2017 Şubat Anneleri

tedaviyle olunca genelde çoğul gebelik oluyor zaten haydi bakalım gözün aydın şimdiden

kızlar sabahları çok midem bulanıyor ahım şahım kahvaltı yapamıyorum.Tost güzel yiyebiliyorum.Süt hiç içemiyorum.ne içsem ki kahvaltıda bi öneriniz var mı?
Ben hiçbir şey yiyemiyorum midem kilitlendi ilk aylar böyle olabiliyor sonradan da durduramıyor insan kendini

bana da doktorum progestan verdi benim doktorum iyi bir doktor ama belli ki çok temkinli ve şu evrede o ne dese ben panik olacak moddayım alternatif doktor o anlamda iyi olacak sanki. İçime su serptin canım kese sonradan da dzüelebiliyormuş biz bebegi gördük de kalbini duyamadık henüz ctsi gideceğim tekrar

o zaman benimki de normaldir değil mi canım
Normaldir canim. doktorum dedi ki su anda kalp atisini gorebilirdim ama gormemek 'aaa bi sorun var,kesinlikle sikintili' anlamina gelmiyo cunku daha cok kucuk. O yuzden icimizin rahat etmesi icin 2 hafta sonra gel. Bu arada da kanamanin kesilmesi gerekiyor dedi. Rabbime bin sukur dun oglenden beri kahve akintim dahi yok. Insallah boyle devam ederde gorurum bende minigimin kalp atislarini. Sende merak etme en onemlisi bizim pozitif olmamizmis tontiklerimiz icin :)

Ben hiçbir şey yiyemiyorum midem kilitlendi ilk aylar böyle olabiliyor sonradan da durduramıyor insan kendini
Canım sen tecrubelisin sanırım. Benim ilk gebeligim cok bi bulantim falan yok ama çok istahsuzim. Canım hiç bisey yemek istemiyo. Midem kabul etmiyor. Zorla az az yiyorum. En sevdiğim şeyleri bile canım istemiyo. Devamlı meyve yemeye çalışıyorum en fazla.
Normal mi diyorsun yani. Ne zaman geçer acaba. ??

Kızlar akıntı ne zaman başlıyor acaba? Ben kupkuruyum hala. Oglumda akıntıdan anlatmıştım bu şimdiden farklı ilerliyor. Beta yi kesin iki gün sonra tekrarlayayim mi Dr a gideceğim zaman mi yapıp gideyim?
Ben de niyetleniyorum ama bugün İstanbul başka sıcak midem agzimda sanırım bir gün tutup bir gün tutmuycam orucu. Zaten az kaldı.

İlk 3 ay böyle oluyor sonra hamileliğin en güzel dönemi başlıyor ama çok yememek lazım özellikle tatlı tüketilmemeli çok fazla.

canım ne zamanki değerindi 1202 bende tedaviyle kaldım(aşılama) tarihlerimizde aynı merak ettimm

Canım benim ilk hamilelikte de çok öyle oluyordu acaba bebekten mi diyordum ama sonra gerçekten bebeklerin hareketi başlayınca onunla hiç ilgisi olmadığını anlıyorsun benim de oluyor şimdi ama biliyorum ki bebekle ilgili değil sadece biz karnımıza çok yoğunlaştığımız için normalde farketmeyeceğimiz şeyleri farkediyoruz ve her şeyi bebeğe bağlıyoruz bence. yoksa gerçekten bebeğin hareketi başlayınca anlıyorsunuz o harika birşey:)
Kızlarr ya istanbuldayım ben şuan o kadar sıcakki anlatmam bayılcagım sıcaktan resmen sizin oralar nasıl
Mersindeyim ve burası alev gibi azcık balkona çıktım çamaşır için beynime güneş geçecekti nerdeyse saçım yandı kısacık sürede, biz klima sezonunu başlattık mecburen
Cok sukur yavrumun kalp atislarini duydum cok mutluyum ya hamd olsun darisi basiniza
Gözün aydın :)
Sayın şubat anneleri oruç tutsbiliyormusunuz.yada doktorunuz bu konuda ne tavsiye etti.benim doktorum henüz senden bağımsız olduğu için bi zararı olmaz dedi ama yinede tedirginim
Ben ilk 8 gün tuttum bilmeyerek ama çok kötü oluyordum çünkü hipoglisemim var çok halsiz düşüyordum haberi alınca da 1 gün denedim ama çok kötü oldum bıraktım. İlk hamileliğimde de 10 gün tutmuştum bilmeyerek ama idrarda keton çıktı o da zaten iyi beslenemediğinizde olan bir durum o yüzden bırakmıştım ben bu uzun yaz günlerinde hele Mersin gibi çok sıcak yerlerde kimseye tavsiye etmem en çok ihtiyaç duyduğumuz şey sıvı çünkü.

arkadaşlar ben de dra gittim nihayet, 6+0 haftasıyla uyumlu çok şükür ve karından muayenede kalp atışlarını aldık :) maşallah hiçbir sıkıntı yok ve tek kese ;D 2 temmuzda tekrar gideceğim sadece tsh biraz yüksek ilacının dozunu biraz artırsın endokrin uzmanın dedi ve folbiol kullanıyordum onun yerine golden diye bir ilaç verdi hem folik asit hem b12 içeriyor

rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canımmm gözün aydınnn olsun

Ben ist dr trakyada ama ist dr bulamadim ben burdakiler cok kalabalik ilgilenmiyorlar benim dr her detaya giriyor tek tek anlatiyor ve harika moral veriyor ne bileyim karar veremedim...
eğer her ihtiyaç duyduğunda gidebiliyosan sıkıntı yok tabi ki ama en azından kafana takılan bişey olduğunda gidebileceğin birini de yedekte tutsan iyi olur gibi

Ayra
kızlar sabahları çok midem bulanıyor ahım şahım kahvaltı yapamıyorum.Tost güzel yiyebiliyorum.Süt hiç içemiyorum.ne içsem ki kahvaltıda bi öneriniz var mı?
Ayran veya kefir icebilirsin canim...benim asiri bulantim yok sukur peynir zeytin yumurta yiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…