2017 Şubat Anneleri

Evet , diyetin gereksiz olduğunu düşünüyor kadir tuğcu.
Zaten bir çok anneden de duyuyoruz şu sözleri " diyet yapmama rağmen belirtiler geçmedi " diyen..
Boş zamanlarında konu ile ilgili forum sayfasında arşivi okuyabilirsin :KK66:

Bilinçli anne olmak için bol bol okuyun, araştırın derim. Doktorların bir çoğu ilaç firmaları ,mama şirketleri ile anlaşmalı.
Hastaneler bile bin bir oyunlarla dolu.
Yeni doğan hemşiresi arkadaşım var. "Sırf hastaneye yatırabilmek için neler dönüyor bir bilsen "der....
Ben Kadir Tuğcuyu keşfettikten sonra çocuğumun hastalık teşhisini kendim koyar oldum. Genelde bizim gibi biraz fazla bilen annelere bazı doktorlar "ukala" muamelesi yapıyor ama neyse...
Arastırmalar okumalar da yetersiz kalabiliyor. Çünkü hangi doktor hangi pedagog gerçekçi anlayamıyorum artk. Herkesin kendi doğrusu var.benim kuzenim çocuk doktoru. O da sizin arkadasınız gibi yorumluyor. Bazen kendi bildiğimi yaptığımda daha olumlu oluyor. Malesefki etraf muhalefet ve çok bilenle dolu benim kv ve görümceler gibi. Ben kızımı hiç ıslak mendille silmedim. Çişi ni bile yapmış olsu küvetinde hep yıkadım. Bu bana göre en doğrusu mesela.. ama ilaçlar konusunda fikir almak iyi oluyo. Teşekkür ederim. Hürmetler.:rapci:

Famm Famm derandiren derandiren çok teşekkür ederim Can'lar... Kızım iyi şükür bişey olmadı çok dikkat ederim artık.

Ama ben bir sadaka yada kan akıtçam ailemin yanındayım bebeğim Bebek arabasındaydı oğlumla markete giderken biran yola atladı çift yönlü yolda bir yön boş diye saniyelik araba çarptı şükürler olsun bin şükür direksiyonu kırdığı için sağ köşesinden çocuğumu ittirdi.. Rabbim korudu yüreğim ağzıma geldi kimseyi evladıyla sınamasın Yaradan
Amin cnm cümlemizin çok geçmiş olsun atlatmışsınız.

Oww baktım şimdi nasıl bir dili var doktorun:)) soytarılar yok bilmem neyler demiş bazı doktorlara:KK48: annem de bugün diyordu hepinizdede alerji vardi ama biz bilmiyorduk yiyip içiyorduk iyiki bilmiyormuşuz dedi bu ne aç kalıyorsun diye. Öyle dedim napiyim duruma bakacağim bende bazen bilmemek gerçekten daha iyi

Evet canım uslubu çok sert ve haklı da..
Minicik bedenleri ilaca bağımlı hale getirip kendilerine köle yapıyorlar..
O kadar basit durumlarda sadece doktoruna güvenen annelerin duygularıyla oynuyorlar..

Boş zamanlarında konu ile ilgili forum sayfasında arşivi okuyabilirsin

Nereden bakıyoruz ?
Yardımcı olabilir misiniz
anneoluncaanladim.com adresine girip sol taraftan Forum bölümüne tıklıyorsunuz.
Forumda "Çocuk sağlığı ve hastslıkları dr.kadir tuğcu" yazan yere tıklıyorsunuz.
Arşiv ise aynı forumda biraz aşağıda kalıyor.

Kızlar ya bakıyorum da çocuk büyütmek ne kadar zor.
Her konudan çok endişeliyim.

Anne olunca o endişeler hiç bitmiyor. .

Oyyy bebişler işte ahh ahh :))) aynı dertlerden bizde de var canım huysuzluğa tam gaz devam ediyorlar :halay: gaz derdi bitti mi artık

Evet canım ben de 20 gün diyet yaptım aksine daha kötü oldu :KK12: kimisi diyetle düzeliyor kimisi düzelmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. :işsiz: Üniversite hastanesine gidiyoruz çıkarı var mı bilmiyorum ama her doktora temkinli yaklaşır olduk. Gönül rahatlığıyla sağlığımızı emanet edecek kimse yok... :duduk:

Uni hastanelerine de hiç güvenim kalmadı.
Böbrek rahatsızlığımızda 5 günlük yavrumu kobay olarak kullanmak istediler resmen..
Günlerce göz yaşı akıttırdılar bana..Hakkımı helal etmiyorum o guya prof.lara !

