2017 Şubat Anneleri

Kizlar ben bugun oruc tuttum. Ama son yarim saat tansiyonum dustu. Dun gecede misafir vardi gec yattim sahura kalktim sonra da oglum uyandi 5.30 da. :mad:
Telkrar uyuyamadim tabi. Hem uykusuzluk hem oruc goguslerim resmen bombos gbi. Oglum emdikce yutkunma seside duymuyorum.:KK43:
Hangi akla hizmet tuttum orucumu bende bilmiyorum. Insalah sutum uyuyup dinlenince eski haline doner :dua:
Ben de oruc tutamadigim icin cok burugum gecen yil asiri bulanti ve halsizlikten tutamadim bu yil emzirmeden esimde de seker var tutamiyor ramazanimiz cok nesesiz geciyor ama biliyorum ki tutsam sutum de azalir halim de olmaz

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bebişlerde iyidir inş. Giremiyorum çok hızlı geçiyor Zaman. Oruç tutamıyorum tutmadığım halde çok azaldı yine süt su değişiminden suda içemiyorum
Biz geçen hafta kendi memleketime geldik ilk gün kızım hep ağladı dudağını büzüp sonra alıştı. Tabi düzenimizde değişti uykusuzluğa gelemiyor sevildikçe yoruluyor sanırım... Gaz Ağrı'sı yaşamamıştık ağır şekilde çok arttı buraya geleli gaz Ağrı'ları... İlk dönmeyi gece yaptı sanırım kanepeden düştü :KK43: Rabbim korudu bir daha da o günden sonra dönmedi...
Kotu bir tecrube olmus canim gecmis olsun insallah bir daha doner yakinlarda

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bebişlerde iyidir inş. Giremiyorum çok hızlı geçiyor Zaman. Oruç tutamıyorum tutmadığım halde çok azaldı yine süt su değişiminden suda içemiyorum
Biz geçen hafta kendi memleketime geldik ilk gün kızım hep ağladı dudağını büzüp sonra alıştı. Tabi düzenimizde değişti uykusuzluğa gelemiyor sevildikçe yoruluyor sanırım... Gaz Ağrı'sı yaşamamıştık ağır şekilde çok arttı buraya geleli gaz Ağrı'ları... İlk dönmeyi gece yaptı sanırım kanepeden düştü :KK43: Rabbim korudu bir daha da o günden sonra dönmedi...
düştumu ay allah korumuş canım ya yastık falan koy yanlarına

Kizlar kizim 3 bucuk ayini gecti ve sadece anne sutu aliyor son bir aydir uc gunde bir kaka yapiyor kabiz gibi sert taneli degil dismacunu gibi ve arada susam taneleri gibi biseyler var ev baskulunde olcum yapiyorum ne kadar dogru tattar bilemiyorum ama 17 gunde 200 gr oynadi acaba ac kaldigi icin mi kaka yapmiyor.aslinda cisli bezlerin baz alindigini biliyorum ama yinede endiselenoyorum.11 gun sonra kontrol var acaba daha once mi gitsem ne yapmaliyim
Bu konu benim de Can'ımı sıktı bizim de iki üç günde kaka olayı oluyor katı kıvamlı gibi macun tarzı... Benim göğsüm çok süt doldu bir iki gün onda bile yapmadı kaka bende şehir dışındayım kuzenime sordurcam doktoruna

düştumu ay allah korumuş canım ya yastık falan koy yanlarına
Sağol cnm kanepenin ucunda da değildi Nasıl döndü anlamadım bir ağlama sesi bir baktım yerde çok panikledim Rabbim korusun yavruları bir daha yastık koymadan asla daha erken diyordum demekki büyüdü kuzular

Kizlar ben bugun oruc tuttum. Ama son yarim saat tansiyonum dustu. Dun gecede misafir vardi gec yattim sahura kalktim sonra da oglum uyandi 5.30 da. :mad:
Telkrar uyuyamadim tabi. Hem uykusuzluk hem oruc goguslerim resmen bombos gbi. Oglum emdikce yutkunma seside duymuyorum.:KK43:
Hangi akla hizmet tuttum orucumu bende bilmiyorum. Insalah sutum uyuyup dinlenince eski haline doner :dua:
Ben kendime güvenemedim o yüzden denemicektim zaten de adet oldum ama acikinca çok kötü oluyorum gece bile biseyler yiyorum o yüzden Rabbim inş kazayı tutmayı nasip eder de kış in parça parça tutabiliriz

Ben ilk iki gun oruc tutmayi denedim bi sorun yasamadim . 3. Gun herzamankinden farkli bir saatte uyaninca sahurda niyetlenmedim bilerek duruma gore sabah niyetlenirim diye. 5 6 7 saat basi uyaninca niyetlenmedim bahtima da gun icinde kanama başladı. Bitince yine denemeyi düşünüyorum bi biberon da sut sağmıştım ikisnde de geceden son saatlerde gerek kalirsa onu iciririm diye ama gerek de kalmadi attim buzluğa. Kanama bitince denemeye devam edecegim sanirim bi gun tutar bi gün tutmam azaldığını hissedersem hic tutmam duruma gire hareket edecegim. Etrafımdakiler bana kızıyor ama bende bebeğime zarar verecek birsey yapmam.

