2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Aslında kanın sulanması iyi değil midir pıhtılaşmayı engeller diye bi mantık yürüttüm kendi kendime ama bilemiyorum ben de maydonoz yiyorum asitli ve kafeinli içecekler içemediğim için de kiraz kompostosu içiyodum
Bılmıyorum ki canım ısrarla uyardı söktürücü özelliği de var .. Belki ılk uc ay dıkkat etmek gerekıyordur

Kizlar tup bebek doktorundan snra bugub insalllah dogum yapacagin doktorumu buldum. Bana soylediklerini yazayim belki mrk eden vardir bazi seyleri. Doktorum prof ve ayni zamanda riskli gebelik uzmani. Bir bebek 9 cu haftaya kdr en yuksek dusme riskini tasir 9. Haftadan snra %5 e duser dedi. Alttan muayene etti ve ben korkunca cinsel iliskide bulunmayacakmisin hic diyerek azicik kizdi ki cok sukur bir sorun olmadi. Kalp atisini duyduk cok sukur. Her sey serbest hemen hemen. Deniz havuz yolculuk ki dedigim gibi benimki tup bebek ki genelde doktorlar degerli bebek diye titizlenir cok sukur gonlume gore bir doktor buldum

Anladigim kadariyla canım bu beta nin kaca katladigi fikir veriyor çoğul gebelik hakkında öyle mi.
Benim 4 katladi hemen hemen canim 2 gunde bir yaptin 1000.0 degerim 2.gun 3.544.5 yukseldi aklima gelmedi ikiz oldugu cunku 5+2 de tek kese 6+2 de iki kese goruldu kalp atisida 7+3 de basladi canim bilginize :)) iki kizim olucak rabbim nasip ederse insallah cumlemize saglikla nasip etsin rabbim

Doktora hala boş gebelik ihtimali var mı bayramda aileme bebek beklıyoruz dşyebilir miyim diye soruyorum dedim. Cok okumustum çünkü boş, dış, mol...dedi ki yolk kesesi zaten embryonun beslendiği kese, yolk kesesi varsa embryo var demektir sadece cok küçük (dahsa erken) oldugundan göremıyoruz. Tabi bir sonraki randevuda embryo saglıklı öı onu göreceğiz. Kalp atısı önemli dedi.

Ben sat a göre 5hafta 5günlükken gitmiştim. 2-2.5 hafta sonra kalp atısı için gel dedi. Tahminen 1 hafta sonra gitsem embryoyu görür ama varlıgını zaten biliyorum, kalp atısından önce görmenin bi anlamı yok gibi anladım. Görsem de yine kalp atısını beklicez.
Aslında türkiyede erken öğrenıp böyle beklıyoruz, ben de arkadasın dedıgı gibi duydum amerıkada doktor 8.haftada bakıyormuş. Böylece kimyasal mı dış mı boş mu, kalp atısı var mı tek tek brklemıyorsun.

evet kesinlikle katılıyorum. ben hamileliğimi çok erken öğrendim ve hemen doktora gittim. sanırım geç döllenme olayı varmış bende. dolayısıyla gebelik kesesinin çapına göre ben de 6. haftanın içindeyim.
yazdıkların içimi rahatlattı. internette. birçok şey okudum yine de acaba doğru mu soruları betnimi kemiriyordu. aynı seviyede olan biriyle konuşmak iyi geldi.
ben de beş gün sonra gideceğim. kalp atımını duyamazsak bir hafta daha bekleyeceğiz. Umarım güzel haberler alırız

Kizlar ben bugun acaip siskinim :/ biraz zorlayinca da kendimi sag kasigima agri giriyo korkuyorum. Gerci benim 6cmlik kistim sag yumurtaligimda buyuk ihtimal agri giren yer orasi. Sanki karnim gerim gerim geriliyo ya gazin dolastigini hissediyorum gurul gurul :/ dün bugun evdeydim kesinlikle hareketsiz kalmak yaramiyo onceki gun alisveris merkezinde 2 3 saat dolaştıgimda ne gaz vardi ne bi sey

Benim 4 katladi hemen hemen canim 2 gunde bir yaptin 1000.0 degerim 2.gun 3.544.5 yukseldi aklima gelmedi ikiz oldugu cunku 5+2 de tek kese 6+2 de iki kese goruldu kalp atisida 7+3 de basladi canim bilginize :)) iki kizim olucak rabbim nasip ederse insallah cumlemize saglikla nasip etsin rabbim
Anladım cnim kucağına sağ salim alırsın inşallah. Benim 4 günde 4 e katladı.
Herhalde tek bebek o zman dimi

Ya ne guzel herkes keseyi gormus benim gibi yok mu pazartesiyi bekleyen catlicam artik pazartesi bi sorun yoksa 5+5 olcak benim sipa :dua:

X