2017 Şubat Anneleri

Ben günde 2-3 çay kaşığı veriyorum

Canım yatarak emmeyide mi sevmiyor?
Benim oğluş bayılıyor emerek uyumaya. Karnını da bolca doyurmuş oluyor..

Seni çok iyi anlıyorum canım:KK19:

Aynı düşüncelerden dolayı lohusalığım çok ağır geçti. Her gün araştırmalar yaptım,her tür öneriyi denedim ama bi türlü emziremedim...
Çok üzülüp ağladım ama şimdi geriye dönüp baktığım da keşke bu kadar üzülmeseydim diyorum.

Zamanla içinde ki hisler geçecek ccanım.
Bebeğinin mutlu ve keyifli olması daha önemli. Bol bol ten teması yapın. Mamasını verirken kucağında ver. Hatta mümkünse gece yakın yatın birbirinize(anne-bebek yatağı). Bunlar kendini iyi hissetmeni sağlar..
Ve için rahat olsun kızın senin kokunu çok iyi biliyor..:KK36:
Cnm sen bnm icin iyi bir tesellisin zaten:KK200:bebegim emiyor cok keyif aliyor dedikçe hem senin adina seviniyorum hem de kendi adima umutlaniyorum cunku ikinci bebekte de ayni seyleri yasamak cok agir olur bnm icin..biliyorum hem icimde kalicak ama en önemlisi Bebeğimin sagligi varligina cok şükür:dua:kucagimda zatn surekli emziremedgim için yspamadigimiz ten tene temasi telafi etmeye calisiyorum

Ben günde 2-3 çay kaşığı veriyorum

Canım yatarak emmeyide mi sevmiyor?
Benim oğluş bayılıyor emerek uyumaya. Karnını da bolca doyurmuş oluyor..

Seni çok iyi anlıyorum canım:KK19:

Aynı düşüncelerden dolayı lohusalığım çok ağır geçti. Her gün araştırmalar yaptım,her tür öneriyi denedim ama bi türlü emziremedim...
Çok üzülüp ağladım ama şimdi geriye dönüp baktığım da keşke bu kadar üzülmeseydim diyorum.

Zamanla içinde ki hisler geçecek ccanım.
Bebeğinin mutlu ve keyifli olması daha önemli. Bol bol ten teması yapın. Mamasını verirken kucağında ver. Hatta mümkünse gece yakın yatın birbirinize(anne-bebek yatağı). Bunlar kendini iyi hissetmeni sağlar..
Ve için rahat olsun kızın senin kokunu çok iyi biliyor..:KK36:
Tamam xanım:)

bende bunu dusunuyorum ama pahali geldi acikcasi5kullanip kullanmiycagimdan emim degilim üstelik

bizim doktor da verilmeli dedi canim

gündüz 10.05te istiycekse agliycaksa bile ben 10da versemde almıyor sıpa bazen saatte bir 2 dakika alip bırakıyor bazen 3 saatte ondada 5dakika falan iciyor çok iştahsız ben vermeye çalışsam da yok uykuya dalsa vericem de dalmıyor ki gündüz uykusu sıfır allahtan birkaç gündür gece uyuyo aynen alarmla uyanırsa baş edemem mesaj sesine bile gözünü açıyor cadı napsam bilemedim
Tamam canım bide mesela gün içinde mama yaptın yarısını içti diğer yarısını ısıtıp verebiliyormuyuz

Biz bir haftadir kakada zorlanioruz ya 49 günlük olduk bgn gunde bir defa yapior arada bi gün yapamadığı da oldu bu sabakh da azicik yapti koyu kivamli tam cikaramadi.. napsak ki?? Kulak çubuğuna zeytinyagi surup makatina sokmadan poposunun arasinda gezdrdim onu da öyle yapti sanirim..

Kızlar benim bebek uykuda dahi kusuyor buyüxden hep uyanıyor napıcam ben ? Dün gece gene uyumadı kafam davul gibi çocuğun uykuyla alakası yok resmen ya bebek dediğin emer altı temiz olur gazını atar uyur anlamadım gitti ya

Canım ben doktorların bir çoğuna güvenmiyorum.
Özellikle kafasına göre ilaç yazıp hastaneye yatıranlardan uzak duruyorum.
İyi seçmek lazım çocuk doktorunu ve bunun yanı sıra bol okuyup araştırmak lazım.

İlk oğlumu hep bu doktorun tavsiye ve önerileriyle büyüttüm ve çok memnunum.
Aynen öyle ki bizim doktor gerçekten iyi. Reflü olmasına rağmen ilaca gerek yok kilo alımı iyi dedi. Doktoru iyi seçmek gerekiyor

Kızlar benim bebek uykuda dahi kusuyor buyüxden hep uyanıyor napıcam ben ? Dün gece gene uyumadı kafam davul gibi çocuğun uykuyla alakası yok resmen ya bebek dediğin emer altı temiz olur gazını atar uyur anlamadım gitti ya
Emzirdikten sonra dik tutsan bir süre belki kusmaz canım. Hemen yatırma yatağa birde kusuyorsa yan yatır,ben yan yatırıyorum sürekli

dr kullanabilirsin sutu azaltmaz dedi.

uyaranlar nerede bebekcim oraya bakiyor.

yaptiracagim

biz gectik 3 numara prima kullaniyorum.
Cnm prima premium care mi kullanıyosun
seydask seydask bizim 30 kadar kaldı 2 numara bezimiz sızdırıyor gece bağladıklarım ben 3 numara aldım gece 3 gündüz de 2 leri kullanıp bitireceğim
Mantıklı canm benim elimde az bişy kaldı yarın alışverişe çıkcakdık alırım 3 numarayı

