2017 Şubat Anneleri

Bende hiç çıkmak istemiyorum şimdiden bi düzene girsin istiyorum dışarı çıkınca düzen gidiyor rahat etmediğimiz gibi birde huy değiştiriyolar benimkide ayakta volta atıp dans etmeden yada ayakta sallamadan uykuya da dalamıyo zaten :KK70:
Ama öyle de hep evde olmuyor dışarıya da ihtiyaçları var...
Senin ki de değişikmiş dans falan.:KK53: :KK55:

Saat 01:00 ı gösteriyordu kızım birden ağladı. Herzaman olduğu gibi bende çok kötü bir rüya ile irkildim. Kızımı emzirip yatağına bıraktım. Loş ışıkta kızım rahat emip uyuyo. Neyse tam battaniyeyi örttüm gözüm uykulu. Sanki bir ses bana kaldır yavrunu dedi. Battaniyeyi bi kaldırdım boğuluyo allahım çok korktumm. Çok içtiğinden mi artk öksürüp tükürüğünü yuttuğundan mı nefessiz gözleri kayıyordu bana resmen kurtar diyordu kızlar. Şuan da bile hatırladıkça korkuyyorm. Kaldırıp sırtına vyrdum bir kaç saniye sonra ağız dolusu kustu ve rahatladı. Allah gerçekten kimseyi evladı ile sınamasın.bir kaç gündür elimi tıtup uyuyordu. Ben yatağı ayıramam ki. Ya yanında olmasaydım;( :KK61::KK61:
Geçmiş olsun cnm yaa en az bi 6 ayı doldursalar daha iyi olur belki bende ayırmayı istiyordum ama beklemek daha iyi olacak galiba
Ama öyle de hep evde olmuyor dışarıya da ihtiyaçları var...
Senin ki de değişikmiş dans falan.:KK53: :KK55:
evet hep evde olmuyo ama gözüm çok pis korktu ev gezmesinde sallıyorum uyuyor yine eve gelince de direk hop yatağa ama dışarda rezalet tesettürlü halimle avmde eşim alışverişi tamamlayana kadar zıplaya zıplaya onu uyuttum kucağımda avmyi yıktı resmen :KK70:

Kizlar ya kizim halen mememi almiyo bir ay oldu gecer dedik gecmedi neguzel emiyo du simdiyse memeye gelince ciyak ciyak bagiriyo napicagimi bilmiyorum biberonda almiyi bitek uyuklarken veriyorum ozman emiyo iki saatte bir uyutmaya calisiyorum. Nolucak boyle bi doktorami gotursem

Saat 01:00 ı gösteriyordu kızım birden ağladı. Herzaman olduğu gibi bende çok kötü bir rüya ile irkildim. Kızımı emzirip yatağına bıraktım. Loş ışıkta kızım rahat emip uyuyo. Neyse tam battaniyeyi örttüm gözüm uykulu. Sanki bir ses bana kaldır yavrunu dedi. Battaniyeyi bi kaldırdım boğuluyo allahım çok korktumm. Çok içtiğinden mi artk öksürüp tükürüğünü yuttuğundan mı nefessiz gözleri kayıyordu bana resmen kurtar diyordu kızlar. Şuan da bile hatırladıkça korkuyyorm. Kaldırıp sırtına vyrdum bir kaç saniye sonra ağız dolusu kustu ve rahatladı. Allah gerçekten kimseyi evladı ile sınamasın.bir kaç gündür elimi tıtup uyuyordu. Ben yatağı ayıramam ki. Ya yanında olmasaydım;( :KK61::KK61:
Ay sen anlattin sanki ben yaşadım içim tuhaf oldu allah korusun kuzularimizi çok çok geçmiş olsunn canım :cry:

Canim benim kız uslu bizde bi ev ortamına gittgimizde aglamiyo ama uyuyamiyo bizim evin frekansına alistigindan heralde dediğin gibi konusmalar gelen giden uyuyamiyolar evde belli rutinleri var gerçi disari gezmesinde hep uyuyo maşallah. Şimdi daha oturamiyolar oynayamiyolar azcık daha büyüsün ilgisini çeken seylerle oynayıp oyalanir rahatlarsn canım :sampiyon::super:
İnşallah canım ya o kadar zordu ki.
Maaşallah seninkinede.

