2017 Şubat Anneleri

Bakarım canım sağol,babasının ayağinda şimdi. Ne uyuyor ne emiyor yarında aşı var ve misafir gelecek gerçekten yoruldum artık hemde çok yoruldum kolik bir bebek ve etrafım dengesiz kaynıyor:kızgın: bi bitmediler,taksitle geliyorlar ve hep aynı muhabbetler offff
O gurup çok Faydalı cnm bende Facebook'um yok fake hesapla bakıyordum emzirme önerileri işe yarıyor inş aşıyı sorunsuz atlatırsınız belki senin kıza sakinlik getirir misafirlere de koy çay yeter taksitle gelenlere bir gelip başkasıyla gelenleri artık yemeğe almıyorum çay kek yeter bebekli eve geliyorlar :KK43:

Off isyan etmiyorum ama çok yoruluyorum...
İyice bunalmaya başladım artık...
Akşam olsa da az eşim ilgilensin çocuklarla diyorum ,hep bişey çıkıyor.
Bu akşam da toplantı var mış. Eve gelip çiğ köfte yoğurup toplantıya götürecek miş..
Adamlarda ki rahaylığa bak .. Toplantı adı altında sıra gecesi yapıyorlar sanki..
Bütün gün evin yükü çocukların stresi ben de. Üstelik yarın ameliyatı var oğlanın. Çanta hazırlanacak ,ütü yapılacak ,çocuklar yıkanacak ve bu saat olmuş daha yemek yok...
Wc ye girip çıkmam 5 dk. Duş desen 6-7 dk..
Yemek desen ayakta tıkıştırıyorum,sosyal hayat desen çanta gibi çocuklarla gidiyorum her yere..
Erkek milleti ise yarım saat tuvalet banyo merasimi. Telefon kurcalama saati ,çiğ köfteli toplantı saati...
Tamam istediğim her türlü yardımı yapar ama ben de biraz özgürlük istiyorum yaaa ....
haklisin. kadin olmak boyle birsey.

O gurup çok Faydalı cnm bende Facebook'um yok fake hesapla bakıyordum emzirme önerileri işe yarıyor inş aşıyı sorunsuz atlatırsınız belki senin kıza sakinlik getirir misafirlere de koy çay yeter taksitle gelenlere bir gelip başkasıyla gelenleri artık yemeğe almıyorum çay kek yeter bebekli eve geliyorlar :KK43:
Görümcem geldi poğaça yaptırdım yapamam zaten başka birşey gerçekten evi toplamaya bile mecalim kalmıyor artık. :KK43:
Bakacağim o gruba sağol canım

Buda benim çirkin kızım. Bugün resmen uykuya savaş açtı direniyor babasının ofisindeydik gün boyu 5 dk uyku 3 dk emzirme ile günümüz geçti bakalım. Tam 60 günlük olduk sesli olmasa da 32 diş gülüyoruz geveze şekilde laf veriyoruz özellikle erkeklere :):):) sesleri kalın olduğu için mi bilmem daha dikkat çekiyor.

Aman allahim saclara gel masallah :)

Saat 3 te uyandi benim Efecik. Saat 4.12 oldu hala uyanik. Bu arada emdi kaka yapti oyunlar oynadi. Simdide 20 dk dir besiginde salliyorum hala tik yok. Gece kaka yapma olayi her gexe 3 ile 5 arasinda mutlaka oluyor. Kaka yapinca altini temizlerken mutlaka uyaniyor 1- 1.5 saatt uyumuyorm sizin bebislerde gece emerken yada emdikten sonraa kaka yapiyor mu. Bu huyundan vazgecer mi acaba. Buyudukce alisir diye korkuyrum cunku. Geceleri de mutlka 2 kere emer

