender kullandım,bu yüzden midir bilmiyorum ama 1.5 yaşına kadar pütür sorunumuz oldu.
Küçül oğlana ise hiç özel şeyler yapmak istemiyorum. Eski usul ev yemeği vermek istiyorum ama kararsızım. Ev yemeği derken öyle yağlı salçalı baharatlı anlaşılmasın ama :))
Hmm sen sormuşsun değilmi? bende meraakla senin sorunun cevabını bekliyorum. Çok açıklayıcı sormuşsun cnm!

Özellikle B vitamini ve demir kaynagi sirf bu yuzden -diger mineral ve vitamin ozelliklerini de unutmamak gerekir- Tam pirinc unu,tam yulaf unu bunlarda ayni sekilde ama kuru baklagilleri ve bugday ruseymini 8.aydan sonra kullanmak gerektigi icin dogrudan nohut yerine mayasini kullanmak istedim..:KK6:
Famm Famm Uht ve Pastorize arasinda fark var canim Pinarin gunluk kutulu sutu pastorize normal kutulusu da uht mesela (Universitede F&B bolumumuz icin Gida derslerimize giren Ayhan Duran hocama cok borcluyum bu ayrimi ogrettigi icin hatta hadi gidelim sut tesisini gezelim demisti de bizimkiler Turizm mi okuyoruz sut urunleri mi diye yanasmamislardi keske gitseymisiz) Uht 130 derece uzeri isil islem gorme ile patojen mikroorganizmalarin yok edilmesi pastorizasyon ise 70 derece ile..Yalniz buzdolabindan cikarsa bakteriler tekrar uremeye baslar o yuzden oda sicakliginda bekletilmemeli(demisti hocamiz)..Uht de ise patojenler yuksek isida tamamen yok ediliyor..O yuzden %5 civari vitamin kaybi olusuyor..Ve hocamiz sunu demisti uht nin sindirimi gunluk sute gore daha kolay(ne icin demisti hatirlamaya calisiyorum hala:KK64:)
Muhtemelen yağlı süt olduğu içindir tabi tahminim doğrultusu..
Bende ikisi arasındaki farkı okumuştum. Şuanda sütaşın uht tekniği ile üretilen sütünü kullanıyorum iyi geldi şükür. Umarım bi sıkıntı olmaz. Kızım rahatlıkla gazını da çıkarıyo kabız da olmadı. Alerjide yok hadi bakalım:KK66:

Evet canım benim :KK66:
Cevapları alınca burda da paylaşırım muhakkak..
Ek gıda ile hala kafamda net bir şeyler oturmadı.
Büyük oğlumda çok araştırma yaptım,özel mamalar hazırladım ve sonuç olarak hala bir çok ev yemeğini yemiyor oğlum.
Ayrıca ilk aylar blender kullandım,bu yüzden midir bilmiyorum ama 1.5 yaşına kadar pütür sorunumuz oldu.
Küçül oğlana ise hiç özel şeyler yapmak istemiyorum. Eski usul ev yemeği vermek istiyorum ama kararsızım. Ev yemeği derken öyle yağlı salçalı baharatlı anlaşılmasın ama :))
Siteyi takip ediyorum da mesajın içeriğini okudum birde oranje diye rumuz görunce bizim TuRuNCu TuRuNCu olabilir dedim :KK48: doğru tahminmis.
Benim de ilk bebeğim tecrübesizim. Netten araştırma lar sonucu öğreniyorum. Sizlerden öğreniyorum. Elma suyu ve yoğurt denememiz oldu sadece şükür sıkıntı olmadı. Bilgi alışverişi her zmn iyidir.
Ek gıda konusunda ne diyecek bakalım kadir hoca. Söyledikleri banada yön verir. Fikir alışverişi yaparız.

Kizlar poncikleri bezsiz birakiyor musunuz.Ben kizimi sık sık birakiyirjm bugun 45 dk oyle durdu ve cis yapmadi normal mi sizce

ben gün içinde bezini her değiştirdiğimde altı açık vaziyette alt değiştirme pedinin üzerinde bırakıyorum 10-15 dakika, bugüne kadar hiç pişik olmadı cildinin hava almasının etkili olduğunu düşünüyorum. onun da çok hoşuna gidiyor poposu açıkken bol konuşup aguluyor:) hemen her seferinde pedi çişliyor. bir defaya mahsus 45 dakika yapmadıysa problem yoktur bence hemen evham yapmamak lazım. beslenme sıklığı nasıl, öncesinde altından aldığınız bez çok çişli miydi? zaten yapmış ve bitirmiş olabilir mi:))))

IMG_7902.JPG
IMG_7903.JPG

Miniğime lor peyniri ve peynir altı suyu:KK16::21::oops:

Hamileyken ve bebeğin varsa birden herkes profesör kesiliyor zaten nedense kimse de demiyor ki en iyisini annesi bilir

A Alyasena gerçekten sıcaktanmış galiba bugün baya Bi rüzgar vardı bende terasa çıkardım orada uyudu kuzum maşallah diyim
Oh oh cnm maşallah aman dönme evine senin de psikolojinin iyi olmasına ihtiyacın var gerekirse birkaç kez duşa girin burası serinlemeden her uyku öncesi üç kez yıkadım şaşkınlıktan

Ooohh günler sonra serin ve rahat bir gece geçirdik...
Keşke hep böyle olsa hava...

Taşınma için 10 gündür ev toparlamaya çalışıyorum. Yalnız olduğum için bir türlü tamamen toplanamadım. Eşim hem çalışıyor hem de diğer evin tadilatı ile ilgileniyor. Şu sıcakta ve düzensizlikte çocuklar da perişan oldular... :/
Bir an önce düzenimi kurup rahatlamak istiyorum.

Kadir hoca ek gida ile ilgili sorularımı cevaplamış. Benim için çok faydalı oldu verdiği cevaplar ---->
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=57536&get=last#1104494

Ellerine sağlık canım ,peynir çok güzel görünüyor.
Merak ettiğim peynirin kıvamı nasıl oluyor?
Yani bebeğin ağzına verdiğimizde rahatlıkla yutabileceği yumuşak kıvamda mı ?
Bazı lor peyniri kuru kuru oluyor ,o yüzden sordum..
Taşınacağım bina ya haftalık sütçü geliyor. Taze taze alıp yaparım yoğurdunu peynirini :)

X