2017 Şubat Anneleri

Ben de oruc tutamadigim icin cok burugum gecen yil asiri bulanti ve halsizlikten tutamadim bu yil emzirmeden esimde de seker var tutamiyor ramazanimiz cok nesesiz geciyor ama biliyorum ki tutsam sutum de azalir halim de olmaz

Bende ramazan geldigini anlamak icin tutmak iatedim bi de. Sut azalmasi bende uykusuzluktan mi yoksa iructan mi bilemedim

Ben kendime güvenemedim o yüzden denemicektim zaten de adet oldum ama acikinca çok kötü oluyorum gece bile biseyler yiyorum o yüzden Rabbim inş kazayı tutmayı nasip eder de kış in parça parça tutabiliriz

Emzirirken daha zor oluyor tutmak canim. Dedigin gibi kisin kazasini tutariz insallah

Şöyle memeyi havada kapsalar artık herkeste meme problemi

merhaba güzel anneler. bir şey soracağım. 4 numara beze geçenler bebeğiniz kaç kiloyken geçtiniz?

Canım aç kalsa kakası top top ve sert olur.
Sağlıklı beslenenen bebeğin kakası macun kıvamında hardal renk olur. İçinde tohum gibi taneciklerin olması normaldir.
Fazla beslenen bebeklerde ise kaka yeşilimsi ,sümüksü ve cıvık olur.

Canım çok geçmiş olsun. Çok hareketlendiler artık.
Ben de az önce uyanınca kameradan baktım oynuyor kendi kendine. Bir iki iş daha yapıp yanına gittim ki ne göreyim. Sırt üstü kurbağa gibi yatağın içinde ittiriyor kendini. Biraz daha geç kalsam yere düşer..

Herkes salyalanmayı diş'e bağlasa da salya oluşumu henüz bebeğin tükürük tutma refleksi gelişmediği için olur. 6 aydan sonra yavaş yavaş kaybolur. Eğer diş ile ilgili olsaydı bebekler 2 yaşına kadar yani diş çıkma dönemi bitene kadar salyalı gezetdi
Herşeyi ağıza alma istekleri oral dönemde olduklarından kaynaklanıyor. 1.5 yaşından sonra nesneleri daha iyi tanıyacakları için ağıza alma azalıp oyun oynama başlar..ö
Gelişimi de çok güzel maaşallah

Bende ramazan geldigini anlamak icin tutmak iatedim bi de. Sut azalmasi bende uykusuzluktan mi yoksa iructan mi bilemedim

Canım bilimsel olarak oruç tutmak sütü azaltmıyor ama kalitesini düşürüyormuş.
Fakat sahurun uykusuzluğu ,bebeklerin yorgunluğu derken insan geriliyor ve bu da ister istemez süt'ü etkiler..

Geçmiş olsun canım ya dikkat et biz 2 ayliktan beri koltukta bırakmıyoruz hemsirede yalnız bırakmayın dedi suan dönmelere başladık mili milim ilerliyolar

Onlar direk yasak artık deyince bende devlet hastanesinde taktırdım canım.Birsey sormak istiyorum bize kan ilacı başladı dr ferrum damla.Bu damla süt ve süt ürünleri ile kullanilmayacakmis benim kızım sürekli memede.Damla öncesi ve sonrası 2 saat süt ürünü yasakmış.Siz nasıl yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…