Famm Famm derandiren derandiren çok teşekkür ederim Can'lar... Kızım iyi şükür bişey olmadı çok dikkat ederim artık.

Ama ben bir sadaka yada kan akıtçam ailemin yanındayım bebeğim Bebek arabasındaydı oğlumla markete giderken biran yola atladı çift yönlü yolda bir yön boş diye saniyelik araba çarptı şükürler olsun bin şükür direksiyonu kırdığı için sağ köşesinden çocuğumu ittirdi.. Rabbim korudu yüreğim ağzıma geldi kimseyi evladıyla sınamasın Yaradan

Canım çok çok geçmiş olsun.
Verilmiş sadakanız var mış..
Şu mübarek günlerde bir fakir sevindirin ,ya da dediğin gibi bir kan akıtın..

Ay canim benim çok çok geçmiş olsun nedir bu yaa bencede bişey yap Allah korusun yavrularını bağışlasın :dua: üstünüzde göz olabilir iyi bakan var kötü bakan var malesef :sinirli:

Günaydın kızlar..
Herkese hayırlı ve güzel bir hafta sonu diliyorum..
Saltuk bey 8 de uyandırdı beni. Biraz oynayıp tekrar uyudu ve ben uyandırıldığımla kaldım :))
Oğluşlar uyurken kahve keyfi yapıyorum ben de..:kahve:
Gerçi benim kuzularda keyif sensörü var :KK17:
Ben ne zaman keyif yapacak olsam ya uyanırlar ,ya bir şey olur..Artık kahvemi bile korkarak içer oldum :KK45:

Biz 129 günlük olduk.
Zaman çok zalim...
Daha doyamadan büyüyor yavrularım..
Onlar büyüdükçe kendime bakıyorum.
Ben ne zaman büyüdüm,ne zaman anne oldum da yavrularım için kaygılanır oldum.:cry:
Hey gidi günler..
Daha dün gibi oysa lise yıllarım:KK51:...

Aynen beni anlatmışsın canım kafayı yiyeceğim bu aralar yakındır. Gece mızmız sürekli doğru düzgün yatmıyor artık atak faln olduğunada inanmıyorum:KK43: sürekli böyle

Atak atak geçecek:) bu seferki uzun süreli 14,5-19,5 haftalar arası, ondan böyle bitmeyecek gibi geliyor insana:)

BBizimki de yaklaşık 1.5 aydır az emiyor. O yüzden de bu ay sadece 400 gr alabilmis. Dediğin gibi istemeyince kafayı geri atma bizde de var. Ayakta gezerek emziriyorum 5 6 dk daha emiyor bu şekilde. doktor önümüzdeki ay da az kilo alırsa ek gıdaya başlarız dedi. Ben de 5.5-6. Ayda başlamak istiyorum. Kilo aldırmaya çalışıyorum. Ne güzel 1 aydır uyku rutini olusturmustum maksimum 2 saatte bir uyutuyordum bi kaç gündür o da bozuldu. her akşam 9 buçuk 10 gibi uyurken 11 12yi bulmaya başladı. galiba atak haftası bizimkinin de. Öyle geçip gidiyor buyuyorlar farkına varmadan. 4 aylık oldu göz açıp kapanincaya kadar. Uykuyu çok seven biri olarak kesintisiz uykularimi özledim valla. ama varlığı herseye değer iyi ki var lar.

Evet biz de 9 buçuk 10 gibi uyurduk bir süredir 11 -12 oldu aynıyız.. bak sende diyorsun 4 ay oldu anlamadan diye, bi bakmışız onlar da biz de kesintisiz uyuyor olacağız.. dün bende bir arkadaşımla konuştum.. nasılsın dedi, özgürlüğümün elden gidişini seyrediyorum dedim:)) ama sonra düşündüm bizde anne babamızı kısıtladık zamanında ama şimdi onlar özgür biz özgür.. aman ne biliyim gereksiz de bi duygusallık var bu ara üzerimde.. dokunsalar fena oluyorum.. o yüzden hiç girmeyeyim derin konulara:) bugünümüze şükür.. Allah sağlık versin hepimize de evlatlarımıza da...

