2017 Şubat Anneleri

Canım benim kv kadar garibi varmı diye düşünüyordum..benimki çocuk zaten sevmez..o yüzdeb bir tane doğurmuş ki onuda aldırmak istemiş..bebek görmeyede el gibi geldi..bana zaten bişey almaz çünkü çok cimri..işi gücü para istiflesin..bana tüplerini bağlat diye kızdı 2 çocuk fazlaymış ya 3cüde olursa diye..tam deli yani..ama eşim bildiği için bir nebze rahatım

mbg24 ,canım duygularını çok iyi anlıyorum.
Annelik böyle bir şey işte..
Yanlış anlama ,sana karşı gerçekci olacağım.
Bundan sonra hayatın hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak ama şu var ki bebekler büyüdükçe onlarla zaman geçirmenin keyfine varacaksın. Alışıyor insan...
Yani kafana esince bi kafeye gidip arkadaşlarla takılayım olayı artık olmuyor. Onun yerine park'a gideyim diyorsun veya çocuğun oynayabileceği yerleri tercih ediyorsun.
Biraz daha büyüyünce birine bırakır gidersin sinemaya ama oraya gittiğinde saatler zor geçer,eve dönerken koşar ayak döndüğünü kendine bile zor itiraf edersin. Kavuştuktan 1 saat sonra ise "keşke tadını çıkarsaydım sinema keyfinin" diye düşünürsün :))...
Böyle tuhaf bir şey işte annelik..

Bir de emzik almadıkları için şuan bir yerlere gitmek ekstra zor oluyor diye düşünüyorum.
Ne yapıp ne edip alıştırmak lazım. İnan çok büyük rahatlık oluyor emzik. İlk oğlum cup cup emerdi ,biberonu da alırdı. O yüzden benim için gezmek bir ayrı rahattı.
Küçük oğlanla geçen parka gittik,burnumdan geldi valla..
Nasıl alışacak emziğe bilmiyorum ama bildiğim tek şey bu şekilde zaten az olan sosyal hayatımın daha da kısıtlanacağı :/...

Aynı duyguları yaşıyoruz çoğumuz mesela bende ne kadar zorlandığımı anlatıyorum çoğu zaman ama yüzüme bakıp güldüğünde konuşmaya çalıştığında herşey bitiyo ve bı yandan geçsin şu günler derken bi yandan da senin gibi geçmesin hemen büyümesin istiyorum çünkü gerçekten şuan o kadar masumlar ki az daha yaşamak istiyorum bu anlarını ve aynen bende dinlenmeye o kadar çok ihtiyacım varken bazen eşim alıyo sen uzan yada uyu biraz diyo ama sanki uyuyunca o yalnız kalacak gibi hissediyorum kendimi suçlu gibi hissediyorum veriyorum babasına ama gözüm hep onda oluyo yada bi işimi yaparken bile babası bakiyo olmasına rağmen alel acele yapıyorum sanki babası bişey yapacak çocuğa :) ama gerçekten dediğin gibi ahhh annelik ahhhh ...... Böyle bişeymiş ... Zaten Yaradan bize bu duyguyu vermeseydi mümkün mü ki böyle sabır edelim cekebilelim o hissi vermiş çok şükür neler var doğurup sokağa bırakanlar işte onlara Mevla'm o kutsallığı annelik duygusunu vermemiş ..... Biz bırakıp arkamizi donemiyoruz bazıları da atiyo işte Rabbim yine de bizdeki bu duyguyu hiç almasın ki Salih Saliha evlatlar yetiştirebilelim inş

Çok şükür geçti bitti.. çok sevindim iyi olmanıza.. sağlıkla büyüsün güzel gözlümüz..

Sanırım haklısın.. önce kendi içimde kabullenip bunu sindirmem lazım galiba.. dediğin gibi emzik ve biberon almadığı için dışarıda olmak da birine bırakmak da çok zor..

