2017 Şubat Anneleri

Aklıma gelmişken kolik annelerine sorayım mı hamileyken asitli içecek içtiniz mi ?

Dün bir arkadaşım doğum yaptı az önce konuşuyoruz karnını çekip ağlıyo dedi.dedim ki aslında gaz için çok erken daha midesine gaz yapacak bişey bile gitmedi 15-20 güne ancak başlar gaz dedim. Peki ya ben son güne kadar gazlı içecek içtiysem dedi benim dayaklık arkadaşım..

Ya ben asitliği içeceği su gibi içen ve günde neredeyse bir paket sigara içen bi kadınken son sigaramı içtim hamilelik testimi yaptım çift çizgiyi gördüm ve heyecandan bi tane daha yakmak geldi içimden ama bir daha asla yakamadım.. nerdeyse 1 sene olacak... asitli içecek desen çok zararlı diye içimde kıyamadım 9 ay boyunca çok canım çektiği anlarda sadece 1 yudum aldım. Toplasam yarım bardak olmaz..

Şimdi merak ediyorum asitli içen arkadaşlar bebişleri gazlı mı? Daha 1 günlük bebeğin gaz sancısı bundan mı?

Ya belki benim kadar dikkat etmeyen arkadaşlar vardır burda da yanlış anlamasınlar ama çoookkk kızdım arkadaşıma.. sigara asitli içecek zararlı yiyecek demeden hiçbir keyfinden eksiltmeden geçirdi 9 ayı.. ben mi çok abartmışım bilemiyorum valla.. minicik bebekler canları bize emanet yazık günah yaa..

Sigara kullanmıyorum hamile olduğumu öğrendiğim günden beri de sigara içenlere yaklaşmadım bile. Gazlı içecek de çok çok canım istediğinde bir yudum aldım. Günde 3 kahve içen ben 9 ay ağzıma sürmedim. Doğumdan sonra ağrıları alır iç dediler tadını o kadar unutmuşum ki içemedim. Kızıma gelince gaz var mı evet ama o kadar fazla değil. Biogaia ile çözüldü :KK70:

Ben hamilelikte bırakamadım. Çok tiryakiydim. Doktor dört taneden fazla içme yavas yavas bırak dedi. Vicdan azabı çrksemde aşırı derece başım a ağrılar giriyordu. En son doğuma gitmeden bi tane yaktım:KK43: doğumdan sonra 3 ay oldu ağzıma sürmedim ömrümde ilk. Hazır böylryken boşver yakma hayaline girmeyelim.senin daha uzun bir süre bence bırakmışken bırakalım:KK66:

Ben o zaman da kesin yakamayacak bi bahane bulurum.. sarılıyorum öpüyorum kokusu siniyo falan:) ne biliyim zararlı şeyler yapmayı çok özledim:)

Kızlar oğluşum çıktı ameliyattan çok şükür.
Her şey yolunda...
Bize dua eden herkese çok teşekkür ediyorum..

Maşallah çok şükür çok sevindim.. bizim için öp tatlı yanaklarından:)

Sigara kullanmıyorum hamile olduğumu öğrendiğim günden beri de sigara içenlere yaklaşmadım bile. Gazlı içecek de çok çok canım istediğinde bir yudum aldım. Günde 3 kahve içen ben 9 ay ağzıma sürmedim. Doğumdan sonra ağrıları alır iç dediler tadını o kadar unutmuşum ki içemedim. Kızıma gelince gaz var mı evet ama o kadar fazla değil. Biogaia ile çözüldü :KK70:

Ya gaz bizde de oldu ama daha 2. Günden bi bebek karnını çeke çeke neden ağlasın ki.. bütün bebeklerde oluyor çünkü bağırsakları Yen'i düzene alışıyor bu ayrı bi durum.. ama hamilelik boyunca hiç sakınmadan içen varsa onların bebişlerini gerçekten merak ediyorum..

Ben kahveyi bırak mayonez bile yemedim içinde çiğ yumurta var salmonella bulaşır falan diye.. ki mayonezsiz makarna yemem asla.. ne biliyim ben bu kadar ince düşünüp en sevdiğim şeylerden fedakarlık etmek zorunda hissetmişken kendimi, çok rahat olanları anlamakta zorlandığım oluyor..

Ayrnn kayınvalidesiylr iyi olan yok galiba burda hepimiz aynı dertten muzdaribiz benim kayananm da oğlunu kıskanır benden çocuk gibi tripler atar krkuyorum acaba benimde oğlum var bende gelinden çekermiyim diye ben ona kötülük yapmıyorum ama nebilim
Bizimki oğlunu kiskanmiyo oğlundan çekinir ortaya dengesiz laflar atiyo ona kızıyorum ben en iyisinde bile sorun var kvlerin aynı şeyi annemiz yapsa kızar geri konusuruz ama kv yapınca batiyo :)) adı çıkmış kaynana sonuçta :))

Ya gaz bizde de oldu ama daha 2. Günden bi bebek karnını çeke çeke neden ağlasın ki.. bütün bebeklerde oluyor çünkü bağırsakları Yen'i düzene alışıyor bu ayrı bi durum.. ama hamilelik boyunca hiç sakınmadan içen varsa onların bebişlerini gerçekten merak ediyorum..

