2017 Şubat Anneleri

Bizimkinin de gözler fıldır fıldır. Eli kolu ayağı hiç durmuyor :).
Kaç kere abinin içeceğini döktü bu yüzden. Kaçla göz arasında kapıyo :)
Ses diyorsan ,bizim oğlan geleceğin pavarottisi olacak sanırım:)))
Artık büyüyorlar ve rahat dönemleri geçiyor. Asıl şimdi başlıyor bebek büyütmek :))

Estg.canım ne demek..
Yalnız mamayı bırakmış olsak da şunu söylemeden geçemiyeceğim.
Evolvia nın içeriği ve sma nın içeriği çok yakın fakat evolviada ekstradan "maltodextrin" (tatlandırıcı) olması çok ilgimi çekmişti...
Bu yüzden mama kullandığım dönem sma'yı tercih etmiştim.
İyi ve kaliteli bir mama olabilir ama neden tatlandırıcıya ihtiyaç duyulmuş anlamadım. Netice de tatlandırıcı zararsız da olsa bağımlılık yapıcıdır ..

Ben diyorum bütün cins huylar bizim kızda toplanmış:)) bu gece uykusunun arasında gözü kapalıyken koynuna sıkıştırayım dedim sanki uyuyan o değilmiş gibi açtı gözü fıldır fıldır başladı oynamaya o bez gibi olanla:)) dedim ver ver gecenin 3 buçuğunda bide seni uyutiyim diye uğraşamicam:))) çektim aldım elinden ayınmadan uyudu tekrar pat diye:) cins cins.. diyorum inanmıyosunuz:)

cok konusma kipir kipir donme surunme uyumayip surekli oyun oynama istegi bizdede var bu ara agzinda dudaklari baloncuk yapma ve agzindan püskürtmeyi ögrenmis isimiz var valla hepsi birbirinden acaip

aynen canim gündeşiz sizle valla ek gidayi reddetmez ona eminim ama bi guzel oynar etrafa püskürtür simdiden basladi yapmaya ben başedemiyorum bu cadı ile

bu şubat bebeleri cidden zor bebeler bizim kizi goren allah sana yardim etsin benimki boyle degildi uyurdu emerdi akilli akilli koydugum yerde dururdu diyo tepem atiyor iyice :)

Ay bi de tükürme var evet:)) bi başladı mı dakikalarca tükürükler yapıyo puuurrrrppp puurrrppp:))) bence de bizim bebelerde var bişey.. bi arkadaşım var koyuyodum duruyodu benimki diyo.. Allah bize kolaylık versin.. kaşık kadar kaldım zaten kilo veremiyorum diyenlere selam olsun yemek yemeye vaktim yok ki..

Dünür ne diyon sen yaa bende büyüttük rahatlicaz diye bakıyorum ay ben nerelere gidem bi yürüyüp konuşaydı iyiydi sanki TuRuNCu

Valla kuzum asıl zor günler şimdi başlıyor.
Konuşsalar iyi de bir de konuşurken dediğini anlamazsan vay haline :))
Yürümeleri de güzel ama çok başına buyruk oluyorlar o zaman. Sokakta dört göz olmak gerekiyor. El de tutmuyor bu bebeler 3 yaşına kadar.
Üstelik daha 1 yaş sendromu 2 yaş sendromu denen şeyler var ki atak'lar yanın da hiç kalır :))

E ben tükkanı kapatıp gidiyim madem

bende 51.5 kiloya düstüm aynen uyuyamiyorum yemek yiyemiyorum annem her defasinda fircaliyor 68le doguma gittin bu ne hal diye

