2017 Şubat Anneleri

canım bugün de öyle oldu 11de falan emip 6da uyanıyor düzene girdi desem 7 saat ve arada uyandırmıyor beni aç mi şüphesi oluyor 67 günlük oldu sonuçta düzenlemeye başlar diyor uykusunu annem ama içim rahat değil o mırildanmazsa bende uyanmıyorum ki anlamadım gitti keşke arada bi kez kendi uyadırsa beni mirildansa uykuda veririm oda yok tabi hanımefendi gündüz sıfır uyku sanırsın büyük adam gecede uyuyakaliyor yorgunluktan

Korse kullanan kimler vardı nasil model kullaniyonuz ben nbb alttan giymeli almıştım kilo verince bollasti şuan üst kısmı katlaniyo gıcık oldum bu tarzlar kullanışlı olur mu bilen varmı bide owli korse var pahalı biraz ama kaliteli iyi biseye benziyo sizce nasıldır

Eklentiler

• IMG_20170413_101938.JPG
    39,1 KB · Görüntüleme: 47
:)) Yok canım kanguru kullanamam çünkü hem bel hem omuz pek sağlam değil:)

O zaman olmazmış geçmiş olsun çok :)

Aynen canım benim kız da dün gece 2 buçukta uyudu 8 buçukta ben uyandım emzirdim geri uyudu. hiç ses vermedi korkuyorum aç yatıyor diye. Verince cuk cuk emiyor ama mırıldanmıyor kötü hissediyorum kendim uyanamayınca alarm kursam bu sefer de hepten uyanır doktorun dediğine bıraktım kendimi gündüz saatte bir veriyorum uyutana kadar da sık sık veriyorum memede uyumayı seviyor diye. Sen de öyle yapıyorsan acıkmıyordur

Kızlar dr.kadir tuğcuyu takip ediyorum.
20 günlük bebeği olan anne bir kaç soru sormuş. Doktorun verdiği cevapları gönderiyorum. Bizim de bazı sorularımıza cevap olur.

1- Meme aralarinda, en az 3 saat olmasi (simdilik) iyi olur..(yeni doğan da gaz sancıları olmaması için en az 3 saat diyor)
2- EGER: altin sarisi renkte ve hardal kivaminda kaka yapiyorsa, bildigin gibi emzir..(kakası bu şekildeyse istediğiniz gibi emzirin diyor)
3- Asiri beslediginde; kaka sulu, yesil renkte ve sumuklu olur, o zaman aralari acmaniz sart olur..
4- Gazini iyi cikarin..
5- Siz Turk doktorlarina bakmayin, onlar her kusana Reflu diyecek kadar AHMAKTIRLAR!!
Bu yastaki bebeklerde (hastalik olmayan) kusma; iki turlu olur..
- Taze taze kusuyorsa, emdigi miktar cok geliyor demektir..
- Eksi eksi kusuyorsa, cok yakin aralarla besliyorsunuz demektir, aralari acin demektir..
Her iki tur kusma da da; asiri kilo alma vardir...
Bu yasta en onemli hastalik kusmasi; Pylor Spazmi'dir.. Cocuk kilo alamaz..
Turk doktorlari; Reflu'nun ne oldugunu bile bilmezler.. Reflu'de kusma degil, mide muhteviyatinin,
yemek borusuna kacmasi ve kusma olmadan, geri yutulmasidir..

bende bunu dusunuyorum ama pahali geldi acikcasi5kullanip kullanmiycagimdan emim degilim üstelik
Saol canım ağZı kuruyomuş gibi oluyo ordan anladım bende
bizim doktor da verilmeli dedi canim

gündüz 10.05te istiycekse agliycaksa bile ben 10da versemde almıyor sıpa bazen saatte bir 2 dakika alip bırakıyor bazen 3 saatte ondada 5dakika falan iciyor çok iştahsız ben vermeye çalışsam da yok uykuya dalsa vericem de dalmıyor ki gündüz uykusu sıfır allahtan birkaç gündür gece uyuyo aynen alarmla uyanırsa baş edemem mesaj sesine bile gözünü açıyor cadı napsam bilemedim

dr kullanabilirsin sutu azaltmaz dedi.