Ben kahveyi bırak mayonez bile yemedim içinde çiğ yumurta var salmonella bulaşır falan diye.. ki mayonezsiz makarna yemem asla.. ne biliyim ben bu kadar ince düşünüp en sevdiğim şeylerden fedakarlık etmek zorunda hissetmişken kendimi, çok rahat olanları anlamakta zorlandığım oluyor..

Tabi canım ilk zamanlar kuzu kuzu yatıyordu bebişler :) kola hem asitli hem kafeinli.... mayonezi unutmuşum evet ben de hiç yemedim. Şimdi bile kızımın olduğu odaya telefon almıyoruz. Bir arkadaşım sigara alkol hepsini kullandı nasıl vicdanı el verdi bilmiyorum

Ah Efecik ah. Bizde şimdi uyudu kız sabah 6 ben gece uykusuna yatıyorum... azcık kaçırmış kıyamadım altını alayım dedim uyandırmadan hop bir fışkırttı benim pijamalar çarşaf yastık kılıfı her yer Berbattı :):) Efe emdiği için kaka yapıyordur cnm gece emince benim ki de aynı emmeyip uyuyorsa sabah yapıyor belki emme aralığını giderek uzatır gece beslenmesini bırakır...
Sorunla alakalı değil ama Tuvalet iletişimi diye bir gruba üyeyim bebeğin verdiği sinyallerden 20 günlükten başlayanlar var önce kaka sonra çiş i bez dışına yaptırıyorlar bende demiycem şu kaka olayını

Canim desigim gbi gece 2 kez emer. Dun aksam 10 da uyudu gece 3 e kadar uyanmadi bende emzirmedim uyandirmadim.. Ama bezi cisle dolsa bile gece kaka yapana kadar acmiyorum. Cok az kaka yaparsa onu da pek acmiyorum uyaninca 2 saat uyumuyo cunku

Bizimki oğlunu kiskanmiyo oğlundan çekinir ortaya dengesiz laflar atiyo ona kızıyorum ben en iyisinde bile sorun var kvlerin aynı şeyi annemiz yapsa kızar geri konusuruz ama kv yapınca batiyo :)) adı çıkmış kaynana sonuçta :))
Yok annen yapsa ben kızıyorum mesela yapmıyo bidaha ama kaynanalar bizi zıt almış inadına yapıyolar. Ben başalrda seviyodum sonradan oğlu bana bağlanınca kudurdu kadın oğlunu ondan koparacağımı düşünüyo

Yok annen yapsa ben kızıyorum mesela yapmıyo bidaha ama kaynanalar bizi zıt almış inadına yapıyolar. Ben başalrda seviyodum sonradan oğlu bana bağlanınca kudurdu kadın oğlunu ondan koparacağımı düşünüyo
Karşısına geç o benim niihahhahaha de kudursun :KK45::KK53::rolleyes:

Aklıma gelmişken kolik annelerine sorayım mı hamileyken asitli içecek içtiniz mi ?

Dün bir arkadaşım doğum yaptı az önce konuşuyoruz karnını çekip ağlıyo dedi.dedim ki aslında gaz için çok erken daha midesine gaz yapacak bişey bile gitmedi 15-20 güne ancak başlar gaz dedim. Peki ya ben son güne kadar gazlı içecek içtiysem dedi benim dayaklık arkadaşım..

Ya ben asitliği içeceği su gibi içen ve günde neredeyse bir paket sigara içen bi kadınken son sigaramı içtim hamilelik testimi yaptım çift çizgiyi gördüm ve heyecandan bi tane daha yakmak geldi içimden ama bir daha asla yakamadım.. nerdeyse 1 sene olacak... asitli içecek desen çok zararlı diye içimde kıyamadım 9 ay boyunca çok canım çektiği anlarda sadece 1 yudum aldım. Toplasam yarım bardak olmaz..

Şimdi merak ediyorum asitli içen arkadaşlar bebişleri gazlı mı? Daha 1 günlük bebeğin gaz sancısı bundan mı?

Ya belki benim kadar dikkat etmeyen arkadaşlar vardır burda da yanlış anlamasınlar ama çoookkk kızdım arkadaşıma.. sigara asitli içecek zararlı yiyecek demeden hiçbir keyfinden eksiltmeden geçirdi 9 ayı.. ben mi çok abartmışım bilemiyorum valla.. minicik bebekler canları bize emanet yazık günah yaa..
Asitli içecek senin dediğin gibi coookkk canım cekmişse nefsimi körlemek için bu yudum almisimdir 2. Yudum icmemisimdir ama sigarayı birakamadim :KK43: ilk 4 ay berbat bulantili geçti o zaman hiç icmedim hatta tiksindim bile ama bulantilar geçince içmeye başladım ama hiç paket almadim eşim den fln çekerek öyle geçti tabi bu bile zararliydi ama çok stresli bi hamilelik geçirdim bahane değil tabi ama öyle oldu işte genelde kolik olayı gebeliği stresli geçen annelerde de daha çok görünüyormuş yenidoğan bı bebekte o şekilde gaz olmaz başka bi sıkıntısı olmasın canım

