2017 Şubat Anneleri

Herkese gunaydin kizlar. Iyisinizdir umarim. Sabah bulantilari ve tiksinme beni bitiriyor resmen. Gun icinde meyve salata falan yiyip gecistiriyorum ama sabah kahvalti resmen olum. Bir de calisiyorum, hem enerjim dusuyo hem suratim degisiyo. Is arkadaslarim artik neyin var iyi misin demeye basladi. Sizin sabah icin cozumleriniz var midir? Cunku ancak zorla kraker yiyebiliyorum 2-3 tane :KK43:
Ben iki sabahtir çıkarıyorum da isede gidemedim bugun etrafimdakilerinde morali bozuk ben bu haldeyim Napacam bilemiyorum bu hafta iki ay bitio hayirlisiyla

Ben iki sabahtir çıkarıyorum da isede gidemedim bugun etrafimdakilerinde morali bozuk ben bu haldeyim Napacam bilemiyorum bu hafta iki ay bitio hayirlisiyla
Benim kusmam pek olmuyo ama o bulanti hali insanin daha cok keyfini kaciriyo sinir oluyorum. Cikarincada bi halsizlik oluyodur. Allah kolaylik versin yaa 1 ayin falan var hayirlisiyla, 3 ay dolsunda daha rahat olacak inaniyorum.

Gozun aydin canim rabbim kucagina almayida nasip etsin karindan mi baktiniz 7+2 cikti bende haftaya gidicem kalp atisini duydum ama kendi dr degildi kendi dr uma gidip tekrar duymak icin can atiyorum daha once kayiplarimdan dolayi korkumu atamiyorum hala inandiramiyorum kendimi
Canım kayıplarım var demişsin ama korkma Allahın dediği olur. Banada dr 7+1 dedi ama ölçüme göe olduğu için 1 2 gün değişiyor gittiğimde. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin, benzer duygular bendede var ama evham yapıp stresle vücudumuzu yormayalım...

Slm kızlar hamilelik nasıl gidiyor diyecegim ama gördüğüm kadarısıyla cogunuzda bulantı kısma başlamış.bend öle aşırı bulantı yok.sadece arada oluyor aşırı kabızlık var bende.perşrmbe doktora gitcem bakalım bebitoyu görcekmiyiz. Dua edin lütfen.sptunsuz hamilelik geçirn arkadaşlar korkmayın herşey nprmaşdir. Ben ilk gebeliğimde bir kaç şeyden tikaindin onun dılınca hiç hamilelk belirtisi yoktur.allahıma şükğr sağlıklı bşr oplum var. Rahat olun lütfen.
Birde alışveriş için acele etmeyin kızlar lütfen. ..

Kızlar lazer olayını hiç doktorlarınıza danıştınız mı? Ben kararsızım 5 dk lık bir işlem ama acaba hamileliğin başındayken gitsemmi diyorum bir kereye mahsus .doktor gidecek arkadaşlar sorabilrimi rica etsem. Benim gittiğim yerde doktorlar hamileyken yaptırıyor.

Günaydın kızlar.
8 + 5 olduk bugün.
Benim gibi hala ailesine söylememiş olan var mı ? :)
Ben ben. Esim ile ikimizden başka kimse bilmiyor. Önceden bir kaybın olunca cesaret edemiyorum söylemeye.

Ah canım ya... Kel'in ilacı olsa başına sürermiş. Ben de aynı durumdayım. Hazımsızlık ve bulantıdan dolayı gece saat 3te hala ayaktaydım :KK43:
Ben de yemek yiyemiyorum ama meyve çok rahatlatıyor. Soğuk karpuz,şeftali ,kiraz.
Bi de limonlu buz parmak dondurması var. O da güzel oluyor.
Son günlerde de sabah kalkınca buzdolabında buz gibi olmuş Bim'in kakaolu sütünü içiyorum. Soğuk olduğu için o da rahatlatıyor.
Başka da aklıma gelmiyor şimdilik.

Mide yanması için gaviscon şurup aldım. Rahatlatıyor..

Kızlar lazer olayını hiç doktorlarınıza danıştınız mı? Ben kararsızım 5 dk lık bir işlem ama acaba hamileliğin başındayken gitsemmi diyorum bir kereye mahsus .doktor gidecek arkadaşlar sorabilrimi rica etsem. Benim gittiğim yerde doktorlar hamileyken yaptırıyor.
Ya benim de aklimda aslinda. 2 seans falan kaldi. Dogum oncesi asiri rahat olur ama emin olamiyorum. Bi yandan sadece derinin belli bi katmanina kadar etki ediyor deniyor bi yandan da o dalgalar acaba bi risk yaratir mi diyorum. Bende soracagim doktoruma cuma gunu gidince. Senin doktorun izin verdi mi ?

Kızlar benimde midem çok kötü. Dün resmen hasta gibi yattım. Orucada niyetlenmistim. tam olarak bulanmiyor ama çok fena bir durum. Oruç tutmuyorum bugun ama birseyde yiyemedim. Işteyim de.

