2017 Şubat Anneleri

Maşallah maşallah Allahım nazardan korusun Çok yakışıklı

Günaydın kızlar..bebeğini sadece anne sütü ile besleyenlere bir sorum olacak:bebeğiniz gece hangi aralıklar ile kalkıyor..benimki bir saat ara ile hatta iki gündür yarım saat ara ile kalkıyor..ben nerde hata yapıyorum bilmiyorum..ilk oğlumdada 3 sene bu şekilde uykusuz gezdim..ruh gibiyim..kolumu kaldıracak dermanım yok artık..ev işleri iki çocuk..tükendim sanki

Aynen ya çekilecek gibi değil artk yhaa.şuanda varya beşten beri uyutmaya çalışıyorum uykusu on dakika sonra kalkıyo. Ama geceleri bazen beş saat uyuyo bazen de iki saat değişiyo.

Çok teşekkür ederim.
Giydirdim ameliyat önlüğünü ,koklayıp gönderdim kuzumu. Bu defa daha metanetliyim. Sabırla bekliyorum şimdi gelmesini..
İnşallah bu son olur...

Çok teşekkür ederim.
Giydirdim ameliyat önlüğünü ,koklayıp gönderdim kuzumu. Bu defa daha metanetliyim. Sabırla bekliyorum şimdi gelmesini..
İnşallah bu son olur...

Son olacak Allah ın izniyle.. koca göbişlimiz annesi gibi çok güçlü.. çıkınca haberdar et bizi

Aklıma gelmişken kolik annelerine sorayım mı hamileyken asitli içecek içtiniz mi ?

Dün bir arkadaşım doğum yaptı az önce konuşuyoruz karnını çekip ağlıyo dedi.dedim ki aslında gaz için çok erken daha midesine gaz yapacak bişey bile gitmedi 15-20 güne ancak başlar gaz dedim. Peki ya ben son güne kadar gazlı içecek içtiysem dedi benim dayaklık arkadaşım..

Ya ben asitliği içeceği su gibi içen ve günde neredeyse bir paket sigara içen bi kadınken son sigaramı içtim hamilelik testimi yaptım çift çizgiyi gördüm ve heyecandan bi tane daha yakmak geldi içimden ama bir daha asla yakamadım.. nerdeyse 1 sene olacak... asitli içecek desen çok zararlı diye içimde kıyamadım 9 ay boyunca çok canım çektiği anlarda sadece 1 yudum aldım. Toplasam yarım bardak olmaz..

Şimdi merak ediyorum asitli içen arkadaşlar bebişleri gazlı mı? Daha 1 günlük bebeğin gaz sancısı bundan mı?

Ya belki benim kadar dikkat etmeyen arkadaşlar vardır burda da yanlış anlamasınlar ama çoookkk kızdım arkadaşıma.. sigara asitli içecek zararlı yiyecek demeden hiçbir keyfinden eksiltmeden geçirdi 9 ayı.. ben mi çok abartmışım bilemiyorum valla.. minicik bebekler canları bize emanet yazık günah yaa..

Kimyon eklemişsin gaz yapmaz Cnn bol süt olsun inş benim kız sabahtan beri yarım saat uyumadı toplam yan çevirip salladım ellerini sardırmadı elimle tuttum şimdi resmen ayağımda bayıldı dene istersen

Ben de ellerini tutuyorum güvende hissediyor heralde öyle olunca uyuyor benimki de

Aşı da tuzu biberi oluyor. Aşı olduğu gün gelmeseler keşke. Ne düşüncesiz insanlar ya bana da hep iki kişi üç kişi geldi hanım efendiler müsait olmuyorlarmış sanki bana diplomatlar

Daha bi de yemeğe mi geliyorlar hayret birşey bu insanlar ya

Kızım da bir ara öyleydi saat 4 te uyanıyordu ama artık 7 ye kaydı. Öyle saçma sapan saatlerde uyanınca kesinlikle ışık yakmadım gülüp oyunlar oynamasına tepki vermedim. Evi gezdirdim heryer karanlıkken. Uykusu düzelince kakası da düzeldi geceleri de tam daldıktan sonra bir kere emziriyorum ne kadar emmek o kadar kaka diye kızım genelde 12-2 arası uyuyor 5-6 gibi emziriyorum sonra 7-8 arası uyanıp kaka yapıyor altını değiştirip oyun oynuyoruz 11 gibi tekrar yatırıyorum. Düzelir bence sizinki de.

