2017 Şubat Anneleri

Organik giyim değil de kendime güvensem yıkanabilir bez çok istiyorum ben diğerleri pazarlama stratejisi kayınvalidemin serası sözde organik tohum İsrail'den ithal sebze fideleri gübre vs organik adından nefret ediyorum bende

TuRuNCu çok sağol Canım moral oldun.
Süt kampı için geç kaldım gibi.
Çünkü öğün başı 150 cc civarı yiyo ve benim şuan her öğün 40-50 cc anca Birikiyor.
Ve kilosu düşük olduğu için cesaret edemiyorum biraz da.
Asıl artırabileceğim dönemler yorgunluk stresle geçti.
2 ay istisnasız hergün en fazla 2 saat uyudum, kızım reflüden ve gazdan günün 20 saati ağlıyordu, evde bana hasta Haliyle yardımcı olan anacığımı eşim sürekli surat asıp üzüyordu o dönem (sırf annem pes edip gitsin diye) ve ben stres küpüne dönmüştüm.
Şimdi Bebek de ben de daha sakiniz ama yine en fazla 3 saat uyyabiliyorum hergün.
Dinlenmek ve moral de önemli süt için ve ben hala dinlenemiyorum.
Nasipten öte yol gitmiyo, şimdi duam bari bi kaç ay daha bırakmasa, çünkü elbet Birgün bırakacak.
Yine de Allah isterse bırakmaz, o da nasip.

R renklerguzeldir seni çokiyi anlıyorum canım.
İnsan bu süt meselesinde kendini çok suçluyo.
Beni annem depresyon tedavisi gördüğü için emzirememiş ve hep demiştim anne babama olan kızgınlığından beni sütsüz bırakmışsın diye.
Şimdi çok pişmanım, dilimi ısırsaymışım da demeseymişim öyle.
Meğer bi anne bunun üzüntüsünü zaten içinde fazlasıyla yaşarmış keşke bi de ben yüklenmeseydim anneciğime.
Bizim de çok gerekçelerimiz var emzirememekle ilgili.
Ama herşeyden önce nasip.
Allah okadar damla nasip etmiş ya da edecek demek gerekiyo bazen.
Çünkü biz de taş değiliz nihayetinde çocuk açlıktan morarana kadar ağladığında mecbur mama verdik.
Daha fazla kendimize yüklenmeden bundan sonrası için sağlıklı ek gıdalarla yolumuza devam edecez artık :)

derandiren hangi pişik kremi o Canım?

kızlar günaydın 3tür ek gıda denemelerimi diliyle reddediyor oğlum armut püresi denemiştim başka bir şey deniyeceğim suyu bile içmiyor ya suratını değişik yyapıyor normal mi?

kızlar günaydın 3tür ek gıda denemelerimi diliyle reddediyor oğlum armut püresi denemiştim başka bir şey deniyeceğim suyu bile içmiyor ya suratını değişik yyapıyor normal mi?
Bende elma suyu ve yoğurt denedim çok az bir şey 3 gün kuralı ile. İlk aldığında yüzünü burusturdu ama sonra ki günler daha rahat aldı. Biraz zmn gerekecek sanırım alismalari için

canım bizde de aynı sıkıntı var yüz üstü yatırmak lazımmış kadir Tuğcu öyle dedi 6.ayin sonuna kadar ne kadar duzelirse artık

Yogurtla neden baslamadiniz sut alerjisi mi var?
Sorunuza gelince reddetme bazi bebeklerde olabiliyor(hatta 9.aylarina dogru da tavan yapiyor hicbir sey begenmiyorlar)
Kasik yerine parmaginizin ucuyla verin, meme ucuna benzetikleri icin parmagi, biraz daha kolay alabilir ve acken deneyin..Ama inatlasmadan inat olunca kazanan daima onlar

Son düzenleme:
TuRuNCu sayesinde bende kadir Tuğcu yu ve birçok guzel bilgiyi öğrendim Allah razı olsun...
Rabbim evlatlarinla eşinle ve ailen ile sağlıklı hayırlı bir yaşam nasip etsin. Rabbim işini gücünu kolaylaştırsin.

Kadir Tuğcu ya bebeğimin sıkıntısını yazdım ve allah razı olsun adam bize yön verdi.
İkinci kez bir sıkıntımız daha oldu. Oğlumun makatinda çıban gibi birsey çıktı fotoğraf istedi çocuk cerrahisine götürün dedi. Bugün rendevu aldım bakalım ne diyecekler inş önemli bir şey yoktur
Dua edin kızlar bize

Benim oğlusa Türk doktorları( Kadir Tuğcu deyimiyle hitap ediyorum) süt alerjisi olabilir vs dediler. Hatta bir doktor süt ve süt ustunlerini tukettirmedi 3 4 gün sonra başka bi Dr ye gittim o ye herseyi dedi. Her doktor ayrı probiyotikler verdi.
Kadir Tuğcu ya yazdım her şeyi ayrıntılı bir şekilde kilo alımıni sıkıntımızi vs....
Adamin dediği şey süt alerjisi olsa bu kadar kilo alımı olmaz bebeğin dedi ve bu kadar beslenme sonucu mukuslu kanlı ve yeşil kaka olur dedi. Sakın verdikleri bir şeyi kullanmayın anne sütü ile besleyin dedi. Çok şükür şu an bebeğim daha rahat.
Bu arada ben iki gündür yoğurt deniyorum bir çay kaşığı kadar fln. Çok korkuyordum bir şey olursa vs diye şükürler olsun ki bir şey olmadı. İnş bundan sonra da hiç bir besine alerji vs olmaz.
3 gün kuralı ile tek tek deneyip bütün besinleri vermek lazım...

Kızlar güzel dilekleriniz için hepinize de çok teşekkür ederim.

İlk bebeğimde çok tecrübesizdim. Çok zor ve binbir sıkıntıyla büyüttüm oğlumu. Ailemden uzakta ,yalnızdım. İlçe de olunca imkanlarım da çok kısıtlıydı...
Hep en doğru ve en iyisini araştırdım(araştırıyorum).
Fayda gördüğüm ve bildiğim şeyleri paylaşmaktan mutlu oluyorum
Burda bir aile gibi olduk. Umarım bu güzel ortam hiç bozulmaz

Ben de düşündüm o yıkanan bezleri ama işe başlayacağım Eylülde annem de uğraşabilir mi bilmiyorum Ali expresste satılıyor arkadaşım almıştı ama henüz denememiş

umarim onemli birsey degildir kuzucuk da iyilesir hemen canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…