Saat 3 te uyandi benim Efecik. Saat 4.12 oldu hala uyanik. Bu arada emdi kaka yapti oyunlar oynadi. Simdide 20 dk dir besiginde salliyorum hala tik yok. Gece kaka yapma olayi her gexe 3 ile 5 arasinda mutlaka oluyor. Kaka yapinca altini temizlerken mutlaka uyaniyor 1- 1.5 saatt uyumuyorm sizin bebislerde gece emerken yada emdikten sonraa kaka yapiyor mu. Bu huyundan vazgecer mi acaba. Buyudukce alisir diye korkuyrum cunku. Geceleri de mutlka 2 kere emer
Ah Efecik ah. Bizde şimdi uyudu kız sabah 6 ben gece uykusuna yatıyorum... azcık kaçırmış kıyamadım altını alayım dedim uyandırmadan hop bir fışkırttı benim pijamalar çarşaf yastık kılıfı her yer Berbattı :):) Efe emdiği için kaka yapıyordur cnm gece emince benim ki de aynı emmeyip uyuyorsa sabah yapıyor belki emme aralığını giderek uzatır gece beslenmesini bırakır...
Sorunla alakalı değil ama Tuvalet iletişimi diye bir gruba üyeyim bebeğin verdiği sinyallerden 20 günlükten başlayanlar var önce kaka sonra çiş i bez dışına yaptırıyorlar bende demiycem şu kaka olayını

Canım bizimki gece düzeni şükür oluştu. En geç onda uyutuyorum birde falan sadece emziriyorum. Uykulu bir şekilde. Saat dörtte uyanıyo yine aynı şekilde. Gündüzleri emerkrn kaka yapıyo kucağımda. Bazen sadece gazını çıkarıyo. Ama şimdiye kadar çok aşırı ağlamadığı sürece gece hiç altınu açmadım. Üstelik hiç pişik sorunumuz yok. Nasıl alıştırsan öyle olur. Bezini açtığım saatler olunca çığlık atıyo bende düzenli değiştitiyorum.zaten ıslak mrndil kullanmıyorum.direk sıcak suya koyuyorum belden aşağı yıkıyorum rahatlıyo.gerçekten her gün yıkanan biri olarak.eğer şartlarınız uygunsa lütfen yıkayın derim.yıkadıktan sonra suyu öyle kirli ki hiç denemedim.ıslak mendil çıkarabiliyormu

Maaşaallah kuzucuklara Rabbim hayirli evlatlar eylesin hepsini saglicakla büyüsünler.
Benim kuzu da 78 günlük oldu cok şükür:dua:
Uykusu cok az maalesef gündüz yok denecek kadar az uyuyor. Bu ara gaz sıkıntısı var sab simplex ile zinco u dönüşümlü kullanmaya başladık 2 gundur daha iyi. Gece uykusuna da cok gec yatiyor 12 1 i bulduruyor. 4 5 gibi bir kere emmeye uyaniyor sonra en gec 7 8 gibi bitiyor uyku serüveni. Gunduzleri de memede uyuyakaldigi dönemlerle yetiniyir sadece..
Yattiği yerden ayaklari ve basini beraber kaldiriyor mekik ceker gibi. Gözlerinin saşiliğı tam gecmedi ama takip etmesi filan cok güzel kapidan cikincaya kafar bakıyor bana bi grliyorum kafa her tarafta beni ariyor.
Hic yalniz kalmak istemiyor odadan cikar cikmaz başlıyor aglamaya..
Onunla konusulmasindan cok hoslaniyor kendi de birşeyler mirildanip duruyor o dili icerde dort dolanıyor.
oyuncaği var bi tane onu gisterdigimde ilgileniyor ellemeye çalışıyor. Karninin ustunde yatmayı ustundeki kiyafetleri cikarmami cok seviyor.
Gazi oluyor diye her bezde bi masaj yapıyorum bayılıyor. Sarkilar söyleyip elleri ve ayaklariyla hareketler yaptırıyorum cok seviyor.
Bu ara asiri ağzı salyalandi tükürüjler cikariyor bolca balonvuklu baloncuklu ben 4 aylik cikarmisim disi sanirim bunun da o zamanlara denk gelecek boyle giderse. Emzige alistiramadim ama cok fena bir sekilde bas parmağini emmeye basladi hrr firsatta cekiyorum agzindan..
Iste şeyma hanim:KK48:
Maşaallah tatlı şey seni.

