2017 Şubat Anneleri

Eloş uyuyunca parmaklarımızın ucunda yürüyoruz:)) su almak için dolabı açan kafasında terlik yiyo:)))) işin şakası tabi de 15-20 hurma iyiymiş yiyebilir miyim acaba :)) ay bi deniyim:)
Hahah ay alemsin bizde öyle:))) ela uyuyunca eşime öksürme diyorum öksürünce kıyameti kopariyorum sanki bilerek yapmiş gibi:KK70:

Hahah ay alemsin bizde öyle:))) ela uyuyunca eşime öksürme diyorum öksürünce kıyameti kopariyorum sanki bilerek yapmiş gibi:KK70:

Hapşırmak öksürmek kesin yasaklar arasında.. tuvalete falan da gitmiyoz fotosentez başlıyo bizde saat 10 dan sonra:))) aaahh gençliğim ah biz gece 12 de evde halay çeken iki deliydik.. zaman çok acımasız kardeeeeşşş:))))

Hapşırmak öksürmek kesin yasaklar arasında.. tuvalete falan da gitmiyoz fotosentez başlıyo bizde saat 10 dan sonra:))) aaahh gençliğim ah biz gece 12 de evde halay çeken iki deliydik.. zaman çok acımasız kardeeeeşşş:))))
Aynen bacımmm:)) ne rahatmışım eskiden şimdi kımıldayamıyorum.eşime kızınca diyo bağirma sesin öksürükten fazla:)) benim sesimden uyanmıyo diyorum:KK53: akşamda içerde yataği var ona koyup yatiriyorum misafir gelirse balkonda oturtuyorum napim akşama kadar yatmiyor diyorum:) ne misafirperverim

Evolvia nın içeriği ve sma nın içeriği çok yakın fakat evolviada ekstradan "maltodextrin" (tatlandırıcı) olması çok ilgimi çekmişti...
Bu yüzden mama kullandığım dönem sma'yı tercih etmiştim.
İyi ve kaliteli bir mama olabilir ama neden tatlandırıcıya ihtiyaç duyulmuş anlamadım. Netice de tatlandırıcı zararsız da olsa bağımlılık yapıcıdır
Bende mama arastırken hepsinin içerigine bakmıştm kısacası hepsi katkılı..Dekstrin nişastadan elde edilen tok tutmaya yarayan bir madde ve maalesef hippte de nişasta var..Smada da E322 katkı maddesi, yani soya lesitini var. Birde içinde soya yağı olmayan mamalara çok takılmıştım o ara..Çok ta irdelememek lazımmış galibaa..

Son düzenleme:
Evolvia nın içeriği ve sma nın içeriği çok yakın fakat evolviada ekstradan "maltodextrin" (tatlandırıcı) olması çok ilgimi çekmişti...
Bu yüzden mama kullandığım dönem sma'yı tercih etmiştim.
İyi ve kaliteli bir mama olabilir ama neden tatlandırıcıya ihtiyaç duyulmuş anlamadım. Netice de tatlandırıcı zararsız da olsa bağımlılık yapıcıdır ..
Bende mama arastırken hepsinin içerigine bakmıştm kısacası hepsi katkılı..Dekstrin nişastadan elde edilen tok tutmaya yarayan bir madde ve maalesef hippte de nişasta var..Smada da E322 katkı maddesi, yani soya lesitini var. Birde içinde soya yağı olmayan mamalara çok takılmıştım o ara..Çok ta irdelememek lazımmış galibaa..

Son düzenleme:
canim ben 173 boyundayim evlenirken stresten 53e inmistim normalde 55 olurdu kilom 53 ile hamile kaldim 68 ile doguma gittim simdi 51.5 ve iskelet gibiyim gece kiz uyursa kalkip su almak istemiyorum o kadar bitkin oluyorum uyuyorum hemen degilki yemek yemek soyle bi 63 olaydim iyiydi :KK66:

bende öyle yemek yemeye vaktim hatta halim yok ve evlenirkenki kilodan daha zayifim

Seni okadar iyi anlıyorumki hayat boyu zayıflıktan çekmiş biri olarak.
Yatağının yanına koysan Canım atıştırmalık hurma dut kurusu vs. Ve tabi 1buçukluk su :)
Ben o şekilde doğumdan buyana sanırım 15-20 kutu hurma bitirdim.