Çok çok geçmiş olsun... Allah korumuş, bir daha yaşanmasın inşallah.. ne zor şu annelik.. ömründen ömür gitmiştir..

Aa çok geçmiş olsun canım Rabbim beterinden korusun, yüreğin ağzına gelmiştir eminim:KK43: Rabbim herkesin yavrusunu korusun
O kadar basit durumlarda sadece doktoruna güvenen annelerin duygularıyla oynuyorlar..

Forumda "Çocuk sağlığı ve hastslıkları dr.kadir tuğcu" yazan yere tıklıyorsunuz.

Böbrek rahatsızlığımızda 5 günlük yavrumu kobay olarak kullanmak istediler resmen..

aynen öyle şu an gittiğim doktorumuz da ilaç taraftarı değil oyüzden güvenimi kazandı diyebilirim. Yeğenime antibiyotik verirdi sürekli küçükken ablamın kaynanası çocuk şimdi hastalanınca iyileşmiyor annem kaç kez tartişti ilaç vermeyin diye ama aynı evde olduklarından çocuk bir öksürse tıkıyorlarmış ağzına ilacı.

Oyyy bebişler işte ahh ahh :))) aynı dertlerden bizde de var canım huysuzluğa tam gaz devam ediyorlar :halay: gaz derdi bitti mi artık

Evet canım ben de 20 gün diyet yaptım aksine daha kötü oldu :KK12: kimisi diyetle düzeliyor kimisi düzelmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. :işsiz: Üniversite hastanesine gidiyoruz çıkarı var mı bilmiyorum ama her doktora temkinli yaklaşır olduk. Gönül rahatlığıyla sağlığımızı emanet edecek kimse yok... :duduk:
Gaz derdi azaldı bayağı bu seferde hep kucak hep ayakta durmak istiyor ayakları üzerine basıp etrafı izlemeye bayılıyor yatırınca çığlığı basıyor uyku düzenimiz bi hafta iyi bi hafta kötü sende durumlar nasıl :)

Atak atak geçecek:) bu seferki uzun süreli 14,5-19,5 haftalar arası, ondan böyle bitmeyecek gibi geliyor insana:)

Evet biz de 9 buçuk 10 gibi uyurduk bir süredir 11 -12 oldu aynıyız.. bak sende diyorsun 4 ay oldu anlamadan diye, bi bakmışız onlar da biz de kesintisiz uyuyor olacağız.. dün bende bir arkadaşımla konuştum.. nasılsın dedi, özgürlüğümün elden gidişini seyrediyorum dedim:)) ama sonra düşündüm bizde anne babamızı kısıtladık zamanında ama şimdi onlar özgür biz özgür.. aman ne biliyim gereksiz de bi duygusallık var bu ara üzerimde.. dokunsalar fena oluyorum.. o yüzden hiç girmeyeyim derin konulara:) bugünümüze şükür.. Allah sağlık versin hepimize de evlatlarımıza da...

Çok çok geçmiş olsun... Allah korumuş, bir daha yaşanmasın inşallah.. ne zor şu annelik.. ömründen ömür gitmiştir..
Sanırım aynı bütün bebişler benim oğlan da 9da gece uykusuna geçerdi şimdi 9da uyuttuysam 10 dakka uyuyor bidaha gece 12 1 :KK43: geçicek bu dönemde inşallah

Evet ben de katılıyorum.. Az önce demir hakkında yazılanları okuduğumdan beri araştırıp duruyorum.. Daha bunlar 3~4 aylık dertler.. Emeklemesi var yürümesi var koşması zıplaması.. Okulu sınavı stresi.. Ergenliği falan derken sanırım kendimizi hiç düşünemez mi olacağız? Korkuyorum bazen..
Gerçekten öyle...
Ne kadar zor burada okuyorum ayrı, Etrafımda görüyorum ayrı.
O çocuksuz olduğumuz zamanlardı maalesef kendimizi düşünme artık herşeyi ona göre ayarlıyoruz herşeyde ilk onu düşünüyoruz..
Zaman çok çabuk geçiyor bak 4. ayları bitiyor...

Teşekkür ederim...
Her konudan zor.
Kaygılarım var nasıl doğru bir birey yetiştireceğime dair...

Çok geçmiş olsun canım..
Allah tekrarını yaşatmasın.
kim bilir ne kadar zor olmuştur senin için...

X