Geçmiş olsun cnm yaa en az bi 6 ayı doldursalar daha iyi olur belki bende ayırmayı istiyordum ama beklemek daha iyi olacak galiba
evet hep evde olmuyo ama gözüm çok pis korktu ev gezmesinde sallıyorum uyuyor yine eve gelince de direk hop yatağa ama dışarda rezalet tesettürlü halimle avmde eşim alışverişi tamamlayana kadar zıplaya zıplaya onu uyuttum kucağımda avmyi yıktı resmen :KK70:
Ayy eminim çok zor olmuştur..
Daha cesaret edemedik oralara gitmeye ama mağaza ya falan gidiyoruz uykusu falan gelirse giriyorum emzirme odasına ,ayakta sallıyorum, elimde sallıyorum bir şekilde uyutup çıkıyorum tabi oda feryat figan ağlıyor...:110::KK12:

@zeze87

kızlar ya bizde de aynı dert var ben Mart annelerindeyim sizin gibi diyet yaptıkça daha kötü oldu çok sulu kaka yapıyo mukuslu aşırı gaz huysuzluk var gündüz uykularımız tamamen gitti neye alerjisi olduğu tahlille filan belli olmuyormu bu hafta içi alerji doktoruna da götürü cem geçmeyince çocuk doktoru sevk etti. Bu arada bizim gurupta rüzgarlar esiyor herkescikler gitti :KK43:

Bebeğimin kilosu fazla mı ?
Sık mı besliyorsun?

Akşam ablama gittik daha hiç gitmedim ikisinede ve kendi annemlerede iftara çağırdı.
Bir yere çıkmıyorum gitmiyorum diye kızıyorlardı.
hadi gideyim dedim ne gittiğimden bişey anladım ne oturduğumdan birşey anladım ağladı durdu mızmızlandı haliyle her kafadan ses çıkıyor kendi evim gibi olmuyor, kapılar vuruluyor, yüksek sesle konuşuluyor gittiğine gideceğime pişman olup geldim...
Ben hiçbir yere gidemeyecek miyim ??
:eek::işsiz::kızgın:
Haliyle uyku düzeni bozuldu offff.:KK34::KK42::silah:

Bebekler ev dışındaki ortamlarda huzursuz olabiliyorlar. Ben doğduğu haftadan beri 2-3 günde bi düzenli olarak annemlere gidiyorum. Her gitmemde ilk girişte biraz huzursuz olup sonra alışıyor. Uyku için de boş ,sakin bir odaya geçiyorum..
Sık sık çıkarsanız alışır zamanla :KK66:

Aynen canım ben de güvenmiyorum. Özelde de dr bulmak ayrı mesele... Allah kimseyi düşürmesin ellerine

Duygulandırdın kız beni :KK51: zaman geçiyor anne olduk yarın Birgün anneanne babaanne bile oluruz. Hala çocuğuma bakınca inanamıyorum bazen bu benim mi yA ben anne miyim diye

Aynen canım bizde de öyle hiç yatmak istemiyor insanları garipsiyor bana yapışık yaşıyor resmen babada bile durmuyor :işsiz:

Merhaba canım, alerji testleri kesin sonuç vermiyor evet ama yine de yapıyorlar. Alerji pozitif çıkarsa kesin alerji var ama negatif çıkarsa olabilir de olmayabilir de diyorlar.

Bizde mukuslu gaita makatta kızarıklık zor kaka yapma ıkınarak köpüklü kaka yapma var şuanda. Süt ürünleri diyeti cevap vermedi. Yumurta diyeti verdi böyle tek tek deneyip bulacaksın dedi.

