2017 Şubat Anneleri

Canım sen tecrubelisin sanırım. Benim ilk gebeligim cok bi bulantim falan yok ama çok istahsuzim. Canım hiç bisey yemek istemiyo. Midem kabul etmiyor. Zorla az az yiyorum. En sevdiğim şeyleri bile canım istemiyo. Devamlı meyve yemeye çalışıyorum en fazla.
Normal mi diyorsun yani. Ne zaman geçer acaba. ??
Kisiden kisiye degisiyor cnm bnm ilk hamileligimde cok bulantim vardi bisey yiyemiyordum..simdi masallah yiyebiliyorum..bazilarinin 9 ay bile gecmiyo cogunun da 3 ay suruyor

hayırlısı olur inşallah senin için... bebişin pıtpıt larını duyarsın inşallah..
bende çok gaz varya , lavabodan çıkamıyorum lavaboda durmak düşüğe sebep olurmu ya herşeyden mim kapıyorum, ne yapıcamı bilmiyorum.:hasta::KK1::KK1:
Benimde cok sancim oluyor kimyon kullandim biraz rahatladim doktorada sordum normal dedi

canım ne zamanki değerindi 1202 bende tedaviyle kaldım(aşılama) tarihlerimizde aynı merak ettimm :KK3:

beklenen adet günümden bir gün sonrası (15 Haziran)da 1202 di kan değerim canım. Doktor muayene etmişti o gün "tahminim ikiz olabilir" dedi. "tabi görmeden kesin diyemem bekleyecez" dedi. İnşallah sağlıklı olsunlar da en önemlisi bizle kalsın bebişlerimiz tedavi süreci yorucu ve zor.

aynı gün doğumda olacağız inşallah cook heyecanlı yaa :KK54::nazar:

Benim gebeligim basladigindan bu yana ara ara oluyor ve iki kaybim var artik sinirlerim bozulmaya basladi ne yapcam bilmiyorum dr umdan baska bi dr guvenemem sanmiyorum o yuzden baska dr kafami bulandirir mi acaba
Bence tedbir amaçlı farklı doktora gitmekte yarar var bebislerimiz herşeyden önemli

bana da doktorum progestan verdi benim doktorum iyi bir doktor ama belli ki çok temkinli ve şu evrede o ne dese ben panik olacak moddayım alternatif doktor o anlamda iyi olacak sanki. İçime su serptin canım kese sonradan da dzüelebiliyormuş biz bebegi gördük de kalbini duyamadık henüz ctsi gideceğim tekrar
Beklemek çok zor dimi cumartesi inşallah minnağının kalp atışlarınıda duyarsın canım hiç endişelenme dr hep bi panik hep bi en kötüsünü söylüyorlar nedense

Beklemek çok zor dimi cumartesi inşallah minnağının kalp atışlarınıda duyarsın canım hiç endişelenme dr hep bi panik hep bi en kötüsünü söylüyorlar nedense

geçen hafta kese yuvarlak değil dedi diye kendimi yedim sonra dedim bebeğe yazık saglıkla gelecekse gelir zaten o yüzden daha rahatım. Bir doktor daha buldum bi de onu deneyeceğim bakalım. Saol canım iyi dileğin için inşallah kalp atışını da duyar rahatlarız sen gördün mü keseyi?

geçen hafta kese yuvarlak değil dedi diye kendimi yedim sonra dedim bebeğe yazık saglıkla gelecekse gelir zaten o yüzden daha rahatım. Bir doktor daha buldum bi de onu deneyeceğim bakalım. Saol canım iyi dileğin için inşallah kalp atışını da duyar rahatlarız sen gördün mü keseyi?
Ben dün kahve rengi akıntım olunca acile gittim baktı kese oluşmuş ama düzgün değil gibi içinde minik bişi var ama bebek mi değilmi bilemem dedi kese 4 mm dedi ama yarın bi gideyim bu dr hiç güvenmedim

beklenen adet günümden bir gün sonrası (15 Haziran)da 1202 di kan değerim canım. Doktor muayene etmişti o gün "tahminim ikiz olabilir" dedi. "tabi görmeden kesin diyemem bekleyecez" dedi. İnşallah sağlıklı olsunlar da en önemlisi bizle kalsın bebişlerimiz tedavi süreci yorucu ve zor.