Aynen bende babasına verdiğimde bile suçlu hissediyorum.. :) halbuki sıkboğaz etmiyor ne kadar baksa al yoruldum demiyor ama ben ne uyuyabiliyorum ne de rahat iş yapabiliyorum.. hemen geri almalıymışım gibi hissediyorum.. kendim kaşınıyorum yani evet:) ne diyim çok şükür ki varlar.. akşam o kadar bunalmıştım, sabah da uyansın da yüzüme gülsün kucağıma alayım diye bekledim:) annelik delilik galiba:)

Kesinlikle öyle :) bende eşim seninki gibi al demez hem seviyo zevk alıyo onla vakit geçirmekten ama bende dediğin gibi hemen almam gerekiyor gibi hissediyorum sanırım alismisiz biz bu duruma :) bende uyusun diye bekliyorum uyuyunca da özlüyorum :) gerçekten tuhaf duygular :)

Kizlarrr anca erittim yazdiklariniz okumaktan yazmaya fırsat bile olmadi :) bebisler cikmis ortaya masallah hepsi birbirinden tatli allahim uzun hayirli omurler versin hepimizin evlatlarina.. TuRuNCu cook geçmiş olsun artik bitti insallah... Loveali sana sadece bunu gonderiorum anladin sen:) mbg24 cnm hepimiz zaman zaman boyle hissediyoruz su an disimi fircalamak bile luks bir bakim bnm için gercekten kendimize zaman ayirmaya firsat olmuo firsat olsa enerjimiz olmuo bn de hala cok siskoyum dolaptaki bir kiyafetim olmuo yani oyle soyliyim pantolonlari fermuari acik giyorum 10 kilo fazlam var ki hamile oldugumu ogrendigimde de fazlam vardi zaten ama spor yapcak vakit yok evde bisiler yapim diorum enerjim yok.. esimle birbirimize cok vakit ayiramiorz ayni sekilde.. ama sanki her gecen gun biraz daha iyiye gidior bebekler buyuyor tepki vermeye basliyor hayat duzene girmeye basliyor sanki. .en önemlisi de su bu surec sana ozgu degil hepimiz yasiyoruz ve gececek...
Son olarak su oyun halisini cikarandan allah razi olsun gittikce daha fazla vakit gecirio onda en çok da ayna ilgisini cekio :) boylece bn de bir iki is halletmek icin vakit kazaniyorum

Anladım anladım

Aynı ya hepimiz aynıyız. Sanki mızmızlandımı biz bakmak zorundaymışız gibi ya.eşim alıyo oynuyo.gazını çıkarıyo. Sanki sadece benimmiş gibi. Yapma etme bi yeri ağrır diyorum.eşim de diyoki alıyorm dert almıyorum dert.haklı

Biz aynı olduğumuz gibi eşler de aynı :)) bizim manyakligimiza ayni tepkiyi veriyo hepsi de bende öyle sanki sadece benim.gibi yada eşim babası değil sanki bilmiyo zarar verip vermiceni gibi sürekli müdahale ediyorum o da kiziyo bazen tam bişey diyorum bakış atiyo tamam beeee deyip çıkıyorum odadan

Bende çok bunaldım.artk eşimin geniş tişortleri ve pijamalarla bıktım artk.sürekli dört duvar havalar tam ısınmıyor diye dışarıda çıkamıyoruz.çıksak da başka dert bi bahçede oturup kahve keyfi yapmayı özledim.eşim az da olsa arada gidiyo kıskanıyorum.kadınlar gerçekten çok emekçi anneler çok fedakar. Anneler gerçekten tatlı kölelerdir.karşılıksız bir insan büyütmekkk

Ben eşim i de göndermiyom beraber yaptık bunu

Bide diyo ki yardımcı oluyorum da beğenmiyosun.iyice afalladın diyo.sonra kızıma anlatıyo anne delirmiş diyene yapalımmm kaderrr

74 le doğuma giren ben dün 56-57 ye düşmüşum ama bu kadar kiloyu vermeme rağmen şu ortadaki iğrenç ötesi çok sinir bozucu olan göbek ne zaman gidecek ordan yada hep kalacak mı orda

Ay o bende de var löpür löpür:)) mekik falan çekebilsek toparlar aslında.. spor spor spor.. çünkü o kilo değil sarkmış bir deri ve eski formunu kaybetmiş kas yığını spordan başka bişey de toparlamaz malesef..

Hiç umut yok diyon yanı sağol ya çok iyi moral oldun

Bn arada izin veriom gitmesine ama simdi o da cok kilo aldi her kiyafeti olmadiginda senin yuzunden bni maca gondermiosun artik gidicem dio :) dert anasiyiz bee bi de gunah keçisi :)
Benimki de göbek yaptı ama maç olayı zaten yoktu onda olsun o da yapsın göbek kiiii benimkine kusur bulamasin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…