Cnm prima premium care mi kullanıyosun

Mantıklı canm benim elimde az bişy kaldı yarın alışverişe çıkcakdık alırım 3 numarayı geçicem benimde geceleri hep sızdırıyo artık
evet. memnunum.
Öyle cnm tabi bi tek sut vermek de degil emzirince sanki aramuzdaki bag daha farkli olacak gibi hissediyordm hele ilk zamanlar sanki anneyi bilemeyecek bnm diger insanlardan farkım olmayacak onun icin kokumu bilmeyecek bi tek annesine geldiginde sakinlesmeyecek..sacma ama böyle düşündüm simdi bu dusunce gun geçtikçe etkisi azalsa da devam ediyor..biraz daha büyüyüp tekpi vermeye başladgnda bni tanidgnda biraz daha kendimi iyi hissederm sanirim..
emzirme ile cok alakasi oldugunu dusunmuyorum. sesinden kokundan yine bilr seni. bebekler bilir hep yaninda cunku. alismistir bile.
Buz

Bizimki de tukurup cikariyor agznda iki gündür. .
bende tek benimki mi boyle demistim. normal o zaman. disler vaktinde gelecek.
Kızlar dün benim oğluş 1.5 biberon mama içti sadece. (Normalde 5-6 saat arayla 3 biberon veriyordum)
Onun dışında bol bol emzirdim. Her zaman ki gibi gayet keyifliydi ve her bezi kakalıydı.
Aç olduğunu düşünerek yatmadan önce biberon verdim ama hiç içmedi.
Eyvaah şimdi aç olduğu için saat başı uyanır diye endişeli uyudum ama bi uyandım ki sabah ezanı okunuyor. 6 saat kadar uyumuş deliksiz ,demek ki tokmuş diyorum.
Bugün de şu saat oldu hala mama vermedim. Yine keyifliydi ve şuan karşımda uyuyor.
Şimdi bu bebiş tok muu yoksa biberonu mu istemiyor .
Bu güne kadar hep mama destekli gidince bilemedim..
belki yediklerinden sutun artmistir.
Tamam canım bide mesela gün içinde mama yaptın yarısını içti diğer yarısını ısıtıp verebiliyormuyuz
hayir. hep taze yapman lazim. kokusundan anlarsin bozuldugunu. hangi mama

Misoothh Misoothh mamayi hep taze hazirlaman lazim. kokar zaten. mamanin ustunde aciklama olmasi gerek. hangi mamayi kullaniyorsun.

Kızlar dün benim oğluş 1.5 biberon mama içti sadece. (Normalde 5-6 saat arayla 3 biberon veriyordum)
Onun dışında bol bol emzirdim. Her zaman ki gibi gayet keyifliydi ve her bezi kakalıydı.
Aç olduğunu düşünerek yatmadan önce biberon verdim ama hiç içmedi.
Eyvaah şimdi aç olduğu için saat başı uyanır diye endişeli uyudum ama bi uyandım ki sabah ezanı okunuyor. 6 saat kadar uyumuş deliksiz ,demek ki tokmuş diyorum.
Bugün de şu saat oldu hala mama vermedim. Yine keyifliydi ve şuan karşımda uyuyor.
Şimdi bu bebiş tok muu yoksa biberonu mu istemiyor .
Bu güne kadar hep mama destekli gidince bilemedim..
Canım bence artık büyüdüğü için herşeyi normal bi insan gibi uykusuda yemeside günden güne yenileniyorlar biberonla alaksı olduğunu düşünmüyrm şimdi aldı mı peki

evet. memnunum.

emzirme ile cok alakasi oldugunu dusunmuyorum. sesinden kokundan yine bilr seni. bebekler bilir hep yaninda cunku. alismistir bile.

bende tek benimki mi boyle demistim. normal o zaman. disler vaktinde gelecek.

belki yediklerinden sutun artmistir.

hayir. hep taze yapman lazim. kokusundan anlarsin bozuldugunu. hangi mama
Cnm bezlerde hiç farklılık varmıydı piyasa da 2 tane model var premium care den

Öyle cnm tabi bi tek sut vermek de degil emzirince sanki aramuzdaki bag daha farkli olacak gibi hissediyordm hele ilk zamanlar sanki anneyi bilemeyecek bnm diger insanlardan farkım olmayacak onun icin kokumu bilmeyecek bi tek annesine geldiginde sakinlesmeyecek..sacma ama böyle düşündüm simdi bu dusunce gun geçtikçe etkisi azalsa da devam ediyor..biraz daha büyüyüp tekpi vermeye başladgnda bni tanidgnda biraz daha kendimi iyi hissederm sanirim..
Hiç oyle hissetme tatlım onu kucağına aldığında bile o senin kokunu alır bilir gözleriyle ilk anneyi tanirmis galiba bebekler sen emzirmesende onun icin farklısın bunu hep böyle düşün :KK66:

bende bunu dusunuyorum ama pahali geldi acikcasi5kullanip kullanmiycagimdan emim degilim üstelik

bizim doktor da verilmeli dedi canim

gündüz 10.05te istiycekse agliycaksa bile ben 10da versemde almıyor sıpa bazen saatte bir 2 dakika alip bırakıyor bazen 3 saatte ondada 5dakika falan iciyor çok iştahsız ben vermeye çalışsam da yok uykuya dalsa vericem de dalmıyor ki gündüz uykusu sıfır allahtan birkaç gündür gece uyuyo aynen alarmla uyanırsa baş edemem mesaj sesine bile gözünü açıyor cadı napsam bilemedim
Owli pahalı da diğeri 49.90 zaten 25 ten aşağıda korse yok bende dusunuyom bakalım

X