2017 Şubat Anneleri

Bi alerjimiz yok bnm bildiğim ama yoğurt alerjen bir gıda olduğu için ilk denemek istemedim. bnm bebeğim anne sütünü biberonla alıyor emmiyor. bugun elma deneyeceğim bakalım belki armutu sevmemiştir .inşallah beni ek gıdada yormaz çünkü zaten sağarak vermek çok zor

Kartal bebek için gereken para toplanmış ,çok sevindim...
Annesinin Kadir gecesi paylaştığı bir yazıyı okuyunca yüreğim acıdı.
Bir şeyler atıştırıyordum ,lokmalar boğazıma dizildi...
Buğramın ilk ameliyatı geldi gözümün önüne ,hıçkırığım boğazım da düğümlendi...
Çok zordu benim için evet ama geçti gitti ..
Çok şükür iyiz şuan ama ya kartal bebek ve onun gibileri ?...
Bana 2 ameliyat bile bu kadar acı verirken ,girmesi gereken onlarca ameliyatı olan yavrulara ve annelere ne diyebilmeli ki ?..

Tek bildiğim ne kadar şükür etsek az'dır !
Hastane odasın da geçirdiğim o 4 gün(cük) hiç bir şeyin sağlık kadar önemli olmadığını öğretti bana..
Gece boyu sık sık uyanan yavruma "öff" bile demedim bugüne kadar ,diyemedim...
Hep aynı sıcaklıkla "gel kuzum" diye aldım koynuma...
Biliyorum ki bu günler çok çabuk geçip gidiyor. Önemli olan sağlıklı ve mutlu olmaları ...

Müzisyen annenin yazısı :

Yüregim cizz etti rabbim yavrularimiza saglik sihhat versin

maalesef yasamadan anlasilmior bazi şeyler anne olmadan da anneligi anlamanin mumkunati yokmuş. .annler kırılsa da tolere eder olsun.. bilmiorum soyledin mi ama bu annenin emzirememesiyle ilgili farkindaligini annene söylersen onu cok rahatlatacktr diye düşünüyorum. .

Allah herkesin bebeğine sağlık versin derdini anlayamamak insanı çok yoruyor annemlerin yazlığına tatile geldik havamız değişsin diye ama çok bunaldım oğlum evdeyken 1,5-2 saatte uykusu gelirdi hatta yatağında kendi kendine uyumaya başlamıştı gece de en geç 9-9:30 da uyumuş oluyordu buraya geldik ilk hafta bir sorun yoktu ama iki haftadır uyku gelince uyuyamıyor memede uyumak istiyor sadece her zaman da uyuyamıyor saatlerce uyanık kalıyor bazen deli gibi ağlıyor sonra bi bakıyorsun hiç birşey yok gibi oturuyor yatakta tam uyudu diyorum elini ağzına atıp ağlıyor tekrar dişten mi sıcaktan mı anlayamadım bir türlü bir de annemlerin yanında olunca onlara laf anlatmaya çalış Allah büyük dert vermesin de çok bunalmaya başladım bu durumdan tam düzenimiz oturmuştu şimdi neden böyle oldu şu dönemde normal mi başka böyle olan var mı tüm sayfaları okuyamıyorum

Rabbim yardım etsin kuzum başka dert vermesin inş

Kartal bebeğe çok sevindim mucize gibi 24 saat dolmadan o meblağın toplanması onun gibi tüm yavrulara şifa versin Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Çocukları anne babaya, anne babayı da çocuklara bağışlasın Rabbim kardeşimle babasız büyüdük o acı da zor... Kartal Bebek'ten çocuğum 9 kilo zayıf mı bilmem ne diyenler de umarım ders alır insanlar kendilerine dert arıyor

Sıcaktan olabilir cnm evde benim kızım öyleydi iki gündür serinledi şimdi uyuyor uzun süreli bahçe ve ağaç varsa bebişe Hamak yapsana eğer yazlığınız bahçeliyse daha rahat edersin

Sıcaktan olabilir cnm evde benim kızım öyleydi iki gündür serinledi şimdi uyuyor uzun süreli bahçe ve ağaç varsa bebişe Hamak yapsana eğer yazlığınız bahçeliyse daha rahat edersin
Odada vantilatör var onu açıyorum serinlesin diye de yetmiyor herhalde zaten çok terliyor bahçe yapılı değil daha bi de sinek böcek yer diye korkuyorum valla bu gidişle Ankara'ya dönücem herhalde

bir kedi gördüm sanki, yok yok gerçekten bir kedi gördüm
nasılsın canım hatırladınmı bakem beni.

