2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canim degere takilma bence belki adetten hemen sonra hamile kaldin tam dollenmeyi bilemessin ki.. tek kese tek gebelik dediyse doktor oyledir ki degerin yuksek bir deger olsaydi gorunurdu bence. Kafana takma tadini cikar
Bencede öyle canım çok sağol
Merhaba. Benim de sizle ayni durum. 7 sinde adet oldum 15 inde sadece korunmamistik. Henuz dr a gitmedim. Pazartesi gideceginizi yazmissiniz rutin kontrol icin mi, kalp atisi icin degil, degil mi :)
Canim ben çalışıyorum. Kuruma bildirmek için rapor alacağım. Beni il dışı göreve filan gönderdikleri oluyor 3 gün 4 gün. Bunlar olmasın diye rapor alacağım. Dün ki doktordan almak istedim ama illa kalp atışı duyayim öyle veririm dedi sinir oldum. Aynı seninle gerçekten. Çok ilginç :) seninde erken döllenme olmuş olma ihtimali var canim. Değerlerini öğrenince yazar misin

Canm ikizse bile ne olacak ki senin icin bir skinti yoksa niye sinirini bozuyorsun arkadasn bir daha derse Rabbm en iyisini bilir neyse nasibimizde onu yasariz de gec Allah hakkında hayirlisini versin ayrica bu betaya göre ikiz mi tek mi anlamak zor biraz skma canini sen
Tabiki öyle canım da millet bi değişik ya.
İkiz olursa benim için çok zor olur ama hem çalışıyorum hem okulum var. Gerçi okul bu sene bitiyor . Doğum da Mart ayına denk geliyor yani 3 4 ay idare etcez artık . O 4 ay zaten ücretli doğum izinli oluyorum yani sadece bebek ve haftada 2 gün okul olacak. İnş hallederiz

Biz ilginç bi milletiz vesselam doktordan daha doktor öğretmenden daha öğretmeniz....ben hiç hoşlanmıyorum bu tarz insanlardan yav he he deyip geçiyorum ya da muhattap olmayıp ilişkilerimi sınırlıyorum...siz de hıı ikiz az daha okuyup Dr olsaydın ya deyin
Aynen öyle ya az daha okuyup doktor olaydi keşke. . Herşeyi çok biliyorlar zaten kimse bi şey bilmiyor bi kendileri herseyi çok biliyorlar canım he deyip gecicem bidaha.. kendisi çok zorlandı İkizlere diye herkes öyle olsun istiyor gıcık. .

Kizlar bu arada ilk hamileligimde amerikan hastanesinin dogum ve sonrasi seminerlerine katilmistim. Ilk hamileligi olanlar icin yaziyorum. Saglikli bebek(embriyo fetus neyse artik:), anneyi ata bindirseniz dort nala kostursaniz yine bisey olmaz iciniz rahat olsun derdi ordaki drlar. Kanamalari vs olanlar icin demiyorum tabi ama bi sorun yoksa rahat olun lutfen. Cinsel hayatinizda da bir farkliliga gerek yok. su an 17 kilo agirliginda cocugumu surekli kucagimda tasimak durumunda kaliyorum ve allahin izniyle tabi hamileligime bi zarari olmayacagini dusunuyorum. Biliyorum ilk gebelikte insan ne yapacagini sasiriyor ama inanin rahat oldugunuz kadar iyi hissedeceksiniz. Amerika da yasayan arkadasim burda doktor bile bakmiyor gebelerr sadece ebeler ilgileniyor,hamilelik boyunca da iki kez usg sansimiz var demisti ve ben nerdeyse iki haftada bir dr da olan biri olarak cok sasirmistim tabi. Firsatim varken yazayim istedim iyi geceler :KK66:
5 haftalık hamıleyim ve dusuk tehlıkem olmamasına ragmen ilişki yok dedi zavallı eşim :KK43: herkes cok sacma oldugunu soyluyo bunun gıbı bısuru yasakkoydu doktorumudegıstırcem

A asteroid4 arkadaşım yolk kesesini gördüğünü yazmışsın. bıgün benim muayenede de gördük ama embryo ile ilgili net bilgi yok. beş gün sonra tekrar gel dedi embryo için. çok merak ediyorum benimle aynı seviyede olanların durumları nedir doktorları ne diyor

Doktora hala boş gebelik ihtimali var mı bayramda aileme bebek beklıyoruz dşyebilir miyim diye soruyorum dedim. Cok okumustum çünkü boş, dış, mol...dedi ki yolk kesesi zaten embryonun beslendiği kese, yolk kesesi varsa embryo var demektir sadece cok küçük (dahsa erken) oldugundan göremıyoruz. Tabi bir sonraki randevuda embryo saglıklı öı onu göreceğiz. Kalp atısı önemli dedi.

Ben sat a göre 5hafta 5günlükken gitmiştim. 2-2.5 hafta sonra kalp atısı için gel dedi. Tahminen 1 hafta sonra gitsem embryoyu görür ama varlıgını zaten biliyorum, kalp atısından önce görmenin bi anlamı yok gibi anladım. Görsem de yine kalp atısını beklicez.
Aslında türkiyede erken öğrenıp böyle beklıyoruz, ben de arkadasın dedıgı gibi duydum amerıkada doktor 8.haftada bakıyormuş. Böylece kimyasal mı dış mı boş mu, kalp atısı var mı tek tek brklemıyorsun.