uyaranlar nerede bebekcim oraya bakiyor.

yaptiracagim

biz gectik 3 numara prima kullaniyorum.
Cnm prima premium care mi kullanıyosun
seydask bizim 30 kadar kaldı 2 numara bezimiz sızdırıyor gece bağladıklarım ben 3 numara aldım gece 3 gündüz de 2 leri kullanıp bitireceğim
Mantıklı canm benim elimde az bişy kaldı yarın alışverişe çıkcakdık alırım 3 numarayı geçicem benimde geceleri hep sızdırıyo artık

Öyle cnm tabi bi tek sut vermek de degil emzirince sanki aramuzdaki bag daha farkli olacak gibi hissediyordm hele ilk zamanlar sanki anneyi bilemeyecek bnm diger insanlardan farkım olmayacak onun icin kokumu bilmeyecek bi tek annesine geldiginde sakinlesmeyecek..sacma ama böyle düşündüm simdi bu dusunce gun geçtikçe etkisi azalsa da devam ediyor..biraz daha büyüyüp tekpi vermeye başladgnda bni tanidgnda biraz daha kendimi iyi hissederm sanirim..

İnş çabucak satarsın
İnşallah canım haber ederüm size satarsam:)
teşekkürler hayatım

Canım çok güzel bi paylaşım olmuş, kesinlikle katılıyorum her kusan çocuğa reflü demek nedir Allah aşkına.. nasılsa bişey bilmiyoruz ya reflü de geç gitsin.. teşekkürler TuRuNCu

Hem süt hem mama veren arkadaşlar su veriyomusunuz

Ben günde 2-3 çay kaşığı veriyorum

Canım yatarak emmeyide mi sevmiyor?
Benim oğluş bayılıyor emerek uyumaya. Karnını da bolca doyurmuş oluyor..

Seni çok iyi anlıyorum canım

Aynı düşüncelerden dolayı lohusalığım çok ağır geçti. Her gün araştırmalar yaptım,her tür öneriyi denedim ama bi türlü emziremedim...
Çok üzülüp ağladım ama şimdi geriye dönüp baktığım da keşke bu kadar üzülmeseydim diyorum.

Zamanla içinde ki hisler geçecek ccanım.
Bebeğinin mutlu ve keyifli olması daha önemli. Bol bol ten teması yapın. Mamasını verirken kucağında ver. Hatta mümkünse gece yakın yatın birbirinize(anne-bebek yatağı). Bunlar kendini iyi hissetmeni sağlar..
Ve için rahat olsun kızın senin kokunu çok iyi biliyor..

Kızlar dün benim oğluş 1.5 biberon mama içti sadece. (Normalde 5-6 saat arayla 3 biberon veriyordum)
Onun dışında bol bol emzirdim. Her zaman ki gibi gayet keyifliydi ve her bezi kakalıydı.
Aç olduğunu düşünerek yatmadan önce biberon verdim ama hiç içmedi.
Eyvaah şimdi aç olduğu için saat başı uyanır diye endişeli uyudum ama bi uyandım ki sabah ezanı okunuyor. 6 saat kadar uyumuş deliksiz ,demek ki tokmuş diyorum.
Bugün de şu saat oldu hala mama vermedim. Yine keyifliydi ve şuan karşımda uyuyor.
Şimdi bu bebiş tok muu yoksa biberonu mu istemiyor .
Bu güne kadar hep mama destekli gidince bilemedim..

Canım çok güzel bi paylaşım olmuş, kesinlikle katılıyorum her kusan çocuğa reflü demek nedir Allah aşkına.. nasılsa bişey bilmiyoruz ya reflü de geç gitsin.. teşekkürler TuRuNCu

Canım ben doktorların bir çoğuna güvenmiyorum.
Özellikle kafasına göre ilaç yazıp hastaneye yatıranlardan uzak duruyorum.
İyi seçmek lazım çocuk doktorunu ve bunun yanı sıra bol okuyup araştırmak lazım.

İlk oğlumu hep bu doktorun tavsiye ve önerileriyle büyüttüm ve çok memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…