Merhabalar.. 28 Şubat doğumlu 93 günlük kızım var.. geçen ay 58 cm ve 6 kg idi.. bu ay da tahminen 61-62 cm 7 kg olacak gibi daha 3.ay kontrolüne gidemedik henüz.. Uykusunda ve kakasında da belli bir düzeni var.. Şu sıralar fazlasıyla baş parmaklarını emiyor ve emzik denediğimde almıyor.. Emzik emmesinden iyidir diye düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum ? Bir de gelişimi biraz ilerde zaten 4220 gram olarak iri doğdu. Dişle ilgili olabilir mi salya ve emme isteğinin? Bulduğu her şeyi ağzına sokuyor ve rahatlıyor. Kendini böyle uyutuyor hatta sallamama bile gerek kalmıyor. Bir de henüz daha dönmüyor. Kendini ana kucağından öne doğru atıyor hafiften ama henüz dönemiyor. Zamanı değil mi? Bu bir problem mi?

Merhaba hanımlar nasılsınız bebişleriniz nasıl?Dünürler nasıl anlaşıyorlar mi?Giremiyorum kızım cok huzursuz bugünlerde.Eskiden okuyordum ama yazamıyordum.Şimdi hiçbirini yapamıyorum.

Bugün 4 ay kontrolümüz vardi boy:62 kilo 5700 olmuş. Huzursuzlugumuz gelen dişlerdenmiş.10-15 gündür eller ağızda kulaklarını çekiştirip duruyordu.Salya zaten ne zamandır var sürekli önlük takıyordum.Öksürme ama değişik yalandan gibi.

Gece uykularımız da deliksizdi ama artik gece çığlık atarak uyanıyor o da dişten oluyormuş.
Güneş koruyucu olarak babe önerdi dr.
Kan ilacı başlandı 4 ayda tüm bebeklere başlanıyormuş.
Birde kız bebekleri için olan ek bilgi ben hic vajina yerini açık mi diye kontrol edip actırmıyordum.Temizliyordum.Bugün dr kontrol etti Dr umuz açtırdı. erkeklerde sıyırma denen sey kızlarda açtırma selindeymiş kullanılan kremler zamanla orayı yapıştırıyormus.Zamanlada müdahale gerektiren sorunlar olabiliyormuş.

Bizden bu kadar hanımlar.
mete58 mete58 canim bizim sağlık ocağı direk yasak dedi sertifika falan yok demedi.:)
Canım ben doğum iznine ayrılana kadar takılıyordu yasak falan yok hatta bakanlık sık sık sıkı bir eğitimden geçiriyor sertifikan olsa bile tazeletiyor ama yine çalışan arkadaşlara sorup net dönerim sana

kızlaar ınternette dogumdan sonra 1 yıl adet gormeyenlerde varmış okudum su an hepten sasırdım bız de mı oyle olucaz acep :110:
3saatte bir gecede emzirmeye devam edeen annelerde 1yıl adet görülmeyebilir eskilere göre sütün gebelikten koruma olayıda bu ama herkeste aynı olacak diye bir durum yok örneğin benim oğlumda iken ilk 5.5 aylıktım adet olduğum da

Kizlar kizim 3 bucuk ayini gecti ve sadece anne sutu aliyor son bir aydir uc gunde bir kaka yapiyor kabiz gibi sert taneli degil dismacunu gibi ve arada susam taneleri gibi biseyler var ev baskulunde olcum yapiyorum ne kadar dogru tattar bilemiyorum ama 17 gunde 200 gr oynadi acaba ac kaldigi icin mi kaka yapmiyor.aslinda cisli bezlerin baz alindigini biliyorum ama yinede endiselenoyorum.11 gun sonra kontrol var acaba daha once mi gitsem ne yapmaliyim
Canım bu aylarda bebeğin günlük 20-30 gr alması gerek bence normal kakasına gelince 5güne kadar kabızlık sayılmaz hep 3günde 1 yapıyorsa senin bebeğinin düzeni böyle

X