2017 Şubat Anneleri

Günaydın
Ölüyorum bulantıdan... Belki de öğleye kadar yatıp sonra da yarım saat telefonla oyalandığım için hissetmiyordum ama rapor bitince allahım dayanılmaz

Günaydın kızlar.
8 + 5 olduk bugün.
Benim gibi hala ailesine söylememiş olan var mı ? :)

Ah canım ya... Kel'in ilacı olsa başına sürermiş. Ben de aynı durumdayım. Hazımsızlık ve bulantıdan dolayı gece saat 3te hala ayaktaydım
Ben de yemek yiyemiyorum ama meyve çok rahatlatıyor. Soğuk karpuz,şeftali ,kiraz.
Bi de limonlu buz parmak dondurması var. O da güzel oluyor.
Son günlerde de sabah kalkınca buzdolabında buz gibi olmuş Bim'in kakaolu sütünü içiyorum. Soğuk olduğu için o da rahatlatıyor.
Başka da aklıma gelmiyor şimdilik.

Limon kokla. Bende yemek yiyemiyorum ama sebze meyve azcıkta olsa yiyorum. Onları yemeyi bi denesen karpuz mesela hem çok su var içinde hemde faydalı.
Midem berbat benimde bide yanma var
Allah yardımcımız olsun

Mide yanması için gaviscon şurup aldım. Rahatlatıyor..

Günaydın kızlar.

Bu sabah yine kahvaltı yapamadım. Sadece bir kase kiraz yiyebildim. Midem bulanmıyor ama yesem bulanacakmış gibi. Yanıma ceviz ve kuru kayısı da aldım. Akşam üzeri iyi oluyorum ama sabahtan öğlene kadar içim hiçbir şey almıyor.

Günaydın
Ölüyorum bulantıdan... Belki de öğleye kadar yatıp sonra da yarım saat telefonla oyalandığım için hissetmiyordum ama rapor bitince allahım dayanılmaz

Ben son 3 güne kadar o kadar iyiydim ki. Şimdi içim bir şey almıyor yiyemiyorum gündüzleri. O bile nasıl rahatsızlık veriyor. Doktor kalp atışından sonra bulantılar olabilir dedi, bunlar sinyaller mi bilemiyorum. Kolaylıklar diliyorum.

Herkese gunaydin kizlar. Iyisinizdir umarim. Sabah bulantilari ve tiksinme beni bitiriyor resmen. Gun icinde meyve salata falan yiyip gecistiriyorum ama sabah kahvalti resmen olum. Bir de calisiyorum, hem enerjim dusuyo hem suratim degisiyo. Is arkadaslarim artik neyin var iyi misin demeye basladi. Sizin sabah icin cozumleriniz var midir? Cunku ancak zorla kraker yiyebiliyorum 2-3 tane

Bende son 3 gündür hiçbir şey yiyemiyorum Yumurta yerdim her sabah tiksindim. Benim kurtarıcım meyveler açıkçası. Bu sabah 1 kase kiraz yiyebildim yanıma da ceviz ve kuru kayısı aldım işe gelirken. Midem bulanmıyor ama tiksinme var i içim almıyor bir çok şeyi.

Kızlar normalde de göbekli olduğum için karnım çabuk gerildi benim neredeyse 4 aylık bi karnım var ilk hamileliğimde de olmuştu görümcemle birlikteydik gülüp durdu bi insanın karnı nasıl bu kadar çabuk diye yapı meselesi heralde var mı benim gibi karnı erkenden çıkan

Ya inan en sevdigim ogun kahvaltidir. Peynirim yumurtam zeytinim falan cok mutlu olurdum. Ama artik gormeye bile tahammulum yok midem agzima geliyor. Tost yaptirdim oylece duruyo masamda ancak su icebiliyorum Dun zaten kayinvalidemde yemekte ne yapacagimi bilemedim aksam o yemek kokulari nasil agir geliyor...

Günaydın kızlar herkes mide bulantısından şikayetçi.. doktorum 9. haftada yoğunlaşacak dedi aynen öyle su içmeye korkuyorum. 1.5 kilo almışım ona rağmen..

