2017 Şubat Anneleri

Bende aynen yaa

Ben yıllardır alıştım yakistirmam kısa saçı ama dediğin gibi çok rahat olduğuna eminimmm duzledtirirken çek çek bitmiyo zamandanda tasarruf ben kapalı olsam bende kısa kestirirdim valla

Anam bizim kızın arkası yuvarlak kel oldu döküldü

Kizlar ben bugun oruc tuttum. Ama son yarim saat tansiyonum dustu. Dun gecede misafir vardi gec yattim sahura kalktim sonra da oglum uyandi 5.30 da.
Telkrar uyuyamadim tabi. Hem uykusuzluk hem oruc goguslerim resmen bombos gbi. Oglum emdikce yutkunma seside duymuyorum.
Hangi akla hizmet tuttum orucumu bende bilmiyorum. Insalah sutum uyuyup dinlenince eski haline doner

canım denemıssın en azından aklında kalmamıs . Bundan sonra tutmazsı olur bıter . Iyıcene dınlen ınsallah sıkıntı olmaaz

Hiç sıkıntımız olmadı canım

Canım seni kastederek yazmadım ben
Zaten senin minnoşlar 4 aydan büyük.
Herkes kendi yavrusu için en iyisini ister. Benim tek tavsiyem anne sütü alan bebekler için ek gıda da acele edilmemesi.
Mama alan bebeklerin ise ana öğünü hala mama olmalı anlamında yazdım.
Bebekler en çok kiloyu bol bol süt emdikleri dönem alırlar.
Ayrıca anne sütünü fazla alamadılar diye hiç üzülme. Öyle ya da böyle büyüyorlar bir şekilde. Benim büyük oğlum hiç emmedi ,çoğunluk mamayla beslendi. Persentilde hep %10 larda oldu ama çok sağlıklıdır
Sağlıkla büyüt kuzularını..

vallla cıgerlerını usutur dırekt. bır cozum var mı acaba ya .

Islaklıkla ciğer üşütülmez :)

Benimkide emerek uyuyor.. biraz büyüdüklerinde nasıl yaparız bilmem :/

Hayırlı geceler kızlar..
Oğluş büyüdükçe fazla vakit ayıramaz oldum buralara..
126 günlüğüz biz.
Yerde rahatça sağ'a sol'a dönüyoruz. Kucakta zıp zıp zıplıyoruz :)
İstemediği bir durum varsa kendisini geriye atıyor veya kucaktaysa popoyu kaydırıyor.
Yatakta sırt üstü yatarken özellikle çoraplar yoksa kurbağa gibi arka arka ilerliyor :))
Mama sandalyesinde çok güzel oturuyor ve istediği oyuncağı seçip oynuyor.
Biz yemek yerken kucağımdaysa sofrayı çekiştirip önüne gelene atılıyor :)
Uyku düzenimiz ise gündüz enn geç 2 saatte bi uyumak istiyor. Gece ise 11e doğru uyuyup 3-4 saatte bir emmek için uyanıyor. Sabah kalkışı 9.30 civarı oluyor.
Bizden şimdilik bu kadar..

Kizlar kizim 3 bucuk ayini gecti ve sadece anne sutu aliyor son bir aydir uc gunde bir kaka yapiyor kabiz gibi sert taneli degil dismacunu gibi ve arada susam taneleri gibi biseyler var ev baskulunde olcum yapiyorum ne kadar dogru tattar bilemiyorum ama 17 gunde 200 gr oynadi acaba ac kaldigi icin mi kaka yapmiyor.aslinda cisli bezlerin baz alindigini biliyorum ama yinede endiselenoyorum.11 gun sonra kontrol var acaba daha once mi gitsem ne yapmaliyim

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bebişlerde iyidir inş. Giremiyorum çok hızlı geçiyor Zaman. Oruç tutamıyorum tutmadığım halde çok azaldı yine süt su değişiminden suda içemiyorum
Biz geçen hafta kendi memleketime geldik ilk gün kızım hep ağladı dudağını büzüp sonra alıştı. Tabi düzenimizde değişti uykusuzluğa gelemiyor sevildikçe yoruluyor sanırım... Gaz Ağrı'sı yaşamamıştık ağır şekilde çok arttı buraya geleli gaz Ağrı'ları... İlk dönmeyi gece yaptı sanırım kanepeden düştü Rabbim korudu bir daha da o günden sonra dönmedi...

masallah sana kuzum
canım benımkıde dort gunde bır yapıyor hemde bayadır kendı de pek rahatsız olmuo ama tabı yıne dr sorabılırsın o daha ıyı bılır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…