2017 Şubat Anneleri

Eloş uyuyunca parmaklarımızın ucunda yürüyoruz:)) su almak için dolabı açan kafasında terlik yiyo:)))) işin şakası tabi de 15-20 hurma iyiymiş yiyebilir miyim acaba :)) ay bi deniyim:)
Hahah ay alemsin bizde öyle:))) ela uyuyunca eşime öksürme diyorum öksürünce kıyameti kopariyorum sanki bilerek yapmiş gibi

Hahah ay alemsin bizde öyle:))) ela uyuyunca eşime öksürme diyorum öksürünce kıyameti kopariyorum sanki bilerek yapmiş gibi

Hapşırmak öksürmek kesin yasaklar arasında.. tuvalete falan da gitmiyoz fotosentez başlıyo bizde saat 10 dan sonra:))) aaahh gençliğim ah biz gece 12 de evde halay çeken iki deliydik.. zaman çok acımasız kardeeeeşşş:))))

Aynen bacımmm:)) ne rahatmışım eskiden şimdi kımıldayamıyorum.eşime kızınca diyo bağirma sesin öksürükten fazla:)) benim sesimden uyanmıyo diyorum akşamda içerde yataği var ona koyup yatiriyorum misafir gelirse balkonda oturtuyorum napim akşama kadar yatmiyor diyorum:) ne misafirperverim

Bende mama arastırken hepsinin içerigine bakmıştm kısacası hepsi katkılı..Dekstrin nişastadan elde edilen tok tutmaya yarayan bir madde ve maalesef hippte de nişasta var..Smada da E322 katkı maddesi, yani soya lesitini var. Birde içinde soya yağı olmayan mamalara çok takılmıştım o ara..Çok ta irdelememek lazımmış galibaa..

Son düzenleme:
Bende mama arastırken hepsinin içerigine bakmıştm kısacası hepsi katkılı..Dekstrin nişastadan elde edilen tok tutmaya yarayan bir madde ve maalesef hippte de nişasta var..Smada da E322 katkı maddesi, yani soya lesitini var. Birde içinde soya yağı olmayan mamalara çok takılmıştım o ara..Çok ta irdelememek lazımmış galibaa..

Son düzenleme:

Seni okadar iyi anlıyorumki hayat boyu zayıflıktan çekmiş biri olarak.
Yatağının yanına koysan Canım atıştırmalık hurma dut kurusu vs. Ve tabi 1buçukluk su :)
Ben o şekilde doğumdan buyana sanırım 15-20 kutu hurma bitirdim.

Eloş uyuyunca parmaklarımızın ucunda yürüyoruz:)) su almak için dolabı açan kafasında terlik yiyo:)))) işin şakası tabi de 15-20 hurma iyiymiş yiyebilir miyim acaba :)) ay bi deniyim:)

Aynı biiiz :)))
Kaç kere eşimi fırçaladım gece ben emzirirken fısıltıyla dahi olsa bana bişi sorma diye :)

Ben Ramazan'da sadece 2 gün misafir aldım onda da bi yarım saat misafire görünüp uyanmasın diye kızın başını bekledim
Herşeyleriyle eşim ilgilendi yemek çay ikram vs. Ne ayıplamışlardır görmemişin bi çocuğu olmuş diye

bizde oyleyiz hapsurmak ozellikle yasak git diger odaya orda hapsur diyorum hatta gecen balkonda cay icelim dedik ordada kisik sesle konusuyormusuz sonra biz napiyoz ya iyice kafayi yedik dedik kiz duyamaz ki orayi bide ayakta salliyorum o olmasa da sallamaya devam ediyorum napiyon diyolar

kilo almak icin ne vitaminler kullandim istah yok basta en azindan umit oldun bana alayim azicik bende

:))) banada öyle diyorlardir eminim:) gelen çocuklarada şşşş ses çıkarmayin diyorum napalım Allah bağişlasin helak olıyoruz zaten.bana gelenler aaa uyuyomu tüh diyor. Ben akşama kadar kucağimda taşıyayım ağlasın onlarda gelsin oynasın kızımla olduuu

Haha bizde öyle canım sessizce konuşuyoruz bazen ela uyanıkken bile:) dengemizi bozmuş bu minnaklar

kilo almak icin ne vitaminler kullandim istah yok basta en azindan umit oldun bana alayim azicik bende

Tatlım kilo almak için nette forum forum dolaşan, diyetisyen gezen, hergün yiyip içtiğini yazan hedef koyan vs. Vs vs.... biri olarak hakkaten çare gece yemekmiş.
Ben aylardır gece bildiğin boğa gibi hurma süt kısır hoşaf bulgur pilavı gömüyom
Arada 20 fark varken şimdi boyum kiloma denk.
Düşün göbek eritmek için spora başlıcam o derece

Bu arada medine hurmasından var evde tatlıyı çok sevmeme rağmen 1 taneyle tıkaniyorum Revna nasıl becerdin helal olsun valla:))

Amin

Mrb kızlar uzun süredir fırsat bulup giremiyorum bugün biraz bakıp okumayı başardım :) Bizde durumlar şöyle :

Saçlarım acayip dökülüyor
Süt olsun diye yemeyi abarttım sanırım 63 kilo oldum :)
Bizde de bezler 10 gündür daha az çişli
1 haftadır su veriyorum ve bayağı içiyor şu an çok sıcak bir yerdeyim ve günde 150 cc rahat su içiyor

Yoğurt sabah ve akşam bir iki kaşık vermeye başladım
Memeyi bazen almıyor bu aralar ve arttı almamalar

Üç gün önce adet olmaya başladım ve sütüm azaldı acaba onunla mı ilgili bilmiyorum
Acayip terliyorum
Bebeğimin kafasının arkası düzleşti ne kadar yan yatırsamda yine sırt üstüne dönüyor düzelir mi bu saatten sonra

Canım tek anladığım bu işin püf noktasının yemek içmek olmadığı...
- bol bol emzirmek
- sakin ve mutlu olmak
- "sütüm yetiyor" diye düşünmek
- mamayı bırakmak
- sütü sağmamak

Ben 2.ci ay da süt yaptığı söylenen şeyleri bıraktım.
Süt olayını da kafam da bitirdim.
Kısmeti olursa emer,olmazsa mama veririm dedim.
1 ay boyunca sürekli emzirdim. Çok huzursuzsa kafamı rahatlatmak için günde 1-2 kere mama takviyesi yaptım ve bu şekilde mamayı azaltarak bıraktık.
Şimdi 2 aydır anne sütü ile devam ediyoruz ve kilo alımımız güzel gidiyor çok şükür.
Mamayı bırakınca sütümün daha da arttığını söyleyebilirim..

İveeeettttt

Piyasada ki mamaların maalesef hiç birine güven yok ama bazı durumlarda insan vermek zorunda kalıyor. O zaman da hangisi daha çok aklına yatıyorsa onu seçiyor her anne..
Süt'e her şekilde çamur atan firmalar nedense iş mamaya gelince hiç seslerini çıkarmıyorlar.

Bu bebekleri anlamak çok zor ya... Bi yaptiklari bi yaptıklarını tutmuyor hiç. Benim ki de sürekli tişort ile yada elimle oynuyor emerken. Deneme yanılma ile neyi sevip neyi sevmediklerini göreceğiz artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…