Bende dusunuyordum yaz dönemi gelme dedi arkadaş hamilelik oldu yorumlara sabah baktım sadece iğneli direk köklere olduğu için zararsız denmiş ama danışmak lazım uzmana
Bende devam edecektim 3 seans yaptırabildim. Gittiğim yerde dr raporu olmadan yani doktorun onayı olmadan yapmıyorlarmış. Bıraktım bende. Artık doğum sonrası devam edicem.

Slm kızlar hamilelik nasıl gidiyor diyecegim ama gördüğüm kadarısıyla cogunuzda bulantı kısma başlamış.bend öle aşırı bulantı yok.sadece arada oluyor aşırı kabızlık var bende.perşrmbe doktora gitcem bakalım bebitoyu görcekmiyiz. Dua edin lütfen.sptunsuz hamilelik geçirn arkadaşlar korkmayın herşey nprmaşdir. Ben ilk gebeliğimde bir kaç şeyden tikaindin onun dılınca hiç hamilelk belirtisi yoktur.allahıma şükğr sağlıklı bşr oplum var. Rahat olun lütfen.
Birde alışveriş için acele etmeyin kızlar lütfen. ..
Merhabalar. Insallah sorunsuzca,saglikla gorursunuz bebeginizi. Kesinlikle,herkesste ayni olacak diye birsey yok, bu bi olcut olmamali eger saglik durumunda bi sorun yoksa.

Bende aileme söylemedim canım. Oğlumdan önce ilki boş gebelikti ve psikolojim çok zor düzeldi. yine aynı olur diye hala korkuyorum. Kalp atışını aldıktan sonra paylaşıcam.

Ya benim de aklimda aslinda. 2 seans falan kaldi. Dogum oncesi asiri rahat olur ama emin olamiyorum. Bi yandan sadece derinin belli bi katmanina kadar etki ediyor deniyor bi yandan da o dalgalar acaba bi risk yaratir mi diyorum. Bende soracagim doktoruma cuma gunu gidince. Senin doktorun izin verdi mi ?

Canım,

Kalp atışını duymuşsun gözün aydın ben de cuma günü duydum kalp atışını çok şükür mucizevi bir şeye şahit oluyor insan inanılmaz mutlu bir olay. Lazer bence yaptırmayın benim kardeşim sağlıkçı asla tavsiye etmiyor benim gittiğim merkezde gebeyken seansları yapmıyor ara verdim ben de

Ailelere soyleyip kalp atisini dort gozle bekleyenlerdenim ben de cok korkuyorm duyamamaktan sizin bos gebelikte degisiklik olarak karsilastgnz bir durum var miydi merak ettm

Bu arada gebelik takvimini nereden ekleyebilirim acaba
Gebelik takvimini kişisel bilgilerinde hamilelik takvimi kısmı var. O kısımda muhtemel doğum tarihini aralarında - yazarak girebilirsin. Boş gebelik belirtilerini yazmak istemem, burdaki çoğu arkadaş ben dahil kalp atışlarını duymadık. Kimsenin kafasını karıştırmak istemem. Umarım hepimiz kalp atışlarını duyup, sağlıkla kucaklarımıza alırız bebişleri inşallah.

Selamlar yine yeniden :KK200:
Günün sorusu ailelere,arkadaşlara gebeliğinizi söylediniz mi? (Eşiniz hariç)
Söylediyseniz Nasıl söylediniz (sürpriz vs)
Söylemediyseniz ne Zaman söylemeyi uygun buluyorsunuz?

çok şükür keseyi ve kalbi gördük bizde :dua:darısı tüm bekleyenlerin başına 6+2 imiş doktorumun dediği ama kalp atışını duymadık sadece oluşmuş dedi doktorum bir sonraki randavumuda 3 hafta sonraya verdi kalbi görup sesi duymayan varmı kızlar ?

Günaydın kızlar.
8 + 5 olduk bugün.
Benim gibi hala ailesine söylememiş olan var mı ? :)

Ah canım ya... Kel'in ilacı olsa başına sürermiş. Ben de aynı durumdayım. Hazımsızlık ve bulantıdan dolayı gece saat 3te hala ayaktaydım :KK43:
Ben de yemek yiyemiyorum ama meyve çok rahatlatıyor. Soğuk karpuz,şeftali ,kiraz.
Bi de limonlu buz parmak dondurması var. O da güzel oluyor.
Son günlerde de sabah kalkınca buzdolabında buz gibi olmuş Bim'in kakaolu sütünü içiyorum. Soğuk olduğu için o da rahatlatıyor.
Başka da aklıma gelmiyor şimdilik.

Mide yanması için gaviscon şurup aldım. Rahatlatıyor..
Doktorda onu önerdi alacağım bende

çok şükür keseyi ve kalbi gördük bizde :dua:darısı tüm bekleyenlerin başına 6+2 imiş doktorumun dediği ama kalp atışını duymadık sadece oluşmuş dedi doktorum bir sonraki randavumuda 3 hafta sonraya verdi kalbi görup sesi duymayan varmı kızlar ?
hayırlısı olur inşallah ...

X