2017 Şubat Anneleri

Z zeze87

kızlar ya bizde de aynı dert var ben Mart annelerindeyim sizin gibi diyet yaptıkça daha kötü oldu çok sulu kaka yapıyo mukuslu aşırı gaz huysuzluk var gündüz uykularımız tamamen gitti neye alerjisi olduğu tahlille filan belli olmuyormu bu hafta içi alerji doktoruna da götürü cem geçmeyince çocuk doktoru sevk etti. Bu arada bizim gurupta rüzgarlar esiyor herkescikler gitti

Merhaba biz özel hastaneye gidiyorduk sonra devlet hastanesindeki çocuk doktoruna gittik .süt ve süt ürünleri alerjisi gibi duruyor dedi o da. Alerji dıktoruna yönlerdi. Daha önce özelde sadece süt için bakılmıştı negatif gelmişti.bu sefer alerji doktoru yumurta soya kabuklu kuruyemiş buğday gibi alerji ihtimali olan yiyeceklere bakacak kandan. Tahlil verdik 10 güne çıkıcakmış. Bu arada diyetime yumurtayıda ekledi.6 gündür süt ve süt ürünleri 1 gündürde yumurta yemiyorum bakalım hayırlısı sonuçlar gelince tekrar görüşücez doktor ile inş diyet ile düzelir.

Akşam ablama gittik daha hiç gitmedim ikisinede ve kendi annemlerede iftara çağırdı.
Bir yere çıkmıyorum gitmiyorum diye kızıyorlardı.
hadi gideyim dedim ne gittiğimden bişey anladım ne oturduğumdan birşey anladım ağladı durdu mızmızlandı haliyle her kafadan ses çıkıyor kendi evim gibi olmuyor, kapılar vuruluyor, yüksek sesle konuşuluyor gittiğine gideceğime pişman olup geldim...
Ben hiçbir yere gidemeyecek miyim ??

Haliyle uyku düzeni bozuldu offff.

Ben de hep ayni durumu.yasiyorum ne vakit bir yere gitsek bin pisman oluyorum ne mutlu oluyorum ne egleniyorum eve yorgun ve gergin donuyorum.Hafta sonlari esim cikalim diyor ama ben goze alamiyorum artik oglani da al siz cikin ben de islerimi halledeyim diyorum aslinda buna da cok uzuluyorum esimi de boslamak istemiyorum ama olmuyor evden ciktigmiz an ne bebegim duruyor ne de aksilikler pesimi birakiyor

Canim benim kız uslu bizde bi ev ortamına gittgimizde aglamiyo ama uyuyamiyo bizim evin frekansına alistigindan heralde dediğin gibi konusmalar gelen giden uyuyamiyolar evde belli rutinleri var gerçi disari gezmesinde hep uyuyo maşallah. Şimdi daha oturamiyolar oynayamiyolar azcık daha büyüsün ilgisini çeken seylerle oynayıp oyalanir rahatlarsn canım

ben buğday hariç herşeyi kesmiştim durum hiç değişmedi. Tahlil yapılmasına sevindim inş bize de yaparlar Allah şifa versin yavrucaklara sancıyı filan geçtim astım bronşit olacak diye korkuyorum hırıltı öksürükte var bizde

Bende hiç çıkmak istemiyorum şimdiden bi düzene girsin istiyorum dışarı çıkınca düzen gidiyor rahat etmediğimiz gibi birde huy değiştiriyolar benimkide ayakta volta atıp dans etmeden yada ayakta sallamadan uykuya da dalamıyo zaten

ah anlasam bır garıp ıste . 3 yas var aramızda aslında . yaa sımdı maddı sıkıntıları bır kenara cunku o tek basına cekmıyot maddı sıkıntıyı tamam yetısemıyor herseye byunua da tamam fakat evı cekıp cevıren benım . yerı gelıyor aynı yemege eklemeler yaparak gun sundum onune zmanında . ruhu dahı duymadı . bu aralar hepten degısık . agzından cıkanı kulagı duymuyor . zaten oldum olası ben bılırım benım dedıgım olacak vasvında bır ınsandı ama baya ılerı gıtmeye basladı . dunya ters dondu sankı . unutamıyorum benım zıkkım yapım da bu .

Aynen canım ben de güvenmiyorum. Özelde de dr bulmak ayrı mesele... Allah kimseyi düşürmesin ellerine

Duygulandırdın kız beni zaman geçiyor anne olduk yarın Birgün anneanne babaanne bile oluruz. Hala çocuğuma bakınca inanamıyorum bazen bu benim mi yA ben anne miyim diye

Aynen canım bizde de öyle hiç yatmak istemiyor insanları garipsiyor bana yapışık yaşıyor resmen babada bile durmuyor

Merhaba canım, alerji testleri kesin sonuç vermiyor evet ama yine de yapıyorlar. Alerji pozitif çıkarsa kesin alerji var ama negatif çıkarsa olabilir de olmayabilir de diyorlar.

Bizde mukuslu gaita makatta kızarıklık zor kaka yapma ıkınarak köpüklü kaka yapma var şuanda. Süt ürünleri diyeti cevap vermedi. Yumurta diyeti verdi böyle tek tek deneyip bulacaksın dedi.

Ama bizim için mukuslu kaka nın iki muhtemel sebebi daha var,

Birincisi çok beslenme çünkü saatte bir 20 dk emiyor. Çişli bezler normalin iki katı belki daha da fazla...

İkincisi biyotin ilacı kullanıyor o da böyle etkiler yapabilirmiş.

Bizdeki belirtiler çok keskin değil o yüzden sadece yağda veya haşlanmış yumurta yemiyorum. Düzelmezse de bırakacağım diyeti.

bizim kaka tahlilinde çıktı cnm süt kestim susam domates yumurta balık hepsini kestim ama nafile geçmedi bizim neye alerjik olduğunu çok merak ediyorum bizde belirtiler makattan kızarıklık sulu mukuslu kaka öksürük hapşırık deride döküntü ( sadece döküntüler biraz azaldı) gözlerde kızarıklık vevaşırı kaşıntı var yani yok yok bende birşey den sonuç alabilseydim keşke

Anneler benim bebeğim 2 aylık olduktan sonra uyku düzeni değişti gündüz bırakıyorum en fazla 30 dk yatıyo önceden derin uyurdu her işimi yapardım emer emer yatardı böyle olupta düzelen varmı 10 gün sonra 3 ay biticek :).

Saat 01:00 ı gösteriyordu kızım birden ağladı. Herzaman olduğu gibi bende çok kötü bir rüya ile irkildim. Kızımı emzirip yatağına bıraktım. Loş ışıkta kızım rahat emip uyuyo. Neyse tam battaniyeyi örttüm gözüm uykulu. Sanki bir ses bana kaldır yavrunu dedi. Battaniyeyi bi kaldırdım boğuluyo allahım çok korktumm. Çok içtiğinden mi artk öksürüp tükürüğünü yuttuğundan mı nefessiz gözleri kayıyordu bana resmen kurtar diyordu kızlar. Şuan da bile hatırladıkça korkuyyorm. Kaldırıp sırtına vyrdum bir kaç saniye sonra ağız dolusu kustu ve rahatladı. Allah gerçekten kimseyi evladı ile sınamasın.bir kaç gündür elimi tıtup uyuyordu. Ben yatağı ayıramam ki. Ya yanında olmasaydım;(

Çok korktum..
Allah korumuş canım. Sesini falan duymadın mı öksürürken falan
İyi sırtına vurmuşsun ben öyle durumlarda donup kalıyorum...
Yavrum ne kadar korkmuştur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…