Bencede öyle canım çok sağol

Canim ben çalışıyorum. Kuruma bildirmek için rapor alacağım. Beni il dışı göreve filan gönderdikleri oluyor 3 gün 4 gün. Bunlar olmasın diye rapor alacağım. Dün ki doktordan almak istedim ama illa kalp atışı duyayim öyle veririm dedi sinir oldum. Aynı seninle gerçekten. Çok ilginç :) seninde erken döllenme olmuş olma ihtimali var canim. Değerlerini öğrenince yazar misin

Tabiki öyle canım da millet bi değişik ya.
İkiz olursa benim için çok zor olur ama hem çalışıyorum hem okulum var. Gerçi okul bu sene bitiyor . Doğum da Mart ayına denk geliyor yani 3 4 ay idare etcez artık . O 4 ay zaten ücretli doğum izinli oluyorum yani sadece bebek ve haftada 2 gün okul olacak. İnş hallederiz

Aynen öyle ya az daha okuyup doktor olaydi keşke. . Herşeyi çok biliyorlar zaten kimse bi şey bilmiyor bi kendileri herseyi çok biliyorlar canım he deyip gecicem bidaha.. kendisi çok zorlandı İkizlere diye herkes öyle olsun istiyor gıcık. .

İkiz annelerinde öyle bişey var. Birilerinin daha ikizş olsun istıyorlar. Bi de Tek bebek bakımı ne ki diye düşünüyorlar falan... Bazen tuhaf hissettırıyor.

İkiz annelerinde öyle bişey var. Birilerinin daha ikizş olsun istıyorlar. Bi de Tek bebek bakımı ne ki diye düşünüyorlar falan... Bazen tuhaf hissettırıyor.
Ay evet ya. Nedense böyle bir durum var.
Ya sanane ister tek olur ister ikiz.
Ama işte mesele şu. Kendileri zorluk çekmiş. Başkaları da çeksin istiyorlar.

Doktora hala boş gebelik ihtimali var mı bayramda aileme bebek beklıyoruz dşyebilir miyim diye soruyorum dedim. Cok okumustum çünkü boş, dış, mol...dedi ki yolk kesesi zaten embryonun beslendiği kese, yolk kesesi varsa embryo var demektir sadece cok küçük (dahsa erken) oldugundan göremıyoruz. Tabi bir sonraki randevuda embryo saglıklı öı onu göreceğiz. Kalp atısı önemli dedi.

Ben sat a göre 5hafta 5günlükken gitmiştim. 2-2.5 hafta sonra kalp atısı için gel dedi. Tahminen 1 hafta sonra gitsem embryoyu görür ama varlıgını zaten biliyorum, kalp atısından önce görmenin bi anlamı yok gibi anladım. Görsem de yine kalp atısını beklicez.
Aslında türkiyede erken öğrenıp böyle beklıyoruz, ben de arkadasın dedıgı gibi duydum amerıkada doktor 8.haftada bakıyormuş. Böylece kimyasal mı dış mı boş mu, kalp atısı var mı tek tek brklemıyorsun.

Pardon ya sabah sabah karıstırdım. 5+5 değil 4+5 gitmiştim. Daha yeni 5+5 olcam:)

Yok canım doktor dedi ilişki olmasın olursada prezervatıfle e halıyle suan eşimle bısey yapamıyoruz millet yapmıyomu 9 ay şaştım kaldım herkes sacmalamıs dıyo

Ben de özellikle sordum bir sorun yok ilişkiye devam edebilirsiniz dedi. Tabi biz yine de daha azalttık öncesine göre ancak bir sorun olmadı şükür. Çiftlerin buna ihtiyacı var bence bebek sağlıklı olduğu sürece yasaklanmamalı.

Günaydın kızlar.
Bugün doktor kontrolümüz var. İnşallah güzel şeyler duyarız. Geçen hafta keseyi görememiştik henüz. Hcg değerlerin düşük demişti. İnşallah bugün görebiliriz.

O gün o kadar cok üzüldüm ki anlatamam insan gibi konusmak kimisinin zoruna gidiyor heralde ya
Aynen. Alttan muayene edipte. Çocuğu dusuk olanları duydum. Kendi basina gelse ortalığı ayağa kaldırırlar. Geçmiş olsun canım

Günaydın kızlar.
Bugün doktor kontrolümüz var. İnşallah güzel şeyler duyarız. Geçen hafta keseyi görememiştik henüz. Hcg değerlerin düşük demişti. İnşallah bugün görebiliriz.
İnşallah canım . Hayırlı haberlerle gel.
Beni henüz kadın dogumcu goremedi resmi tatilden dolayı . eşime muayeneye kadar olmaz dedim. Ne olur ne olmaz az sabretsin canım. Doktor sorun yok derse devam ederiz. Su an kedi ciğere bakar gibi bakıyor bana :-):-)

X