Loveali Loveali valla kandirir bizimkini o Yakışiklilikla :KK12::)
@zerdecalll teşekkür ederiz teyzesi Allah cumlemizinkini bağışlasin
@gga59 12 1 arası emip yatiyo 4 yada 5 gibi kalkiyo kaldirmiyorum ilk zamanlar kaldırıp emzirmeyi denedim uyanmadi ondan sonra acikinca uyaniyo zaten diye bidaha o uyanmadan kaldirmadim 58 günlüğüz 50 gündür bu düzende şükür
TuRuNCu TuRuNCu çok gecmis olsun şimdiden kuzum güçlü olmana sevindim bu son olcak inşallah Allahim uzak tutsun bütün bebislerden hastalığı
Kandırır benim gamzeli yarim :)) sahip çıkın kizlariniza :)

Asitli içecek senin dediğin gibi coookkk canım cekmişse nefsimi körlemek için bu yudum almisimdir 2. Yudum icmemisimdir ama sigarayı birakamadim :KK43: ilk 4 ay berbat bulantili geçti o zaman hiç icmedim hatta tiksindim bile ama bulantilar geçince içmeye başladım ama hiç paket almadim eşim den fln çekerek öyle geçti tabi bu bile zararliydi ama çok stresli bi hamilelik geçirdim bahane değil tabi ama öyle oldu işte genelde kolik olayı gebeliği stresli geçen annelerde de daha çok görünüyormuş yenidoğan bı bebekte o şekilde gaz olmaz başka bi sıkıntısı olmasın canım

Ya bende başka bişeydir dedim ama son güne kadar gazlı içecek içtim dedi kafam karıştı.. (şimdi içmiyosun dimi sigara:KK14::sopa:)

Dertsiz başıma dert arıyorum sanırım benim de kv soğuk diye arada takıyorum oğlunu ararlar çocukları sorarlar ama bir torun heyacanı yok gibi ya da doydular yanlarında eltim var 3 çocuk yetiyor onlara sanırım. Oğlumda da öyle olmuştu ne bilim millete bakıyorum bebeğe binbir heves hediyeler geline doğum hediyeleri maddi beklenti değil manevi olarak hissetmek istiyor insan sanırım. Arkamdan ne der bilmem ama yanındayken oğlunu hep tembihler geline yardımcı ol ev işlerinde vs diye ama çıkıp gelmedi iki gün olsun doğumda yada öncesin de. Nankör insanoğlu sanırım :):):) ortası yok

Canim desigim gbi gece 2 kez emer. Dun aksam 10 da uyudu gece 3 e kadar uyanmadi bende emzirmedim uyandirmadim.. Ama bezi cisle dolsa bile gece kaka yapana kadar acmiyorum. Cok az kaka yaparsa onu da pek acmiyorum uyaninca 2 saat uyumuyo cunku

Haklısın cnm aynen açınca iki saat uyumuyorlar aylar ilerledikçe düzene girer sanırım bu kaka işleri de :KK66:

Ya bende başka bişeydir dedim ama son güne kadar gazlı içecek içtim dedi kafam karıştı.. (şimdi içmiyosun dimi sigara:KK14::sopa:)
Oy oy sigara mevzusu açılmış. Ben çok zorlandım evi havalandırmak için açtığımda dışardan tek o kokuyu duyuyordum çok dua ettim tiksindiğimtek şey olsun diye. Benim hamileliğim kardeşim ile ilgili eşimle ilgili çok çok stresli geçti ama bebeğim sakin. Bence arkadaşının gazlı içecekten ziyade bir sağlık sorunu olabilir Bebek'te. Kızımın omzu çatlaktıhastane çıkışı söylediler söylemeseler bilmeyecektik büyük ihtimal dr hatası bir hafta hep ağladı. Hep meme de olduğundan gaz sandık aç sandım mama aldırdım (çöpe gitti birine verseydim keşke) bir sürü şey ama derdi kol ağrısıymış başka bir sebebi olabilir kızdığın konularda haklısın ama herkesin vijdanı ve hassasiyeti kimi Rahime düşer düşmez anne olur kimi ilk temasta kimi de Allah uzak etsin hiç anne olamaz adı annedir :KK66:

Aşımızı olduk şükür ağladı tabi kızım tahmin Ettiğim gibi kilo almamiş fazla çünkü yemiyor yediğinide kusuyor:KK43: 7:30 dan beri ayaktayım,zaten 4 saat uyudum toplamda birazdan misafirler gelecek:işsiz: dün görümcem evi topladi biraz sağolsun. TuRuNCu TuRuNCu yavruna çook geçmiş olsun ben bir aşıya bile dayanamıyorum Allah sana sabır yavrunada tez zamanda şifa versin son ameliyatı olsun inşallah

X