TuRuNCu canım o dediğin şeyin tatlandırıcı olduğunu bilmiyordum.
Bilsem de sütüm olmadığı için mecbur bi mama tercih edecektim en uygun evolvia geldi bana içerik olarak.
Sma Nestle ürünü diye tercih etmedim ben.
Oldum olası Nestle ürünlerine karşı temlinliyim.
Bu arada başlarda ikimizin sütü de azdı ama sen artırmışsın maşallah.
Nasıl başardın anlatırmısın?
Benimki çok azaldı, süt olsun diye dünyayı yedim :) ama artmadı

oldumu şimdi canım zaten yildirilmiş moddayiz az güldüreydin bizim kiz simdiden ergen modunda yandim desene

mbg24 volkicansu kızlar inanırmısınız ben 28 yıllık hayatımda hiç 55 kiloyu geçmedim ( boyum 167)
Hayatım boyu hep iştahsızdım hala da öyle ve evlendiğimde 47 kg idim.
Eşim kv sürekli kilo almamı istedi.
Ne yersem yeyim almadım, diyetisyene gittim yine alamadım.
Hamilelikte bile toplam 8 kg aldım.
6sını doğumda verdim.
hala gündüzleri aç geziyom kızım yemeğe izin vermiyor.
Ama sırf süt olsun diye kız uyuyunca her gece 15-20 hurma,yeşillikle peynir dürüm ve kısır pilav hoşaf vs yedim.
Veee 66 kilo oldum.
Hiç kimse inanamıyor.
Başta ben inanamıyomki, nası oldu hangi ara oldu. Okadar aç gezerken nası başardım.
Demem o ki gece yemek = löp löp kg demek.
İmza: fil ivo :)

Dipnot: hala süt az. Artık hesapta olan değil nasipte olan oluyo diyorum. Buna da şükür....

Bende yine evleninceki kiloma döncem nerdeyse ya 52 kiloyum yemek yapmaya firsat bulamıyorum her gören sen nasıl kilo verdin diyor:)) sanki isteyerek vermişim gibi deliricim ya

Canım gece kısır dokunmuyormuydu:)) bende bir deniyim bunu halim kalmıyor gerçi birşey hazirlamaya ama süt veriyorum işte çok zayifladim

Hayııırrrrrr

Canım gece kısır dokunmuyormuydu:)) bende bir deniyim bunu halim kalmıyor gerçi birşey hazirlamaya ama süt veriyorum işte çok zayifladim

Tatlım baharatını ona göre ayarlıyorum ve içine yeşillik olarak kıvırcık dere otu ve maydonoz koyuyorum yalnız.
Soğanı kavurup salça sosuna katıyorum.
O şekilde hiç rahatsız etmedi beni şimdiye kadar.
Hergün 2-3 tabak yiyorum çok pratik oluyo, yemek yapamıyom malum atıştırmalık yapıyom ben de :)

canim ben 173 boyundayim evlenirken stresten 53e inmistim normalde 55 olurdu kilom 53 ile hamile kaldim 68 ile doguma gittim simdi 51.5 ve iskelet gibiyim gece kiz uyursa kalkip su almak istemiyorum o kadar bitkin oluyorum uyuyorum hemen degilki yemek yemek soyle bi 63 olaydim iyiydi
Bende yine evleninceki kiloma döncem nerdeyse ya 52 kiloyum yemek yapmaya firsat bulamıyorum her gören sen nasıl kilo verdin diyor:)) sanki isteyerek vermişim gibi deliricim ya
bende öyle yemek yemeye vaktim hatta halim yok ve evlenirkenki kilodan daha zayifim

Tatlım baharatını ona göre ayarlıyorum ve içine yeşillik olarak kıvırcık dere otu ve maydonoz koyuyorum yalnız.
Soğanı kavurup salça sosuna katıyorum.
O şekilde hiç rahatsız etmedi beni şimdiye kadar.
Hergün 2-3 tabak yiyorum çok pratik oluyo, yemek yapamıyom malum atıştırmalık yapıyom ben de :)

Eloş uyuyunca parmaklarımızın ucunda yürüyoruz:)) su almak için dolabı açan kafasında terlik yiyo:)))) işin şakası tabi de 15-20 hurma iyiymiş yiyebilir miyim acaba :)) ay bi deniyim:)

Anladım canım teşekkürler bende öyle bir deniyim bakalım anca aperatif şeyler yapabiliyorum zaten dışardaki yemeklerden de bıktım. Ayakta kalmak için yemek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…