Emerek uyumak istiyor bence seninki benimki de ara sıra öyle yapıyor emerken uuuyor ağzından çekmiyprum memeyi iyice dalıyor kendi bırakıyor öylece yanımda uyuyor. Belki sen ağzından çekiyorsan ağzında bulamayınca uyanıyordur

Sadece anne sütü ile besleniyor bebeğim

sabahtan akşamüzerine kadar 3satte 1

6dan sonra 2saatte 1 besliyorum 10kadar

gecede 4saatte 1 uyanıyor.

Ben gece kaka yaptıysa değişmiyorum eğet 2 falan sa saat değişiyorum eğer 4yaptıysa değişmiyorım çünkü 7de tamamen uyanıyot

Bebis sakin o yüzden hiç zorluk çekmedim annemi bi hafta sonra yolladim kv uzak annemde çok yakın değil şükür çok kolay atlattım dediğin gibi cesaretini veriyo Allah aman gelmesin zaten giderkende oğluna küsüp gitti benimlede konuşmadı dengesiz geri eşşek gibi geldi ay çok dertliyim iyi davranır bebeğin herseyini aldılar pijamama kadar aldılar ama kv bişey yapıyo yaptığı hicbiseyin anlamı kalmıyo kızına doğuma gitti onada küsüp gelmiş dengesiz yani

Ayrnn kayınvalidesiylr iyi olan yok galiba burda hepimiz aynı dertten muzdaribiz benim kayananm da oğlunu kıskanır benden çocuk gibi tripler atar krkuyorum acaba benimde oğlum var bende gelinden çekermiyim diye ben ona kötülük yapmıyorum ama nebilim

Sigarayı bırakabildinmi peki? Ben normaldede cips kola türü şeyler hiç sevmem hamileliktede çok çok canım çekse anca. Bi bağlantısı yoktur bence

Loveali valla kandirir bizimkini o Yakışiklilikla :)
Bal Prensim teşekkür ederiz teyzesi Allah cumlemizinkini bağışlasin
gga59 12 1 arası emip yatiyo 4 yada 5 gibi kalkiyo kaldirmiyorum ilk zamanlar kaldırıp emzirmeyi denedim uyanmadi ondan sonra acikinca uyaniyo zaten diye bidaha o uyanmadan kaldirmadim 58 günlüğüz 50 gündür bu düzende şükür
TuRuNCu çok gecmis olsun şimdiden kuzum güçlü olmana sevindim bu son olcak inşallah Allahim uzak tutsun bütün bebislerden hastalığı

Sigarayı bırakabildinmi peki? Ben normaldede cips kola türü şeyler hiç sevmem hamileliktede çok çok canım çekse anca. Bi bağlantısı yoktur bence

Evet öğrendiğim andan itibaren hiç içmedim.. hamileliğim boyunca doğurayım kesin 1 tane içicem dedim ama kıyıp onu da yapamadım.. şimdi hayalim emzirmeyi bıraktığım gün bi tane yakmak:)

Sanırım en fena kv senin burda benim kv iyidir şükür ya. Tek sıkıntı çok cimri.

Evet öğrendiğim andan itibaren hiç içmedim.. hamileliğim boyunca doğurayım kesin 1 tane içicem dedim ama kıyıp onu da yapamadım.. şimdi hayalim emzirmeyi bıraktığım gün bi tane yakmak:)
Ben hamilelikte bırakamadım. Çok tiryakiydim. Doktor dört taneden fazla içme yavas yavas bırak dedi. Vicdan azabı çrksemde aşırı derece başım a ağrılar giriyordu. En son doğuma gitmeden bi tane yaktım doğumdan sonra 3 ay oldu ağzıma sürmedim ömrümde ilk. Hazır böylryken boşver yakma hayaline girmeyelim.senin daha uzun bir süre bence bırakmışken bırakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…