Ama bizim için mukuslu kaka nın iki muhtemel sebebi daha var,

Birincisi çok beslenme çünkü saatte bir 20 dk emiyor. Çişli bezler normalin iki katı belki daha da fazla...

İkincisi biyotin ilacı kullanıyor o da böyle etkiler yapabilirmiş.

Bizdeki belirtiler çok keskin değil o yüzden sadece yağda veya haşlanmış yumurta yemiyorum. Düzelmezse de bırakacağım diyeti. :KK43:

Canım bence sizin sebep fazla beslenme..
Benim oğlanın da kakası hep yeşilimsi ,mukuslu ve su gibi..
En geç 1.5-2 saatte bir emiyor ve kilosu fazla. Kadir tuğcu tamamen buna bağlıyor durumu...

Çok geçmiş olsun..
Bir kaç kere benimki de gece kustu böyle. Süt bol oluyor geceleri ve uyku arasında ne kadar emdiklerini bilmiyorlar sanırım.
İyi ki o ses gelmiş kulağına..
Emzirdikten sonra yan çevir mutlaka :KK66:
Oda ayırmak için çok erken bence de ..
Çok geçmiş olsun

Kizlar ya kizim halen mememi almiyo bir ay oldu gecer dedik gecmedi neguzel emiyo du simdiyse memeye gelince ciyak ciyak bagiriyo napicagimi bilmiyorum biberonda almiyi bitek uyuklarken veriyorum ozman emiyo iki saatte bir uyutmaya calisiyorum. Nolucak boyle bi doktorami gotursem

Doktorluk bir durum olduğunu düşünmüyorum canım. Belli ki meme reddi devam ediyor.
Face'te instagramda emzirme koçları ,emzirme psikologları var.
Onlarla irtibata geçmeni tavsiye ederim :KK66:

Bide bunun Bayramı var...:işsiz::KK17::rolleyes:

Bayram'ı hiç hatırlatma.
2 çocukla 5 saatlik yol'a gitme...
Küçücük evde boş bi oda bulup emzirme...
Hele " çok kilo almışsın" diye söyleyecek olmaları..
Hiç bir kıyafetimin olmayışı...
Sürekli süt kokuyor olmak ve banyo yapma isteği..
:/ :/

Bebeğimin kilosu fazla mı ?
Sık mı besliyorsun?

Bebekler ev dışındaki ortamlarda huzursuz olabiliyorlar. Ben doğduğu haftadan beri 2-3 günde bi düzenli olarak annemlere gidiyorum. Her gitmemde ilk girişte biraz huzursuz olup sonra alışıyor. Uyku için de boş ,sakin bir odaya geçiyorum..
Sık sık çıkarsanız alışır zamanla :KK66:

Canım bence sizin sebep fazla beslenme..
Benim oğlanın da kakası hep yeşilimsi ,mukuslu ve su gibi..
En geç 1.5-2 saatte bir emiyor ve kilosu fazla. Kadir tuğcu tamamen buna bağlıyor durumu...

Çok geçmiş olsun..
Bir kaç kere benimki de gece kustu böyle. Süt bol oluyor geceleri ve uyku arasında ne kadar emdiklerini bilmiyorlar sanırım.
İyi ki o ses gelmiş kulağına..
Emzirdikten sonra yan çevir mutlaka :KK66:
Oda ayırmak için çok erken bence de ..
Çok geçmiş olsun

Doktorluk bir durum olduğunu düşünmüyorum canım. Belli ki meme reddi devam ediyor.
Face'te instagramda emzirme koçları ,emzirme psikologları var.
Onlarla irtibata geçmeni tavsiye ederim :KK66:

Bayram'ı hiç hatırlatma.
2 çocukla 5 saatlik yol'a gitme...
Küçücük evde boş bi oda bulup emzirme...
Hele " çok kilo almışsın" diye söyleyecek olmaları..
Hiç bir kıyafetimin olmayışı...
Sürekli süt kokuyor olmak ve banyo yapma isteği..
:/ :/
sık besliyorum ama çok az emiyor 2,3 dk ve ayda 1 kilo civarı alıyor zayıf bi bebek zayıf doğdu zaten 11 haftalık 5900 gr. Bizim kaka tahlilinde çıktı yanılma oluyormu onda cnm hapşırık öksürük hırıltı göz kaşıntısı deri döküntüsü mama yiyince kusma ve vücut komple dökmesi süt ürünleri tüketince kolik gibi ağlamalar filan var bizde bizim belirtiler baya fazla keşke dediğin gibi olsa :KK43:

Famm Famm çok geçmiş olsun canım Rabbim yavrularımızı bağişlasın. Bende 2 aylıkken yaşamiştim içerdeki beşiğe
O gündür koymuyorum öyle soğumuşum boğuluyordu kızım ayni senin gibi içime doğup bakmıştım hala bile söyleyince içim aciyor:KK43:
Dün annemlere gittik yine kızım annemle babamı görünce ağlamaya başladi. Kimse yaklaşamiyor sevemiyor sürekli ağlıyor sinirimi bozdu gene:kızgın: Ablamda gelmişti bu böyle kalacak valla kimseye gitmeyecek diyor napabilirim dedim psikologamı götüreyim şimdiden. Böyle konuşmalarada ayrica kıl oluyorum ya

Cok gecmis olsun canim allah esirgemis annelik iste o his seni uykudan uyandirmis.biz de ilk dogdugu zamnalar yataginin ustune yel gelmesin diye ince bir tulbent geriyorduk.gece su ter icinde bi uyandim kizimin iniltilerini duydum tulbent kzimin yuzunde ve kizim cebellesiyor yuzune dolanmis napcami bilemedim aklim cikicakti resmen kizimi aldim kucagima dakikalarca aglayip ozur diledim cok ama cok kotu bisey.rabbim kimseyi evlatlariyla sinamasin.

Aynen canım ben de güvenmiyorum. Özelde de dr bulmak ayrı mesele... Allah kimseyi düşürmesin ellerine

Duygulandırdın kız beni :KK51: zaman geçiyor anne olduk yarın Birgün anneanne babaanne bile oluruz. Hala çocuğuma bakınca inanamıyorum bazen bu benim mi yA ben anne miyim diye

Aynen canım bizde de öyle hiç yatmak istemiyor insanları garipsiyor bana yapışık yaşıyor resmen babada bile durmuyor :işsiz:

Merhaba canım, alerji testleri kesin sonuç vermiyor evet ama yine de yapıyorlar. Alerji pozitif çıkarsa kesin alerji var ama negatif çıkarsa olabilir de olmayabilir de diyorlar.

Bizde mukuslu gaita makatta kızarıklık zor kaka yapma ıkınarak köpüklü kaka yapma var şuanda. Süt ürünleri diyeti cevap vermedi. Yumurta diyeti verdi böyle tek tek deneyip bulacaksın dedi.

Ama bizim için mukuslu kaka nın iki muhtemel sebebi daha var,

Birincisi çok beslenme çünkü saatte bir 20 dk emiyor. Çişli bezler normalin iki katı belki daha da fazla...

İkincisi biyotin ilacı kullanıyor o da böyle etkiler yapabilirmiş.

Bizdeki belirtiler çok keskin değil o yüzden sadece yağda veya haşlanmış yumurta yemiyorum. Düzelmezse de bırakacağım diyeti. :KK43:
Valla canım ben babaların bilerek susturmadıklarını düşünüyorum işlerine öylr kolay geliyor bu bende susmuyo diyorlar bizimki hemen koltuğa koyuyo onu sonra çocuk durmuyo diyo gezdirsene diyorum hemen sıkılıyo sinir ediyo beni

X