umarim onemli birsey degildir kuzucuk da iyilesir hemen canim
Sagol cnm çok teşekkür ederim. Şu an çok önemli birsey değilmiş. Enfeksiyon kapmış dedi sivilce gibi düşünün dedi. Patlayıp içindeki irinin çıkması için antibiyotik verdi. Eğer ikinci kez çıkarsa sıkıntı imiş. O zmn cerrahi operasyon gerçekleşebilir mis

Ben sütten kesmek zorunda kaldim tamamen baska sebeplerden ancak jinekologum bana bir ilac tavsiye etmisti, sutum cok az dedigimde (20-30cc ili gogusten geliyordu) O ilac daha ilk kullanimda 60 ccye cikarmisti. Doktoruna bir danis istersen bir mide ilaci yan etkisi sutu artirmasiymis cok artirmisti. Doktorum kadin ve kisa zaman once kendisi de dogum yapti ve bu hapi kullanmis. Faydasini gorebilirsin belki.

Iştahsiz olmak nasil bisey yaa? Ben buldugum herseyi 3 saniyede yutmaktan 69 kilo oldum. 2 haftaligina istahlari degistirsek ya Teklifin senin icin de gecerli volkicansu

C calikusu3482 @muhendiseylul canlar bizimde öyle ben doktora gösterdim olabilir ordan çıkabilir ilk diş demişti bilmiyorum. Bizi ısırmak için ilk köpek dişini çıkartıyor ela:))

Millet gider mersine bizimkiler tersine Bugun tekrar baktim resmen bembeyaz gorunuyor kopek disleri Isirmasalar bari

kilo almak icin ne vitaminler kullandim istah yok basta en azindan umit oldun bana alayim azicik bende

Tabi ki sorduğumda buraya da yazacağım. Çok ilginç ama 20 gündür bu şekilde. Ne diş geliyor ne de geçiyor çoçuğum hep sıkıntıda :/

Aynen bizde de durum bu. Ne bulsa agzina goturuyor emzikle dis kasiyoruz. Salya da cabasi

Ben de annemlerde kaldim bir süre, sonra kaca kaca geldim evime. Herseye karisan türden anne baban varsa işin zor benim gibi

Diş gibi duruyor nasil ayirt ettiniz ben de bakip duruyorum icime kurt düştü

dimi

dimi ya eskiden kucuck bebelere yari sut yari su yapip icirirlermis boyle mama mi varmis olsa da herkesin bütçesi yeter miydi mi??? bnm de kafam karisik bebek bakiminda her sey ikilem..mama mi daha iyi sut mu bilemiyorum. .
eskiden mama yerine süt anne bulurlarmış bebeklere. Ben süt tarafrarıyım

Kızlar Kartal bebeğin parası toplanmış çok şükür... Allah annesine babasına bağışlasın bir an önce iyileşsin inşallah...
evet toplanmış çok şükür allah bütün yavruları ailesine bağışlasın

şuan kendimi tutamadım ağladım. Çok zor gerçekten ;(

MaHlass ben kutu süte başladım 5 gündür kızım ayrıca içiyo ve iyi geldi. Karar yinede senin. Ama 4 aydan sonra kutu süte geçilebilir. Kızım günde 3×100 ml içiyo gece ara lardada anca göğsüm doluyo emziriyorum gecede emziriyorum. Kızım k gündür doyuyor. Çok mutluyum bu konuda. ayrıca kendi mayaladığım yoğurdu da denicem artk.

insallah tekrarlamaz bununla gecmis olsun
ooooo ben kabulum mutfakta oturuyorum butun gun belki canim birsey ister diye bi tabak karpuzla aksami ettim yine o kadar yemek tatli meyve vs hicbirini istemiyor canim keske bende yiyebilsem dogumdaki kilomda ebe sen kilo almamissin bebegin su ikizi 3200de kiz sende kilo yok ki demisti su ikizi mi olur ya demistim gercekten de dogumumda su ak ak bitmedi

Aminnn inşallah

Ben karsi deilim ki cnm kutu sute sadece keci mi inek mi yoksa su cocuk sutleri mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…