Off isyan etmiyorum ama çok yoruluyorum...
İyice bunalmaya başladım artık...
Akşam olsa da az eşim ilgilensin çocuklarla diyorum ,hep bişey çıkıyor.
Bu akşam da toplantı var mış. Eve gelip çiğ köfte yoğurup toplantıya götürecek miş..
Adamlarda ki rahaylığa bak .. Toplantı adı altında sıra gecesi yapıyorlar sanki..
Bütün gün evin yükü çocukların stresi ben de. Üstelik yarın ameliyatı var oğlanın. Çanta hazırlanacak ,ütü yapılacak ,çocuklar yıkanacak ve bu saat olmuş daha yemek yok...
Wc ye girip çıkmam 5 dk. Duş desen 6-7 dk..
Yemek desen ayakta tıkıştırıyorum,sosyal hayat desen çanta gibi çocuklarla gidiyorum her yere..
Erkek milleti ise yarım saat tuvalet banyo merasimi. Telefon kurcalama saati ,çiğ köfteli toplantı saati...
Tamam istediğim her türlü yardımı yapar ama ben de biraz özgürlük istiyorum yaaa ....
Aynen ya çok güzel anlatmışsın hemen hemen durumlarımız hepimizin aynı

TuRuNCu TuRuNCu nasılsın. Bugün oğlun ameliyat olacaktı sanırım. Allah bağışlasın sana tez zamanda iyileşir inşallah.güçlü olup yavruna destek olmalısın.hiç bişeyi de düşünme bebeğinden başka. Dualarım seninle:dua:

Aynen öyle çok gülüyorum eve almayacağımız kişiler listesi var Ada'm iyice sapıttı :KK66::KK66: bizim kızla Doğan üç erkek bebiş var babalarını sevmezdim diyor kendi kankaları ama bizi alırken hiç düşünmediler bizim de babamız olduğunu :):):)
Yaaa işte kız babası olmak öyle oluyo :)) eve alinmicaklar listesi o da iyiymiş :KK70:

Bencede yanlış yerde uzamış:)

Sanki yine sulanıyomusun ne? Diğer kızlar yüz vermedi mi oğluna ex dünür:)))

Adını çıkardı kızımın :)))
Bizi oyalayip başkalarıyla görüştü kızın çıkarırım adını :)) ohhh daha kimse de bakmaz :halay::halay:o zaman siz gelceniz kapimiza da kapı kapalı olacak :lülülü::lülülü:

Benim kızım da her gece dörtte kaka yapardı hem de kendi gürültüsüne uyanacak şiddette:)) 70 günlük civarı terketti bu huyunu, epeydir geceleri kaka yapmıyor sabah uyanınca yapıyor

Valla bazen kahvaltı gibi hazırlıyorum eşim gelince bazen de yapabildiğim en kolay ne varsa yada bazen akşamdan yapıyorum ertesi günün kini bu hafta oğlum biraz daha iyi gündüzleri kısa kısa da olsa uyuyo geçen haftalara göre bende mesela biber dolması yaptım bı gün bi gün ıspanak çorba bulgur pilavı derken öyle geçti bu hafta :) yemek yapmayı. Çok seven biriyim ve 2 kişi olmamıza rağmen mutlaka corbam sulu yemek pilavim salatam hep olurdu o gunkeri özledim şimdi bı kap yemek yaparsam ona sukrediyorum :işsiz:
Eline sağlık benim kolik te bi düzelse biraz uyumaya başlasa bugün 61. Gün ama bakalım

X