aynı gün doğumda olacağız inşallah cook heyecanlı yaa :KK54::nazar:
Evet canım rabbimin izniyle benim sat 16 mayıstı benimde 15 haziran bhcg sonucum 1250 çıktı doktorum gayet güzel demişti bu sabah tekrardan verdim artışı görmek için rabbim hayırlısıyla sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin:dua::dua:

Gözünaydın çok sevindim daha önce tam kan hemogram hormon idrar falan yaptırmadın mı ne için şimdiki testler

Hayirlisi olsun canim sukurler olsun darisi basimiza rabbim hepimize gostersin ...saglikla kucaginada almak nasip etsin insallah

maşallah ne güzel darısı bizim başımıza.. :halay:
çok teşekkür ederim kızlar darısı başınıza inşallah mbg24 canım hayır daha önce tam kan testi falan yaptırmamıştım

Doktordan doktora fark var gercekten. Kendi doktorum o anda hastanede olmadigi icin orda olan doktor muayene etmisti Cuma gunu kanamam geldiginde. Bana ilk soyledigi sey 'neden agliyosun?'.. Korkuyorum bebegime bisey olacak diye iyi mi saglikli mi dedim. Kanama varsa dusuk olacak demektir saglikli degil demek ki dedi gozumun icine baka baka... Yani o an yasadigimi inan anlatamam... Resmen perisan oldum. Aksam kendi doktoruma gidince aciklaya aciklaya anlatti kese duzgun yolk saci gosterdi,simdilik bi kanama yok ama ilaca devam etmen dinlenmen lazim. Illa dusuk olacak diye bisey yok ama dusuk riski fazla o yuzden dikkat etmemiz lazim falan dedi yani sakinlestirdi . O anda ben zaten perisan olmusum panikle, hele ki ilk gebeligim bi bilgim yok, gozumun icine baka baka sagliksiz demek ki diyo... Doktor secimi cok cok cok onemli...

Doktordan doktora fark var gercekten. Kendi doktorum o anda hastanede olmadigi icin orda olan doktor muayene etmisti Cuma gunu kanamam geldiginde. Bana ilk soyledigi sey 'neden agliyosun?'.. Korkuyorum bebegime bisey olacak diye iyi mi saglikli mi dedim. Kanama varsa dusuk olacak demektir saglikli degil demek ki dedi gozumun icine baka baka... Yani o an yasadigimi inan anlatamam... Resmen perisan oldum. Aksam kendi doktoruma gidince aciklaya aciklaya anlatti kese duzgun yolk saci gosterdi,simdilik bi kanama yok ama ilaca devam etmen dinlenmen lazim. Illa dusuk olacak diye bisey yok ama dusuk riski fazla o yuzden dikkat etmemiz lazim falan dedi yani sakinlestirdi . O anda ben zaten perisan olmusum panikle, hele ki ilk gebeligim bi bilgim yok, gozumun icine baka baka sagliksiz demek ki diyo... Doktor secimi cok cok cok onemli...

senin doktorun kim canım ben de doktor araştırıyorum şu anda :KK43: ?

senin doktorun kim canım ben de doktor araştırıyorum şu anda :KK43: ?
Istanbuldayim canim ben. Gaziosmanpasa Medicalparkta Op.Dr.Bahattin Onar. O kadar memnunum ki doktorumdan anlatamam. Cok aciklayici, cok sakin , cok kibar ve garantici bi adam. Kalp atisi icin bile normalde baska bi yere gitmis olsan bu durumda 2 gunde bi cagirirlar testler yaparlar ama merak etme kanaman tekrarlamadigi surece boyle bi strese gerek yok. Zaten uzuluyorsun yipratmaya gerek yok seni daha da fazla,cunku bebegini de strese sokuyosun dedi. Eger yakinsa sana kesinlikle tavsiye ederim.

X