Eloş uyuyunca parmaklarımızın ucunda yürüyoruz:)) su almak için dolabı açan kafasında terlik yiyo:)))) işin şakası tabi de 15-20 hurma iyiymiş yiyebilir miyim acaba :)) ay bi deniyim:)

Aynı biiiz :)))
Kaç kere eşimi fırçaladım gece ben emzirirken fısıltıyla dahi olsa bana bişi sorma diye :)

Aynen bacımmm:)) ne rahatmışım eskiden şimdi kımıldayamıyorum.eşime kızınca diyo bağirma sesin öksürükten fazla:)) benim sesimden uyanmıyo diyorum:KK53: akşamda içerde yataği var ona koyup yatiriyorum misafir gelirse balkonda oturtuyorum napim akşama kadar yatmiyor diyorum:) ne misafirperverim

Ben Ramazan'da sadece 2 gün misafir aldım onda da bi yarım saat misafire görünüp uyanmasın diye kızın başını bekledim :KK70:
Herşeyleriyle eşim ilgilendi yemek çay ikram vs. Ne ayıplamışlardır görmemişin bi çocuğu olmuş diye :KK70:

bizde oyleyiz hapsurmak ozellikle yasak git diger odaya orda hapsur diyorum hatta gecen balkonda cay icelim dedik ordada kisik sesle konusuyormusuz sonra biz napiyoz ya iyice kafayi yedik dedik kiz duyamaz ki orayi bide ayakta salliyorum o olmasa da sallamaya devam ediyorum napiyon diyolar

Yatağının yanına koysan Canım atıştırmalık hurma dut kurusu vs. Ve tabi 1buçukluk su :)

Kaç kere eşimi fırçaladım gece ben emzirirken fısıltıyla dahi olsa bana bişi sorma diye :)

Ben Ramazan'da sadece 2 gün misafir aldım onda da bi yarım saat misafire görünüp uyanmasın diye kızın başını bekledim :KK70:
Herşeyleriyle eşim ilgilendi yemek çay ikram vs. Ne ayıplamışlardır görmemişin bi çocuğu olmuş diye :KK70:
kilo almak icin ne vitaminler kullandim istah yok basta en azindan umit oldun bana alayim azicik bende

:))) banada öyle diyorlardir eminim:) gelen çocuklarada şşşş ses çıkarmayin diyorum napalım Allah bağişlasin helak olıyoruz zaten.bana gelenler aaa uyuyomu tüh diyor. Ben akşama kadar kucağimda taşıyayım ağlasın onlarda gelsin oynasın kızımla olduuu:dondurma:

bizde oyleyiz hapsurmak ozellikle yasak git diger odaya orda hapsur diyorum hatta gecen balkonda cay icelim dedik ordada kisik sesle konusuyormusuz sonra biz napiyoz ya iyice kafayi yedik dedik kiz duyamaz ki orayi bide ayakta salliyorum o olmasa da sallamaya devam ediyorum napiyon diyolar
Haha bizde öyle canım sessizce konuşuyoruz bazen ela uyanıkken bile:) dengemizi bozmuş bu minnaklar

kilo almak icin ne vitaminler kullandim istah yok basta en azindan umit oldun bana alayim azicik bende

Tatlım kilo almak için nette forum forum dolaşan, diyetisyen gezen, hergün yiyip içtiğini yazan hedef koyan vs. Vs vs.... biri olarak hakkaten çare gece yemekmiş.
Ben aylardır gece bildiğin boğa gibi hurma süt kısır hoşaf bulgur pilavı gömüyom :KK70:
Arada 20 fark varken şimdi boyum kiloma denk.
Düşün göbek eritmek için spora başlıcam o derece :KK70:

biz bayramda arkadaşımın köyüne gitmiştik gezmeye, orada babası kendi ineklerinin sütünden verdi, onunla mayalamıştım, bir seferlik verdim. düzenli yoğurt yedirmeye başlayacağım zaman organik pastorize günlük süt kullanacağım, ada markasının sütüyle yoğurt güzel tutuyor mesela. şimdilik tadım düzeyinde bırakıyorum ben de. anne sütünü hiç denemedim, bozulur mozulur, sonuçta anne sütünün dışarıda bozulmadan durma süresi 3 saat, inek sütü gibi değil ki, güvenemem ben ona sanırım:)
benim etrafımda çocuğu emanet edebileceğim kimse olmadığı ve annem de çalıştığı için bugüne kadar kimseye 2 saat bile bırakabilmiş değilim:) sadece babasına bırakıp sınav görevi tutmuşluğum var ama sağolsun o da yeni yöntem denemez ben ne dersem onu yapar, inşallah kotarırız bu blw işini:) ilk 1 yıl yemese de olur, zaten emiyor, o yüzden televizyon tablet gibi şeylere başvuracağımı sanmıyorum ben, inşallah mecbur kalmam, amin:)
Amin:KK33:

Mrb kızlar uzun süredir fırsat bulup giremiyorum bugün biraz bakıp okumayı başardım :) Bizde durumlar şöyle :

Saçlarım acayip dökülüyor
Süt olsun diye yemeyi abarttım sanırım 63 kilo oldum :)
Bizde de bezler 10 gündür daha az çişli
1 haftadır su veriyorum ve bayağı içiyor şu an çok sıcak bir yerdeyim ve günde 150 cc rahat su içiyor

Yoğurt sabah ve akşam bir iki kaşık vermeye başladım
Memeyi bazen almıyor bu aralar ve arttı almamalar

Üç gün önce adet olmaya başladım ve sütüm azaldı acaba onunla mı ilgili bilmiyorum
Acayip terliyorum
Bebeğimin kafasının arkası düzleşti ne kadar yan yatırsamda yine sırt üstüne dönüyor düzelir mi bu saatten sonra :KK43:

TuRuNCu TuRuNCu canım o dediğin şeyin tatlandırıcı olduğunu bilmiyordum.
Bilsem de sütüm olmadığı için mecbur bi mama tercih edecektim en uygun evolvia geldi bana içerik olarak.
Sma Nestle ürünü diye tercih etmedim ben.
Oldum olası Nestle ürünlerine karşı temlinliyim.
Bu arada başlarda ikimizin sütü de azdı ama sen artırmışsın maşallah.
Nasıl başardın anlatırmısın?
Benimki çok azaldı, süt olsun diye dünyayı yedim :) ama artmadı

Canım tek anladığım bu işin püf noktasının yemek içmek olmadığı...
- bol bol emzirmek
- sakin ve mutlu olmak
- "sütüm yetiyor" diye düşünmek
- mamayı bırakmak
- sütü sağmamak

Ben 2.ci ay da süt yaptığı söylenen şeyleri bıraktım.
Süt olayını da kafam da bitirdim.
Kısmeti olursa emer,olmazsa mama veririm dedim.
1 ay boyunca sürekli emzirdim. Çok huzursuzsa kafamı rahatlatmak için günde 1-2 kere mama takviyesi yaptım ve bu şekilde mamayı azaltarak bıraktık.
Şimdi 2 aydır anne sütü ile devam ediyoruz ve kilo alımımız güzel gidiyor çok şükür.
Mamayı bırakınca sütümün daha da arttığını söyleyebilirim..

İveeeettttt :halay:

Piyasada ki mamaların maalesef hiç birine güven yok ama bazı durumlarda insan vermek zorunda kalıyor. O zaman da hangisi daha çok aklına yatıyorsa onu seçiyor her anne..
Süt'e her şekilde çamur atan firmalar nedense iş mamaya gelince hiç seslerini çıkarmıyorlar. En Büyük KK

Bizimki emzik biberon da almıyor ki :KK48: cins olan benimki yani :)) bu ara herşeyi ağzına sokmak istediği için uykulu halde eline verdiğim an onu da ağzına sokmaya çalışıyor sonra kavga ediyor basıyor çığlığı ben bunu niye ısırıp koparamıyorum diye:bicak: halbuki uykuluyken eliyle gözünü kapatmaya çalışıyor , yada emiyorsa üzerimdeki tişörtü çekiştiriyor.. ama bunlara gelince fos:) sıradan müslin bezlerden de denedim aynı vaka:) umudumu kesmelimiyim bilemiyorum :KK12:
Bu bebekleri anlamak çok zor ya... Bi yaptiklari bi yaptıklarını tutmuyor hiç. Benim ki de sürekli tişort ile yada elimle oynuyor emerken. Deneme yanılma ile neyi sevip neyi sevmediklerini göreceğiz artık.

Kurt muuu :KK62:
Hemen sikayetvar.com'a girip şikayetini yaz canım :KK66:

R renklerguzeldir , bak az önce çektim bu resimi :))

pWXmdL.jpg
oyy kuzu hakkaten dediğin kadar var rahat ediolar demk ki böyle de :) sagol cnm ugrastrdm seni..

X