Ya kizlar ben mi anormalim ne mide bulantisi ne istahsizlik hic birsey yok. Fakat adet sancisi cok oluyor cok korkuyorum ilk ogrendigim vakit cok fena mide yanmasi vardi oda gecti. Valla mide bulantim olsun diye dua edicem artik
hiç öyle deme canım :) benim de bulantılarım birkaç gündür olmaya başladı. ve maalesef iğrenç bişey inşallah sende hiç olmaz ama sanırım 7-9. haftalar arası oluyor daha ziyade

herkese günaydın hanımlar. yeni hamilelerimize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bebişlerinizi sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin. ben bu hafta sonu evde olmama rağmen sıcaktan ve oruçtan zor geçirdim. midem ara ara bulanıyor ama daha çok midemde baygınlık hissi var. çok halsiz hissediyorum.oruçtan olduğunu düşünüyorum büyük kısmının. az kaldı. son hafta inşaallah. sonra daha iyi olurum diye düşünüyorum. inşaallah daha iyi olur.

Çubuk kraker dene, bir de gece yatarken başucuna peynir ekmekten ibaret sandviç koy. Uyanınca yataktan çıkmadan ye onu. Doktor öyle dedi bana.
Bende önceki hamileliğimde lierac kullandım sürdüğüm yerlerde çatlak yok ama bacaklarımı önemsemedim azcık çatladı.aralarda saf zeytinyagıda kullandım ben.
Oo zeytinyağı, memlekette bol şükür. İşe yarıyorsa sürerim.
Lazer iki yıl önce yaptırdım. Bu sene de koluma başlamıştım ama hamilelikte yaptırmam ben. Avm kapılarındaki güvenlikten bile geçmiyorum ona hiç cesaret edemem. Zaten hamilelikte hormonlar aşırı aktif olduğundan kullanma artıyor sonuç vermez.
22sinde doktora gittiğimde henüz kalp atışı yoktu sanırım başlıyor ondan bu bulantılar da hayat zehir oluyor bildiğin. Şuan hala geçmedi

Ya kizlar ben mi anormalim ne mide bulantisi ne istahsizlik hic birsey yok. Fakat adet sancisi cok oluyor cok korkuyorum ilk ogrendigim vakit cok fena mide yanmasi vardi oda gecti. Valla mide bulantim olsun diye dua edicem artik

hiç korkma canım. her kadında bulantı olacak diye bir şart yok. yani bulantı varsa iyidir yoksa kötüdür diye birşey yok. ama bulantı varsa gelişim vardır demek oluyor. yoksa hamilelik kötü demek değil kesinlikle. bazı bünyeler güçlü oluyor. çok kadın var hamile olduğunu bile anlayamıyor epey uzun süre. haberleri duyuyorsunuzdur. hele de kilo varsa. bulantın olsun diye dua da etme sakın. hazır iyi hissediyorsun. :) kendini zora koşma. tadını çıkar.

Günaydın kızlar herkes mide bulantısından şikayetçi.. doktorum 9. haftada yoğunlaşacak dedi aynen öyle su içmeye korkuyorum. 1.5 kilo almışım ona rağmen..

Vay arkadas bi de bundan daha da artarsa su icemicez heralde Sislik falan oluyo gogusler buyuyo rahim buyuyo. Yemesekte illa kilo aliyoruz

Bende dusunuyordum yaz dönemi gelme dedi arkadaş hamilelik oldu yorumlara sabah baktım sadece iğneli direk köklere olduğu için zararsız denmiş ama danışmak lazım uzmana
Valla bende kararsızım uzmanlar ikiye bölünmüş durumda kimi zararı yok diyor kimi var.benim gittiğim yerde hamileyken yaştıran çok kişi var .hatta bunların arasında doktorda var kadın dogum doktoru ondan bu hamileliğimde bir sefrde olsa yaptırmak istedim.kafam karışık anlıycan

Bende ara ara yaptırırım bu yaptırdıgım yere çok güveniyorum hamile hamile çalışıyor kızlar valla bebeğinide dogurdu sapa saglam.bilmiyorum evet tüylenme çok oluyor hamilelikde benimkiler dökülmedi birde hamilelikden sonra .sarılarda koyulaşıyor rahatsız edici oluyor. Ondan 1 defada olsa yaptırıp sonra agda ile devam dogumdan sonra hemen lazere koşarım hahha

Benimde çıktı valla içime çekmeye çalışıyorumama ne mümkün ben burdayım diyor.ilk hamilelikde bu kadaar cıkmadıydı.

Ben de seninle aynı durumdayım canım. Yani arada bulanıyor ama öyle çıkaracak kadar değil. Ben de kendimi bayağı mide bulanmalı, iştah kesilmeli falan bi hamileliğe hazırlamıştım ama bizim de böyle yapacak bir şey yok
Yalnız midesi bulanan bundan şikayetçi, bulanmayan niye bulanmadi diye dertleniyor. Ne olacak bu halimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…