2017 Şubat Anneleri

Bahsettiğin doktor kadir tuğcu mu canım? Süt alerjisinde annenin diyetinin
Gereksiz olduğunuda söylüyor sanırsam yanılıyormuyum

Şuanda beynim durdu resmen madem öyle ne diye veriyorlar.

@Lazkiziesmaa
Biz 68 gunlukken yaptırdık ilk yarım saat çok zordu sürekli ağladı biraz da aç kalıyor O biraz etkiliyor sabah beşte beslemeyi yapıp öğlen bire kadar açık kaldı Onun dışında çabuk iyileşiyor sünnet yeri bir haftada tamamiyle geçti..
A Alyasena çok geçmiş olsun o tür şeyler beni de çok korkutuyor hiç boş bırakamıyorum ben de.. ayağıyla tepe tepe uca kadar geliyor kanepede..

Son düzenleme:
Bahsettiğin doktor kadir tuğcu mu canım? Süt alerjisinde annenin diyetinin
Gereksiz olduğunuda söylüyor sanırsam yanılıyormuyum

Evet , diyetin gereksiz olduğunu düşünüyor kadir tuğcu.
Zaten bir çok anneden de duyuyoruz şu sözleri " diyet yapmama rağmen belirtiler geçmedi " diyen..
Boş zamanlarında konu ile ilgili forum sayfasında arşivi okuyabilirsin

Şuanda beynim durdu resmen madem öyle ne diye veriyorlar.

Bilinçli anne olmak için bol bol okuyun, araştırın derim. Doktorların bir çoğu ilaç firmaları ,mama şirketleri ile anlaşmalı.
Hastaneler bile bin bir oyunlarla dolu.
Yeni doğan hemşiresi arkadaşım var. "Sırf hastaneye yatırabilmek için neler dönüyor bir bilsen "der....
Ben Kadir Tuğcuyu keşfettikten sonra çocuğumun hastalık teşhisini kendim koyar oldum. Genelde bizim gibi biraz fazla bilen annelere bazı doktorlar "ukala" muamelesi yapıyor ama neyse...

Canım buralarda sayılırım arada okuyorum da bu ara eloş fena cozuttuğu için yazamıyorum pek.. 14,5 - 19,5 haftalar arası atağımızı geçirmeye çalışıyoruz. Kolay kolay memnun edemiyorum, memede inadı tuttuğu zaman çığlık çığlığa reddedip kendini geri atıyor.. özellikle sabah 9 civarıyla gece uykusuna ilk geçeceği zaman yapıyor nedenini çözebilmiş değilim bu kadar saatli olmasının.. dönmeye de başladı. Ay ne bileyim bu ara baya yorgun hissediyorum.. bir de Ramazan tabi.. fırsat buldukça eşime yemek yetiştirme çabaları bu karmaşada.. yazarken bile içime bi sıkıntı geldi bu da geçecek ve rahatlayacağız inşallah:) sende ne var ne yok?

Aynen beni anlatmışsın canım kafayı yiyeceğim bu aralar yakındır. Gece mızmız sürekli doğru düzgün yatmıyor artık atak faln olduğunada inanmıyorum sürekli böyle

Oww baktım şimdi nasıl bir dili var doktorun:)) soytarılar yok bilmem neyler demiş bazı doktorlara annem de bugün diyordu hepinizdede alerji vardi ama biz bilmiyorduk yiyip içiyorduk iyiki bilmiyormuşuz dedi bu ne aç kalıyorsun diye. Öyle dedim napiyim duruma bakacağim bende bazen bilmemek gerçekten daha iyi

kızlar sünnet yaptıran yada yaptırmayı yakın zamanda düşünen var mı? ben 6 ay olmadan yaptırayım diyorum
Biz 33 günlükken yaptirdik teyzesi. Sütümü azaltacak kadar stres yaptığıma değmeyecek kadar rahat bir süreç geçirdik. Lokal anestezi oldu. Anestezi etkisi geçtikten sonra ilk yarım saat ağladı. Ağrı kesici yalnızca o gün iki kere verdim. Gece çok rahattı. İlk çişini beş saat sonra ve bezi açıkken yaptı onda ve sonrakilerde hiç aglamadi.

Erken yaptırmakla çok doğru bir karar verdigimi düşünüyorum. Ertesi gün bebek için her şey geçmiş oluyor bakımı 3 gün kadar sürüyor. Bir haftada tamamen iyileşiyor. Emeklemeden yaptırmanızı tavsiye ederim...

Boş zamanlarında konu ile ilgili forum sayfasında arşivi okuyabilirsin

Nereden bakıyoruz ?
Yardımcı olabilir misiniz

BBizimki de yaklaşık 1.5 aydır az emiyor. O yüzden de bu ay sadece 400 gr alabilmis. Dediğin gibi istemeyince kafayı geri atma bizde de var. Ayakta gezerek emziriyorum 5 6 dk daha emiyor bu şekilde. doktor önümüzdeki ay da az kilo alırsa ek gıdaya başlarız dedi. Ben de 5.5-6. Ayda başlamak istiyorum. Kilo aldırmaya çalışıyorum. Ne güzel 1 aydır uyku rutini olusturmustum maksimum 2 saatte bir uyutuyordum bi kaç gündür o da bozuldu. her akşam 9 buçuk 10 gibi uyurken 11 12yi bulmaya başladı. galiba atak haftası bizimkinin de. Öyle geçip gidiyor buyuyorlar farkına varmadan. 4 aylık oldu göz açıp kapanincaya kadar. Uykuyu çok seven biri olarak kesintisiz uykularimi özledim valla. ama varlığı herseye değer iyi ki var lar.

Kızlar ya bakıyorum da çocuk büyütmek ne kadar zor.
Her konudan çok endişeliyim.
Evet ben de katılıyorum.. Az önce demir hakkında yazılanları okuduğumdan beri araştırıp duruyorum.. Daha bunlar 3~4 aylık dertler.. Emeklemesi var yürümesi var koşması zıplaması.. Okulu sınavı stresi.. Ergenliği falan derken sanırım kendimizi hiç düşünemez mi olacağız? Korkuyorum bazen..

Oyy kuzum benim vefalı arkadaş :) bebiş büyüdükçe dertleride büyüdü onunla uğraşıyorum nasılsın:)

Oyyy bebişler işte ahh ahh :))) aynı dertlerden bizde de var canım huysuzluğa tam gaz devam ediyorlar gaz derdi bitti mi artık

Evet canım ben de 20 gün diyet yaptım aksine daha kötü oldu kimisi diyetle düzeliyor kimisi düzelmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Üniversite hastanesine gidiyoruz çıkarı var mı bilmiyorum ama her doktora temkinli yaklaşır olduk. Gönül rahatlığıyla sağlığımızı emanet edecek kimse yok...

Famm derandiren çok teşekkür ederim Can'lar... Kızım iyi şükür bişey olmadı çok dikkat ederim artık.

Ama ben bir sadaka yada kan akıtçam ailemin yanındayım bebeğim Bebek arabasındaydı oğlumla markete giderken biran yola atladı çift yönlü yolda bir yön boş diye saniyelik araba çarptı şükürler olsun bin şükür direksiyonu kırdığı için sağ köşesinden çocuğumu ittirdi.. Rabbim korudu yüreğim ağzıma geldi kimseyi evladıyla sınamasın Yaradan

Cok ama cok gecmis olsun canin buyuk bir musubet atlatmissiniz verilmis sadakasi varmis evladinin allah bir daha yasatmasin.kimseyi de evladiyla sinamasin insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…